Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Silberowe nacje

Aerlinn - 10-03-2015, 08:07

Ja wiem, ja wiem, że nie na temat... Ale mam straszny zaciesz z tej nazwy :) Po tym, jak na Nelramarze grałam ulundkę i próbowałam ogarnąć kahta i miałam (nie pamiętam, czy to w końcu zrobiłam) powitać ich słowami "Witajcie, wybrani". No i co widzi Aerlinn w zimie? Słówko "Terphilin" na stronie/forum :) Zaciesz bardzo. Większy był tylko kiedyś przy Tawanien'yaro :)
Indiana - 10-03-2015, 12:37

Co by oznaczało, że korzystałyśmy z tego samego słownika ;) Kahta oczywiście :D
Leite - 10-03-2015, 18:27

(Wiem ze nie na temat ale nowi architekci w kierunku ogrodnictwa sie pojawią xd)
A w ogole które rasy używają słów skąd?

Toruviel - 10-03-2015, 20:25

Ooo... tego też jestem ciekawa. :) Wergundia chyba ma frankoński, Ofirski, ten takie oficjalny, dworski urzędowy to łacina była, jeśli dobrze pamiętam chorągiew Tynagiriona. Terala to Terala, swojsko słowiańsko. A wszystkie elfy mówią quenyą, tylko z domieszkami miejscowego dialektu. Najbardziej quenejski język jest chyba w Aenthil i Talsoi. A diabli wiedzą krasnoludów. I Samnię też.
A z ciekawości - Tubylcy to którzy Indianie? Majowie, Aztekowie, Inkowie? Taka mieszanka wybuchowa z tymi ich pióropuszami.

Leite - 10-03-2015, 20:40

I czy tubylcy będą grywalną rasą kiedyś / państwem xd?
Nem - 10-03-2015, 20:49

Wątpię, żeby to się wydarzyło przed końcem wojny
Indiana - 10-03-2015, 21:42

Chciałam kiedyś zrobić taki konkurs - podaj bazowe inspiracje dla jak największej liczby silberowych nacji :)
Zgadujecie? :) Czy podać? :D



Leite napisał/a:
I czy tubylcy będą grywalną rasą kiedyś / państwem
Tak, myślę, że będą :) Ale jeszcze dużo wody w rzekach i znaków na stronie ;)
Aerlinn - 10-03-2015, 21:55

Ale że zgadujemy samą Styrię, czy...? A nie, ja nie mogę :D Jeżu kolczasty, nawet nie wiedziałam, że mi się tak mordka będzie cieszyć na myśl o Styrii :)
Verlan - 10-03-2015, 21:59

Styria to chyba jakieś anglo-francjo-rzym? Coś w ten deseń? Krasnoludy- galicyjski, kojarzy mi się, bo kilty. Fiord- Skandynawia. Samnia- Deuces wie. Laro- Japonia. Dobrze kojarzę?
Powój - 10-03-2015, 22:00

Sądzę, że podpowiedzią do Styrii jest niedawna rozmowa na fb ;)
Strandbrand - 10-03-2015, 22:02

Hmmmm a ja chcem spróbować :3 Idąc od północy na wschód jakoś tak dziwnie...

Fiord - Kraje Skandynawskie, Szwecja, Norwegia, Finlandia.
Shamaroth - Kurde nie jestem pewien... Ale ze względu na położenie geograficzne w świecie gry i wygląd to mieszanka skandynawsko-celtycka (Z naciskiem na szkockie kilty xd) z posypką krasnoludzką.
Samnia - Wielki Step, czyli ogólnie tereny Rosji, Kazachstanu, Mongolii...
Pethaban - Kraje bliskiego wschodu... Turcja... ogólnie pojęty Orient... oraz Persja? (Bo Ifryty i Demony bardzo mi perską mitologię przypominają)
Trynt - Szkocja, Walia, może najbardziej na północy podobni do Fiordów.
Terala - Plemiona słowiańskie i galijskie? :P
Mały Ofir - Starożytna Grecja i Rzym
Liryzja - Mały Error bo mają dostęp do morza ale przypominają Szwajcarię bardzo. Być może też Fenicjan ze względu na żeglugę i handel
Wergundia - Plemiona Germańskie! I może patrząc na rozbudowaną taktykę naleciałości Rzymskie...
Itharos i Korathia - Tak jak Ofir, z tym że Itharos teraz łączy jeszcze cechy styryjskie.
Talsoi - Tutaj nie chciałbym się w nic wkopać... Talsoi, Talsoi... Jakbym miał zaryzykować na podstawie ich zamiłowania do żeglugi to bym powiedział że Portugalia, Hiszpania... ale nie wiem jaki tam klimat mają .-.
Aenthil - Długo się nad tym zastanawiałem i niewiele wykoncypowałem... chociaż w kwestii historii i położenia bardzo przypominają mi Polskę. Ale kulturalnie nie mają nic z nią wspólnego :|
Laro - Ekhem... Japonia?
Nowa Styria - Indie z języka i imion, mezopotamia ze względu na zigguraty i mieszanina wszystkiego bo emigranci zewsząd :)
Tubylcze - Aztekowie, Majowie i Inkowie za ich czasów świetności a ostatnio jak ich widzieliśmy to Indianie jakich spotkał Kszysio Kolumb?

