Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Władcy Ziemi - Sesja [zaplecze]

wampirka - 03-11-2015, 00:47
Temat postu: Sesja [zaplecze]
Z racji czasu dzisiaj coś takiego :)
Zastanówcie się jak wolicie pisać o postaci w 1szej czy 3ciej osobie, to ja postaram się tak samo dostosować.

Chwilowo doszłam do wniosku, że rzucimy grę gdzieś na pogranicze dalekiej północy Tryntu i Fiordu (na razie dokładnie nie sprecyzowane), zgodnie z większością waszych historii.

Mam nadzieję, że forma wam odpowiada. Z uwagi na plan wydarzeń, druid niejako wejdzie w następnym odcinku :D Postaram się tak dozować, żeby danego dnia nacisk główny był kładziony ja jedną z postaci.

Sephion - 03-11-2015, 00:52

Mi chyba trzecia lepiej leży w PBFach.
Reszta super.
Prośba. Wamp, podrzucicie mi mechanikę druidzką? Bo poza tym co na stronie nie wiem nic.

Rhonny - 03-11-2015, 01:22

Trzecioosobowa jest K :>
wampirka - 03-11-2015, 01:26

Tu jest zestaw driudzki z tego roku :)
Generalnie- podobnie jak szaman czy czarownik, wszystko co sam sobie wymyślisz na bazie tego, co masz, jeśli ma logikę- gra :)

Sephion - 03-11-2015, 01:31

Dziękuję serdecznie ^^
Froksend - 03-11-2015, 08:29

Trzecia osoba najprzyjemniejsza, zaiste :)
Rivus - 03-11-2015, 13:57

Może być trzecią osobą ;)
Leite - 03-11-2015, 21:16

Może być 3 -cia.
A ja mogę prosić o mechanikę psionika? ;_;

wampirka - 03-11-2015, 21:29

Tutaj wszystko do psiona: słówka + symbole.

Jak robimy z samą grą? Czekamy, aż każdy odpowie? Dajemy jakąś godzinę 0 po której traktujemy dana osobę jako nieobecną i dopisuję za nią jako narrator?

Rivus - 03-11-2015, 21:42

A ja mogę prosić o magię wody ?
Według mnie lepiej będzie jak będzie wyznaczona godzina .

wampirka - 03-11-2015, 22:41

Symbole jak u psionika, słówka tutaj. Pum! :)

Dobra, to ja proponuję, żebyście WY odpisywali mi do 20:00, a ja ze swojej strony postaram się do 22:30 wrzucić odwet.
Rzecz jasna, nie chciałabym wprowadzać niepotrzebnej spiny, więc jak ktoś nie ma czasu to nie ma czasu i bez dramatu ;)

Leite - 03-11-2015, 23:04

Mi pasuje :P
A, wamp, jak zatwierdzamy coś, to tutaj, nie?

wampirka - 03-11-2015, 23:05

Jak najbardziej :)
Rivus - 03-11-2015, 23:10

Dzięki ;) .
Rivus - 03-11-2015, 23:31

A i jeszcze jedno ! Powinienem opisać wygląd mojej postaci ?
Leite - 03-11-2015, 23:35

Rivus napisał/a:
A i jeszcze jedno ! Powinienem opisać wygląd mojej postaci ?

Opisz w trakcie sesji, na zasadzie "Odgarnął czarne włosy z czoła. Jego zielone oczy były zmęczone"

Rhonny - 03-11-2015, 23:40

Albo zrób obrazek :twisted:
<macha z otchłani programu do rysowania>

Mogę spróbować narysować czyjąś postać, jak cuś :mrgreen:

wampirka - 03-11-2015, 23:40

Będzie mi wygodniej do pisania dla innych, ale Marysia ma rację, możesz albo przeedytować to co pisałeś o postaci, albo dorzucić w opisie sceny :)
Rivus - 03-11-2015, 23:42

Ok dzięki ;) Zrobie tak jak powiedziała Marysia ;)
Tajnis - 03-11-2015, 23:49

A ja jako mag wody, mam te same słówka co Rivus?

A i jeszcze ile trwają studia magiczne?

Rivus - 03-11-2015, 23:54

Tajnis chyba tak skoro mamy taką samą profesję ;)
wampirka - 04-11-2015, 00:19

5-6 lat :)
Tak, te same!

Tajnis - 04-11-2015, 00:20

Ok :D
Leite - 04-11-2015, 00:33

Wamp, a można odpisywać, kiedy się chce? (nawet po twoim poście) czy czekać do następnego dnia?
wampirka - 04-11-2015, 00:34

Kiedy się chce, tylko DO jutra do tej 20 ;)
Froksend - 04-11-2015, 00:51

Tylko ja taki pozbawiony mocy :c
Rivus - 04-11-2015, 00:56

Chlip chlip Froksend :C
Tajnis - 04-11-2015, 01:26

Trzymaj się druhu, wspieramy cię :sad:
Rhonny - 04-11-2015, 20:23

Waaamp... Jedna odpowiedź na raz, prawda? Czyli przykładowo - ja coś piszę, Froksend pisze, a potem czekamy? ;)
Leite - 04-11-2015, 20:38

A, mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiem, czy tutaj. Bo rozumiem, że te 4 strony do psiona, to wszystkie słówka mogę wykorzystywać, tak?
Ale jak robimy z maną? Czy tutaj napiszesz, ile mamy many (i jak ona schodziła u ludzi?) :/ ?

