Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Ogłoszenia - Aktualizacja 2017

Indiana - 24-03-2017, 08:24
Temat postu: Aktualizacja 2017
Dzień dobry :)
Niektórzy może zauważyli, że dziś w nocy strona http://silberberg.pl uległa nieznacznym zmianom i korektom ;)
W imieniu załogi eFki, która na to konto nie przespała kilku ostatnich nocy, zapraszamy do czytania i oglądania, a jednocześnie mamy ogromną prośbę - jeśli znajdziecie jakieś błędy na stronie, pomyłki, literówki, niedziałające linki itp - wrzucajcie informacje w tym temacie, jeśli można, to od razu z numerem podstrony lub linkiem do niej.
Z góry ogromne dzięki! :)

Dobranoc :)

Leite - 24-03-2017, 12:42

Na stronie krain i ich mieszkańców jest błędna nazwa Laro - jest tam napisane Lario

Poprawione

Gwevëra - 24-03-2017, 17:51

http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=17
"Następną w kolejności rzeczą, jaką proponujemy wybrać, jas rasa postaci." -> jest rasa postaci

http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=162
"Najczęściej na terenie liryzji są spotykani szamani zwierząt wodnych: szczur, bóbr, wąż. Oraz ptactwa: mewa, rybitwa, myszołów. Oraz ptaków: mewy, sokół, kormoran." -> Liryzji; do drugiego pogrubionego raczej nie trzeba komentarza ;)

http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=164
brakuje enterów pod "magią akademicką" i "czarownikiem"

To na razie tyle ode mnie, ale oczywiście to nie koniec ;)


Poprawione

Toraldson - 24-03-2017, 21:57

Cytat:
Na ogół są to paladyni Styrwita, rzadziej Swarta bądź innych bóstw

A czy ich domeny nie zostały przejęte? Znalezione w rozszerzonym ompedium wiedzy o świecie silberbergu w opisie wojsk tyryntu przy berserkerach

Zawał - 26-03-2017, 18:56

Cytat:
przyjmuje się, że głównym założycielem jest Baldwin dar Keren

W organizacjach religijnych - kult pięciu to powinien Być Baldwin dar Keran
Ale to tylko taka pierdoła


Poprawione

Leite - 27-03-2017, 01:45

Cytat:
Pamiętaj też, że czar jest dobrze zapętany, kiedy możesz natychmiast powtórzyć go nawet w środku śniadania.

Magia w praktyczne, podpunkt "Powtórzenia powtórzenia powtórzenia"


Poprawione

Leite - 27-03-2017, 11:21

W rozszerzeniu dotyczącym Laro.
W opisach huanów - powinno być Taimate (w opisach poszczególnych huanów) zamiast Tainate
Przy Ahi "ich stolicą czyli pa matui to..." powinno być "jest".
(ta, wiem, sama to pisałam).

W strukturze władzy nie ma ani słowa o t'antsan, która pojawia się później, co może powodować dezorientację u nowych ^^

W całym tekście dotyczącym Andhakary jest (chyba?) błędnie pisane słowo t'antsan, bo napisane jest tant'san.

W kodeksie Andhakary - "Pana mroku czciś nas życie", to chyba błąd.

Jeszcze moja ogólna uwaga, jeśli mogę zasugerować - proponuję trochę inaczej rozłożyć wiadomości w pdf, ponieważ z tego, co widziałam, różne ogólne informacje są nieco rozrzucone po tekście, np. historia świata wg elfów jest w Laro, a ktoś niekoniecznie będzie jej tam szukał, chcąc grać np. Aenthil.

Leite - 27-03-2017, 13:12

Przepraszam za kolejny post, ale ciągle czytam XD
Krainy i ich mieszkańcy - > Cesarstwo Świtu - > Profesje - > Kapłan Tavar - > w tekście jest Tavar z małej litery.
O interpunkcji nie będę mówić ^~^

Edit : Laro - >Profesje - > wojownicy - > tant'san zamiast t'antsan


Poprawione

Indiana - 27-03-2017, 13:41

Dzięki za wszystkie uwagi, czekamy na następne wychwycone rzeczy do korekty :)
Gwevëra - 27-03-2017, 15:03

To ja tak tylko wtrącę przy okazji.

*poprawia okulary bólu i zagłady*

Chodzi o stronę tytułową pliku pdf. Zasady zapisywania tytułów są następujące - jedynie w tytułach czasopism wszystkie człony tytułu zapisuje się wielką literą. W publikacjach zwartych tylko pierwsza litera jest wielka. Jeśli chcemy, aby to źródło wiedzy było pozbawione błędów zapisu, to warto to wziąć pod uwagę.

*ponownie poprawiła okulary bólu i zagłady*

Także popieram głos Leite - szukanie informacji o elfach Laro jest niewygodne, w sensie są one zbyt daleko i trzeba skakać. Warto więc, aby informacje o kolejnych elfickich narodach następowały po sobie.

Także warto przed informacjami o poszczególnych elfich nacjach dać informacje ogólne o wszystkich elfach - jak chociażby to dotyczące wieku, co odkryłam dziś, a ta cenna informacja naprawdę powinna zostać wyeksponowana. Kiedy cechy wspólne wszystkim elfom wyczerpałyby się, wtedy można pisać o poszczególnych narodach.

Tak - gadać mi łatwo^ ^"" Ale jak tak o tym pomyśleć to takie coś pomoże przyswajać wiedzę, a przecie ten ogromny zbiór ma pomagać graczom, co nie? ^ ^""

Leite - 27-03-2017, 16:07

Jeżeli jesteśmy już w kwestii ulepszania, mimo wszystko niektóre fragmenty tekstu - jak jakieś cytaty w laro, jak nazwy strojów w podziemnych - zrobiłabym np pochyłą czcionką albo pogrubioną. lepiej wygląda i łatwiej szukać. Czasem też się zdarza, że info się powtarzają. Wiem, że to ogrom pracy, ale jeżeli chcecie, mogę wam pomóc z chociażby formatem, czy interpunkcją.



