Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Loa

Elf - 08-06-2015, 19:30
Temat postu: Loa
nurtuje mnie to od dawana:
1 miesiąc - Pełny cykl księżyca
1 rok - obrót ziemi wokół słońca
1 Loa - ???????????????

Chodzi o to z kąt wzięło się Loa?
Powrót jakiejś komety co 19 lat czy coś takiego?

Aerlinn - 08-06-2015, 22:25

Cykl, po którym określone fazy księżyca przypadają na te same dni w roku. O ile się nie mylę :)
Indiana - 09-06-2015, 11:51

Tak, to cykl obrotu całej sfery niebieskiej, umownie rzecz biorąc rok gwiezdny w świecie Silbera.
Leite - 13-06-2015, 02:45

Ja proponowałam wykres z loa, pokazujący, ile mniej więcej loa to jaki wiek w ludzkich, ale go nie przyjęto :/
1 loa to 19 lat ludzkich czy też słonecznych

Aerlinn - 13-06-2015, 03:10

Bo ciężko stwierdzić tak łatwo. Wszystko zależy, gdzie elf był wychowywany, jak dorastał itd. Np. z doświadczenia wiem, że ostatnio elfy z Aenthil i Hetanoru zmuszone były dorastać relatywnie szybciej niż np. ich rówieśnicy z Talsoi. Im więcej przebywały z ludźmi, tym bardziej przybierały ich rytm życia i nie tyle przyspieszały fizjologię, co psychicznie stawały się dorosłe.
Na stronie chyba gdzieś jest mniej więcej wiek dorosłego elfa, ja to roboczo przyjmuję jako okolice ludzkiej 80-100 (4-5 loa). Od takiego wieku można było np. stać się pełnoprawnym członkiem swojej kasty (no chyba że wyjątki).
A elfy żyją około 50 loa, z czego ich okres starości jest dość krótki w porównaniu z ich życiem.

Ale mam wrażenie, że nie o tym był temat. Już nie będę oftopować :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group