Leite - 04-11-2015, 20:42

Rivus, przepraszam, ale muszę Cię poprosić o przecinki, bo ciężko się to czyta :/
Rivus - 04-11-2015, 21:16

Sory Leite musiałem napisać w szkole , a lekcje do 19 i interpunkcja wyleciała ;/
Rivus - 05-11-2015, 18:41

Wamp zatwierdz :D

yaaretha -> formować + nenya -> woda + taorintha -> podnieść do góry + seikelarva -> rzucić = fala wody , obalenie na 1 szereg

poykaldirit -> oczyszczenie + nenya -> woda = oczyszczenie rany/ z trucizny wodą

wampirka - 05-11-2015, 23:01

A te wodę to masz w szklance, czy coś? ;) Bo jak nie, to musisz ją jeszcze wywołać najpierw.
To pierwsze z grubsza spoko, tylko dodaj to wywołać (wywołać- woda- formować- podnieść/może lepiej powiększyć zamiast tego?- rzucić), drugie na razie wygląda na oczyszczenie wody, a nie wodą ;)

Co do dzisiejszego odcinka, to przytłoczyła mnie medycyna ratunkową, więc będzie jutro :3

Tajnis - 05-11-2015, 23:08

A Zatwierdzisz to? :D

dewanyanta - pojawiać, wywoływać + nenya – woda + aitoreth - wpuszczać, wkładać, nasycać + poykaldirit - oczyszczać, uszlachetniać + weereth – powiązać, połączyć, sprzężać

zaklęcie oczyszczające i zasklepiające ranę

Rivus - 05-11-2015, 23:56

A ok to trochę nie ogarnąłem :D
Więc :
dewanyanta -> wywoływać + nenya -> woda + yaaretha -> formować + tulkaret -> powiększać + seikelarva -> rzucić = fala wody , obalenie na 1 szereg .

dewanyanta -> wywoływać + nenya -> woda + aitoreth -> wpuszczać + poykaldirit -> oczyścić = oczyszczenie rany wodą

dewanyanta -> wywoływać + nenya -> woda + sangare -> zagęszczać + renda -> ściana + yaaretha -> formować = lodowy mur na 6 sekund

Leite - 06-11-2015, 00:07

Kochani...nie chcę was krytykować, bo rozumiem, że to wasza pierwsza sesja i w ogóle...
Tajnis , jakie pomszczenie czego? :shock: Przecież nie wiemy, co się stało, chyba, że to wyczytaliśmy z fragmentu przeznaczonego nie dla nas ;-; poza tym, sprobuj dodać coś od więcej od siebie, może przemyślenia, wrażenia, emocje lub odruchy typu poprawienie włosów? Post będzie ciekawszy i dostarczy więcej wrażeń ;) no i nie musisz opisywać, co dokładnie robi moja postać :D

Rivus, ty też możesz próbować dodawać różne elementy :) Poza tym, czy naprawdę przedstawiłbyś się w takiej sytuacji jakiejś dziewczynie, którą ledwo co zobaczyłeś? :D Oczywiście, prawdopodobnie znalazłby się ktoś, kto tak robi, ale chodzi mi o pewien realizm. Wiesz, jak w twoim wcześniejszym poście - naprawdę zauważyłbyś, że wzbudziłeś uwagę osoby po drugiej stronie karczmy, ba, jest ona tobą zainteresowana?

Nie chcę, żebyście uznali to za rodzaj krytyki czy hejtu. Chcę wam pomóc podpowiedzieć, jak pisac sesję, żeby była ciekawsza ;) możecie popatrzeć na zeszłoroczne posty - zajmowały tyle, ile opisy Wamp. Generalnie rzecz biorąc MG nie jest w stanie opisać wszystkich szczegółów, więc o ile te będą realnie, mozna je dodać, na zasadzie "zatrzęsła sie karczma, to spadł dzbanek, ktory wystraszył kota, ktory z wrzaskiem wybiegł na zewnątrz, co przypomniało postaci blablablabla". Oczywiście nie wstawiajcie zadań typu "uleczył i wstala" jako zatwierdzone, bo to MG robi :mrgreen:
Polecam sposób "jezeli to możliwe to uleczy" i w ogole.

