Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Ogłoszenia - Kącik rzeczy znalezionych :)

Indiana - 25-07-2013, 12:32
Temat postu: Kącik rzeczy znalezionych :)
KĄCIK RZECZY ZNALEZIONYCH
To informacja dla wszystkich, którzy przy wyjeździe z obozu byli zbyt zaprzątnięci pożegnaniami, uściskami i ogólnie atmosferą, żeby dbać o tak przyziemne rzeczy jak jakieś drobiazgi ;) Mamy więc tych drobiazgów już sporo.
Jeśli więc zostawiłeś coś na obozie, pisz na adres
biuro@kortunal.com
z tytułem "zagubione"
i opisz, co i gdzie zostawiłeś. Jak tylko skończą się obozy, postaramy się znalezione rzeczy powysyłać właścicielom.

Aerlinn - 25-07-2013, 20:55

Pisałam do Nili, ale nie wiem, czy odebrała. A'la lniana biała torba, w której pierwszy turnus oddał papiery Draganowi. O tyle charakterystyczna, że ma łatę (także białą) przykrywającą widoczny od środka napis "Olimpiada Języka Hiszpańskiego". Fajnie by było, jakby wróciła, może wrócić razem z Nilą, załatwimy to między sobą.
Bryn - 25-07-2013, 22:45

Przyznam się, że niechcący zakosiłem wam ten czarny, metalowy flet i chciałbym go odesłać. Możecie mi powiedzieć na jaki adres?
Rigo - 26-07-2013, 02:57

Kniaź Dragan
Fortalicja Srebrnohora :P

a adres masz firmowy na stronie kortunalu, wystarczy poszukać:P

Owizor - 27-07-2013, 01:18

hm... może nie za bardzo pasuje mi tu dawać to ogłoszenie, ale lepszego wątku na tę sprawę nie znalazłem:

Poszukuję pewnego kapłana-wojownika Styrwita z drugiego turnusu, którego to nazwiska zapomniałem, a który to posiada mój (dość cenny) scyzoryk. Bardzo mi zależy na odzyskaniu owego oręża ;) więc byłbym wdzięczny za jakikolwiek trop: imię na obozie/forum/w realu, cokolwiek...

Owizor - 27-07-2013, 02:05

UPDATE: już nie trzeba, scyzoryk został namierzony... 8-)
Kartoflen - 28-07-2013, 17:02

Wydaje mi się, że niechcący zakosiłem komuś niebieski worek (chyba na śpiwór) ściągany u wylotu sznurkiem. Właścicielu, odezwij się, to chętnie ci go podeśle :)
Indiana - 09-09-2013, 13:13

Słuchajcie, ludki :D
Tegoroczne obozy były rekordowe... pod względem ilości rzeczy znalezionych ;)
A żart polega na tym, że chociaż przysyłaliście mi również maile z opisem tego, co zgubiliście... to jeden i drugi zbiór się nie pokrywają... :( Mówiąc inaczej, nie znaleźliśmy tego, czego szukaliście, znaleźliśmy co innego :/
Mamy więc:
- kamizelkę skórzaną
- pas skórzany
- płaszcze przeciwdeszczowe 2 (jeden w woreczku)
- kilka bokenów
- worek od śpiwora
- polary sztuk 3
Jesli ktoś się poczuwa- KADRA, WAS TO TEŻ TYCZY ;) - to pisać, najlepiej opisać, jak dokładnie wygląda Wasz przedmiot ("typu polar - mój był czerwony marki xxx rozmiar M z kapturkiem")

Powój - 09-09-2013, 23:25

Kamizelka skórzana prawdopodobnie moja, taka brązowa podszyta jasnym futerko podobnym czymś czego nie potrafiłam zidentyfikować nigdy. Jest rozcięta w jednym miejscu.

W sumie miałam napisać, że mi wcięło ten pseudo kożuch, ale wyleciało mi to z głowy. Jak nie moje to trudno.

Indiana - 23-09-2013, 17:04

Powój napisał/a:
Kamizelka skórzana prawdopodobnie moja, taka brązowa podszyta jasnym futerko podobnym czymś czego nie potrafiłam zidentyfikować nigdy. Jest rozcięta w jednym miejscu
To nie ta. Ta nie ma futerka.

Doszły jeszcze:
- para karwaszy
- nieśmiertelnik metalowy, który akurat jest podpisany, więc wiem czyj ;) i odeślę w najbliższym czasie :)

Powój - 23-09-2013, 17:49

Indiana napisał/a:
Powój napisał/a:
Kamizelka skórzana prawdopodobnie moja, taka brązowa podszyta jasnym futerko podobnym czymś czego nie potrafiłam zidentyfikować nigdy. Jest rozcięta w jednym miejscu
To nie ta. Ta nie ma futerka.


