Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Pytania - Qa, a przeciętnaki

Yarant - 23-05-2016, 23:41
Temat postu: Qa, a przeciętnaki
Naszło mnie pytanie, co powinni robić obywatele terenów podbitych prze Qa (Wergundowie),
w obecności takowych?
-Padać do stup i chwalić.
-pozdrowić.
-Olać.
-(jakaś inna opcja.)

Oraz czy istnieją ludzie na północy którzy nasyłaj Qa na wyznawców starych bogów?(generalnie kolaboranci).

Reshion vol 2 Electric Bo - 23-05-2016, 23:43

Cytat:
Oraz czy istnieją ludzie na północy którzy nasyłaj Qa na wyznawców starych bogów?(generalnie kolaboranci).


Oczywiście :D

Yarant - 29-05-2016, 17:52

Jeszcze jedno pytanie( zadaję je tu żeby nie zakładać nowego tematu).
Czy Qa mają swój Herb, flagę, lub jakiś inny rozpoznawalny znak. :-?
Po prostu chciałbym go mieć na swojej zbroii w miarę możliwości. :mrgreen:

Indiana - 29-05-2016, 19:56

Tak się upewnię - ale zauważyłeś, że Qa nie są grywalną nacją na ten rok?
Yarant - 29-05-2016, 20:45

Wiem.
Chodzi tylko oto, że mam zamiar grać strażnikiem miejskim a skoro Wergundią rządzi Qa to każdy kto jeszcze tego nie zauważył powinien się ogarnąć oraz aby było jasne, że taki strażnik podlega ich władzy.

I tak nawiasem mówiąc zależy mi troche na dobrym odgrywie postaci więc czy mogę poprosić o odpowiedź na pierwsze pytanie.

Indiana - 29-05-2016, 23:41

Grając strażnikiem miejskim będziesz nosił raczej symbol straży miejskiej, a nie samych Qa.
Jest wiele przyczyn, począwszy od tego, że nie będziesz grał Qa tylko człowieka północy i nie na bezpośredniej służbie Qa tylko w służbie mundurowej podległego im państwa.
Nie po to zresztą Qa zadają sobie tyle trudu w tworzeniu fasadowych monarchii, żeby potem z tego nie korzystać.
Co do symboli - pojawią się prawdopodobnie znaki, odpowiadające pięciu formom boskim Opiekunów, istnieją także symbole poszczególnych plemion Qa, najczęściej stylizowane totemy zwierzęce. Żeby nie tworzyć form ponad potrzebę, będziemy je "produkować" w miarę kiedy będą pojawiać się w grze.

Yarant - 30-05-2016, 19:49

Dzięki za ogół ;D
(nie pomślałem o znaku straży) :)

Yarant - 15-06-2016, 23:41

A jak wygląda naznaczenie?
Znaczy się zakładając że jestem naznaczony o czy to jakoś widać, czy może Qa po prostu mają jakiś rejestr?

Szrapnel - 16-06-2016, 00:02

Jeśli jesteś naznaczony to na twoim czole widnieje duży, świecący, niebieski..... znaczek ;)
Frączek - 16-06-2016, 00:35

Nah, znaczek jest tylko symboliczny, naznaczenie się odbywa w umyśle, czy jakoś tak.
Frączek - 16-06-2016, 00:38

Aha, i jak jesteś naznaczony to Qa mają nad tobą kontrolę.
wampirka - 16-06-2016, 00:52

Shatan napisał/a:
i jak jesteś naznaczony to Qa mają nad tobą kontrolę.

BORZE MUJ BORZE. Oczywiście, że NIE, proszę nie siać tu hałosu! :angry:

Frączek - 16-06-2016, 01:07

ALE TAK BYŁO NA EPILOGU PSZECIESZ

KADRA SIEJE FERMENT

wampirka - 16-06-2016, 01:17

Otóż NIE :twisted:
Frączek - 16-06-2016, 01:19

To mam chyba poważne stadium dałna, bo dałbym sobie rękę uciąć że mogliśmy kontrolować (i mean sprawdzac lokalizacje, czy cos takiego, juz tak dobrze nie pamietam) Bryna dzięki naznaczeniu :o
wampirka - 16-06-2016, 01:39

Tyś powiedział! :D :D :D
Frączek - 16-06-2016, 02:41

Dałniątka i te sprawy :/
Yarant - 17-06-2016, 22:44

Czyli, postaci które przyjeły naznaczenie dostaną znaczek na początku gry?
Lutha - 17-06-2016, 23:08

wampirka napisał/a:
Otóż NIE :twisted:


Skoro to jest otóż NIE, to co jest otóż TAK? :D
(czyt. jak jest w końcu naprawdę?)

