Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Obozy - Zimowisko 2011

Indiana - 17-10-2010, 17:14
Temat postu: Zimowisko 2011
Zanim skonkretyzujemy sprawę, chcielibyśmy wiedzieć, czy Wy, Uczestnicy obozów, jesteście w ogóle zainteresowani czymś takim jak zimowisko, a jeśli tak, to w jakiej formie. Z góry dziękuję za każdy głos w ankiecie :)
Travor - 17-10-2010, 17:53

Cytat:
Wybierz tylko 12 odpowiedzi
(więcej odpowiedzi będzie ignorowane)

W sensie że 2? :D

Indiana - 17-10-2010, 18:20

Automacik to wstawia :angry: . W sensie, że nie więcej niż 12 - kiedy zaznaczysz "Tak" i wszystkie zajęcia.
Travor - 17-10-2010, 19:03

Patrząc na wyniki głosowań w ankiecie nie ma szans by zimowisko było tylko LARPem... szkoda.
Fehu - 17-10-2010, 21:41

Ja bym bardzo chętnie wziął udział w LARPie 'kontenerowym'. To musi być ciekawa sprawa, najlepiej jeszcze, gdyby intrygi były na zasadzie 'gracz przeciwko graczowi'.

Mam tylko nadzieję, że wyjazd wypadnie w moje ferie i że cenowo daleko mu będzie do wakacyjnego obozu [w sensie, dużo taniej] ;'d

Pierzasty - 17-10-2010, 22:08

Świetny pomysł bo akurat nie mam co ze sobą zrobić w ferie itp. : D A jak powiem że jadę na obóz na narty to nie uczepią się że to jakieś szatańskie rpg (uwzględnienie nart w programie to na serio dobry pomysł właśnie ze względu na to ;d)


Tylko problem z terminem. Ferie przecież każdy ma kiedy indziej. Więc okres świąteczno-sylwkowy?
Poparłem narty zjazdowe, kontener, wyprawy terenowe, turnieje, nie pamiętam czy sesje i łażenie po fortach : D

Masza - 17-10-2010, 23:07

Pierzasty napisał/a:
Więc okres świąteczno-sylwkowy?


Wątpię czy to by wypaliło. Większość ludzi pewnie chciałaby spędzić ten czas w granie bliskich, tzn. rodzina i przyjaciele, ale może się mylę.

Wracając do tematu - mi podobają się głównie opcje LARPów i łażenie po fortach, ale nie tylko ;)

Hodo - 18-10-2010, 00:22

Travor napisał/a:
nie ma szans by zimowisko było tylko LARPem

Z technicznego pkt widzenia jest to niemożliwe.
Pierzasty napisał/a:
Więc okres świąteczno-sylwkowy?

Nie, okres ferii zimowych. Terminy zostaną podane w swoim czasie.
:)

Pierzasty - 18-10-2010, 00:40

Już mi się ten pomysł nie podoba : [
Fehu - 18-10-2010, 01:57

Czy pytania o wstępne szacunki długości takiego zimowiska, a także o wstępne szacunki kosztów i cenów, byłyby jeszcze nie na miejscu? ;']
Indiana - 18-10-2010, 02:21

Travor - LARP w wersji jak na obozie nie ma szans. Skompletowanie ludziom strojów, dostosowanie kwatery, zorganizowanie akcji czyli dojazd na miejsce w warunkach śnieżnych - wszystko się da, ale obawiam się, że koszty by nas zabiły.

Fehu - czas trwania to raczej 7 dni. Cena ściśle zależy od programu. Larp terenowy podnosi koszt. 'Kontener' mniej. Dużo też zależy od dojazdu, to jeden z największych kosztów obozu. Zobaczymy co wyjdzie. Na pewno jest to koszt niższy niż w wakacje, ale tak naprawdę największym determinantem jest ... ilość osób. Im więcej, tym mniejszy koszt na osobie....

Co do terminów - na razie bez problemu da się objąć jednym terminem Warszawę, Wrocław, Opole i Szczecin. Gorzej z resztą. Zupełnie osobno jest Śląsk, ale można wymanewrować 3 dni wspólne z terminem Poznania... Ale tylko 3 dni :( My nie ustalamy terminów ferii :(

W święta pomysł nie ma szans. Zresztą - zapytajcie rodziców, co oni na to :) No i my też mamy rodziny :)

Travor - 18-10-2010, 14:02

Indiana napisał/a:
LARP w wersji jak na obozie nie ma szans.

