Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Trzech przeciwko Szakalowi - No hej

VanRex - 17-10-2017, 14:40
Temat postu: No hej
To może zanim zaczniemy rozeznajmy się kto jest zainteresowany tym wątkiem i chce go tutaj dalej rozgrywać. Także ja zacznę.

Torres Montoya, żołnierz czarnej tercji. Miło mi.

Indiana - 17-10-2017, 15:07

(Nareszcie, bo już się bałam, że coś szwankuje ;)
Proponuję tradycyjnie - uwagi poza postacią w nawiasie i/lub kursywą, postać normalnie ;)
)

Furyer Imira Ektellen, Komandoria Północna Czarnej Tercji ;)

VanRex - 17-10-2017, 15:22

Znaczy ten temat nie powinien być jeszcze fabularny o tyle, ze my sie tak powierzchownie znamy. To po prostu taki kontrolnik ile osób mamy gotowych na forum. Start fabularyzowania oddaje w rece trzech przeciw szakalowi
Indiana - 17-10-2017, 15:33

Tak, traktuję to jako próbę, czy i jak działa.
Wspomnianych trzech warto byłoby szturchnąć...
Czyli tradycyjnie, Kethren chodź tu ;)

Omar - 17-10-2017, 16:24

Helianthus Silverstein - hobbit, druid, serdeczny przyjaciel Isaaca Siemanko!
Zawał - 17-10-2017, 17:40

Baldwin Dar Keran -ja się chyba przedstawiać nie muszę ;)
Elf - 17-10-2017, 17:56

Meril'oarni z rodu Haro, Talsoiski mag morza.
Dobrze was widzieć w tej jakże nie dobrej dla świata godzinie.

Leo - 17-10-2017, 18:50

Justynian Dracos, ofirski mag ognia.
Ven - 17-10-2017, 18:53

Cześć :D
Ester Macario, z trzeciego końca świata; Enarook. Najbliższa przyjaciółka Estelli. Znała Lirię Foldir.

Rivus - 17-10-2017, 18:53

Ion de Eris z Enarook. Teoretycznie myśliwy, ale bardzo chciałby kształcić się w kierunku magicznym, by poznać lepiej wymiary. Oprócz tego: przyrodni brat Estelli Montebianco, przyjaciel Lirii Foldir, związany bliższą relacją z obecną tu Ester Macario. ;)
Hakan - 17-10-2017, 21:08

Hector Ocampo- Agent SSW, no hej
Szamalchemik - 17-10-2017, 21:29

Kethren Ferrant, obecnie komandor Styryjskich Służb Wywiadowczych, jeden z TRZECH.
Prawdopodobnie szef przyszłych struktur (para)militarnych naszej małej Inkwizycji ;)
(Trzeba wymyślić jakąś nazwę, bo zaraz ktoś mi wskoczy na głowę za to słowo, prawda? :roll: )

Rivus - 17-10-2017, 23:59

Szamalchemik napisał/a:
(Trzeba wymyślić jakąś nazwę, bo zaraz ktoś mi wskoczy na głowę za to słowo, prawda? :roll: )


No, w sumie... :V
Najlepiej zrobić jakąś "burzę mózgów", wymienić się propozycjami co do nazwy, i na koniec zagłosować na tą, która najbardziej się nam spodoba. ;)

Leo - 18-10-2017, 00:50

Rivus napisał/a:
Szamalchemik napisał/a:
(Trzeba wymyślić jakąś nazwę, bo zaraz ktoś mi wskoczy na głowę za to słowo, prawda? :roll: )


No, w sumie... :V
Najlepiej zrobić jakąś "burzę mózgów", wymienić się propozycjami co do nazwy, i na koniec zagłosować na tą, która najbardziej się nam spodoba. ;)


Tylko pamiętajmy, żeby nie wyskakiwać z Inkwizycją czy inną potężnie brzmiącą nazwą. Całość miała być tajna, więc raczej powinno to być hasło, które będzie miało większy sens tylko dla nas.

VanRex - 18-10-2017, 01:11

Moim zdaniem to powinno brzemieć tak lamersko. Skryci łowcy dla przykładu <3
Leo - 18-10-2017, 01:25

Jak dla mnie mogą to być nawet kotki na wierzbie. Po prostu bądźmy dyskretni
Elf - 18-10-2017, 17:24

omówimy to na oficjalnym spotkaniu, a nie tutaj.
Swoją drogą chyba już mniej więcej pora by je rozpocząć
#summonKetren
#summonBaldwin
#summon"ten_trzeci" XD

Fachuraw - 18-10-2017, 21:14

Cytat:
#summon"ten_trzeci" XD


Isaac Goldbaum- hobbit, druid kruka
TEN TRZECI

Jeszcze powinien być Larix Smileblum-hobbit druid, przyszły złoty druid(ale nie wiem jak z nim będzie)