Rivus - 06-11-2015, 00:34

Dzięki za porady Leite ;) Postaram się poprawić ;)
Leite - 06-11-2015, 00:58

Jeszcze tylko dorzucę - oboje jesteście magami wody wiec możecie razem knuć, ALE! Dopóki druga osoba nie powie w sesji czegoś o sobie, czego nie możecie zobaczyc,o tym nie wiecie. Jak na obozie - pozafabularne info nie w grze :D to samo z postami - nie wiecie, co moja posta ma w torbie, dopóki wam nie pokaze...itd :3
wampirka - 06-11-2015, 01:33

Dobra, skrobnęłam na szybko, bo jutro już chciałam większą scenę wrzucić :3
Pytanko- czy pisać po tyle co teraz i zostawiać praktycznie wszystko do waszej decyzji, czy wolicie, żebym trochę "sterowała" waszymi postaciami? Mi absolutnie nie przeszkadza jak jest teraz, ale przez to całość fabuły będzie się rozwijała trochę wolniej.
Do waszej decyzji :3

A. No i jak jesteście w jednym miejscu, to rzecz jasna, wszyscy widzicie mniej więcej to samo, chyba, że komuś zapodam jakieś wizje/ dodatkowe szczególny/ inne szmery bajery :)

Zaklęcia zatwierdzę jutro!

Leite - 06-11-2015, 01:37

Co masz na myśli mówiąc "sterować"? W sensie, ze jak ja napisze "chce pomoc" to to faktycznie sie stanie czy tez stanie sie wiecej?

Większa akcja ohooooh <3 to ja jutro dorzucę czary :3

Leite - 06-11-2015, 02:27

Sorka za drugiego posta.
Wamp, powiedz, proszę, że to nie Aerlinn ;------------;

Sephion - 06-11-2015, 02:37

Widzę, że druid nigdy się nie spóźnia, nigdy tez nie jest za wcześnie, przybywa dokładnie wtedy, kiedy ginie elfka :D

Z grubej rury się zaczęło, nie ma co.

Tajnis - 06-11-2015, 18:20

Dzięki za sugestie Lejte :D Z tym "zadośćuczynieniem" to chodziło mi bardziej o to, że postać myśli o ewentualnych okolicznościach i że jest troszkę porywcza, ale faktycznie zabrzmiało to nieco inaczej. :)
Rivus - 06-11-2015, 18:26

Tajnis knujemy razem ? :D Spelle i te sprawy ?
Tajnis - 06-11-2015, 18:31

Jak najbardziej 8-)
wampirka - 06-11-2015, 20:12

Zaklęcia ok, Rivus w tym ostatnim najpierw uformuj, a potem zagęść do ściany :)
Rivus - 06-11-2015, 20:24

Dzieki Wamp ;)
Tajnis - 06-11-2015, 20:57

:D
Froksend - 07-11-2015, 18:17

Leite, kogo pierwsza sesja, tego pierwsza, heh...
Froksenda napadają wspominki ze '12 :c

Leite - 07-11-2015, 18:32

Froksend napisał/a:
Leite, kogo pierwsza sesja, tego pierwsza, heh...
Froksenda napadają wspominki ze '12 :c

No dobrze, ale ty piszesz opowiadania, więc nie masz problemów, nie?

wampirka - 07-11-2015, 23:08

Post ode mnie wskoczy jutro jako w dzień zapewne :)
Sephi, nie wiem czy zauważyłeś, ale tam był już wcześniej pewien wstęp dla Ciebie.

Leite - 08-11-2015, 00:42

Waaaaaaaaaaaamp, ale to nie była Aerlinn, niee? :|
Leite - 08-11-2015, 12:37

Rivus....w którym miejscu kobieta została opatrzona...?
Nie wciskaj innym graczom czegoś, czego nie zrobili...i nie zakładaj, że na mur została uleczona....

Rivus - 08-11-2015, 13:53

Leite już poprawiłem . Masz racje ... Najpierw napisałem wersję , w której nikt nie przyszedł , a potem nie sprawdzając poprawiłem w 5 minut ;/ . Błędy początkującego...
Sephion - 08-11-2015, 14:26

Spokojnie, Leite, trochę się zachaosiło tam na górze, ale to też moja wina, bo nie ogarnąłem dokładnie kto gdzie leży czy tam stoi, więc trochę olałem Rivusa ^^. Ale nikt nie umarł, tragedii nie ma. Znaczy nikt nowy :D
Leite - 08-11-2015, 18:37

Przepraszam, ale po prostu...trochę mnie to...zaskoczyło.
wampirka - 08-11-2015, 21:07

Nie jestem pewna, czy wszyscy wyobrażają sobie scenkę w karczmie tak jak ja, więc wrzucam poglądową grafikę :)
Jeśli dalej jesteście świadomi swoich czynów tak jak to pisaliście, to ja też piszę dla was efekty. Pewnie część z karczmy pojawi się jutro, ale raczej rano <dzień taki wolny>

A, możecie pisać mi w nawiasie trójkątnym jakieś zamierzenia, które macie na myśli. Np. jeśli, ktoś zamierza krzyknąć, to go uciszę itd. Będę mogła wtedy pisać więcej na raz :)

I Marysia, proszę nie wyskakuj tak na ekipę, bo każdemu może się zdarzyć jakaś głupota, a na szczęście jest Mg, który to moderuje i jeśli ktoś nie ma być uzdrowiony, to nie będzie, niezależnie od tego, co zostało mi tutaj napisane.
Do tego, nie chciałabym, żeby wychodziła z tego jakaś super-spina, bo jak na razie ja mam duży fan z prowadzenia tego i nie chciałabym, żeby to się zmieniło dla kogokolwiek.

