Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Sesja strategiczna - Surowce

Indiana - 26-01-2017, 09:19
Temat postu: Surowce
Cytat:
Więc będą korekty.
I cennik.
Surowców.
Kurde.


Uwaga uwaga. KOREKTA!

Temat: surowce, zwłaszcza plony.

1. Ponieważ mocno przeszacowałam ilości, proszę wszystkie kraje, żeby procent ziemi uprawnej, którą mają, podzieliły przez 2.

2. Po drugie - jedynym krajem, który absolutnie w ogóle nie ma własnego wyżywienia, jest Anhakara, bo nie ma terytorium. Znaczki na mapie, oznaczające obszary zasobów żywności (zielony znaczek z sierpem) interpretujemy jako "nadmiarowe, po wyżywieniu własnych obywateli" ! Owo wyżywienie natomiast liczymy z areału posiadanych pól uprawnych, więc wszystkie kraje, oprócz Andhakary, mają wyżywienie!

Może się zdarzyć, ze któremuś krajowi po rozliczeniu rocznym skasuję lub dodam jakąś część plonów:
- bo zdarzenie losowe
- bo działanie wojsk wroga
- inne czynniki.

Nie będę przepisywać każdego z 10 plików z danymi, dlatego proszę każdy sztab o samodzielną korektę, dzięki :)


___________

CENNIK SUROWCÓW:
Całość w załączniku :)


Cytat:
Parametry surowcowe

• Bazowa jednostka dostaje swoją cenę – bazowa jednostka to taka ilość, jaką się handluje
• Wartość poniżej to ilość surowca, którą czynne złoże dostarczy w ciągu jednego roku, czyli na 12 rund.
• Poniżej cena rynkowa jednostki bazowej. Uwaga! Może ulegać zmianie jeśli wystąpią określone warunki.
Np. gdy kraj oberwie "kartą losową" -> susza, to zboże podrożeje.
• Na dole – koszt uruchomienia wydobycia złoża.
• Urobek można sprzedawać – o ile ktoś chce kupić ;) lub używać.
• Używanie – jeśli kraj podejmie działanie, które wymaga któregoś z surowców, to musi mieć czynne złoże lub kupić. Ilości będę szacować na bieżąco, bo za dużo tu zmiennych.
• Można pytać w tym dziale o rzeczy potrzebne do czegoś, ale to najczęściej proste kwestie

Leite - 26-01-2017, 11:15

Czyli po prostu podzielić, co się ma, przez 2 i z tego wyliczać.
Indiana - 26-01-2017, 17:13

Leite napisał/a:
Czyli po prostu podzielić, co się ma, przez 2 i z tego wyliczać.


Tabelka statystyk finansowych, rubryka "podział gruntów" - jak miałaś:
Cytat:
lasy 40% pola uprawne 20% nieużytki 20% zurbanizowane
20%


To masz 10 % pól uprawnych. Pozostałe 10% (lub tam ileś u innych) - ląduje w "nieużytkach".
Aha, właśnie - RZECZ NIE DOTYCZY STYRII - bo Wam przeprowadziłam już tę redukcję na początku, jak Narcyzowi wyszło, że wykarmiamy pół świata :D :D

Myszołowianka - 26-01-2017, 17:35

Ja mam też jeszcze pytanie,
Czy wielkość złóż zaznaczona w tablece jakoś przekłada się na wydobycie czy raczej na ilość "ikonek" na mapie czyli na ilość złóż w kraju na które można lub są eksploatowane.

Narcyz - 26-01-2017, 17:47

Indiana napisał/a:
RZECZ NIE DOTYCZY STYRII

UFF!!! Żebyś Ty widziała jak mi oczy wyszły na wierzch przez chwilę...

Mordred.Lyen - 26-01-2017, 18:08

A ja już byłam w połowie liczenia... ;___; Tzn cieszę się i w ogóle
Myszołowianka - 26-01-2017, 19:55

Narcyz napisał/a:

UFF!!! Żebyś Ty widziała jak mi oczy wyszły na wierzch przez chwilę...


Się ciesz, nie musiałeś znowu wszystkiego przeliczać XD

Reshion vol 2 Electric Bo - 26-01-2017, 19:58

Czy wartości przedstawione kolorami w tabeli reprezentują wolne pola danych surowców poza aktualnie eksploatowanymi czy wraz z nimi?
Elf - 26-01-2017, 20:31

Talsoi - "złoża" drewna -> BRAK
Kraj oparty o budowanie statków i żeglarstwie nie ma własnego drewna...
KAPPA XP

Leite - 26-01-2017, 20:44

Chcecie coś kupić? :>
Elf - 26-01-2017, 21:23

Ale tylko z dostawą na wasz koszt XDDDDD
Aver - 26-01-2017, 22:23

Zamiast śmieszkować, to pan by się przypatrzył mapie dobrze :)
Talsoi ma lasy, ba, są to lasy drzew pia'shan, czyli właśnie tych, z których robią statki. Ale wiesz, wojna = duże straty w statkach = potrzeba więcej statków = potrzeba więcej drewna = duże wydobycie drewna.

Leite - 26-01-2017, 22:47

Elf napisał/a:
Ale tylko z dostawą na wasz koszt XDDDDD



Chcesz się dogadać? ;>

Indiana - 27-01-2017, 06:05

Myszołowianka napisał/a:
Czy wielkość złóż zaznaczona w tablece jakoś przekłada się na wydobycie czy raczej na ilość "ikonek" na mapie czyli na ilość złóż w kraju na które można lub są eksploatowane.

Raczej ilość ikonek. Ale też logika idzie w ruch - raczej chodzi po prostu o dany obszar, który jest nośnikiem jakiegoś surowca.
Pola zachodniej Wergundii mają określoną powierzchnię, podobnie jak góry Larionu, i jest ona większa niż byle łąka pod Askaronem ;) Przykładowo.
Bez urazy dla Askaronu ;)

Elf napisał/a:
Kraj oparty o budowanie statków i żeglarstwie nie ma własnego drewna...
Widzisz pewną zależność w tej kwestii...? Bo ja owszem... ;) Ale i tak dostaliście koniec końców jakieś krzaki.
Indiana - 27-01-2017, 06:05

Aver napisał/a:
Talsoi ma lasy, ba, są to lasy drzew pia'shan, czyli właśnie tych, z których robią statki. Ale wiesz, wojna = duże straty w statkach = potrzeba więcej statków = potrzeba więcej drewna = duże wydobycie drewna.
Własnie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group