Nie no myślałem też o LARPie kontenerowym... ale rozumiem że "siedzeniem i ględzeniem" przez siedem dni byłaby zainteresowana zdecydowana mniejszość ;)

Nox - 18-10-2010, 17:46

Mi zdecydowanie odpowiadałoby RPG :D :D
ailiS - 18-10-2010, 17:51

To zależy, Travor. Gdyby zrobić coś podobnego do bitwy z Wergundami, właśnie na terenie obozu, może nie byłoby tak fatalnie :P Zrobić z karczmy miejsce święte albo nietykalne, żeby gracze czuli pozorne bezpieczeństwo. Od czasu do czasu karczmę odwiedzaliby nieznajomi goście albo nawiedzałyby duchy, kotołaki i inne (nie wykluczam, że coć się może zalęgnąć na terenie obozu lub ukąsić gracza). Do tego spisek, skrytobójstwo itp. itd. takie tam rozważania ;)
Abdel - 18-10-2010, 19:21

Indiana napisał/a:
LARP w wersji jak na obozie nie ma szans

:sad:
Szkoda,ale LARP kontenerowy też brzmi fajnie można by tylko zamienić siedzenie na bieganie i ględzenie na walenie :P (a nie chwila...wychodzi z tego zwykły LARP :mrgreen: )

W każdym razie i tak oddam królestwo,żeby z powrotem ujrzeć Srebrną Górę.Byle tylko Termin pokrywał się z Warszawskimi feriami.

Pierzasty - 18-10-2010, 19:31

Ze świętami to chodziło mi raczej o czas do sylwka, ale prawda, trochę się zapędziłem, zdawało mi się że tego jest więcej.

I ten tego

NARTY MUSZĄ BYĆ

Fehu - 18-10-2010, 20:53

Travor napisał/a:

ale rozumiem że "siedzeniem i ględzeniem" przez siedem dni byłaby zainteresowana zdecydowana mniejszość ;)


Wyniki ankiety wskazują, że wręcz przeciwnie - każdy chętnie by wziął udział w takim 'siedzeniu i ględzeniu' ;']

Varthanis - 18-10-2010, 20:55

sesje rpg + kontener to ciekawa opcja, plus oczywiście jakieś spacerki coby tłuszczem nie obrosnąć :D
Fehu - 18-10-2010, 21:43

Na zimę trzeba obrastać tłuszczem ;'D
Abdel - 18-10-2010, 22:07

Eee tam spacer ja proponuję pompki :P A z aktywności na powietrzu zapasy(obowiązkowo w śniegu...o ile będzie ;D )
Indiana - 18-10-2010, 23:39

ailiS napisał/a:
Zrobić z karczmy miejsce święte albo nietykalne, żeby gracze czuli pozorne bezpieczeństwo. Od czasu do czasu karczmę odwiedzaliby nieznajomi goście albo nawiedzałyby duchy, kotołaki i inne (nie wykluczam, że coć się może zalęgnąć na terenie obozu lub ukąsić gracza). Do tego spisek, skrytobójstwo itp. itd. takie tam rozważania ;)
No tak, coś takiego chodzi nam po głowie. Jesteśmy ograniczeni kaprysami pogody - równie dobrze może być -30 i trzaskające mrozy, albo -5 i 2 m pokrywy śnieżnej, albo +5 i błoto po kostki + zamarzający deszcz. Zwróciłam Wam uwagę na stroje - nie ma sensu larp w puchowych kurtkach... A nie na każdą pogodę wystarczy sweterek pod lnianą tuniką :(
No i rzecz najbardziej z naszej strony ograniczająca - większość Kadry to studenci, a wtedy trwają sesje... :(
Poza tym Larp jest "kosztogenny". Zimowisko z LARPem będzie droższe. Bierzecie to pod uwagę? :/

Abdel - 18-10-2010, 23:57

To zależy ile droższe bo jeżeli byłaby to np.różnica 350 zł a LARP miałby trwać dajmy na to 3 dni to rzeczywiście nie wszystkim może się to podobać.

Zresztą wychodzić z Halli można nie tylko z powodu LARPA.Spacery(tylko takie bardziej intensywne,proszę)jak wspomniał Varthanis też są dobre coby nie siedzieć ciągle na ławie.