No dobra, w każdym razie dzięki za informacje, w takim razie moją ktoś zaadoptował co mi w sumie nie przeszkadza. c:

rutra125 - 23-09-2013, 21:26

Kamizelka prawdopodobnie moja. Ciemnobrązowa z łańcuszkiem za szyją do powieszenia.
Pas i karwasze raczej też, pas brązowy, wygląda jak zszyty rzemieniami, karwasze czarne, po trzy paski, bez żadnych zdobień.
Mogę odebrać na epilogu ?

Owizor - 23-09-2013, 23:30

scyzoryk okazał się być jednak błędnie namierzony :sad: - gdyby ktokolwiek coś widział, słyszał, wiedział, proszę dać znać
Indiana - 23-09-2013, 23:50

Niestety scyzoryka niet :/
Za to nadal są 4 pary czarnych polarków.... :roll:
rutra125 napisał/a:
pas brązowy, wygląda jak zszyty rzemieniami
Hm, nie bardzo, ten nie jest zszyty rzemieniami ani tak nie wygląda... kutfa... :/

rutra125 napisał/a:
karwasze czarne, po trzy paski, bez żadnych zdobień.
A od wewnątrz? I na co sznurowane, sznurek czy rzemień?
Frączek - 24-09-2013, 17:01

A zostawiłem nieśmiertelnik... w karczmie :D Był do odbarankowania, ale zapomniałem...
Jest może?

Indiana - 24-09-2013, 22:33

Jest :) Możesz zacząć barankować :D
Frączek - 24-09-2013, 22:48

To na epilogu odbarankuje ;P
Akinori - 28-09-2013, 17:43

Czy przypadkiem nie znalazła się bransoleta z mosiądzu? Tą którą podarowałem magą żeby dołożyć się do pierwiastków?
Indiana - 28-09-2013, 20:27

Opisz dokładnie, poszukam w biżuterii :)
Akinori - 28-09-2013, 21:14

Bez żadnych ozdób, prosta mosiężna bransoleta. Bez zapięć. Końce nie są połączone i między nimi jest szpara przez którą wkłada się nadgarstek. Kolor: Mosiądz/złoto.
Grubość to chyba ok 3-4 mm (tak mi sie wydaje). A szerokość ok 1.5 cm.

Aver - 28-09-2013, 21:22

Właśnie się zorientowałam, że nie powrócił do domu cały mieszek biżuterii mojej... Jeśli znaleziono:
- krótki złoty łańcuch gładki
- trochu dłuższy i grubszy złoty łańcuch "ze smoczej łuski" (przynajmniej taki w dotyku jest)
- dwie zielone plastikowe perełki ("oczy leśnego licha" ;) )
- cienka metalowa srebrna bransoleta we wzorki
- szeroki metalowy pierścień w złoto-srebrne pasko-kropki
to prawdopodobnie jest to moja rzecz... Z tego co wiem, wszystko poszło na wymianę na targu. Będę wdzięczna, jeśli wrócą do mnie te drobiazgi. :)

Indiana - 29-09-2013, 18:20

Akinori napisał/a:
Bez żadnych ozdób, prosta mosiężna bransoleta. Bez zapięć. Końce nie są połączone i między nimi jest szpara przez którą wkłada się nadgarstek. Kolor: Mosiądz/złoto.
Grubość to chyba ok 3-4 mm (tak mi sie wydaje). A szerokość ok 1.5 cm.
Jest.
Cytat:
- krótki złoty łańcuch gładki
Nie ma.
Cytat:
- trochu dłuższy i grubszy złoty łańcuch "ze smoczej łuski" (przynajmniej taki w dotyku jest)
Jest.
Cytat:
- dwie zielone plastikowe perełki ("oczy leśnego licha" ;) )
Nie ma. Lub nie umiem rozpoznać.
Avergill napisał/a:
- cienka metalowa srebrna bransoleta we wzorki
Jest kilka. Nie wiem która.
Avergill napisał/a:
- szeroki metalowy pierścień w złoto-srebrne pasko-kropki
Nie ma.
rutra125 napisał/a:
Kamizelka prawdopodobnie moja. Ciemnobrązowa z łańcuszkiem za szyją do powieszenia.
Tak, to ta.

Na przyszłość byłoby fajnie, gdybyście w ostatni dzień przypominali, że Wasza biżuteria była w grze... :-?