Kodran - 10-03-2015, 23:21

Moim zdaniem:
Liryzja- Wenecja albo Genua
Wergundia- Święte Cesarstwo Rzymskie
Ofir- Grecja i Bizancjum
Terala- Słowianie, może być Polska, Litwa
Trynt- Szkocja, Walia, Irlandia
Samnia- Tatarzy
Laro- Japonia
Pethaban- wschód zanim stał się islamski- Sasanidzi i inni + Indie
Fiord- Państwa skandynawskie
Shamaroth- są wyizolowani i bogaci jak Szwajcaria ale kulturę mają szkocką?

Leite - 10-03-2015, 23:28

Ja wiem tylko o Laro, że im bardziej na południe to bardziej Japonia :D
wiedzy tak dużo :D

Reshion vol 2 Electric Bo - 10-03-2015, 23:29

Wergudnia - Państwo Karola Wielkiego, Indi to całkiem często wspominała tu i tam
Ofir - Rzym, Grecja i Bizancjum
Teral - Słowianie
Trynt - Szkoci i ludy celtyckie?
Samnia - Ludy koczownicze, wszystkie plagi jaki napadały na europę z wschodu..
Laro - Południowe było wzorowane na japonii
Pethaban - Persja
Fiord - Skandynawia, wikongowie wczesno europejscy
Tubylcy - pierwotne państwa i ludy ameryk przed konkwistami
Liryzja - Szwajcaria ;)

Indiana - 11-03-2015, 16:11

Fiord - inspiracja jest jasna i oczywiście ją odgadliście, ale są jeszcze elementy drugiej kultury ;) Przy czym wymienialiście ją, ale jako skandynawską, a to niezupełnie tak. Motyw "pieśni dziejów", który gdzieś się pojawił, niech wam coś powie. Kalevala.

Shamaroth - odgadnięte bez trudu, celto-wiking+krasnoludzizm.

Samnia - jedno odgadliście - Wielki Step, z akcentem na Mongolię. Ale jest jeszcze drugie. W opowiadaniu o Arden Samnijczycy ruszają do ataku z okrzykiem "hokka hey", to powinno wam coś powiedzieć ;)

Pethaban - w różnych pomieszaniach, ale padło :) Persja i Indie

Trynt - 3 inspiracje, ale trzeciej nie macie szans jeszcze znać. Klity mówią same za siebie, tak jak i nazwy, które ostatnio wrzuciła Wamp na fb, oczywiście wspólnofiordyjski motyw skandynawski. A jeśli wam dorzucę informację, że jest święto "Wyruszenia w drogę" zwane Redykiem, to już powinniście się zorientować ;)

Terala - że słowiańsko, to nie trzeba tłumaczyć. A drugim motywem jest ten lud, którego językiem posługują się druidzi :)

Mały Ofir - trzy podpórki, ale właściwie będące jedną kulturą. Grecja, Rzym, Bizancjum, z duzym naciskiem na to ostatnie.Ktoś pisał o fladze Tynagironów - tak, była po łacinie, ale niemal wszystkie tytuły są wzięte ze świata Greków i z Bizancjum :)

Liryzja - brawo za Wenecję! :D Szwajcarskość objawia się tylko w pozycji bankiera świata, nie we wzorcach kultury. Ale Liryzja etnicznie należy do Fiordu, dlatego drugą nóżką są motywy skandynawskie. Nazwa Birka naprawdę nie jest przypadkowa :D

Wergundia - państwo Franków, tak jak już wiele razy mówiłam :) I oczywiście motywy rzymskie, zwłaszcza w armii.