Pierzasty - 28-10-2010, 19:06

Jest jakiś postęp w tej sprawie?
Indiana - 28-10-2010, 20:03

Poganianie nic nie daje :) Zapewniam, że z pewnością na forum będzie ogłoszenie, jak tylko zamkniemy ofertę :)
Hodo - 29-10-2010, 13:17

Indiana napisał/a:
Poganianie nic nie daje

Jeno tylko wkurza ;) Indiana, proponuję gdzieś tak od kwietnia co tydzień pisać "Jak postęp we wpłacaniu pieniążków za obóz?" ;)

Fehu - 29-10-2010, 22:30

Cytat:
"Jak postęp we wpłacaniu pieniążków za obóz?"


A zdrowy, dziękować ;']

Pierzasty - 31-10-2010, 11:34

Ej, tylko pytałem : [
Indiana - 01-11-2010, 02:51

Ej, tylko odpowiadam ;)
Pierzasty - 01-11-2010, 21:24

A na pytanie "jak wyglądałaby sytuacja z narciarstwem" możecie udzielić odpowiedzi bardziej jednoznacznej niż "cierpliwości"?
Hodo - 01-11-2010, 21:44

Na tak mało konkretne pytanie moglibyśmy odpowiedzieć np "spoko" :P Sprecyzuj :P
Pierzasty - 01-11-2010, 23:11

Czy znajdzie się godne miejsce na sprzęt narciarski (suszenie tego itp.)
Czy znajdzie się w miarę sensowny stok
Czy jest "komercyjny" (z wyciągiem i biletami i tak dalej) czy może nie
Czy będzie czas z góry wydzielony w obozie właśnie na narty
I kwestia dostawania się na ów stok

Travor - 01-11-2010, 23:59

Ble, narty i stoki :P I do tego czerwono-czarna kurteczka zachodniej firmy :P
Ble

Hodo - 02-11-2010, 00:40

Boże, Travor, co ty masz z tym zachodem? :D Nawijasz jak radziecka rozgłośnia radiowa :D
Varthanis - 02-11-2010, 00:57

W Srebrnej są fajne tereny na narty biegowe :) będzie też taka opcja?
Indiana - 02-11-2010, 00:59

Pierzasty, plan jest taki, żeby zrobić główny pakiet zimowiska, oparty na RPG, jakiejś formie LARPa i zajęciach w Srebrnej, a do tego dodać dla chętnych pakiet narciarski.
Pakiet obejmowałby np. 3 wyjazdy na stok w Sokolcu, na stoku Wlk. Sowy. Dojazd byłby zapewniony busem, jeden wyjazd byłby na kilka godzin, tj. około 10 zjazdów. W cenie byłby karnet, a poza ceną w razie potrzeby wypożyczalnia i instruktor. Stok jest sensowny, mało zatłoczony, kilka raczej krótkich tras o różnym stopniu trudności. Miejsce na suszenie to rzecz oczywista, czas na wyjazd na narty też.

Abel - 02-11-2010, 02:10

Cytat:
A na pytanie "jak wyglądałaby sytuacja z narciarstwem" możecie udzielić odpowiedzi bardziej jednoznacznej niż "cierpliwości"?


Chyba niepotrzebna agresja w wypowiedzi, kolego ;)

Hodo - 02-11-2010, 02:24

Ee, chyba nadinterpretujesz, kolego ;)
Abdel - 02-11-2010, 20:44

A ja tam nart nie potrzebuję,żeby ze stoku zjeżdżać :P Własne ciało mi wystarczy!
Travor - 02-11-2010, 22:36

Hodo napisał/a:
Nawijasz jak radziecka rozgłośnia radiowa

No wypraszam to sobie! :D Czerwone sztandary za burtę, razem z kurteczkami! ;)
Indiana napisał/a:
Pierzasty, plan jest taki, żeby zrobić główny pakiet zimowiska, oparty na RPG, jakiejś formie LARPa i zajęciach w Srebrnej, a do tego dodać dla chętnych pakiet narciarski.

O, pomysł bardzo w porządku :) A planujecie liny? :-?