Aver - 29-09-2013, 19:06

Dobrze, że chociaż część się znalazła...
Perełki miały ok. 0,5 cm średnicy i złoty akcent.
Bransoleta miała szerokość również 0,5 cm. Bez zapięć, taka obręcz.
Nie umiem dokładniej opisać. ;/
Przepraszam, przez emocje zapomniałam... :oops:

Illima - 18-08-2014, 21:48

Odświeżam temat i jednocześnie zaczynam z wielkim żalem.

Rękawice do MMA, otwarte, bez kciuka, czerwone. Prawdopodobne ostatnie miejsce pobytu: tył halli/zaplecze ALBO okolice dolnych domków.

Ktoś, coś? Prooszęę... :roll:

Kartoflen - 18-08-2014, 22:42

Okrągły medalion z krzyżem na środku i kilkoma (chyba) hebrajskimi literami. Został sprzedany jąkającemu się handlarzowi (Niech mu ziemia lekką będzie). Kolor - Fachowo nazwałbym to słomkowym, ale nie mogę dokładnie go przywołać. Z góry dzięki :)
Eri - 19-08-2014, 00:04

Ja czekam na pierścień dany północnicy na III turnusie. Brązowy, bez kamieni, za to zdobiony wzorkami na całej powierzchni. Dało sie regulowac rozmiar.

Ponadto zgubiłem wisiorek... czy raczej wisior, mały nie był. Była na nim okrągła, brązowa blaszka o średnicy ok. 5 cm, na której przedstawiona została... harpia albo syrena ;) cieżko stwierdzic.

Indiana - 19-08-2014, 12:23

Znalezione
- czarny samsung E1200 (domniemany właściciel proszony o podanie nr imei telefonu albo pinu do karty celem weryfikacji bycia włascicielem ;) )
- legitymacja z przyległościami - pozdrowienia dla Kamila Osiki ;)

Zgubione - duży nóż myśliwski (II turnus, okolice między placem obozowym a miejscem za mostem, gdzie siedzieli tubylcy).

Leite - 19-08-2014, 12:44

Ja też zgubiłam ale mniej znaczące rzeczy :D
Widelec z wzorkiem w takie małe kwadraciki, potem podeślę zdjęcie oraz 8 cm igła do skóry, domek nr 4 i okolice :D oczywiście nie liczę że coś się znajdzie, ale jeżeli ktoś widział.. :D

Danus - 19-08-2014, 14:28

Czerwony scyzoryk szwajcarski (firmy victorinox- ten taki z krzyżykiem). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z graczy na III (IV) turnusie go odpąpowywał na początku obozu.

Jeżeli rzeczywiście ktoś taki scyzoryk odpąpował (i to nie był jego sprzęt) to byłbym wdzięczny za zwrot (jest to przedmiot do którego mam dość duży sentyment...).

Z góry dzięki ;)

Owizor - 19-08-2014, 19:47

a jak moja rękawiczka? została uratowana z tunelu? ;)
Aver - 24-08-2014, 16:18

Wchodzę niemalże codziennie na Karczmę i zawsze zapominam po co. Brawo Aver.

Na II nieurwisowym turnusie zginęły mi elfie uszka (a właściwie to Arek mi je zaginął, ale to już załatwiliśmy prywatnie)
Jedne z tych, które można było kiedyś zamówić na bardzie. Nie przycinałam ich. Prawe miało cieniutkie dziury na płatku, zrobione po to, by mogły się trzymać na kolczyk a nie klej.
Ostatni raz widziane w drugim domku pierwszym wejściu.
Znalazcę proszę o zwrot, wszyscy wiemy, że to nie jest bardzo tania rzecz ._.

Khair Udin - 24-08-2014, 16:26

ILLIMA

MAMY TWOJE RĘKAWICE

JEŚLI JESZCZE CHCESZ JE ZOBACZYĆ LEPIEJ ZBIERAJ KASĘ

100.000 DOLARÓW W RÓŻNYCH WALUTACH

GŁÓWNIE W ZŁOTÓWKACH

MASZ 24 GODZINY

JEŚLI NIE BĘDZIE KASY, DOSTANIESZ SWOJE RĘKAWICE W 50 KAWAŁKACH

PS. RUTKOWSKI CI NIE POMOŻE

Reshion vol 2 Electric Bo - 24-08-2014, 16:41

Odział uzbrojonych wikingów wbija do wasz za 5..4..3... :P
Illima - 24-08-2014, 17:51

Dafuq?! :P
Powój - 24-08-2014, 18:43

Gdzie są przyciski "lubię to"? D:
Leite - 24-08-2014, 19:44

Powój napisał/a:
Gdzie są przyciski "lubię to"? D:



:D :D powinniście je dodać :D

Indiana - 24-08-2014, 20:05

Owizor napisał/a:
a jak moja rękawiczka? została uratowana z tunelu?
Niestety, za ostatnim razem jej już nie znalazłam :(

Frodo, ten telefon to w końcu Twój, doczekam się jakiegoś info czy nie?

