Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Pytania - Elfia Zbroja

antek-7 - 08-12-2016, 21:38
Temat postu: Elfia Zbroja
Cześć

Mam pytanie, jak zrobić taką zbroje? Co będzie mi do tego potrzebne? I czy jest to wogule wykonalne? http://www.thevikingstore...mour-1171-p.jpg oto zbroja

Indiana - 08-12-2016, 22:01

antek-7 napisał/a:
czy jest to w ogóle wykonalne?

Skoro istnieje, to jest.

antek-7 napisał/a:
Co będzie mi do tego potrzebne?

Skóra, nity, narzędzia do skóry, wałki do tłoczenia, utwardzacz, farba, jakieś kilkadziesiąt godzin pracy i wczesniejsze kilkaset godzin praktyki.

antek-7 - 08-12-2016, 22:08

Czyli do obozu w wakacje się wyrobie:)
Indiana - 08-12-2016, 22:13

Powodzenia :)
Leite - 08-12-2016, 23:51

Przyda Ci się powodzenie ;) uwierz.
#twórcyhandmadełączmysię #wyjdzietanio xD

Gorvenal - 11-12-2016, 02:52

Może na początek mimo wszystko pomyśl o czymś łatwiejszym. Jak ma być skórzane to np. jakiś wzmacniany kaftan. Wygląda nieźle i łatwiejszy do zrobienia. Coś w tym typie
http://vignette1.wikia.no...=20121014204613
Będą potrzebne chyba skóra, blacha, nitownicai kilka sprzączek, ale wykonanie wydaje się dużo łatwiejsze.

antek-7 - 11-12-2016, 11:21

Dzięki, ale już zdecydowalem i będę robił to https://www.google.pl/sav...bih=517&biw=360 też nie jest bardzo trudne.
Leite - 11-12-2016, 20:07

antek-7 napisał/a:
Dzięki, ale już zdecydowalem i będę robił to https://www.google.pl/sav...bih=517&biw=360 też nie jest bardzo trudne.

Wiesz, że my tego nie widzimy?

Kodran - 11-12-2016, 23:15

Ciśśśśś Leite, był już stan błogiej nieświadomości :P
antek-7 - 12-12-2016, 01:00

Niewiem jak to wysłać hahaha, dobrze już nieważne jak rozszyfruje mechanizm wysyłania to wyśle xD
Gorvenal - 12-12-2016, 01:18

Tak z ciekawości. Zbroja ma być na postać elfa czy człowieka? Bo jak elf to uszy. Pamiętaj o uszach.
Powój - 12-12-2016, 01:56

Dobrze, już daje ładną i prostą instrukcję:
Zapisz obraz na dysku swojego komputera
Wejdź na http://imgur.com, na górze po lewej masz przycisk "new post", dodaj go używając opcji "browse", wybierz plik, gdy już ci go wyświetli skopiuj link i wklej :)

Leite - 12-12-2016, 17:42

Gorvenal napisał/a:
Tak z ciekawości. Zbroja ma być na postać elfa czy człowieka? Bo jak elf to uszy. Pamiętaj o uszach.

💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

antek-7 - 13-12-2016, 08:59

Tak postać elfa, jeśli macie jakieś koncepcje zbrój możecie mi wysyłać :P
Akinori - 13-12-2016, 16:26

antek-7 napisał/a:
Tak postać elfa, jeśli macie jakieś koncepcje zbrój możecie mi wysyłać :P


Polecam z takim czymś.

Leite - 13-12-2016, 17:00

Aki! No tak od razu gracza zniechęcać.... Niech się przekona na obozie xD
Fachuraw - 13-12-2016, 21:53

Pamiętaj jedno antek-7 :elfy pedały, nie kłam za dużo, trzymaj się tylko jednej strony konfliktu. Wiem z doświadczenia
Uszek - 13-12-2016, 21:56

I używaj tylko specjalnych krzesełek dla elfów :*
antek-7 - 13-12-2016, 22:02

Hahah ale jest hejt na tę elfy
Toraldson - 13-12-2016, 22:11

Był, jest i będzie. Nie zmienia to faktu, że:
A) elfy są fajne
B) tu jest to raczej forma żartu
C) drużyna bez elfa to nie drużyna