Indiana - 02-11-2010, 23:43

No tak, planujecie jak najbardziej :)
Varthanis - 03-11-2010, 00:52

to jak z tymi biegówkami? :P
Hodo - 03-11-2010, 01:28

Ponoć mają być. ;>
Varthanis - 03-11-2010, 01:45

gitmajonez :P
Lewy - 03-11-2010, 04:18

O w mordę... Zjazdy, biegi, liny, ganianie po śniegu... Ludzie, czy wy nie wiecie że "Sport to Mord"? A nie lepiej to sobie siedzieć w ciepełku i knuć jakiesik kontenery, sesyjki RPGowe i insze zajęcia dla ludzi inteligentnych? :mrgreen: (co powiedziawszy zwija się w kłębek... no, może w niekształtny kłąb... i oczekuje na razy i kopniaki od tych wszystkich wysportowanych mięśniaków)
Fehu - 03-11-2010, 18:13

*OSTRZEŻENIE! Poniższa wypowiedź zawiera spore ilości przemocy słownej*

<aprobujący głos ludu> Lewy na prezydenta! Precz ze sportami zimowymi! Chcemy igrzysk w ciepełku! CHCEMY KONTENEROWEGO CHLEBA! Wy grabużcy i złe wysportowane ludy, wy!

Abdel - 03-11-2010, 18:36

Nieee,tylko nie to.Precz z wysiłkiem intelektualnym.(Precz z nudną matmą!!! ) :P Wiwat piękno przyrody okupione uczciwym i fajnym wysiłkiem fizycznym.Nie jedzie się do Srebrnej Góry,żeby siedzieć na tyłku. :D (a jak wam będzie zimno to róbcie pompki :P )
Pierzasty - 03-11-2010, 19:12

Travor napisał/a:
Ble, narty i stoki :P I do tego czerwono-czarna kurteczka zachodniej firmy :P
Ble

\m/

Hodo napisał/a:
Nawijasz jak radziecka rozgłośnia radiowa :D

win

Indiana napisał/a:
Pierzasty, plan jest taki, żeby zrobić główny pakiet zimowiska, oparty na RPG, jakiejś formie LARPa i zajęciach w Srebrnej, a do tego dodać dla chętnych pakiet narciarski.
Pakiet obejmowałby np. 3 wyjazdy na stok w Sokolcu, na stoku Wlk. Sowy. Dojazd byłby zapewniony busem, jeden wyjazd byłby na kilka godzin, tj. około 10 zjazdów. W cenie byłby karnet, a poza ceną w razie potrzeby wypożyczalnia i instruktor. Stok jest sensowny, mało zatłoczony, kilka raczej krótkich tras o różnym stopniu trudności. Miejsce na suszenie to rzecz oczywista, czas na wyjazd na narty też.


Cieszące : D Dziękuję bardzo za informacje
To teraz pozostaje wmówić rodzicom że to co tu piszesz to kłamstwa a cała witryna jest przestarzała i tak naprawdę to jest obóz narciarski :twisted:

Fehu.
(...)
KUŹWA TO JA MIĘKKA KLUCHA CHCĘ SPORTU I ROZWOJU FIZYCZNEGO A TY WYSOKI KRUCZOCZARNY MŁODZIENIEC TAKIE COŚ TO JEST NIEDORZECZNE
Życie jest niesprawiedliwe : [


I jeszcze na fin bym (tym razem już grzecznie i milusio) prosił o jakieś informacje jak by wyglądała sprawa RPG na zimowisku - czy stałe (poza wypadami m.in. narciarskimi ale też ogólnie terenowymi) odgrywanie jak na normalnym Silberbergu, czy cu.

Fehu - 03-11-2010, 20:30

Cytat:
WYSOKI KRUCZOCZARNY MŁODZIENIEC

Ha, jam ci on jest! :'D

Cytat:
Nie jedzie się do Srebrnej Góry,żeby siedzieć na tyłku

Do Srebrnej jedzie się, żeby posiedzieć na tyłku w zacnym towarzystwie :'D

Varthanis - 03-11-2010, 20:42

Cytat:
Precz ze sportami zimowymi! Chcemy igrzysk w ciepełku! CHCEMY KONTENEROWEGO CHLEBA!
Abdel napisał/a:
Nieee,tylko nie to.Precz z wysiłkiem intelektualnym.(Precz z nudną matmą!!! ) :P Wiwat piękno przyrody okupione uczciwym i fajnym wysiłkiem fizycznym.Nie jedzie się do Srebrnej Góry,żeby siedzieć na tyłku.


ze skrajności w skrajność :P

Abdel - 03-11-2010, 21:01

Ale moja skrajność jest zdrowsza :P
Masza - 03-11-2010, 21:22

A może złoty środek? Trochę się posiedzi na tyłku, a trochę połazi po lesie. Takie "bezcelowe wyprawy" leśne (i nie tylko leśne) są bardzo odprężające.
Hodo - 03-11-2010, 21:31