Także tego, pic, low i filmiki z kotami :3

Leite - 08-11-2015, 21:17

Cytat:
I Marysia, proszę nie wyskakuj tak na ekipę, bo każdemu może się zdarzyć jakaś głupota, a na szczęście jest Mg, który to moderuje i jeśli ktoś nie ma być uzdrowiony, to nie będzie, niezależnie od tego, co zostało mi tutaj napisane.
Do tego, nie chciałabym, żeby wychodziła z tego jakaś super-spina, bo jak na razie ja mam duży fan z prowadzenia tego i nie chciałabym, żeby to się zmieniło dla kogokolwiek.

Mi też sie podoba, już nie będę :3

Rivus - 08-11-2015, 21:49

Ok wyobrażałem to sobie zupełnie inaczej :D To załóżmy , że poprostu się nie wychylałem i słuchałem ;)
Tajnis - 09-11-2015, 21:39

Tak się zapytam, bo chce się upewnić. Te zaklęcia, które wymyślił Rivus będę mogła używać dopiero, kiedy zobaczę jak on używa któregoś z nich lub, gdy sam mi fabularnie powie formułkę, tak? ;)
Leite - 09-11-2015, 21:47

Tajnis napisał/a:
Tak się zapytam, bo chce się upewnić. Te zaklęcia, które wymyślił Rivus będę mogła używać dopiero, kiedy zobaczę jak on używa któregoś z nich lub, gdy sam mi fabularnie powie formułkę, tak? ;)

Wydaje mi się, że jako szkolony mag wody powinnaś je znać ;) ale mogę się nie znać

Tajnis - 09-11-2015, 22:00

ok, dzięki :D
wampirka - 10-11-2015, 16:35

Jup, znacie oboje, jak coś klepnę :)
Rhonny - 12-11-2015, 22:38

Obrazek przedstawiający moją postać z lekko upośledzoną twarzą (to nie było zamierzone ._.*)
----> *tajemny link*

+pojawi się w tym tygodniu jakiś post? :<

wampirka - 13-11-2015, 00:05

Przyznam szczerze, że czekam aż Sephi coś odpisze, bo nie chciałam z Wami wybiegać do przodu :)
Ale w takim razie skrobnę coś "do lasu" najpewniej jutro, bo dzisiaj mnie przycisły nauki przedmałżeńskie :D :D :D

Sephion - 13-11-2015, 00:32

Ok, to napiszę jeszcze dzisiaj ^^
wampirka - 13-11-2015, 23:14

Proponuję, że jeśli sytuacja wygląda tak jak w części karczemnej, to nie musicie czekać na mój opis (bo i niewiele jest do opisywania), tylko odpowiedzieć (skoro Sephi pisał, że wysyła was na dół), a najwyżej w nawiasie zadeklarować mi na co macie ochotę :)
Bo nie wiem czy jest sens przepisywać Wam to, co on pisał i dodawać do tego dwa zdania.

A i jakby komuś się chciało podzielić to na dwa (karczma + driud i las z okolicami) i posklejać, to mogę wrzucić dwa nowe tematy, gdzie sobie to zapodamy :)

Leite - 13-11-2015, 23:26

W sensie żeby rozdzielić wątki?
Rhonny - 13-11-2015, 23:28

Mogę sklejać :P
wampirka - 13-11-2015, 23:47

Lec du łyt :3
Rhonny - 13-11-2015, 23:56

To czo, robić tematy czy ty zrobisz? :mrgreen:
Rhonny - 14-11-2015, 00:34

K, gotowe, myślę, że jest czytelnie :33
Leite - 14-11-2015, 02:32

Piknie <3
Leite - 14-11-2015, 18:14

W tych tematach "Sesja [w ciemnym lesie]" piszemy czy nie?
wampirka - 14-11-2015, 21:30

Tak, dzisiaj cos postaram się wrzucić. Do obu. Najpóźniej jutro;)
Sephion - 15-11-2015, 00:17

Jutro wrócę z konferencji to się odniosę, może od razu klepnę rytuał dookoła tego berbecia (który to rytuał rozpisałem na jakąś stronę a4, a potem mi to skasowało bo skończył mi się internet na dworcu :D ) i pójdziemy do przodu z tym koksem w karczmie ^^
Sephion - 16-11-2015, 23:53

Rozpisuję rytuał jeszcze raz, bo jak ostatnio pisałem to się skasowało ;_;

Korzystam z mąki, bo jest związana zarówno z ziemią jak i z życiem. Ziemia jest dla Sigurda symbolem stabilności i naturalnej równowagi, którą ten rytuał ma przywracać. A życie, bo działam na żywym organizmie.

Triskel - Jedno ramię wskazuje na mnie, drugie na dziewczynkę, trzeciej jest puste.

Ramię wskazujące na mnie ma symbol Fearn, bo pełnię tu rolę niejako przewodnika. Dodatkowo 'dokonywanie wyborów' będzie mi potrzebne, bo w kluczowym momencie muszę wysłać właściwą część duszy we właściwe miejsce. Obudzone znakiem moce parapsychiczne mają mi pomóc w postrzeganiu magii w kategoriach niejako geometrycznych.

