Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Pytania - Aenthil'ska magia natury?

Elf - 18-03-2015, 00:02
Temat postu: Aenthil'ska magia natury?
Mam pytanie do działu magicznego które od dawna chciałem zadać ale wyleciało mi z głowy.
Kiedy wypełniałem ankietę postaci na obóz 2014 przykuła moją uwagę jedna rzecz.
Mianowicie gdy wybierałem rodzaj magi którą będzie posługiwać się mój mag (ogień,woda itd.) zobaczyłem opcje "magia lasu (dostępna tylko dla elfów z Aenthil)"
Nigdy nie zetknąłem się z taką postacią i dla tego chciałem się zapytać jak to działa i czy jest w ogóle grywalne.
PS Sprawdziłbym na stronie ale ta odmawia współpracy :P

Leite - 18-03-2015, 00:07

Jak czytałam ostatnio to cos było napisane ze elfy Aenthill mają moc wyczuwania co z puszczą, ze niektórzy sie nawet do tego dostrajali czy cos...w sensie taka więź, wrażliwość. To chyba była magia tych co pilnowali Alta Tavar...oczywiście to tylko zgadywanka, niech dział magii sie wypowie ^^
Strandbrand - 18-03-2015, 00:12

Vayle'yaro (Jakkolwiek by się tego nie pisało) i Nyar'yaro jeśli dobrze pamiętam mieli jakieś zadatki w tym kierunku. Vayle tworzący bariery i powstrzymujący puszczę mieli jakieś możliwości wykrywania jej aktywności, Nyar jako zwiadowcy którzy często działali w tejże puszczy też mieli chyba takie możliwości. Ale ekspertem nie jestem i powinien się tu wypowiedzieć jakiś elf z Aenthil... na przykład Aerlinn :P

W każdym razie Vayle (magia barier) i Nyar (Zwiadowcy) nie mają nic wspólnego z pierwszym pytaniem. Co do niego to sam jestem zaskoczony... magia lasu? Nie słyszałem.

Indiana - 18-03-2015, 00:20

Co prawda istnieje magia elficka, jak wiecie - niegrywalna, ale ona chyba nie znalazłaby się w ankiecie.

Wydaje mi się, że chodzi o magię analogiczną do tej z Talsoi - czyli na poziomie dostępnym graczowi łącząca dwa żywioły. Takie coś... jakby to ująć... było dyskutowane dość długo i co prawda dyskusja przyniosła efekty, ale zgoła inne niż zakładane i nie ma wśród tych efektów konkretu na temat magii.

Wracając:
magia morza - woda+powietrze (Talsoi)
magia lasu - życie + ziemia (Aenthil)
magia kowali - ziemia + ogień (Laro, krasnoludy)

Elf - 18-03-2015, 00:40

Indiana trafiłaś w sedno.
ta magia była właśnie niezwykle podobna do magii morza ale nigdzie nie była omówiona.
Z chęcią bym taką magią zagrał gdyby oczywiście była dostępna ;D

Indiana - 18-03-2015, 00:44

Jest dokładnie taka sama, jak każda inna magia, tylko zamiast jednego masz dwa żywioły. I pierwiastki z tych żywiołów wymieszane.
Elf - 18-03-2015, 00:46

a to jest mieszanka których żywiołów?
Indiana - 18-03-2015, 00:47

Dwa posty wyżej, kolego.
Elf - 18-03-2015, 01:04

Jestem ślepy, przepraszam -.-

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group