Talsoi - haha, a tu niespodzianka :D Otóż... nic :D Talsoi nie ma inspiracji, jest tworem naszym własnym ;)

Aenthil - i tu też niespodzianka :D Inspirowane elfią klasyką tolkienowską, ale organizacja społeczna to nasz pomysł i wizja :)

Laro - że Japonia, to każdy głupi by wpadł ;) A reszta? Choćby w elementach wyglądu macie mnóstwo podpowiedzi, bezbłędną podpowiedzią jest ich rytualny język. Sprawdźcie, w jakim języku ahi-tere reinga znaczy miejsce gniewnego ognia :)
Ach, no i oczywiście element klasyczny - elfy. Mój ukochany tolkienowski szczep elfów.
Czyli 3 inspiracje :)

Nowa Styria - z języka to akurat nie Indie :) Blisko, ale inaczej. Podpowiem, że w oryginale powinno brzmieć "dewi tepilih" ;)
Stroje, uzbrojenie i wiele elementów kultury ma za to inspirację, która też jest dość jasna i mówi do was z awatara. Podstawowym kolorem mody jest czerń. Podstawowym elementem spajającym jest religia. Władza jest silna i autorytarna, a jej podporami są osoby, związane z religią. Głównym elementem uzbrojenia za chwilę stanie się muszkiet, z broni białej - rapier, a (zwiastun) bazowym szykiem bojowym będą tercios. Co z tego wychodzi? :)

Tubylcze - Mezoameryka, to klarowne. Co do tego jeszcze dojdzie, kiedy już tubylcy się obudzą? :) Zobaczymy :)

Prim - 11-03-2015, 16:13

Słówka druidzkie takie walijskie ^^
Reshion vol 2 Electric Bo - 11-03-2015, 16:29

Styria mi przywodzi na myśl państwa z okresu Kontr Reformacji ale kolorystycznie nie potrafię dopasować do jakiego się nadaje, Francja, Hiszpania?. A te muszkiety... chyba teraz bardzo opłacalnym będzie zbieranie wyposażenia z pobojowisk ;) . Broń palna mam nadzieję pojawi się w 2015 na obozie ;)
Indiana - 11-03-2015, 16:33

Prim, najlepszy język ever do połamania graczom jęzorków :D :D

Reshi, odpowiedź jest w moim tekście :) Wystarczy wygooglać. Albo poczekać na Aerlinn ;)

Reshion vol 2 Electric Bo - 11-03-2015, 16:42

Wujek googole mnie uratował już ;)
Aerlinn - 11-03-2015, 18:42

Indiana napisał/a:
Albo poczekać na Aerlinn

Że "tercios viejos de Flandes"? :D Indi, jaką ja mam radochę, jak gdzieś w niespodziewanym miejscu znajdę hiszpańskie słówko...
Dobra, czyli uśmiech jest, zapał jest... czas zabrać się za moje opowiadanko, bo gorsza od Powój nie chcę być... :D (A przebić ją łatwo nie będzie)

Indiana - 11-03-2015, 19:06

Tercios viejos de Wergundes :D Wkraczając na ziemie Wergundii powinni oznajmić "en Wergundes se ha puesto el sol" ;)
Powój trudno przebić, właśnie zarobiła czapę... ;)

Leite - 11-03-2015, 19:27

Ale jakie opowiadania? Że z jakiej okazji? :shock:
Aerlinn - 11-03-2015, 19:46

Aktualkowej :) I posesjowej.
Owizor - 11-03-2015, 19:53

I podobno jeszcze Styryjczycy lubią budować zigguraty ;) Kusi mnie by kiedyś namalować widokówkę ze styryjskiej ulicy, bo widok panów z rapierami przechadzających się obok leśnych mutantów na ulicach obstawionych zewsząd schodkowymi piramidami jest naprawdę niespotykaną mieszanką i chciałbym kiedyś to zobaczyć :D
Indiana napisał/a:
Talsoi - haha, a tu niespodzianka Otóż... nic
flotą kojarzy mi się trochę z brytyjczykami (i generalnie morskimi potęgami) wczesnego XVII wieku (jeszcze bez tak wyraźnego wojskowego drygu, ale już w tricornach), za to opis portów z opowiadania łącznikowego nasunął mi skojarzenia z Atenami w czasach greckiej kolonizacji przemieszanymi z portami Telerich przed wizytą pewnego rozgoryczonego rzemieślnika ;)
Indiana - 11-03-2015, 20:15

Owizor napisał/a:
przed wizytą pewnego rozgoryczonego rzemieślnika ;)
Haha, zarąbiste :D
Telerim chyba najbliżej do tytułu inspiracji Talsoi ;)

