Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Pytania - Mikołaj Kopernik a uniwersum Silbera

Narcyz - 22-03-2015, 22:28
Temat postu: Mikołaj Kopernik a uniwersum Silbera
Witam. Być może będę grał w tym roku astrologiem, i tak mnie naszło:
Czy świat Silbera jest okrągły, czy płaski jak u Terry'ego Prachetta? I tak czy siak, czy mieszkańcy o tym wiedzą?
I drugie pytanie, już bardziej praktyczne:
Czy są takie same gwiazdozbiory jak naprawdę? To było by dość pomocne przy odgrywaniu astrologa, np. "tam widać wielki wóz, a tam gwiazdę polarną"

I z góry przepraszam, jeżeli te tematy były już wcześniej omawiane, bo aż dziwne wydaje mi się żeby nikt się tym przede mną nie interesował:)

Owizor - 23-03-2015, 02:09

Wcześniej nie było wiele mówione o astrologach, ta profesja jest dostępna (o ile dobrze się orientuję) dopiero od zeszłego roku. W ostatnim roku astrologiem była chyba tylko Petra Lecorde (Tuuli), więc ona może się najwięcej wypowiedzieć w tej kwestii.
Z moich obserwacji... cóż... powiem co wiem, mogę się mylić:
Gwiazdozbiory niekoniecznie są analogiczne do tych z naszego świata, na początku obozu dostaje się listę tych które się zna, i które jak działają. Zaklęcia tworzy się poprzez układanie konkretnych kryształków w odpowiednie gwiazdozbiory (na obozie Petra nie posiadała niektórych kryształków (dało się je zdobyć na akcji na której akurat jej nie było) przez co miała bardzo ograniczony zasób raczej słabych zaklęć - zyskała je dopiero na epilogu co umożliwiło jej rzucanie już dość mocnych klątw).

Nie wiem jaki kształt ma świat ani które ciała niebieskie krążą wokół których, ani tym bardziej co wie przeciętny chłop ze wsi... to już pytanie do kadry ;)

Aerlinn - 23-03-2015, 09:50

Owizor napisał/a:
profesja jest dostępna (o ile dobrze się orientuję) dopiero od zeszłego roku

Jest dostępna od o wiele wcześniej, w zeszłym roku, o ile się nie mylę, była aktualizowana.
Co do świata, czekamy na tych, którzy go tworzą, ale jeśli chodzi o gwiazdozbiory, to cóż. Wyglądu nieba nie zmienimy, aż takiej siły sprawczej nie mamy, więc gwiazdozbiory siłą rzeczy są podobne (wygląd), natomiast mogą różnić się nazwami, bo to jednak inny świat i inna kultura.

wampirka - 23-03-2015, 16:09

Generalnie bazujemy na gwiazdozbiorach, które da się zobaczyć na naszym niebie letnim, razem z nazwami, żeby niepotrzebnie nie mylić. Jeśli ktoś posiada wiedzę o gwiazdach, to niech ją wykorzystuje :)
Astrolog otrzymuje w zestawie startowym jedynie podstawowe wyposażenie, którego używanie w dużej mierze jest uzależnione od jego kreatywności :) Kamyczki można wykorzystywać zarówno do tworzenia dużych, potężnych klątw, jak i pomniejszych zaklęć, które nazywamy "instantami", bo można je rzucać w walce "z ręki". Te drugie, analogicznie do instatów szamana czy czarownika, mają mniejszą moc.
Jak każda profesja magiczna ta też może być rozwijana podczas obozu, przez pozyskiwanie nowych kamyczków czy gwiazdozbiorów.

Narcyz - 23-03-2015, 17:42

To duże ułatwienie, że gwiazdozbiory są takie same, więc dzięki:D
Akinori - 23-03-2015, 18:56

http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=62

Wstawiam bo kolega pewnie nie może się dobrać do tego, bo do czasu aktualek wyłączony panel na stronie jest ;)

Narcyz - 23-03-2015, 19:18

Dzięki, ale to akurat czytałem jeszcze przed zamknięciem strony przez aktualki, tyle że tam jest mechanika działania profesji, a nie ma odpowiedzi na moje pytania :D Ale pytałem bardziej w ramach ciekawostek, pomocnych przy odgrywaniu postaci.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group