Frączek - 24-08-2014, 21:08

Khair Udin, - Co ja przed chwilą zobaczyłem? o.O

Illima, błagam, powiedz że te rękawice na zdjęciu to są twoje XDDDD

Indiana - 24-08-2014, 22:48

Rękawice są Illimy ;) Ale bardziej warto się przyjrzeć, czyje to zielone M65 bojówki i bury (prawie jak firmowy kortunalowy) polarek na osobie trzymającej :P Do tego zielona wojskowa szalokominiarka, do złudzenia przypominająca te, których od groma mamy na stanie jako podkładki pod hełmy... i nawet jedną ostatnio komuś pożyczałam :P Tylko maczetę pierwsze widzę... :P
Frączek - 24-08-2014, 22:58

To może metodą policyjną? :P
Kogo Wam on przypomina? :P :P :P :P


Frodo - 24-08-2014, 23:10

Indiana napisał/a:
Frodo, ten telefon to w końcu Twój, doczekam się jakiegoś info czy nie?

Wybacz. Dzwoniliśmy na kortunalowy telefon. Zadzwonimy ponownie jutro po dziesiątej. I raczej na pewno to mój telefon :)

Pedro - 25-08-2014, 00:14

Skoro mają maczetę to na pewno są z Krakowa i okolic.
Reshion vol 2 Electric Bo - 25-08-2014, 00:19

Pedro napisał/a:
Skoro mają maczetę to na pewno są z Krakowa i okolic.


http://www.andrzejrysuje.pl/krakow/

Eri - 25-08-2014, 00:38

Kraków pozdrawia ;)
Illima - 25-08-2014, 14:53

Miałem odpisać wcześniej ale brak internetu jest brakiem internetu :D

Cytat:
Odział uzbrojonych wikingów wbija do wasz za 5..4..3.

No właśnie widzę problem w tym, że oddział uzbrojonych wikingów chwilowo jest oddziałem uzbrojonych... Mistrzów fotoszopa :D :D
Ewentualnie komuś na chatę może wbić oddział uzbrojonego Illimy :P :D

Polarek Kortunalu umknął zrazu mojej uwadze. W tym świetle ma jakiś inny kolor :D
W takim razie poproszę rękawicę z odbiorem osobistym. 100.000 będzie za pobraniem :D

P.S. Gdzie były? :)

Prim - 25-08-2014, 14:58

Erindiar napisał/a:
Kraków pozdrawia ;)



I to podwójnie... :D
(U nas niestety to bez wałka też ani rusz... :P )

Ale wypraszam sobie, to nie nasi ;p
Nie jesteśmy terrorystami, porywającymi biedne rękawice Sapientii... :P

Leite - 25-08-2014, 23:52

Illima napisał/a:

Ewentualnie komuś na chatę może wbić oddział uzbrojonego Illimy :P :D

:shock: :shock: :shock:
To ja na miejscu osoby, która ma rękawice, oddałabym natychmiast :D chyba ze duży oddział Laro/ Wergunów ewentualnie by pomagał się bronić xD

Illima - 28-08-2014, 12:42

Chciałbym podziękować muzułmańskim terrorystom za okazanie serca i przekazanie rękawic w moje ręce. 100 000 dolarów zostało już przekazane na konto fundacji charytatywnej "Mały Jihad" :)
Kartoflen - 01-09-2014, 15:03

Ja przepraszam za spam, ale nie znaleźliście może tego medalionu, o którym wspominałem. Zależy mi. Jakby się jednak znalazł, podeslijcie do Velidy. No c'mon :(
Indiana - 01-09-2014, 15:41

Na razie całe zaplecze jest spakowane, więc na następne informacje musisz poczekać do epilogu. Przy okazji rozpakowywania akcesoriów poszukam wszystkich wymienionych zgub.
Angantyr - 30-09-2014, 16:19

To ja poniewczasie zapytam czy znaleziono czarny polar z pomarańczowo-białym napisem "hager" na lewej stronie z przodu. W kieszeniach mogła być zielona a la dziergana z wełny czapka i zimowe rękawiczki Thinsulate.

To był fajny zestaw... ;/

Indiana - 30-09-2014, 16:46

Rychło w czas się zainteresowałeś, nie powiem.
Do odbioru w Srebrnej.

Angantyr - 30-09-2014, 16:52

Znalazł się?... ;_;

Jestem taki szczęśliwy... Gdzie był?

