Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Hyde Park - Elfi chlebek :D

Frączek - 17-01-2014, 00:12
Temat postu: Elfi chlebek :D
Cześć. Chciałbym sie podzielić pewnym przepisem, który znalazłem w internecie. Patrze, elfi chlebek. Oczywiście z racji wolnego czasu postanowiłem go sprawdzić. No, i kurka wyszło mi. Nawet całkiem smaczne. Z założenia mają to być lembasy, ale spokojnie ciepłe można zjeść :D Tak więc:
SKŁADNIKI:

2-3 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
garść jagód goji (rodzynek, lub orzechów)
1 jajko
1/2 szklanki mleka
2-3 łyżki miodu
1/2 szklanki cukru pudru


PRZYGOTOWANIE:

Mąkę przesiać do miski, dodać proszek do pieczenia i cukier. Wymieszać. Mleko, miód, jajko zmiksować. Dodać do suchych składników. Całość wymieszać, dodaj jagody i wyrobić. Gdyby było zbyt rzadkie dodać mąki. Ciasto ma być takie żeby odchodziło od miski i dłoni i można było je rozwałkować.

Ciasto rozwałkować i wyciąć kwadraty. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temp 170 stopni do czasu aż się zarumienią lekko z wierzchu.

Źródło: frommovietothekitchen.blogspot.com

Od siebie powiem jeszcze, ze na początku moze wam wyjsc lepka maź. W takiew sytuacji olewajcie przepis i sypcie mąki az będzie tak by sie rozwalkowac dało :

SMACZNEGO

Indiana - 17-01-2014, 00:19

Takie sucharki :D Można by dodać otrębów, będzie takie... owsiankowe ;) Dzięki, się zrobi! :D
(Fabularna, już wiecie, co macie na obiad na następnej naradzie ;) )

Bryn - 17-01-2014, 00:42

A co sądzicie o tym przepisie? ;)
www.youtube.com/watch?v=P...=pl&gl=PL&guid=
Indiana, dla takich wikingów jak wy to by się nadał? ;)

Indiana - 17-01-2014, 01:00

O rany, to musi mieć wpier....liard kalorii.... :shock: :shock: :D
Kiedyś robiliśmy takie twory, polegające na zmiksowaniu maks kalorii w minimum objętości na kursy survivalowe ;) Wygrane przepisy obejmowały kakao w proszku, mleko w proszku, wszelkie bakalie, płatki owsiane, wszystko wymieszane z roztopioną margaryną i zastygnięte. Nosiło uroczą nazwę "gówno", mającą wiele wspólnego z wizualną stroną końcowego efektu ;) Ale fakt, dwa gryzy i najedzony, nie psuje się, a i roztopić trudno ;)

Hodo - 17-01-2014, 01:42

Nie przekonuje mnie połączenie bekon + miód i cynamon. Bez tego byłoby dobre, ale też dodałbym węglowodanów trochę. ;)
Lutha - 23-07-2015, 01:42

Ja znalazłem takie coś :3
http://veggietorials.com/lembas-bread-recipe-lotr/

Krejni642 - 12-10-2017, 11:51

dzięki, spróbuje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group