Bert - 18-10-2017, 21:29

Larix Smileblum - hobbit, druid podczas prób na złotego mędrca
Indiana - 19-10-2017, 13:50

Rivus napisał/a:
przyrodni brat Estelli Montebianco
Przyszywany ;)

Szamalchemik napisał/a:
bo zaraz ktoś mi wskoczy na głowę za to słowo, prawda? :roll:
Prawda, komandorze, ale akurat nazwa to nie jest sprawa pierwszorzędna ;)
Przydałoby się wystartować od podsumowania, na czym stoimy (leżymy :P )

Omar - 19-10-2017, 18:37

To jakiś oddzielny temacik, który już będzie fabularnie, czy coś?
Szamalchemik - 19-10-2017, 21:40

Indiana napisał/a:
Prawda, komandorze, ale akurat nazwa to nie jest sprawa pierwszorzędna
...jak to, nazwa to nie jest sprawa pierwszorzędna?
Mówisz, jakbyś już zapomniała o styryjskiej sesji strategicznej... ;)

Poleciały pierwsze posty ode mnie. Może nie najlepszej jakości, ale warto już było pchnąć coś do przodu.

Indiana - 20-10-2017, 01:23

Szamalchemik napisał/a:
jakbyś już zapomniała o styryjskiej sesji strategicznej... ;)
Nigdy! ;)
Btw. warto będzie o niej przypomnieć ;)

Rivus - 20-10-2017, 02:02

Indiana napisał/a:
Rivus napisał/a:
przyrodni brat Estelli Montebianco
Przyszywany ;)


O, cholera... fakt. Zawsze przedstawiałem się jako "przyrodni", a to dość spora różnica. :v

Myszołowianka - 23-10-2017, 22:30

No hej lekko spóźniona ale jestem.

Ireth Alma Curo z Concordii się kłania i leci przeczytać fabularke.

Myszołowianka - 27-10-2017, 00:28

Rex masz tutaj żeby nie zaśmiecać gry

VanRex napisał/a:
Zamachy na dar Tollera? Z zamachowcami jakoś dałbym radę! Te ciule porwały mi kobietę i coś z nią zrobili, a ja nie mam bladego pojęcia co.
Takich rzeczy się nie wybacza!


"powiedział ten co poharatał mi narzeczonego?
Po 1 Ziom ciesz się, że on żyje. Gdyby było inaczej na Amirze by się nie skończyło :angry:
Po 2 Sztab to Sztab, Coco to Coco ... meeeehhh To tak jakbyś powiedział, że Styryjczycy wywaliły elfy z Aenthil bo zrobiła to Tavar - jedno z możliwych dokońceń myśli Vay, mam ich więcej :P

VanRex - 27-10-2017, 00:49

Nie rozumiem po co przekładać relacje między postaciami na offtop. Tu raczej nie ma co dyskutować. Tergoro ma na pieńku ze sztabem, sztab opłacał Concordię, prosta relacja kto tu kogo lubi. Jeżeli chcesz żeby było inaczej to witamy w pięknym świecie in character. Nie mam zamiaru nijaczyć postaci i w sumie ciągnąć tego tematu. Chociaż motyw zakon-sztab przez co zakon-concordia jest jednym z moich obecnie ulubionych na tej postaci.
Indiana - 27-10-2017, 01:39

Hm, tu akurat moim zdaniem Tergor ma rację, przedstawiamy Ci punkt widzenia postaci, przecież wszyscy graliśmy w Srebrnej Rzece, wiemy, że nie było tam Vayany i nie trzymała Amiry za łeb w worku.
Po informacji, że Concordia jest ramieniem Sztabu, zlało się to w jeden organizm w wyobraźni postaci. Chcesz przekonać, że jest inaczej? To gadajmy.
Mamy milion wątków do otwarcia, dawaj, otworzymy rozmowę z Tergorem, to możesz tam wbić ze mną i go przekonywać. Albo pogadać ze mną, to Imira Ci to przedstawi. Nie masz wpływu na to, jakie efekty miały czyjeś czyny, zdarza się, że bije to w osoby w danym temacie niewinne.

Myszołowianka - 27-10-2017, 18:03

...
Nie, nie, nie
Ja rozumiem i szanuje decyzje Rexa w ciągu stosunkowym Zakon-Sztab-Coco.
Chodzi mi o ciąg ze stonu drugiej.
Vayana-Oleg-Tergor

Zaznaczam, że czyny Tergora w stosunku do niej i Olega, powodowane nienawiścią do Sztabu, ze strony Vayany są no cóż nieuzasadnione. Więc próbuje zaznaczyć że ta relacja incharakter ma też drugą stronę medalu. Bo choć Vay mogła trochę słyszeć o Srebrnej to wątpię by ktoś powiedział jej o Amirze itd.
Nie wspominając już o tym, że Tergor skrzywdził kogoś ważnego dla niej, tak jak sztab porwał wcześniej Amire. Hej powody może i miał lepsze ale emocje to emocje.