Aerlinn - 11-03-2015, 20:57

Czyli doszliśmy do tego, że trzy szczepy elfów tolkienowskich to trzy kraje Silbera? Bo Noldorowie to oczywista oczywistość, Teleri też. A Aenthil? Sindarowie? (Bo Vanyarowie na pewno nie, zbyt idealistyczne). W sumie Sindarowie by pasowali, bo się dotąd z Talsojami dogadywali prawie jak rodzinka, a z Laro kłócili jak dalsza rodzinka :D . Chociaż motyw wygnania... W sumie ciekawe, do czego temu pierwotnemu Aenthilowi było najbliżej.
Indiana - 11-03-2015, 21:05

Apropos nacji i ich odłamów...
Znacie kawał o tym, jak się w wojsku mówi, że komuś umarł ojciec? Znacie, nie?
"Wszyscy co mają ojca - do szeregu. A ty, Kowalski, gdzie się pchasz, baranie!"

No, to kto ma cesarstwo z czerwoną flagą ze słoneczkiem - wystąp!
A Ty, Elidis, gdzie z tym jeleniem!


:P

No, a tak serio Elidis, zmieniliśmy Ci herb na biało-złoty, cieszysz się? ;)

Reshion vol 2 Electric Bo - 11-03-2015, 21:18

Najpierw pomyślałem, że Elidis nie ma cesarstwa ;) :D
Indiana - 11-03-2015, 21:19

Liczę na to, że on też tak pomyśli :D A niech się przejmie trochę, a co :D
Verlan - 11-03-2015, 21:20

Na biało- złoty, Indi powiadasz? A czarno-niebieski nie lepszy? :mrgreen: Ale to była dygresyjka, przepraszam.
Czy tylko ja jestem zdania, że plotka na temat liszowtwa Sephresa i zigguratów w Styrii nasuwają na myśl pewną grę stategiczną o nieumarłych, orkach i demonach?


"Mój los jest przypieczętowany"

Reshion vol 2 Electric Bo - 11-03-2015, 21:22

Verlan chcesz spłonąć ze tą czarno-niebieską :angry: ?

Wystarczy już sukienek :P

Indiana - 11-03-2015, 21:26

Verlan napisał/a:
plotka na temat liszowtwa Sephresa
Hm, na grach się nie znam, ale w tej kwestii mogę zdementować :D
Otóż dementuję.... to nie jest plotka ;)

Verlan - 11-03-2015, 21:33

O to idealnie. :D To jeszcze większy zbiego okoliczności w takim razie. :mrgreen:
Aerlinn - 11-03-2015, 21:40

Biało-złoty ze słoneczkiem? Serio? Faza tolkienowska bardzo... tylko... tylko... Ród Finarfina u Elidisa?
http://neo-quenya.wikia.c...oat_of_arms.gif

Verlan - 11-03-2015, 21:47

Skoro jesteśmy już przy heraldyce to mam pytanie co do symboli styryjskich. Po pierwsze: Skąd inspiracja dla swarży Tavar? Bo kojarzy mi się ona z symbolem irlandzkim, nie wiem czemu. Po drugie: Smok styryjski był na jakimś wzorowany, czy to zwykła inwencja twórcza?
Indiana - 11-03-2015, 21:53

Aerlinn, nope. Inny :) Ale biało-złoto to dość popularne. Jak lilie Burbonów, dajmy na to ;)

Verlan napisał/a:
Skąd inspiracja dla swarży Tavar?

Z głowy?
Verlan napisał/a:
z symbolem irlandzkim, nie wiem czemu.
Może temu, że jest czwórłapą odmianą triskela? Celtyckim bardziej, niż irlandzkim.
Smok ... nie mówcie tego żadnym Walijczykom, jeśli jakichś znacie, ale na bezczela podprowadziłam im pendragona z flagi... ;)

Verlan - 11-03-2015, 21:59

Dobra, to z Tavar się myliliśmy, ale smoka zgadliśmy. :mrgreen:
Toruviel - 11-03-2015, 22:01

Elidis Finarfinem? Czemuuuu~~ Finafrin takim przyjemnym elfem był.
A nawiązując do tolkienowskich elfów - Aenthil przypomina mi bardzo Doriath - niby sindarowie, ale za to jacy! No i Elwe-Thingol był z Telerich, więc z Talsoi mogą się bardziej lubić niż krzywdzić. ;) A elfowie podziemni to wypisz wymaluj Moriquendi, Avari albo Nandor. :D

