Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Pytania - System many

Elf - 31-01-2015, 23:15
Temat postu: System many
Chciałbym poruszyć kwestie many dla magów.
Chodzi konkretnie o jej pozyskiwanie.
Wszyscy magowie na moim turnusie w tym ja mieliśmy niezwykle irytujące problemy z maną ze względu na to że 1 rytuał pobrania może dać nam najwyżej 10 pkt many (co starcza na 2-3 zaklęcia) przez co dochodziło do tak głupich sytuacji jak:
-proszenie kogoś by zatwierdził mu 2 rytuały podrząd
-odliczanie czasu do następnej możliwości pobrania tych paru pkt many prosto z komponentu
W związku z tym chciałbym prosić dział magiczny by rozważyła jakieś ułatwienie dla magów pod względem many takie jak możliwość pobrania 20 pkt many za jednym rytuałem i/lub regeneracja many podczas snu.

Pedro - 31-01-2015, 23:23

A czy aby mana się nie regeneruje podczas snu? Tak coś mi Indi mówiła, że 8 godzin snu to full mana, ale sama nie była pewna.
Nem - 31-01-2015, 23:33

Turnus weteran potwierdza, że u nas tak było :3
Toruviel - 31-01-2015, 23:50

Hmm... ogólnie to chyba było tak, że w rytuale można było na raz pobrać maksymalnie 20pkt., a podczas dnu odnawiały się tylko "siły witalne" - te bazowe 10pkt., które wszystko co żyje powinno mieć. Ale Nem ma rację i na weteranie było z tym zamieszanie. Najpierw nam Illima (chyba :) ) powiedział, że w nocy mana ładuje się do maksimum, a potem ktoś coś mówił, że może jednak nie...
Prim - 31-01-2015, 23:50

Emm....a przepraszam bardzo.
Po a- jak się na naszym obozie, Nem-spytałam Sary, czy mana się regeneruje podczas snu, to otrzymałam odpowiedź, że: owszem. Ale tylko do 10 pkt. Czyli jeśli np. wieczorem miałaś 8, to rankiem masz 10.
Resztę trzeba uzupełnić rytuałem. Tak, jak zawsze.
Toruviel i Nem- owszem, u nas była taka sytuacja nieogaru ;)

Po b- z tego co mi wiadomo to podczas rytuału pobrania można zdobyć więcej pkt many, niż 10, ze względu na np. pogodę, czy dobór miejsca.
Druidzi więcej "zarobią" w lesie, magowie wody- podczas deszczu. Rok temu dodawano jeszcze pkt za estetykę rytuału: dynamiczność, płynne wykonanie, brak kartki obok...

No chyba, że coś poprzekręcałam.... Dziale magiczny- prosimy o odzew! :3

Elf - 01-02-2015, 02:16

trzeba w końcu ustalić jakieś zasady dla wszystkich bo z tego co się sam dowiedziałem to każdy turnus miał inny system many :P
Nem - 01-02-2015, 12:44

Ja pytałam Illimy, czy się do 30 regeneruje, on powiedział, że tak, ale to może dlatego, że na naszym turnusie było ze 12 magicznych i ogarnięcie wszystkich rytuałów rano opóźniałoby akcje... :?:
Illima - 01-02-2015, 15:51

Owszem, zdarzały się nieporozumienia w tym temacie, głównie przez różne interpretacje (albo różny stopień zapamiętania) zasad z wcześniejszych lat, a nie wszystkie zasady, które się z nich ostały dla tego roku mieliśmy w formie pisemnej, żeby móc się im przyjrzeć. Dlatego czasem mogłem podać inną odpowiedź od Sary, bo inaczej zapamiętaliśmy albo zrozumieliśmy zasady z wcześniejszych lat. Postaramy się, żeby nie było takich niedoróbek na następnych obozach :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group