Obok dziewczyny znak Beith. Ma pilnować, żeby 'źródłowa' czesć duszy się nie oddaliła i wspierać oczyszczenie organizmu z choroby (opętania).

Przy pustym ramieniu znak Oir. Ma pomóc mi w przeniesieniu w tamtą stronę świadomości demona poprzez przyciąganie zła. Dodatkowo jako że ma funkcjonalność "uderzania energią w punkt" to powinien wspierać część rytuału opierającą się na przeniesieniu w tamtą część energii (świadomości). Kładę tam kryształ górski jeśli mam, też powinien przyciągać.

Kwestie mówione:
meddwl ychwanegchw (wyciągać myśl) - 'wyciąga' z ciała świadomość dziewczyny i demona, tak abym mógł przeprowadzać na tym operacje.
meddwl rhannu (myśl podziel) - rozdziela tę świadomość, w założeniu na część oryginalną i pasożytującą.
meddwl dyfal ynghyd arwydd Oir <tu wskazuję puste ramie triskela (myśl chwycić połączyć ze znakiem Oir) - chwytam pasożytnicza świadomość i zamykam ją w krysztale górskim/znaku, żeby mi nie zwiała.
<wskazując na znak Oir> meddwl llai gludo gwanhaedig! (myśl osłabić, odwołać, rozproszyć) - osłabia świadomość demona tak, żeby dał się odesłać, odsyła i rozprasza ewentualne 'promieniowanie' które jego obecnośc mogłaby po sobie zostawić.
Rozmazuję swój znak, potem Oir, podnosze kamień i chowam, żeby go potem zakopać z dala od ludzi, na koniec znak na ramieniu wskazującym na dziewczynkę a potem sam triskel. Kreślę dziewczyncę na czole znak Luis, żeby coś jeszcze gorszego w nią nie wlazło. Następnie się chwieję, bo wydanie 12 punktów many naraz to w moim wieku nie przelewki.

Post do edycji w przypadku gdyby na przykład demon dał mi po głowie w połowie i do przeklejenia jak Wamp klepnie:

Syn karczmarza wcisnął mu w ręcę worek z mąką tak raptownie, że stary druid nieomal go upuścił. Skinął głową i poczekał aż młodzieniec opuści pomieszczenie. Naderwał róg worka i pozwolił aby wprawa, która weszła mu w ręce po dziesiątkach prób poprowadziła go kiedy wysypywał na ziemi święty symbol triskela. Mąka była dobra do takich celów. Silnie związana z ziemią, dającą siłę i sprzyjającą utrzymaniu równowagi, jednoczesnie pamiętała wewnętrzną energię, która sprawiała przemianę ziarna w kłos. Spojrzał krytycznie na symbol wysypany na posadzce. W kilku miejscach poprawił go ruchem dłoni. Teraz najwazniejsze. Trzy kupki mąki wysypane na trzech ramionach triskela pod dotykiem jego palców zmieniały się w symbole oghamu. Fearn, Beith, Oir. Stanął tak, by jedno z ramion symbolu wskazywało w jego stronę. Skupił wzrok na wysypanym przed sobą znaku i wziął kilka głębokich oddechów. Badał wzrokiem szczegóły, każde załamanie symbolu. Był przewodnikiem, sędzią nawet, i jako taki musiał spoglądać ponad tym, co mogły dojrzeć jego stare, zmęczone oczy. Nie zauważył nawet jak jego wzrok się wyostrza, dostrzegając każde z ziaren mąki po kolei, a jednocześnie na raz. Podniósł wzrok. Pokój stał się mozaiką sił, wspomnień i energii, uderzających we wszystkie zmysły jednocześnie. Mozaiką, w której tak łatwo było się zagubić. Skoncentrował się na znajomej, przyjaznej obecności świętych znaków. Odchrząknął, aby oczyścić gardło i ze skupieniem wypowiedział pierwsze zdanie:
- Meddwl ychwanegchw.
Poczuł? Zobaczył? Ciężko oddać słowami, który ze zmysłów podpowiedział mu, że świadomości dziewczynki i demona, ściśle ze sobą związane rozłączyły się z zajmowanym przez nie ciałem.
- Meddwl rhannu.
To było jak próba zamienienia rzeki w dwa strumienie. Poczuł jak każdy z mięśni napina się na nim do granic wytrzymałości. Skupienie, którego wymagała ta czynność było tak silne, że zdawało mu się niemal fizycznym doznaniem. Ale czuł to, czuł jak świadomość na której był skupiony rozdziera się powoli na dwa oddzielne jestestwa. Uczucie było takie, jak kiedy patrzyło się na drzewa ukryte w gęstej mgle. Kiedy skupiał zmysły, wydawało się że widzi tylko jedno, jednak kiedy oceniał cały widoczny obraz, był pewien że ma przed sobą dwa odrębne byty.
- Meddwl dyfal ynghyd arwydd Oir.
Gdyby nie głód energii Znaku Trzemieliny, stary druid padłby w tym momencie na ziemię. Zmusił swoje ciało do wskazania w kierunku pustego ramienia triskelu. W ustach poczuł krew z przegryzionej nie wiadomo kiedy wargi.
- Meddwl... - zaczął, słabym głosem - llai...
Mroczna siła, wirująca dookoła kryształu położonego na trzecim ramieniu triskelu zbiła się w jeden kształt, niczym kulące się zwierze. W zbiór odczuć, które miał na widok świadomości demona - królowały wśród nich obrzydzenie i przejmujący strach - wsączyła się nuta triumfu.
- Gludo gwanhaedig! - ostatnie słowa już wykrzyczał. Nie wyczuwał już świadomości plugawej istoty. Zachwiał się. Nie, jeszcze nie. Musi dokończyć rytuał. Gwałtownym ruchem buta zmazał znak przed sobą. Kakofonia odczuć nieco przycichła, pozwalając mu z trudem postawić kilka kroków w stronę znaku Oir. Rozmazał go także, pochylił się z trudem i pochwycił kryształ, umieszczając go w sakwie przy pasie. Symbol Beith potraktował podobnie, potem święty znak triskelu. Stanął nad dziewczynką i z trudem zmusił usta do wygięcia się w uśmiechu. Nakreślił palcem na jej czole ochronny znak. Luis, niech zło nie ma do ciebie dostępu. Podpierając się o ścianę postąpił w kierunku rozmazującego się w oczach zarysu drzwi. Całym ciężarem opadł na klamkę, rozwarł je odrobinę. Upadając, zdążył tylko uronić krótkie zdanie.
- Dokonało się... - a potem zapadł w czarną pustkę.