I hmmm... Aerlinn... trafiłam przez Ciebie na quenejską wiki... czy wiesz, co mi zrobiłaś? :mrgreen:

Aerlinn - 11-03-2015, 22:14

Wiedziałam, że jak zacznę o Tolkienie, to się pojawisz :) A porównanie Elidis-Finarfin mnie też boli (bo bardzo Galadriela :D )
Indiana napisał/a:
lilie Burbonów

Albo Andegawenów, żeby już nie tylko hiszpańskie skojarzenia były (tak, wiem, że nie tylko Hiszpania... ale no cóż)

Indiana - 11-03-2015, 22:22

Jednak Burbonowie kojarzą mi się z Francją, jak w mordę kapciem ;) A oni to chyba byli w ogóle spokrewnieni bardzo, w sensie Burbonowie i Anjou. A herb jest na niebieskim tle (fleur-de-lis, czy jakoś tak), właśnie sobie usiłuję przypomnieć, z jakiego tytułu widziałam gdzieś barwy francuskie biało-złote...
Strandbrand - 11-03-2015, 22:27

Jak już jesteśmy w sumie w kwestii heraldyki i herbów - jakich symboli/flag/godeł/herbów brak w świecie silberberga? Bo była ekipa gotowa takowe robić na fejsbuku się zgłaszali i ja sam chętnie bym narysował coś do świata silbera :)
Owizor - 11-03-2015, 22:30

Verlan napisał/a:
Smok styryjski był na jakimś wzorowany
przemyślenie sprzed jakiegoś czasu:
Nowa Styria ma czarnego smoka na fladze... powstała (między innymi) dzięki temu że Tavar wbiła do panteonu....
Okanogan (taka jaszczurka z 2010) też był czarny... i też chciał się dostać na panteon...
przypadek...? 8-)

Nie jestem pewien, ale chyba właśnie Burbonowie wprowadzili białe tło w miejsce dotychczasowego niebieskiego... choć mogę się mylić (Walezjusze jeszcze chyba używali niebieskiego)

Indiana - 11-03-2015, 22:33

Ha, znalazłam! Na białym tle złote lilie to flaga Burbonów i flaga Francji za ich rządów ;) Ech, heraldyka :D <3

Eryk, w zasadzie każdy fajny i twórczy pomysł byłby pożądany :)
Wszędzie tam, gdzie powinien być symbol, a go nie ma, lub gdzie jest, a jest kiepski, albo trudny w użyciu - to zapraszamy rysowników i grafików i w ogóle artystów :D
A na fejsie wspomniałam też o... logo Silbera, bo na razie pełni tę rolę sam napis. A w sumie graficzne logo- dobra rzecz :)

Strandbrand - 11-03-2015, 22:34

Aktualizacje utrudniają określenie co jest kiepskie lub trudne w użyciu ale mam już kilka pomysłów m.in. Pełno-wymiarowe flagi miast małego ofiru :3 Więc... pewnie się zajmę każdą flagą jaka przyjdzie mi do głowy.
Reshion vol 2 Electric Bo - 11-03-2015, 22:39

Karol, przydałaby mi się bardzo pomoc kogoś kto potrafi rysować do narysowania herbów do rodów ofirskich :) Gdybyś miał trochę wolnego czasu to bym coś podesłał ;)
Strandbrand - 11-03-2015, 22:41

Niektóre zajęcia w szkole są tak nudne że mogę sobie rysować, więc podeślij ;)
Elidis - 11-03-2015, 22:58

Trafiłem tu czystym fartem, ale widzę, że o to chodziło...

Czemu biało - złoty? Ale komunistyczne elfy, czerwień. Dlaczego...? Naszym kolorem firmowym jest czerwień.

I tak pomartwiłem się. :angry: Jak możesz tak zwodzić ludzi! ;)

Indiana - 11-03-2015, 23:03

Bardzo mi przykro, nawet z Twoją karnacją wyglądałe,ś przy tamtym sztandarze jak Mao :D Albo wujek Joe ;) Soł, dostałeś piękny biało złoty herb, paczaj ;)
Elidis - 11-03-2015, 23:04

:C A może ja zawsze zazdrościłem im sukcesu. ;)

No cóż, skoro tak musi być... Ale szaty wciąż będą mieli czerwone! :D






Prawda...?

