Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Dzieła związane z obozem - Warcraft III - Bitwa o Messynę

szwed - 06-01-2014, 01:04
Temat postu: Warcraft III - Bitwa o Messynę
Dzielni wojownicy, szlachetni magowie - zasiądźcie na ławach w cieniu drzew, wśród mgłą owiniętych gór i oczekując na aktualkę zagrajcie w Silber bez ruszania się sprzed komputera...

Przedstawiam "Obronę Messyny" mapę zawierającą 30min rozgrywki podczas której mamy możliwość pokierować wojskami Messyny podczas wojny Ofirsko-Styryjskiej. Mapa storzona została do Warcrafta 3 z dodatkiem Frozen Throne, nie starzejącego się klasyka strategii czasu rzeczywistego.

Rozgrywka jak na Silber przystało powinna być dość trudna, zważając również na to że gramy strona przegraną :) . W samej mapie pojawiają się jednostki od Varangi przez ulundo na Messyńskich hoplitach kończąc, nie zapominając o czempionach tamtych wydarzeń :) .

Mapa, bez Layara, współtwórcy jak i pomysłodawcy tego wszystkiego powstać by nie mogła. Jak i chciał bym podziękować Danusowi za beta testowanie :) .

Screeny:

http://i41.tinypic.com/2dayv79.jpg
http://i39.tinypic.com/2dcimw2.jpg
http://i41.tinypic.com/fbfd36.jpg

Download i instalacja, mapa dostępna jest tutaj , po ściągnięciu wystarczy skopiować plik do folderu ... \Warcraft III\Maps , a po uruchomieniu znajdować się ona będzie w jeden gracz -> własna gra.

Dodać chał bym również że mapa istnieje w wersji bez polskich znaków oprócz "ó" bo inne nie chciały współpracować jak i znaleźć można inne mniejsze błędy w tekście jak i w mapie, profesjonalistą nie jestem ale sama rozgrywka działa bez zarzutu :) .

Mały poradnik-instrukcja znajduje się w zakładce "misje".
No na koniec.. Dragobert na wojewodę! Ingeboran na Imperatora! :)

Indiana - 06-01-2014, 02:18

... Myślę, że jeden komentarz w swojej uroczej wieloznaczności bedzie tu najbardziej na miejscu... ;)

...WOW!!!!!

Muszę to ogarnąć, bo fakt, że na bazie Silbera ktoś robi plansze do gry, to dla mnie lekki kosmos jeszcze :D

Schodząc do strony praktycznej - czy możecie mi wytłumaczyc, jakbyście tłumaczyli np. swojej babci ;) czyli osobie, która w życiu nie grała w żadne worcrafty, co z tym zrobić? Ściągnąć, zainstalować, tak? Czy coś jeszcze jest potrzebne?
Jeśli tak, to co?

Kolejne pytanie - myślę, że to coś wartego wypromowania. Czy można to np. zareklamować na fanpage? Jeśli tak, to jak to podać, żeby było zrozumiałe? :) Czyli ktoś, kto nie zna SIlbera, jak mógłby się tym zainteresować?
Chcielibyśmy się pochwalić, ze mamy takich zdolnych graczy :) Możemy?
Jeśli tak, to ja bym poprosiła właśnie o takie wskazówki dokładne - jak można w to zagrać :)

I w ogóle to SUPER :D !

Lyar - 06-01-2014, 04:10

No cóż, najpierw warto by zainstalować Warcraft III, czy to oryginał, czy (o zgrozo) nielegalną wersję. Działa na zarówno jednym, jak i drugim. Żeby włączyć mapę, trzeba... cóż, Szwed już o tym powiedział. A jak nie, to pewnie chętnie o tym wspomni. Jeśli chodzi o to jak w to grać, prologowa kampania orków wszystko jasno tłumaczy w praktyce, więc tam radziłbym się skierować po instalacji ^^ Jedyna różnica w sumie polega na tym, że budynki są już wybudowane, a jednostki darmowe, tylko zajmują jedzenie... Eee... To ma sens we właściwym kontekście.

Jeśli chodzi o reklamę, nie mam nic przeciwko, zwłaszcza, że to w 90% jeśli nie więcej, dzieło Szweda :] Może niech dostanie za to zniżkę? ^^

Fun fact - Pierwotnie planowane były aż CZTERY KAMPANIE (po ok. 7 misji) tego projektu. Bitwa o Messynę była w, surprise, surprise, kampanii Styrii.

Cytat:
jakbyście tłumaczyli np. swojej babci

Taaa... No to dobranoc, babciu Indi :]

szwed - 06-01-2014, 15:16

Indiana napisał/a:
Kolejne pytanie - myślę, że to coś wartego wypromowania. Czy można to np. zareklamować na fanpage? Jeśli tak, to jak to podać, żeby było zrozumiałe? Czyli ktoś, kto nie zna SIlbera, jak mógłby się tym zainteresować?
Chcielibyśmy się pochwalić, ze mamy takich zdolnych graczy Możemy?
Jeśli tak, to ja bym poprosiła właśnie o takie wskazówki dokładne - jak można w to zagrać
Oczywiście :) nieznajomość Silbera nie powinna przeszkadzać takiej rozgrywce wystarczy wiedzieć że była tam jakaś bitwa o Messyne...

j
Jak w to zagrać, no jak już Layar wytłumaczył trzeba mieć samą grę a tą wystarczy ściągnąć i wkleić plik do lokacji \Warcraft III\Maps czyli prawie zawsze po prostu:
C:\Program Files (x86)\Warcraft III\Maps
wtedy gra już sama robi resztę i mapa znajduje się razem z standardowymi i po uruchomieniu wystarczy kliknąć jeden gracz a potem własna gra i tam owa mapa będzie się znajdować :) .