Wniosek z tego, żeby narty i liny uczynić fakultatywnymi, dla chętnych. Nie ma sprawy, przecież wiecie, że nigdy nikogo nie zmuszamy siłą do brania udziału w zajęciach ;>
Varthanis - 03-11-2010, 22:21

larp na nartach pt. 'brygada strzelców alpejskich' :D
Nox - 03-11-2010, 23:29

Cytat:
Wniosek z tego, żeby narty i liny uczynić fakultatywnymi, dla chętnych. Nie ma sprawy, przecież wiecie, że nigdy nikogo nie zmuszamy siłą do brania udziału w zajęciach

Nareszcie ktoś pomyślał o wszystkich :mrgreen:

Travor - 04-11-2010, 00:10

Hodo napisał/a:
Wniosek z tego, żeby narty i liny uczynić fakultatywnymi, dla chętnych. Nie ma sprawy, przecież wiecie, że nigdy nikogo nie zmuszamy siłą do brania udziału w zajęciach ;>

O i to jest najlepsze wyjście ;-)

Abdel - 04-11-2010, 16:19

Popieram,popieram :P Jak kto nie lubi ruchu niech się nie rusza
Travor - 04-11-2010, 17:25

Uogólniasz. Ja szeroko rozumiany "ruch" jak najbardziej lubię, ale akurat na liny w zimie, czy narty ochoty nie mam :)
Abdel - 04-11-2010, 17:48

No dobra w takim razie jak ktoś lubi ruch(lub nie :P ) ale nie ma ochoty w porę zimową jeździć na nartach lub uczestniczyć w zajęciach linowych to jak najbardziej popieram aby zajęcia te były fakultatywne. Może być? :P
Pedro - 04-11-2010, 20:36

Travor napisał/a:
ale akurat na liny w zimie, czy narty ochoty nie mam :)


Albo mi się wydaje albo to właśnie w zimie się jeździ na nartach. ;)

Travor - 04-11-2010, 20:37

Doprawdy? Dlatego napisałem o zimie tylko przy linach :]
Fehu - 04-11-2010, 20:40

Cytat:
Albo mi się wydaje albo to właśnie w zimie się jeździ na nartach. ;)

A tu cię może zaskoczę, bo na nartorolkach [rodzaj nart] się jeździ cieplejszą porą ;']

Jestem bardzo za sfakultetyzowaniem [neologizm, a co!] zajęć żwawo-ruchowych.

Travor - 04-11-2010, 20:45

I nie ma czerwono-czarnych kurteczek zachodnich firm..?

EDIT: Ani zimowych wypadów w towarzystwie znajomych z pracy na stoki austriackich Alp..?

Kasia - 11-11-2010, 16:51

Mae govannen! :D
To mój pierwszy post na forum, jechałabym z Wami też pierwszy raz, i mam parę pytań odnośnie zimowiska (tak, już zaczynam marzyć o feriach ;) ).
Po pierwsze - jak w końcu będą wyglądać zajęcia LARPowe? W "Programie" jest to mocno lakonicznie wytłumaczone - ile czasu/dni(/godzin? :( ) będzie przeznaczone na żywą fabułę? Czy będą starania o realizm tak jak w lecie (nie byłam, ale się naczytałam), i czy rasy, profesje, system ogólnie, będą zgadzać się z tym, co wypisane jest na stronie? Na czym polega "uproszczoność" uproszczonych zasad? (nie mam zbyt wielkiego doświadczenia larpowego - w tym roku byłam pierwszy raz na obozie fantasy konkurencyjnej firmy - ale za to wiele chęci)
Po drugie - jak to jest z uczestnikami? Czy zawsze przyjeżdża już jakaś mocno zgrana, zżyta, i, co z tym idzie, raczej zamknięta na nowe osobniki ekipa?
Trzecie pytanie miało jakieś być, ale zapomniałam w trakcie pisania XD. Najwyżej dopiszę później :P .
Pozdrawiam wszystkich miłośników biegania po lesie w dziwnych ciuchach : ).

Travor - 11-11-2010, 17:05

Witam :) Ja odpowiem krótko, bo większość pytania jest raczej do bardziej oświeconych, czyli kadry ;)
1. Tu kadra się pewnie wypowie. Mogę tylko powiedzieć, że co do świata obowiązującego w samym LARPie, to prawie na pewno ten ze strony ;-)
2. Ludzie znają się z poprzednich lat, owszem, ale zawsze jest wiele nowych osób i nie funkcjonują żadne zamknięte grupy.