Więc powtarzam nie mam najmnieszych obiekcji do "nastawienia" Tergora dar Tollera, zaznaczam jedynie, że Vayana nie znając jego motywów, (chociaż jakby znała to i tak by to nie zrobiło różnicy), nadbrała do niego podobnych uprzedzeń jak on do Coco.

A co do po 1 no to było in charakter Rex, nie było by możliwości jakiegokolwiek dialogu gdyby Oleg zginął.
No i ziomie marudzisz że porwali ci narzeczoną a haratasz czyjegoś nażeczonego. XD
Czy to wyjaśnia sytuację i nasze poglądy?

Zdanie drugie... fakt poniosło mnie ale trochę hipokryzmu w tym ciągłym poważaniu że Coco te sztab jest przynajmniej ze strony Vay jest tym poprostu zmęczona. To było jedno z zakńczeń jej myśli. Przepraszam bo nie powinnam tego pisać bez kontekstu. :(

VanRex - 27-10-2017, 18:33

*Wzruszył ramionami* Nie mam pojęcia o co ci chodzi, ale jak wcześniej wspomniałem. Co w grze to w grze, nie ma co się nad tym rozwodzić na forum.
Indiana - 27-10-2017, 21:51

Oki, ja też nie mam. Well, jak już, za Olega to akurat nie Tergor powinien oberwać ;)
Kto i w którym miejscu odmówił Vayanie swojej racji? To jest zarąbisty konflikt racji i nie, nie brniemy w hipokryzję, bo - nie wiem, jak Tergor - ale ja mam absolutną świadomość obustronnej słuszności. I kurde więcej - Sztab Konspiracji po Srebrnej Rzece w powszechnym mniemaniu został uznany za coś w rodzaju zdradzieckiej organizacji przestępczej, a tak nie jest, oni wciąż działają na rzecz Północy. W wielu kwestiach interesy są zbieżne, choć też w wielu - rozjechały się z priorytetami władców państw. Wiele krajów współpracuje ze Sztabem nawet w ramach strategii :P
Po prostu grajmy swoje i tyle :)

VanRex - 27-10-2017, 23:01

Gwen chyba powinna zdac Myszy relacje z naszej rozmowy podczas tej akcji bo była dobra. A co do sztaby, to nawet mój kochany pajac z gwiazdką na czole wie, że ta organizacja może być niezbędna do wygrania tej wojny. Nawet w sytuacji w której wychodzi przeciw nim mowa jest raczej o starciu zakonu, a nie Wergundii. No i to co zrobil sztab jest sprzeczne z ideologią zakonu, wiec w sumie nie trudno o taki konflikt xD
Powój - 27-10-2017, 23:26

VanRex napisał/a:
kochany pajac z gwiazdką na czole wie

*kontrolna kisnąca wydra dla obserwowania dalszej dyskusji*

Myszołowianka - 28-10-2017, 02:30

[quote="Powój"
*kontrolna kisnąca wydra dla obserwowania dalszej dyskusji*[/quote]

Teraz to ja kisnę.

Może tak:
Tergor nie jest jedynym "poszkodowanym" w tym ciągu relacji. Vay też. A cały ten bajzel przez w gruncie rzeczy nieporozumienia i niedopowiedzenia. Krótko mówiąc, życie.

Nie łapiecie, o co mi chodzi? Trudno, macie racje nie pa co tu na ten temat dywagować. Choć moim zdaniem znaleźliśmy się w przezabawnym zamkniętym kole uprzedzeń. I ciekawi mnie kto zechce je przerwać ;)

Indiana napisał/a:
Well, jak już, za Olega to akurat nie Tergor powinien oberwać

Faktycznie, Tergor nie był by jedynym do którego miała by pretensje, ale nie ma co męczyć nierozlanego mleka.

Indiana - 28-10-2017, 15:26

Myszołowianka napisał/a:
ale nie ma co męczyć nierozlanego mleka
No właśnie, oj tam skóra na twarzy się zrasta (co nie, Elidis? ;) ), a facetowi nawet ładniej z blizną ;)
A serio to robimy coś?... erpega coś?

Omar - 03-11-2017, 18:47

Jak się nazywali ci zdrajcy co mamy ich krew? Poza Sangre i Thorgrimem
Indiana - 03-11-2017, 18:51

Silana. Pełnego nazwiska elfki Imira nie zna, a Indiana nie będzie zaglądać w papiery ;)
Alchemika nie zna Imira w ogóle ;)
Ale jak raz tych dwojga to raczej nie mamy krwi ;)

Omar - 03-11-2017, 18:55

A no dobra, dzięki ;)
Myszołowianka - 03-11-2017, 19:01

No tak nie zaczekałaś na bandaże to nie masz :/
Z drugiej strony magia chyba woli świeżą XD

Mia - 09-11-2017, 11:10

Tak trochę późno, ale Timija Runnadottir, mag życia i alchemik

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group