A'hin - 06-01-2014, 18:09

Cytat:
Fun fact - Pierwotnie planowane były aż CZTERY KAMPANIE (po ok. 7 misji) tego projektu. Bitwa o Messynę była w, surprise, surprise, kampanii Styrii.


Chłopaki, to na co czekacie, do roboty :D Wygląda na to że chyba zreanimuje swojego warcrafta, ciekawe czy mój DVD-rom jeszcze działa :D

Genialna inicjatywa, tym bardziej że "poza sezonem" strasznie doskwiera mi (i jestem się w stanie założyć że nie tylko mi) brak jakiejkolwiek aktywności związanej z tym światem, a ponaparzanie w pikselowych samnijczyków to doskonały sposób na przełamanie tego niedoboru :>>

BTW. Co sądzicie o Silberowej karciance? :D

Indiana - 06-01-2014, 18:50

A'hin napisał/a:
Co sądzicie o Silberowej karciance? :D
A co wy sądzicie? ;)
Bo my już temat obwąchujemy i kto wie, może nawet ;)

Illima - 06-01-2014, 20:17

Do tematu: omg! Zbieram się z podłogi!

Cytat:
Co sądzicie o Silberowej karciance?
Szczał w dziesiątkę z tym pytaniem ;)
Frączek - 06-01-2014, 22:54

Ej! Taki Munchkin Silberberg! :D A może planszówka?
Illima - 06-01-2014, 23:43

Shatan napisał/a:
Ej! Taki Munchkin Silberberg! :D A może planszówka?
Cholera, miała być niespodzianka. :P
Froksend - 11-01-2014, 14:15

No to teraz zostaje sobie ściągnąć mapkę i zagrać ... Notabene. Jeśli ktoś by chciał to mogę udostępnić swoje Blizzardowe konto , z którego można ściągnąć warcrafta III i dodatek ... Warunkiem jest że ten ktoś nie będzie za często korzystał z multi ... Ktoś chętny ? ;D
Indiana - 11-01-2014, 18:44

W razie gdyby to, co ściągam, nie chciało się zainstalować, to się zgłoszę ;)
Jeśli dobrze zrozumiałam, to ma być WOWIII the Frozen Throne?

Illima - 11-01-2014, 19:01

Prawdopodobnie będziesz potrzebowała najpierw podstawowej wersji WOWa, żeby móc do niej doinstalować dodatek. Ale, jakoże to stara gra, możesz mieć w pakiecie obie rzeczy. :)
Owizor - 11-01-2014, 19:18

nie należy mylić skrótów: WoW to "World of Warcraft" - płatna sieciówka MMORPG... zaś Szwed stworzył kampanię do "Warcrafta" - to jest zupełnie inna (choć w tym samym uniwersum i tej samej firmy) gra - strategia ;)
Indiana - 11-01-2014, 19:20

.... Aaaaaha. To będę wiedzieć, jak się zassa.
Travor - 11-01-2014, 21:41

Indi grywa w gry? :D
Indiana - 11-01-2014, 22:30

Nie :D I w tym leży problem... :D Bo w tą należałoby zagrać... :D
Froksend - 12-01-2014, 09:49

Co do warcrafto-silbera ... To zawsze sobie wyobrażałem kapłana Morta jako Akolitę nieumarłych ... Klika się na takiego, a ten mówi "ach smierć... Kocham cię nad życie " albo "oddam życie Morta... Khm ... To znaczy za Ner'Zhula " ;) Ps. Jakby ktoś potrzebował podstawki albo dodatku to wciąż jestem do dyspozycji ;) Pps. Jako weteran warcrafta, potwierdzam ... Najpierw trzeba mieć podstawkę ;)
Kajetan - 12-01-2014, 18:29

był jeden taki co strzelał podobnymi hasełkami
przypadek ?

Froksend - 12-01-2014, 19:11

Nie sądzę ... :D O albo taki krasnolud wołający "Jestem twoim strzelcem ! "
Froksend - 03-02-2014, 23:30









Bitwa pod Messyną w mojej wersji.
Na razie tylko screeny, aby obudzic waszą wyobraźnię !

Jeśli ktoś chciałby mi pomóc teoretyczno-fabularnie to bardzo byłbym wdzięczny ! ;)

Aerlinn - 03-02-2014, 23:50

Pomóc zawsze mogę, ale tylko fabularnie, bo na tworzeniu modów się bardzo nie znam. Jak coś, gg masz w profilu :) Odpiszę, jak będę mogła, może coś pomogę. A jak nie, to postaram się nie zaszkodzić.
Wojo - 24-02-2014, 02:59

Hehe razem z kuzynem grałem weekend temu w tą mapkę ;)
Naprawdę niezła, widać ,że troszku napracowania było ;)
Ciekawi mnie za to, czy bylibyście w stanie wykonać taką mapkę przygotowaną
do gry w kilka osób (niekoniecznie z obrony Mesyny).
To byłoby coś. :)

Froksend - 25-02-2014, 23:33

Wojo, mission accepted...
Kultyści VS. Ludzie z Ligii Vs. Magistrat Vs. Ludzie Lisa Vs. Kymerowie, może być ?

Hodo - 25-02-2014, 23:37

A nie lepiej VS gracze? :D
Pedro - 26-02-2014, 14:11

Wszyscy na graczy. Jakie to typowe. :D
Froksend - 27-02-2014, 13:53

Na życzenie pana Hoda, załatwione :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group