wampirka - 17-11-2015, 02:30

Jup, jutro Wam odpowiem, bo dopiero żem wróciła.
A! Marysia dawaj te zaklęcia tutaj. A nie na moje pw, bo tam zapominam;)

Leite - 17-11-2015, 21:05

invae atsawe dewanyanta erreth (myśl uchwycić wywołać zapamiętać) - przywołanie wspomnienia, o którym ktoś zapomniał

invae kirmardu (myśl rozpraszać) - dekoncentracja na wroga, rozkojarzenie

invae errereth (myśl scalać) - koncentracja, skupienie dla przyjaciela, żeby lepiej mu się myślało

ivnae dewanyanta weereth errereth erreth (myśl wywołać połączyć jednoczyć zapamiętać) - stworzenie fałszywego wspomnienia w czyimś umyśle tak, by myślał, że jest prawdziwe

invae valyanet yavieet kelewa atsawe tulkaret (myśl dzielić emitować przesunąć uchwycić wzmacniać) - emocja grupowa, np. uspokojenie, smutek

invae sangare seikelarva altader (myśl koncentrować rzucić eksplodować) - rzut myślą, odczucie bólu mentalnego osoby, która dostała

invae tulkaret yaaretha rindith renda sangare haldawa (myśl powiększać formować krąg ściana zagęszczać ukryć) - bariera przed podsłuchiwaniem (psionicznym) w czasie obrad

invae haldawa (myśl ukryć) - ukrycie ważnego wspomnienia, nawet dla tej osoby

Nie mogę rzucać zaklęć na samą siebie, prawda?

wampirka - 17-11-2015, 23:53

Spoko Sephi, wklejaj ;)
Co nie jest jednoznaczne z faktem, że demon nie dał Ci po głowie :D

Rivus- pozwoliłam sobie przeedytować twój post :)
Wiem, że pisanie w ten sposób nakazuje poruszać się w grze BAAAAARDZO powoli, ale musimy robić małe kroczki czy wprowadzać dialogi, przez co jest jak jest. Dlatego pozwól, że zajmę się tłem itd.
Sprowadzam to, co napisałeś, do sugestii "jeśli mnie zapytają, to odpowiem tak"

Rivus - 18-11-2015, 00:39

Ok spoko ;)
Sephion - 18-11-2015, 02:33

Leite, jak pamiętam z dawnych lat to nie było przeciwwskazań żeby psionik rzucał na siebie zaklęć. Tylko zgodnie z logiką, jak chcesz sobie wszczepić fałszywe wspomnienie, to będziesz pamietała moment wszczepienia i zrobisz sobie mętlik itd. Post przeklejam ^^
wampirka - 18-11-2015, 20:28