Gorvenal - 14-12-2016, 00:43

A tak wracając do tematu zbroi. Jaka klasa postaci?
Akinori - 14-12-2016, 02:45

Elfy Elfa nie równe. Jakim elfem? Oto jest pytanie.
Powój - 14-12-2016, 17:25

Dobra panowie, możecie odpuścić sobie zbędny spam nie wnoszący nic do tematu?
Co do koncept artów, możesz banalnie je sobie wyszukać w google. Do tej pory nie mieliśmy zbroi robionej specjalnie pod aenthil :)

Gorvenal - 14-12-2016, 18:46

A gdyby istniała specjalna zbroja aenthil? *łapie ołówek i kartki*
Leite - 15-12-2016, 02:16

A gdyby istniały zbroje pod wszystkie Elfy? I sztandary? ^^
To nie wnosi nic do tematu. W kwestii Aenthil mogę powiedzieć tyle, że szukaj motywów typowo elfów leśnych i tego co z nimi związane :)

Akinori - 15-12-2016, 03:47

A może kolega jest jednak tym lepszym elfem i będzie chciał grać Laro/Talsoi/Cesarstwo? ;)
Leite - 15-12-2016, 12:12

Laro - japońskie
Talsoi - trzeba szukać zbroi ala pirackich, czyli raczej średnio ze zbrojami, ponieważ okręt i ruch mocno, można kaftan jak Jasper mieć
Wysokie - coz, no, typowa zbroja w stylu opisanym na stronie, przynajmniej tak mi się wydaje. Raczej nie skóra

Referen - 15-12-2016, 17:34

zbroja to zbroja. Po co pancerzowi kilka listków albo "elementów leśnych" żeby spełniał swoją rolę? :p
Totalnie nie ogarniam konceptu zbroi "elfiej". No bo czym taka "elfia" by się różniła od "ludzkiej"? Używają takiej samej broni(serio, używają, prawda? 0.o).
To i udziwnień albo innych wynalazków nie potrzeba, chyba że ktoś robi pancerz na pokaz. Robisz na pokaz?

Reshion vol 2 Electric Bo - 15-12-2016, 17:48

Zawsze można zrobić dwa pancerze.
Akinori - 15-12-2016, 20:43

Referen napisał/a:
zbroja to zbroja. Po co pancerzowi kilka listków albo "elementów leśnych" żeby spełniał swoją rolę? :p
Totalnie nie ogarniam konceptu zbroi "elfiej". No bo czym taka "elfia" by się różniła od "ludzkiej"? Używają takiej samej broni(serio, używają, prawda? 0.o).
To i udziwnień albo innych wynalazków nie potrzeba, chyba że ktoś robi pancerz na pokaz. Robisz na pokaz?


Żebyś wiedział kogo bić pierwszego :D

Leite - 16-12-2016, 01:58

Przepraszam cię, Referen, ale wydaje mi się, że zbroje się różnią między sobą :V nie mówię o udziwnieniach, ale chociażby o sposobie robienia ich ^^
Przecież tak samo jest z ubraniami? Po co udziwnienia, skoro nosi się to samo, co reszta? ^^

No pls, przecież zbroje greckie różniły się od rzymskich, a te od średniowiecznych...
Ja mówiłam o zbroi skórzanej. I raczej widać, że skórzana jest elfia albo ludzka... W grach komputerowych też chyba tak było...

Gorvenal - 16-12-2016, 18:33

Poza tym zbroje będą dostosowane do innego sposobu prowadzenia wojny. Elfia taktyka walki chyba różni się od wergundzkiej czy styryjskiej.
Akinori - 16-12-2016, 23:38

Gorvenal napisał/a:
Poza tym zbroje będą dostosowane do innego sposobu prowadzenia wojny. Elfia taktyka walki chyba różni się od wergundzkiej czy styryjskiej.


Racja. Warto więc pamiętać o kajdanach i styryjskim bucie na twarzy ;)

Mira - 17-12-2016, 00:36

hmm

może lamelka /lub coś w tym stylu się nada?
...
tylko trzeba umieć utwardzać skórę XD
tak na dobry początek

+ oprócz łączenia elementów wypadałoby też czymś podszyć

więc powodzenia życzę XDD

Referen - 17-12-2016, 12:57

Gorvenal napisał/a:
Poza tym zbroje będą dostosowane do innego sposobu prowadzenia wojny. Elfia taktyka walki chyba różni się od wergundzkiej czy styryjskiej.


no ja właśnie o tym. Jeśli naparzają się tak samo jak ludzie, a nie wiadomo mi, aby gdzieś wrzucano taktyki walki poszczególnych ludów, to pancerze raczej się nie różnią.