Fehu - 11-11-2010, 18:44

Właściwie, też krążyło mi po głowie to pytanie: w jaki sposób zostaną uproszczone zasady gry?

Jeśli chodzi o odpowiedzi, to muszę wyznać, że niestety nie zgadzam się do końca ze zdaniem Travora. Na tegorocznym obozie byłem świadkiem istnienia tzw. zamkniętych grup. Owszem, nie były to jakieś drastyczne podziały na elitę i plebs, ani też żadne przykre sceny nie miały miejsca, ale granice były dość ostro zarysowane i nie każdy - że się tak wyrażę - mógł miło i kreatywnie spędzać czas w pewnym towarzystwie ;'p
Nie było to oczywiście zaskoczenie, bo takie podziały to nieodłączna część każdej grupy społecznej większej niż 2 osoby i nigdzie na świecie nie znajdzie się grupy bez wewnętrznych podziałów [jakkolwiek niewyraźne i 'nieszkodliwe' by były]. Ale tak jak napisałem, podziały na obozie nikomu raczej nie przeszkadzały i każdy mógł spokojnie znaleźć kompanów w sam raz dla siebie ;']

[Zastrzegam, że w tej wypowiedzi nie chciałem nikogo urazić i nic nikomu nie zarzucam.]

Travor - 11-11-2010, 19:03

Masz na myśli Jeże?
Abdel - 11-11-2010, 20:14

A może mnie? :mrgreen: Cóż nienawidzę być częścią większych grup i jestem w nich bardzo niezsocjalizowany i mi z tym dobrze ;D ;) A jeżeli były jeszcze jakiś inne podziały to nie zauważyłem.Wydawaliście mi się wręcz obrzydliwie zgrani i solidarni ale może nie uważałem ;) (no może poza kwestią pewnego miecza ale w ty sporze uczestniczyły 2 osoby i na dodatek go rozwiązały nie zabijając się nawzajem :P )
Fehu - 11-11-2010, 21:42

Travor, może Jeże, może nie Jeże, czy to ważne? Jeszcze raz mówię, że nikomu nic nie zarzucam. Podziały wewnątrz większych grup to rzecz całkowicie naturalna. Owszem, bywają sytuacje, kiedy takie podziały nie służą spójności grupy, ale nie było tak w tym przypadku. No, może odrobinkę, ale tylko ciut ciut odrobinkę ;'p

Abdel, zamknięte grupki w grupie a jednostki aspołeczne to trochę inne bajki ;']

Abdel - 11-11-2010, 22:00

Ale ja też jestem grupą :P Zaliczam się do jednoosobowego zespołu niereformowalnych Matoconversationistów (nie szukajcie ;) )
Travor - 11-11-2010, 22:39

Fehu napisał/a:
Travor, może Jeże, może nie Jeże, czy to ważne?

W pewnym sensie tak. Bo ze wszystkich obozów na których byłem, tylko na jednym istniał podział na my (Jeże) i wy (cała reszta). Więc jest to wyjątek, którym raczej nie trzeba straszyć nowych osób, które prędko wyobrażą sobie brać obozową jako wielgaśną grupę znajomych, nieakceptującą nikogo nowego ;)

Fehu - 11-11-2010, 23:06

Nikogo nie straszę, a jeśli wystraszyłem, to sorry - nie miałem takiego zamiaru. Chciałem po prostu zwrócić uwagę na to, że na obozie są jednak pewne grupki, które wolą bawić się we własnym gronie.

A żeby przerwać straszliwą falę offtopu, pożalę się, że Zimowisko nie wypada w moje ferie :'<

Varthanis - 12-11-2010, 01:44

I przebiegiem tej dyskusją można by podsumować zgranie... :mrgreen:

generalnie jest wielu znajomych, ale nikt nie stosuje tutaj formy żadnych 'elit' (przynajmniej z tego co widziałem przez sześć lat uczestnictwa :P ) grupa bardzo szybko się integruje z nowymi i wchłania ich czy tego chcą czy nie :mrgreen:

Kasia - 13-11-2010, 21:51

Tak, dyskusja świetna xD. Na pewno będzie fajnie :) .
Z larpem zobaczymy, może ktoś coś napisze, a zresztą tak czy owak chcę zobaczyć Srebrną w zimie :D .