E, wydaje mi się, że można na siebie :3
Ale jak się wymaże wspomnienie, no to... nie można go potem przywrócić, czy coś.
Leite napisał/a:
invae atsawe dewanyanta erreth (myśl uchwycić wywołać zapamiętać) - przywołanie wspomnienia, o którym ktoś zapomniał
raczej wywołać myśl uchwycić zapamiętać/ UTRWALIĆ?, w mojej logice :)
invae kirmardu (myśl rozpraszać) - dekoncentracja na wroga, rozkojarzenie
może jeszcze coś, co "powiększy" to zaklęcie? Albo skupić- rozpraszać, wiesz taki "mętlik" wtedy robić.
invae errereth (myśl scalać) - koncentracja, skupienie dla przyjaciela, żeby lepiej mu się myślało
to widzę jako zaklęcie, kiedy ktoś nie może "pozbierać myśli", czyli właśnie dostać rozproszeniem, albo po prostu jest zdenerwowany itd.
ivnae dewanyanta weereth errereth erreth (myśl wywołać połączyć jednoczyć zapamiętać) - stworzenie fałszywego wspomnienia w czyimś umyśle tak, by myślał, że jest prawdziwe
albo połączyć albo jednoczyć jak dla mnie, dwa niepotrzebne. może coś zamiast zapamiętać? utrwalić?
invae valyanet yavieet kelewa atsawe tulkaret (myśl dzielić emitować przesunąć uchwycić wzmacniać) - emocja grupowa, np. uspokojenie, smutek
trololo. to może zadziałać tak, że podzielisz się SWOJĄ emocją z kimś. ale jedną osobą. nie trzeba takiego miliona słówek wtedy tylko myśl dzielić emitować samo :)
invae sangare seikelarva altader (myśl koncentrować rzucić eksplodować) - rzut myślą, odczucie bólu mentalnego osoby, która dostała
NIE NIE NIE. trzeba to inaczej sformować, bo teraz to bieda i halucynacja i nie brzmi nic.
invae tulkaret yaaretha rindith renda sangare haldawa (myśl powiększać formować krąg ściana zagęszczać ukryć) - bariera przed podsłuchiwaniem (psionicznym) w czasie obrad
PSIONIK DZIAŁA NA DOTYK, AMEN.
invae haldawa (myśl ukryć) - ukrycie ważnego wspomnienia, nawet dla tej osoby
jeszcze dodać wywołaj najpierw, czy coś, żeby było wiadomka co ukrywać ;)



Co do karczmy dla dziewczyn, to dzisiaj późno wielce albo jutro.
Co chcę mało napisać, żeby zdążyć dla wszystkich, ale zawsze wychodzi mi elaborat :( :( :(

Sephion - 18-11-2015, 21:06

No to wpadłem :D . Ekipa, mogę prosić o pojenie ciała bulionem gdyby przyszło mi testować twarzą szpilki przez więcej niż dzień? :D
Rivus - 23-11-2015, 00:26

Czo taka cisza ? ;/
wampirka - 23-11-2015, 00:43

Ja się uaktywnię jutro, po zaliczeniu z położnictwa :D Postaram się jak najwięcej napisać :)
Jeśli chcecie prowadzić jakieś dialogi między sobą, albo coś uzgadniać, to możecie otworzyć sobie kolejny temat, czy coś i pisać.
Tak samo z pytaniami ;)

wampirka - 24-11-2015, 00:25

Na dzisiaj tyle, bo komputer zjadł mi resztę i smutłam :<
Rhonny - 25-11-2015, 20:12

Pssst, zaraz po wywaleniu ze stronki można się cofnąć, tekst powinien nadal być. Gorzej jak się w międzyczasie poklika za dużo ._.
Tajnis - 25-11-2015, 20:15

Tak, odzyskałam! Dziękuję za radę :D
wampirka - 25-11-2015, 23:47

Mi się wtedy Word zawiesił i nawet automatyczne zapisywanie nie pomogło ;) Niestety, za szybko pisałam :D :D

Btw. czy to nie czas na jakąś miłą dla oka grafikę? :twisted:

Rhonny - 26-11-2015, 00:21

To była odpowiedź na posta Tajnis, który zniknął ;)

A co do grafiki to hmm... może się jakaś znajdzie... poszukam :P
Tylko do którego wątku? :U

wampirka - 26-11-2015, 01:12

Ja tam oba lubię :D
Rhonny - 27-11-2015, 23:58

Nie wiem czy miła dla oka, ale jest :D

*link*

Nie wstawiam pliku, bo limity czy coś, a poza tym na dysku lepsiejsza jakość.

wampirka - 28-11-2015, 02:00

Trololo, jak dobrze <3 Makabreska zawsze na probsie.
Kradnę na fejsbuki! :D

Btw. Jutro wrzucę Wam do lasu <!> ciąg dalszy, ekipa z karczmy coś się uaktywnia do końca, czy mam ciągnąć z tymi, co piszo?

Rhonny - 28-11-2015, 18:40

Ooo, jeszcze takie coś powstało, jak makabra to makabra ^^

*link*

*jest jeszcze taka wersja, bo nie umiałam się zdecydować, która lepsza xD

*link znowu*

Leite - 28-11-2015, 21:59

Ja raczej nie dam rady odpisać do poniedziałku :<
wampirka - 30-11-2015, 00:51

Dobra, to zaraz wrzucę część leśną (juuuuż, zaraz!), a karczmę najwyżej jutro.
Sephi? A z tobą jak? Bo mogę Ci ten wątek zupełnie obok prowadzić przez chwilę, więc jak nie masz czasu to daj znać kiedy będziesz miał :)

wampirka - 04-12-2015, 00:36

Dobra, to jak mam traktować taką aktywność? Wątek stoi, a nie chce prowadzić tylko jednego, bo to krzywdzące dla ekipy z drugiego, która chce grać, a ma zastój. Rozumiem, że osoby, które się nie wypowiadają mam uznać za niedecyzyjne i pisać za nich?