Frączek - 18-06-2016, 02:14

Znaczek Nje jest na stałe, wiec nie sadze
wampirka - 18-06-2016, 14:27

Awww, bo to nie chodzi o sam namalowany znaczek. W sensie znaczek jest tylko symbolem. To nie jest jakieś "oddanie" się we władanie Qa, tylko przynależność jako wyznawcy do Opiekunów. Jakby zasilenie szeregów wyznawców, którzy dają im bezpośrednią moc i połączenie z tym światem.
I rzeczywiście- na epilogu ten symbol pozwalał na dużo, ale była to niejako wyjątkowa sytuacja, również z racji grania równowagą grup. Przyjmując, że mielibyśmy niezwykle silnego kapłana, to samo naznaczenie mogłoby dać mu jakiś bonus w -dajmy na to- walce z osobą naznaczoną, która postanawia się zbuntować.
Ale generalnie nie o to chodzi.
Raczej o to, że taka naznaczona osoba, nie może nagle zacząć wyznawać sobie Modwita, ponieważ jest w poczcie wyznawców Opiekunów. Więc rzeczy wymierzone bezpośrednio w Opiekunów będą mocno ograniczone.
Ale Qa to nie równa się Opiekunowe, żeby nie było :)

Gorvenal - 18-06-2016, 14:41

A czy jest jakiś sposób żeby kapłan (taki średnio potężny) wyczuł że ktoś ma fałszywe naznaczenie? W sensie tylko znaczek bez wyznawania opiekunów.
Referen - 18-06-2016, 16:12

Włączę się. Odwołam się do tego co pamiętam z epi, rozmów po epilogach i tłumaczeniach MG.
Mogę się mylić, jak coś to bijcie.
Nadstawiam się. Tak na zapas. ;/

Znak nie jest permanentny i
wampirka napisał/a:
...jest tylko symbolem.

Pozwalał kapłanom Qa dodać osobę w poczet wyznawców.
Obrazowo.

Cofnijmy się do czasów podbojów Qa. (2015 i epilogi)
Opiekunowie siedzą sobie gdzieś na jakiejś chmurce i obserwują podbój świata.
Wszystko fajnie, ale właściwie nie wiedzą ile mają wyznawców! A taki jest cel tej wojny!
Co by tu zrobić..?
Wymyślają naznaczenie!
Taki kapłan opiekunów, na ziemi naznaczając osobę, dodaje ją do pocztu wyznawców. Dzięki temu ci opiekunowie na chmurce mogą sobie zerknąć na ten świat i po prostu zobaczyć ilu gdzie mają wyznawców. Genialne nie?

Generalnie naznaczenie to takie nic. Deklaracja, że nie lubi się już pierogów ruskich, a tylko te z kapustą.
Albo chrzest. A wszyscy jarają się tym jak głupi. D:

Gorvenal napisał/a:
A czy jest jakiś sposób żeby kapłan (taki średnio potężny) wyczuł że ktoś ma fałszywe naznaczenie? W sensie tylko znaczek bez wyznawania opiekunów.


Wyczuć? Sądzę, że nie. Wszakże tylko Opiekunowie mogą stwierdzić, czy osoba jest na liście ich wyznawców (patrz wyżej).
Odpowiednia modlitwa może załatwić sprawę. Albo rytuał.

wampirka - 19-06-2016, 02:06

Dobrze mówi, polać mu! <3
Yarant - 19-06-2016, 22:41

To jak ze znaczkami na początku gry? ;|
Frączek - 20-06-2016, 00:04

Nawet jak nie będzie, to zawsze możesz sam sobie zrobić :D

Tylko to nie bedzie miało sensu, chyba ze przyjmiesz, ze zostales swieżo naznaczony :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group