Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Rasy

Thorstein - 13-05-2014, 19:05
Temat postu: Rasy
Czołem wszystkim. Mam kilka pytań na które przydały by się odpowiedz 1. Jakie są najczęściej wybierane rasy i narodowości 2. Jakie są najrzadziej wybierane 3. Czy obszar gry czyli Warownia i okolice, zawsze są w tym samym miejscu w krainie Silberbergu?
Aerlinn - 13-05-2014, 19:40

1. Najczęściej wybierane rasy? a. człowiek, b. elf, c. krasnolud, d. niziołek (w kolejności od najczęstszej do najrzadszej)
Narodowości? Hmm, ciężko powiedzieć, na pewno często (i słusznie) są wybierane narodowości mające blisko do miejsca gry, lub mające w nim konkretne interesy.
2. Najrzadsze narodowości? Pojedyncze państwa będące pod protektoratem Wergundii (Dakonia, Salicja, Mercja itd.), Talsoi (jeśli chodzi o elfy), Samnia... Hm, dawno nie było też Tryntyjczyka (ale na ten rok nie polecam, mają w pieruny daleko).
3. Wręcz przeciwnie, zawsze jest w innym miejscu (był już Trynt, pogranicze Laro-Aenthil, Ofir, Terala, teraz zapołudnie). Co nie zmienia faktu, że zawsze jest tam tak samo ciekawie :)
4. A jak potrzeba coś w Krakowie do ogarnięcia, to służę spotkaniem, łatwiej się tłumaczy na bieżąco :D

Owizor - 13-05-2014, 23:17

do 2: orków i ulundo też rzadko się spotyka ;) (ale to zrozumiałe - wielu odstrasza wizja latania przez 10 dni non stop z charakteryzacją :roll: )
Aerlinn - 13-05-2014, 23:31

Owizor napisał/a:
orków i ulundo też rzadko się spotyka


Jak mogłam zapomnieć! No i driady, gobliny, koboldy (koboldy są grywalne? :D ) też nie należą do najczęstszych (albo raczej do w ogóle niespotykanych).

Owizor - 13-05-2014, 23:51

w ankiecie są dostępne opcje: Człowiek, Elf czarny, Elf leśny, Elf morski, Krasnolud, Niziołek, Ork, Ulundo
ktoś zaparty na goblina mógłby go chyba wpisać pod orkiem, ale to rzeczywiście dobre pytanie czy inne rasy są grywalne... chyba tylko po osobistej konsultacji z kadrą ;)

Hodo - 14-05-2014, 00:20

hmmmm zastanówmy się

Założenia:
1. Wszystkie grywalne rasy są do wyboru w ankiecie
2. W ankiecie nie ma goblina
------------------------------------------------------
Wniosek?

;)

Indiana - 14-05-2014, 00:21

Aerlinn napisał/a:
koboldy są grywalne? :D
NIE!!!!!! :D :D I nie będą! NIGDY!!!! :D

Owizor napisał/a:
chyba tylko po osobistej konsultacji z kadrą ;)
W rzeczy samej, i trzeba się fest napracować, żeby nas do tego przekonać, bo zasadniczo jest to niemożliwe :)
Leite - 14-08-2014, 22:43

A ja mam pytanie (nie wiem gdzie je zadać więc daję tutaj) czy Laro mają z krasnoludami jakieś zatargi czy też się nie lubią? bo wydaje mi się że nic się nie dzieje a jeden krasnolud na obozie upierał się że cała rasa się nienawidzi :shock:
Reshion vol 2 Electric Bo - 14-08-2014, 22:47

Cytat:
CZARNE ELFY

Ich przydomek wziął się od ciemnej karnacji i wyjątkowych tatuaży, którymi pokrywają całe ciało. Czarne elfy z gór Larion to nieustraszeni wojownicy i najwspanialsi płatnerze.
Elfy dożywają wieku około pięćdziesięciu loa (czyli 950 lat ludzkich). Po pięciu loa uznawane są za dorosłe. Nieliczność ich populacji jest wynikiem krótkich i rzadkich momentów, w których są zdolne do poczęcia potomstwa. Z tego powodu każde narodziny elfa są niezwykle ważnym wydarzeniem dla całej, dość szerokiej rodziny. Pierwszy rok (kalendarza ludzkiego) po narodzinach jest uświęcony, wypełniony różnego rodzaju inicjacjami, rytuałami, obrzędami i świętami.
Elfy starzeją się inaczej niż ludzie - zmarszczek mają niewiele i w bardzo późnym wieku, podobnie jest z siwymi włosami. Jednak wiek elfa jest wyczuwalny przez aurę jaką roztacza wokół siebie. U schyłku życia odczuwalny jest brak energii życiowej, którą promieniują za młodu. Ich cera traci blask, a ciało jest wątlejsze. Starość nie przejawia się jednak w postawie elfów, które zawsze są wyprostowane, chodzą pewnym, dumnym krokiem z uniesioną głową. O ile elf nie jest bardzo młody, albo bardzo stary, trudno jest człowiekowi ocenić jego wiek.

Występowanie:Laro
Charakterystyczne: Tatuaże na całym ciele, nie wyłączając twarzy, długie, szpiczasto zakończone uszy.

Opinie innych ras:

Leśne elfy:Po tym jak zdradziecko zagarnęli Telfambę i nie pomogli nam w walce z Tavar, możemy ich tylko przeklinać.
Krasnoludy:Dobre chłopaki, kiedyś trzymaliśmy sztamę. Dobrze rozumieją stal i skałę, choć nie tak dobrze jak my. Oby im się wiodło.
Gobliny:Zabić...zniszczyć...spopielić...


Z Silber rasy ;)

Leite - 15-08-2014, 15:35

dlatego się dziwię, że krasnoludy mnie nie lubiły...
Indiana - 15-08-2014, 16:33

Najwyraźniej chłopaki naczytali się jakiś d&d czy innych :P I nie umieli ogarnąć, że to nie ta bajka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group