Prosiłabym o jakieś info, bo chcę trochę ruszyć akcję i czas :)
Najpóźniej w niedziele wrzucam posta, niezależnie od odpowiedzi ^^"

Leite - 04-12-2015, 01:36

Uznaj mnie za niedecyzyjną :)
Rivus - 04-12-2015, 20:15

Mnie też ;)
Sephion - 10-12-2015, 20:36

Przepraszam za moją nieobecność. Udało mi się odkomplikować trochę sprawy (chociaż dalej nie mam internetu u siebie :<) więc już nie będę stopował ^^
Leite - 18-12-2015, 00:35

Mam pytanie, to mi się nic nie wyświetla, czy nie ma postów po prostu? (rozumiem, że epilog i bal :) )
wampirka - 18-12-2015, 00:50

Znaczy- liczyłabym, żebyście jednak odpisali, bo zdaje się, że nie wszyscy to zrobili :)
Wtedy byłoby mi łatwiej pisać.
Z naszą sesją nie musimy się spieszyć, bo nie mamy do zamykania żadnych wątków przed zimówką, a średnio mnie bawi stanie nad wami z batem i krzyczenie, że macie odpisywać :D

Froksend - 21-12-2015, 13:58

A mnie bawi.
*Leci bo bat*

Rivus - 08-01-2016, 20:16

To co jakaś reaktywacja ? Bo już się stęskniłem za sesją :D
wampirka - 08-01-2016, 20:49

Ja chętnie, do 20.01 tak raz na trzy dni bym odpisywała :) Potem to mogę i codziennie.
Jak jeszta?

Rhonny - 08-01-2016, 21:25

Ja również chętnie, a odpisywać mogę praktycznie codziennie o ile mnie szkoła nie pochłonie zbytnio. Nasz leśny wątek stanął na tym, że przenosimy się do miasta, mam coś pisać na ten temat czy to nie aż tak istotne? :U
Tajnis - 10-01-2016, 17:56

Ja z wielką chęcią :D
Rivus - 10-01-2016, 21:13

W karczmie skończyło się na dziwnym mężczyznie duszącym Kagię , potrzebuję reakcję mężczyzny na moją akcję ;)
Leite - 10-01-2016, 21:53

No nwm co moja postać może zrobić w takiej sytuacji :D
ja chętnie

Froksend - 14-01-2016, 13:56

Stoimy....
Sephion - 14-01-2016, 15:30

Ja też się piszę, tym razem postaram się nie robić zastojów ^^
Froksend - 15-01-2016, 10:30

You have my sword, indeed...
Rivus - 15-01-2016, 16:16

Wamp pisała , że będzie mogła regularnie odpisywać od 20.01 , więc cierpliwości ;)
wampirka - 15-01-2016, 17:55

Zaiste, mam teraz mega cięzki egzamin, więc tego ;)
W weekend postaram się coś napisać.

wampirka - 22-01-2016, 00:02

Sorki za obsuwę, ale wszystko zdane, więc przygotujcie się jutro na kombak. Jak chcecie, żeby szło szybciej, to mogę pisać mniej szczegółowo, a bardziej ogólnikowo.
Generalnie jak macie jakieś wskazówki/ prośby/ zażalenia to do jutra macie czas, żeby je zgłosić :3

Edit. Jakby co to utknęłam bez komputera chwilowo, więc przepraszam ;(

Rivus - 23-01-2016, 22:27

Nie ma za co ;) Losowe sytuacje każdemu się zdarzają ;)
Rivus - 25-01-2016, 00:09

Wamp kiedy będziesz miała możliwość odpisania ?
wampirka - 25-01-2016, 02:01

Tu bardziej chodzi o możliwość wrzucenia tego co napisane :D
A bez komputera nie ma komputera, więc tego. Na dniach postaram się to ogarnąć.

Rivus - 25-01-2016, 16:35

Aaa :D Ok to nieważne :D
Rivus - 27-01-2016, 01:07

To tak Wamp ,
Rozumiem , że ja go ciąłem to mnie odrzuciło do tyłu i go też , mnie odrzuciło do przejścia (koło Iraes) , a go gdzie ? Prawdopodobnie wyobrażam sobie zupełnie inaczej to pomieszczenie niż ty , więc czy mogłabyś zrobić rysunek tego pokoju jak ty go sobie wyobrażasz i gdzie kto jest ?
Dzięki :D

wampirka - 27-01-2016, 12:50

Jego nie odrzuciło :3 Ciebe odrzuciło ZANIM zdążyłeś go ciąć. A on się najpierw odwrócił, potem skoczył za tobą (ale wypuścił Kagię).
Opis pomieszczenia jest fest dokładny w sesji, poszukaj. Potem dorzucę obrazek jak będziesz dalej miał problem :)

Rivus - 27-01-2016, 21:28

To jest pokój z łóżkiem ? :D
wampirka - 27-01-2016, 23:04

No tak, przecież jest opisane :)
Rivus - 28-01-2016, 00:53

Dobra :mrgreen: Całe życie nieogara :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group