The124C41 - 13-12-2010, 01:09

A te dokumenty do wypełnienia, ta karta uczestnika chyba i to drugie, to trzeba oddać jak się przyjedzie?
Indiana - 14-12-2010, 02:45

Masz na dole umowy instrukcję postępowania :)
Jest też tu:
http://www.kortunal.com/viewpage.php?page_id=125
(zakładka "szczegółowe informacje" w Zimowisku)
oraz w treści maila potwierdzającego zgłoszenie :)
Cytat:
Egzemplarz z dopiskiem "Dla Organizatora" prosimy podpisany odesłać na adres firmy lub przynieść razem z kartą uczestnika na miejsce zbiórki.

Arachno - 14-12-2010, 20:19

Zainteresowało mnie zimowsko... jednakże mam pewną wątpliwość. Jest jakieś min. wiekowe? Ew. jaka jest średnia wiekowa uczestników? Boje się tylko o to póki co :)
Indiana - 14-12-2010, 23:57

Hm, przy osobach poniżej 12 lat będziemy się mocno zastanawiać :)
Arachno - 15-12-2010, 19:32

Akurat mam dwunastkę, w wakacje wybija trzynastka, dlatego zastanawiam się aktualnie jaka jest średnia ;)
Indiana - 15-12-2010, 23:11

Hm, jeśli się zimy nie boisz i nie trzeba będzie Cię odkopywać ze śniegu - to zapraszamy ;)
Kasia - 19-12-2010, 18:24

A wiadomo już jak coś bardziej będzie z tym larpem? :)
Warto sobie już zacząć kombinować postać i starać się o kostium? Nie że nie będe starać, jeżeli dowiem sie, że larp będzie trwał parę godzin, ale jednak wiadomo... ;)

Indiana - 19-12-2010, 22:10

Kasiu, z racji na warunki LARP będzie trwał kilka godzin. Tj. zakładam od śniadania do późnego bardzo wieczora. O dalekich marszach nie ma mowy, w tej chwili trasy są zasypanie powyżej mojego wzrostu i nawet na nartach jest ciężko przejść.
Co do postaci - będziemy zbierać na kilka dni przed zimowiskiem, fabuła nie będzie ściśle powiązana z poprzednim obozem, nie będzie też wielkich indywidualnych misji. Raczej prosta intryga, trochę walki i knucia. Więc - nie ma potrzeby tworzenia bardzo rozbudowanych postaci.

Kasia - 20-12-2010, 20:46

Dziękuję za odpowiedź. No trudno, ale i tak się cieszę ;) . I strasznie chcę zobaczyć zasypaną Srebrną :D . Ech, kiedyż będą te ferie...
Co do postaci - może nie ma co tworzyć rozbudowanej, ale wszystkie realia ze strony są aktualne?

A to jeszcze zapytam o biegówki - też będą trwały tylko jeden dzień, tak? (aj, chciałabym się czegoś nauczyć, mam nadzieję że te parę godzin starczy na podstawowe podstawy... :) )

The124C41 - 20-12-2010, 21:17

Hm. Właśnie, przydałoby się małe uaktualnienie o Rebelii i politycznym rozwoju akcji (jakby co, ja mogę wyjaśnić na PW jak się potoczyło podczas obozów i, ahem, implikacje)
Aerlinn - 20-12-2010, 21:34

Kasia, jak ty z Krakowa, to się możemy jakoś spotkać, to też coś opowiem. Niestety na zimowisko nie jadę, ale w realiach pomóc mogę.
I też jestem za uaktualnieniem (nie mówiąc już o szczycie marzeń, czyli zarysie okresu, który minie do kolejnych wydarzeń obozowych). Rozumiem, że kadra ma mnóstwo pracy, ale mogłaby powoli zacząć nad tym myśleć.
I szczęśliwego Yule, bo nie wiem, czy się odezwę do pojutrza.

The124C41 - 20-12-2010, 21:53

<AdamaGlare> Japierwszaobiecałampomocjeszczewcześniejnapw...
Aerlinn - 20-12-2010, 23:02

Ale PW to co innego, a spotkanie na czekoladzie albo na spacerze to co innego. A Poznań daleko jest....
A jeszcze jedno, Kasia: zapewne wszystkie realia są aktualne, ewentualnie zmieni się kalendarium albo niektórzy władcy, Imperium nam zmaleje (choć ręki sobie uciąć nie dam, bo kadra potrafi wymyślać różne rzeczy, o których nie śniło się filozofom).
P.S. Stary Kraków jest idealny na rozmowy o fantastyce, nieprawdaż?