Gorvenal - 17-12-2016, 19:39

No właśnie miałem wrażenie że nie naparzają się jak ludzie. Wystarczy to że (tu proszę o poprawkę jeżeli coś przekręcam) niem mają zaznaczonego używania tarczowników, co oznacza mniejszą ilość walki w typowym szyku.
Referen - 18-12-2016, 00:48

*czeka na wypowiedzi ekspertów*
Powój - 19-12-2016, 00:14

Dobra okiem nieeksperta

Na moją rozwydrzoną logikę. Aenthil *patrzy na mapę* widzę dużo drzew, nawet bardzo dużo drzew, aktualnie brak gór chociaż kiedyś o ile dobrze pamiętam to granice państwa sięgały do Telfamby, ale still to niezbyt dużo gór. No dobrze, czyli mamy lud którego ojczyzna mieści się w gęstych puszczach, dawniej tak zwanej Wielkiej Puszczy. Dużo drzew proszę państwa, wyklucz zwarte konne formacje, czyli pancerze ułatwiające jazdę konną to nie ta bajka. Walka w lesie oznacza wymuszenie na pancerzach jak największą mobilność, zasięg ruchów, ograniczenie elementów mogących zaczepiać się o krzaki i drzewa. Dalej - odległość od gór, lub ich niewielka ilość w najbliższej okolicy oznacza problem z jakimkolwiek wydobyciem. Pancerze w całości wykonane z metalu raczej są niespotykane, jak już to widzę je w formie reprezentatywnej, ładnie wyglądającej podczas parad czy pilnowania pałaców, w lesie gdzie liczy się szybkość - no nie.
Ze względu na dostęp do materiałów stanowczo rządzić tu będzie skóra, pancerze które nie stanowią jednej całości, podzielone są na segmenty ułatwiające ruch. Elementy metalowe jak kolczugi, naramienniki, rękawice ect - na moje wydrze myślenie, no nie bardzo. Zbędne elementy które zachaczają o wszystko - też nie bardzo.
Jeśli chodzi o ozdabianie pancerzy, co jest dosyć powszechne - to wszelkie motywy roślinne, wypalane lub wycinane na skórze.

Skracając: pancerze skórzane nie krepujące ruchów, zdobione motywami roślinnymi.

Indiana - 19-12-2016, 01:30

Ekspertów to tu za bardzo nie ma :)
Ale generalnie Wydra rzecze słusznie. Przyjrzyj się specyfice kraju - jakie realia walki, teren, dostępne materiały.
Las - to oczywiście skóra, ALE zwracam uwagę, że skóry nie da się utwardzić tak, żeby CAŁKOWICIE hamowała OSTRY miecz. Tym niemniej pancerz ze skóry "bojowej" - wołowa o grubości minimum 5-8 mm, utwardzona w wosku pszczelim. Sztywna jak skurczysyn, więc tylko wersje typu lamela albo lorica segmentata.
Taktyka wojenna w gęstym lesie w ogóle nie preferuje dużych bitew i bezpośrednich starć dużych formacji, więc tak naprawdę w ogóle uzbrojenie ochronne nie powinno być bardzo rozwinięte.
Tym niemniej jeśli już mamy tych naszych ohtat, to zwarty, nie-powłóczysty ubiór i lekkie ochronne - naramienniki, ew. napierśnik.

Zdobnictwo nie jest związane ze sztuką wojenną, tylko z kulturą więc tu chyba wszystko jasne. Motywy florystyczne, amen.

Leite - 19-12-2016, 02:20

Tada, a nie mówiłam xD
Akinori - 19-12-2016, 11:26

To ja zarzucę taką ciekawostkę.

Jeżeli ktoś czytał Malowanego Człowieka (Cykl demoniczny), to pewnie wie że jedno z ludzkich miast które właśnie tak ja aenthil nie mieli dostępu do złóż wykonywali swoje zbroje z drewna wzmacnianego magią.

Tylko ciekawostka. ;)

Indiana - 19-12-2016, 16:57

Spoko, jak zobaczę wiarygodnie wykonaną taką zbroję, to pogadamy ;) ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group