Cytat:
Także warto przed informacjami o poszczególnych elfich nacjach dać informacje ogólne o wszystkich elfach - jak chociażby to dotyczące wieku, co odkryłam dziś, a ta cenna informacja naprawdę powinna zostać wyeksponowana. Kiedy cechy wspólne wszystkim elfom wyczerpałyby się, wtedy można pisać o poszczególnych narodach.

To byłoby absolutnie genialne, muszę przyznać.

Zawisza - 27-03-2017, 18:40

W klasach krasnoludzkich intelektualistów jest błąd:

W potyczce mogą ponieść ... niespodzianka, 5 ran, bowiem każdy krasnolud jest także wojownikiem.
W potyczce mogą ponieść 3 rany, nim padną.


Poprawione

Yarant - 27-03-2017, 18:40

W opisie Ofiru, w sekcji profesje, przy Paladynie : "Kapłan-wojownik bogini Opiekunów..."
Sądzę, że "bogini" nie powinno tam być. ;)

Edit: W magi kapłańskiej, "...przez większości kapłanów wzywane powołaniem."
Chyba powinno być nazywane.


Poprawione

Leite - 27-03-2017, 22:35

Cytat:
Iureus

Odpowiada za wszystko, co trwa niezmiennie. Jest związana z równowagą


Z tego, co wiem, nasz nowy bóg jest bogiem, nie boginią.


Poprawione

VanRex - 27-03-2017, 23:00

Aaa. I znalazła się druga "opiekunka" :D
Leite - 28-03-2017, 00:46

VanRex napisał/a:
Aaa. I znalazła się druga "opiekunka" :D

To facet >:C

Myszołowianka - 29-03-2017, 00:12

Opiekunowie troszkę pozmieniali płci.
Wiesz, MAVI VULT! ( <-- nie mogłam się powstrzymać)

Powój - 29-03-2017, 00:22

Sprawa opiekunów zanotowana do poprawy. Czekamy na dalsze zgłoszenia.
VanRex - 29-03-2017, 00:28

Mapy:
-Księstwo Tryntyjskie http://www.silberberg.pl/.../mapa_trynt.jpg
-Kocioł pod Erwick http://www.silberberg.pl/...mapa_erwick.jpg

Nie idzie ich otworzyć, gdyż plik nie został odnaleziony

Reshion vol 2 Electric Bo - 29-03-2017, 00:32

W Ofierze legalne jest niewolnictwo
http://www.silberberg.pl/viewpage.php?page_id=33 + pdf


Poprawione

VanRex - 29-03-2017, 00:37

Wgl znalazłem jeszcze jeden błąd. W informacja dot. Wergundii jest, że jakiś Severo został księciem protektorem. Liczę na szybką poprawkę : - )
Rivus - 31-03-2017, 10:36

ZASADY -> Larp Silberberg -> 6. Jaki to będzie typ gry? (jeśli wiesz z czym się jada terenówki, to podpunkt bardzo dla ciebie!) ->
Cytat:
Jeśli lubisz się bić, to TUTAJ zapoznasz się ze szczegółowymi regułami walki :)


Zgłaszam, że link w "TUTAJ" nie działa ;)


Poprawione

Leite - 03-04-2017, 16:22

Cytat:
Podziemne Elfy się są (..)
- powinno być "nie są"
Pdf - > Podziemne - > Opis armii

Oraz, czyżby zniknęła opcja "Wybierz ród - masz profit"? :/

Powój - 05-04-2017, 00:21

Hej, dziękujemy za wszelkie uwagi z waszej strony, ze względu na to, że nie bylibyśmy w stanie wyłapać wszystkiego sami, natomiast dzięki wam możemy się w tym wszystkim połapać <3
PDF dostanie aktualizację w połowie maja, ale więcej na temat terminów dostaniecie niedługo na fanpage :)
Co do strony: Postaramy się aktualizować wszystkie korekty z napływającymi zgłoszeniami, jednak najpierw musimy uporządkować listę poprawek i dopiero wtedy się tym zająć. Także tego. Dziękujemy, jesteście niezastąpieni <3 <3 <3

Lutha - 10-04-2017, 10:00

Cytat:
(...) niespodzianka, 5 ran, bowiem każdy krasnolud jest także wojownikiem.
W potyczce mogą ponieść 3 rany, nim padną.

Chyba drugie zdanie powinno zostać usunięte :D

Leite - 10-04-2017, 10:46

Kroniki świata gry - nagle się urywa w połowie zdania :|
Yarant - 15-04-2017, 09:42

W dziale "Potwory", "Upir", zamiast Upiór.
Powój - 15-04-2017, 15:59

Ten Upir to tam spacjalnie :)
Tak jak Wilkołyk i Wąpierz.

Yarant - 15-04-2017, 21:33

A to przepraszam, nie spodziewałem się. ;D
Powój - 16-04-2017, 01:26

Spoko :D
Powój - 17-04-2017, 18:34

PDF
Wszystko co związane z pdfem zostało zanotowane do poprawy i wraz z jego aktualizacją w połowie maja zostanie poprawione :)

Mapy
Niedługo będą poprawione :)

Podziemne
Tak teraz nie ma profitów w zależności od rodów :)

Leite - 18-04-2017, 00:48

Ah, wyszczególniony post :D dziękuję serdecznie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group