Indiana - 20-12-2010, 23:11

Tak, realia są aktualne z uwzględnieniem wydarzeń obozowych. Macie rację, dziewczyny, między świętami siądę do aktualki :)

Biegówki - planujemy wstępnie 2 wypady po 2-3 godziny. To nie jest trudna technicznie zabawa, choć może jednym przychodzi łatwiej, a innym wręcz przeciwnie :) Za to jest dość męcząca, więc jednorazowo musi być tak, żeby nie przegiąć.

Aerlinn, czemu nie jedziesz? :(

Aerlinn - 20-12-2010, 23:25

Cóż, historia wygląda tak, że mam wyjazd na narty już zaplanowany, a po drugie ostatnio niewiele czasu spędzam na błogim leniuchowaniu, więc ferie (zarówno świąteczne, jak i zimowe) mogę wreszcie tak spędzić. Ale nie bój żaby ;p w lecie pojadę na 200%
Trzymajcie się na obozie (a jeśli jedzie pewien skrytobójca, to życzę mu zabicia pewnego Tryntyjczyka)!

Abdel - 21-12-2010, 21:08

Indiana napisał/a:
między świętami siądę do aktualki :)

Tak!!! Wreszcie koniec z domysłami i tworzeniem postaci "na ślepo" :D

Travor - 21-12-2010, 21:13

No, świetnie, świetnie :) Ciekawym co wyszło z tego wszystkiego... politycznie rzecz ujmując ;) Już widzę jak rzeka zalewa a jaskółka rozszarpuje pięć słońc ;)
Hodo - 21-12-2010, 22:46

A ja też dam coś do poczytania w okresie świątecznym.
Travor - 21-12-2010, 23:01

Ale tyczące się świata fabularnego?
Hodo - 21-12-2010, 23:03

Nie, akwarystyki. Koniec offtopa ;)
Kasia - 27-12-2010, 17:24

Parę dni mialam problemy z dostępem do kompa i nie mogłam odpisac, ale... jej, czysta magia, jestem na forum przez chwilkę, i dwie osoby prawie się biją żeby mi pomóc XD... żartuję, ale faaajnie, bardzo miło :D . Cudowna atmosfera.

The124C41 - swoją drogą ciekawy ten nick...? (na pewno trudny do przepisania bez używania kopiuj/wklej :P ) - wielkie dzięki, za listę imion, propozycję pomocy z realiami i w ogóle - imiona przejrzę, pomyślę, a może skombinuję coś swojego, ale strasznie fajnie, dziękuję :) .

Aerlinn - też dziękuję, jasne, bardzo chętnie się spotkam :) , zaraz zresztą odpiszę Ci dokładniej na PW - i prawdaż, Kraków jest wręcz idealny do takich rozmów ^^. I faktycznie, strasznie nas tutaj mało...


Jeszcze raz przepraszam że tak długo, i naprawdę, fantastyczna atmosfera :D .

A co się na stronie pojawi, chętnie przeczytam ;) . I... biegówki!!! :mrgreen:

Indiana - 17-01-2011, 00:17

Drodzy Państwo :)
Osoby, które planują się wybrać na zimowisko, a jeszcze nie wysłały zgłoszenia, proszę żeby to zrobiły jak najszybciej :) Najwyższy czas skonkretyzować ilość osób, a tym samym - czy turnusy w ogóle się odbędą.

Travor - 22-01-2011, 19:28

I jak, uzbierało się już dość na drugi turnus? Czy cienko?
Kasia - 23-01-2011, 14:23

A na pierwszy?
Indiana - 24-01-2011, 19:39

Na razie informuję nieoficjalnie, żebyście wiedzieli, czego się spodziewać. Na obydwu turnusach ilośc zgłoszeń jest raczej znikoma (4-5 osób). O ile nie znajdzie się absolutnie minimalnie 10 osób na termin, nie ma szans, żeby zimowisko ruszyło. Z oficjalnym ogłoszeniem czekam jeszcze tydzień.
Kasia - 29-01-2011, 00:10

I jak tam się ma sytuacja, może jednak coś ruszyło?
Srebrna :sad:

Indiana - 01-02-2011, 15:59

Do ostatniej chwili czekaliśmy z odwołaniem, ale dłużej niestety nie lza... :(
Każdy zgłoszony otrzymał też informację na maila. Szkoda :(

Travor - 01-02-2011, 22:27

Jak cholera :(
Kasia - 01-02-2011, 22:40

:( :( :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group