Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Pethaban

Nem - 20-03-2014, 11:15
Temat postu: Pethaban
Kilka pytań związanych z Pethabanem:
1. Rola kobiety w Pethabanie (raczej kura domowa, czy mężczyzna w sukience)?
2. Kro rządzi Pethabanem?
3. to już bardziej magicznie: jeśli jestem magiem, to różdżkę muszę stworzyć na obozie, czy mogę wpisać sobie stworzenie jej w historię?

Indiana - 20-03-2014, 14:06

Nem napisał/a:
jeśli jestem magiem, to różdżkę muszę stworzyć na obozie, czy mogę wpisać sobie stworzenie jej w historię?
Na obozie, wg podanego rytuału.
Nem napisał/a:
Rola kobiety w Pethabanie

Ani jedno ani drugie, raczej mocne nakierowanie na intuicję, psionikę i inną astrologię. Ale bez jakichś drastycznych rygorów, myślę, że i w Radzie Mahów znalazłaby się niejedna babka ;)

Nem napisał/a:
2. Kro rządzi Pethabanem?
Rada Mahów. Zasiadający w niej najwięksi magowie zwani są maharadżami, a przewodzący tej radzie to Wielki/Pierwszy MahaRadża :)
Reshion vol 2 Electric Bo - 21-03-2014, 01:14

Czy Pethaban w jakikolwiek obchodzi wojna, którą teraz toczą p. Centralne i koalicja anty-Wergndzka?
Indiana - 21-03-2014, 01:43

Na tyle, na ile mogą na niej zarobić/stracić :)
Frączek - 21-03-2014, 15:23

Trochę takie USA :P
Kartoflen - 21-03-2014, 16:19

Nie uważałeś na lekcjach. USA to Styria, a Pethaban to coś bardziej, jak bogata, odległa i tajemnicza Azja :) (Chiny, czy inne Indie)
Frączek - 21-03-2014, 23:16

Przepraszam, proszę pana :D
Dagome - 16-12-2015, 23:48

A ja mam pytanie, jak tam Pethabańczycy reagują na obce ludy?

Są ksenofobami? Nacjonalistami? Bronią się przed jakimikolwiek wpływami?

Czy zajmują się raczej własnymi oazami, a jak znajdziesz swoją palmę której Ahmedowi nie szkoda to możesz ją sobie zagospodarować, krzyżyk na drogę, przyjdą później wpaść na kozie mleko? :D

W tym roku o Pethabanie niejednokrotnie mówiono jako o azylu, nietkniętym przez paluchy wojny, nadal krajem złota i pustyń. Zastanawiam się, jak bardzo prawdziwa jest ta wizja, i ile ewentualnie kosztuje zachowanie jej >D

Verlan - 17-12-2015, 20:48

A to i ja się dołączę do pytania: Jak tam reagują na tych, którzy pomagali im w walkach z Uzurpatorami? Albo na osoby związane z tymi, powiedzmy, "krzyżowacami" :D
Czy są tam uznawani za przyjaciół, bohaterów, partnerów do handlu, kolejne pasożyty z Zachodu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group