Indiana - 30-09-2014, 17:01

W worze ze znalezionymi przedmiotami.
Hodo - 01-10-2014, 03:00

Sasasasasa, a czapka jest u mnie ;)
Indiana - 01-09-2015, 12:43

Reaktywuję temat.
Zostało mi po obozie całe pudło graczowych rzeczy. Procedura wygląda tak:
- jeśli ktoś coś zostawił, pisze mi tutaj, co to było i jak wyglądało
- ja wrzucam zdjęcie z pytaniem "czy to to?"
- przy odpowiedzi twierdzącej wysyłam na koszt odbiorcy pocztą

Jeśli coś nie znajdzie właściciela, to albo wyrzucę albo przygarnę :)

Gwevëra - 01-09-2015, 13:58

Już pisałam w tej sprawie, ale dla pewności zrobię to jeszcze raz. Ja zgubiłam płaszcz przeciwdeszczowy, wojskowy. Niektóre guziki z wizerunkiem Orła Białego, u dołu po wewnętrznej stronie podniszczony. Co prawda mój tata już pogodził się z jego stratą... ale to nie zmienia faktu, że byłoby super, jakby cudem się odnalazł.
Indiana - 01-09-2015, 14:16

Szukaliśmy przez dwa kolejnie turnusy :( Niestety, jak płaszczem w wodę. Gdybyś mniej więcej wiedziała dokładniej, gdzie, i gdyby to było z daleka od turystycznych ścieżek, to sprawdzę jeszcze raz.
Powój - 01-09-2015, 15:09

Pierścionek który miałaś w sakwie, dziwne znaczki, szeroki. Do regulacji na palcu.
Rhonny - 01-09-2015, 17:17

Ja gdzieś posiałam blaszany kubek z niebieską rączką i taką dużą filcową spinkę, beżową z zielonym wzorkiem, cenną o tyle, że własnoręcznie robiona :sad: Możliwe, że zostawiłam ją gdzieś w łazience :roll:
Gwevëra - 01-09-2015, 17:35

Indiana napisał/a:
Szukaliśmy przez dwa kolejnie turnusy :( Niestety, jak płaszczem w wodę. Gdybyś mniej więcej wiedziała dokładniej, gdzie, i gdyby to było z daleka od turystycznych ścieżek, to sprawdzę jeszcze raz.


Jedyne, co pamiętam, to że było to przy okazji ostatniej lub przedostatniej potyczki przed lazaretem, a w tym przypadku Małym Chochołem (bo chyba tak się to miejsce nazywa). No i utkwiło mi, że to było między dwa drzewami, co baaaardzo pomaga...^ ^"""

Po takim czasie nie wykluczone, że się jakiś turysta nim poczęstował. Ale zapytać było warto.

Owizor - 01-09-2015, 21:33

Zielono-czerwona przeszywka powinna wisieć na antresoli - jeśli nie dam rady przybyć na epilog, to kogoś (najpewniej Strandbranda) namaszczę do zabrania jej wtedy ;)
Indiana - 01-09-2015, 23:14

Dobra. Spisuję listę i jutro się biorę za szukanie :)
Anavar - 12-09-2015, 17:02

Nóz z lekko rozwaloną rękojeścią
Mirko - 21-09-2015, 15:27

Przepraszam, że piszę dopiero teraz.
Płaszcz Powój zielony z kapturkiem 1/2 koła (?) nie zszedł na dół razem z resztą szpeju, która została wzięta od oddziału ratunkowego na BP
i rękawica pikowana

Akinori - 21-09-2015, 16:12

Płaszcz Powój się znalazł u mnie w koszu do prania.
Mirko - 15-10-2015, 00:28

Czy został znaleziony amulet wiedźmińskiej szkoły Mirka?
Elf - 15-10-2015, 00:51

Srebrny pierścień, duży, z wizerunkiem centaura, bez kamienia, zgubiony najprawdopodobniej przy wejsciu do tunelu którym uciekaliśmy z zamku.
Indiana - 15-10-2015, 00:58

Mirko napisał/a:
amulet wiedźmińskiej szkoły Mirka?
Czyli jaki...? :D
Elf napisał/a:
, zgubiony najprawdopodobniej przy wejsciu do tunelu którym uciekaliśmy z zamku.
Raczysz żartować :/ Nie ma szans tego znaleźć :/
Mirko - 15-10-2015, 01:59

Duży cynowy medalion przypominający literę M na czarnym rzemieniu. Mogę wysłać zdjęcie.
Indiana - 15-10-2015, 02:13

Hm, zerknę do wielkiego wiaderka ze znajdkami ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group