Aerlinn - 11-03-2015, 23:14

Prawda.
Mi się fleur de lys kojarzy z Burbonami hiszpańskimi akurat, bo obecni władcy są stamtąd i nawet w herbie Hiszpania ma cudowne kwiatki (po środku). A w samych heraldycznych lilijkach (też złote na granacie) zakochałam się jeszcze od Jadwigi Andegaweńskiej naszej polskiej (węgierskiej?).
Hiszpania http://www.blog.planeta-r...o-hiszpanii.gif
Andegawenowie (jedna z linii)
https://sites.google.com/site/krolowie123/andegawenowie-krolowie-polski
http://pl.wikipedia.org/w...u_(moderne).svg

Właśnie, o Aenthil mówiąc... flaga/herb chyba oficjalna nie istniała, nie? Karol, masz zamówienie! :D tylko niech pomyślę nad symbolem. Bo kolorami była zieleń i złoto i chyba coś jeszcze, ale to przed inwazją Tavar. To się mogło ciut pozmieniać od tamtego czasu, nie?

Leite - 11-03-2015, 23:20

Ja też się zgłaszam na grafika! :D i rysownika i co tam chcecie XD
Toruviel - 11-03-2015, 23:52

Jak będę miała chwilę czasu, to skrzywdzę herb, albo godło, diabli wiedzą, Aenthil. Jak inspiracje tolkienowskie, to będzie tolkienowsko :)
Aerlinn - 11-03-2015, 23:55

Toruviel, uwielbiam cię! Jakbyś jeszcze machnęła kastom, to już w ogóle byłoby pięknie... Czy muszę mówić, na której kaście bardzo mi zależy, czy się domyślisz?
Indiana - 12-03-2015, 00:48

Ale szesnastoramienna gwiazda nie wchodzi w grę! Nie... bo nie! :D :D

Burbonowie w sumie to tak akurat gdzieś spomiędzy Francji i Hiszpanii, nie? To wszystko się zgadza ;) I poczułam się olśniona odkryciem, że herb rodu i flaga rodu to nie to samo :D
A jak już przy herbach i Aerlinn, to gdzieś mi mignęło, że te fleury paradują tez na którejś wersji Rawicza ;)

Aerlinn - 12-03-2015, 09:41

A tego to nie wiedziałam :D Zaraz poszu... wait, uczelnia... Poszukam na uczelni z komórki :D
Elfgar - 12-03-2015, 20:20

Elidis, wybacz :3

Owizor - 12-03-2015, 21:12

czyli rozumiem że hymn Leth Caer zaczyna się od "Sojuz nieruszymyj elfjickich narodow..."? ;D
Reshion vol 2 Electric Bo - 12-03-2015, 21:19

W końcu trzeba zjednoczyć wszystkie elfy razem ;)

Obrazek piękny ^^

Piosenkę bym wziął tą https://www.youtube.com/watch?v=-hmnxhedQ2Q , tylko słówka przerobić ;)

Verlan - 12-03-2015, 21:24

Związek Elidistycznych Republik Elfich. Żelazna Kurtyna na granicy styryjsko- wergundzkiej.
Indiana - 12-03-2015, 21:45

Aerlinn, znalazłam tego Rawicza :D Rzeczywiście lilie, ale jakieś.... inne :D :D :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rawicz_II

Aver - 12-03-2015, 22:48

A Rawicz to nie była jakaś panienka w polu złotym na niedźwiedziu kroczącym? ;)

Skąd ja to znam...? :>

EDIT. Dobra, nie zauważyłam dwójki przy nazwie, mea culpa. To wszystko przez ten ząb!

Akinori - 13-03-2015, 02:54

Elidis, taki herb nie byłby lepszy dla was?

Aver - 13-03-2015, 02:59

Aż się pewna przyśpiewka na usta ciśnie...
Akinori - 13-03-2015, 03:00

A na drzewach zamiast liści będą wisieć..wyższe elfy?
Aver - 13-03-2015, 03:07

Nie zgadłeś ;)
"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" ;)

Elidis - 13-03-2015, 20:57

Odezwali się KobietaGłaz i Imperialista. ;P Pragnę zwrócić uwagę, że to Impy chcą się pozbyć bogów więc są naszą lokalną komuną. ;)
Akinori - 13-03-2015, 21:12

Imperialista? Gdzie? Masz coś do mnie? Bo co? "Bo jestem zielony?" X"D


(Gobliny rulez)

Elidis - 13-03-2015, 22:18

Elfgar muszę się przyznać, że nie zauważyłem obrazka...

...

Mam taką bekę, że nie mogę się opanować. Wyglądam tam idealnie jak wujek Stalin. ;D I profil taki idealny. XD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group