Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Podziemne Elfy

Sakalthor - 18-11-2014, 20:46
Temat postu: Podziemne Elfy
Zbieram graczy zamierzających grać postaciami z rasy Podziemne Elfy w przyszłym roku, aby utworzyć grupę fabularną. Dlatego jeśli ktoś planuje grać podziemnym elfem to niech pisze ;) a jeśli istnieje już taka grupa lub się zbiera to chętnie do niej dołączę :)
Szrapnel - 18-11-2014, 20:49

Elfy podziemne są niegrywalne o ile się nie mylę.
Rosomak - 18-11-2014, 20:52

Niegrywalne mówisz... :)
Szrapnel - 18-11-2014, 20:55

Nie mówię o epilogu :P
Sakalthor - 18-11-2014, 21:03

Od tego roku są grywalne.
Reshion vol 2 Electric Bo - 18-11-2014, 21:07

Nie za wcześnie się do tego przymierzacie? Ja bym poczekał chociaż do możliwości wysyłania ankiet, bo inaczej zapał może się szybko skończyć.
Sakalthor - 18-11-2014, 21:08

Niby czemu? Ja wiem to od kadry, więc chyba można to uznać za prawdę.
Reshion vol 2 Electric Bo - 18-11-2014, 21:15

Chodzi mi o to, że już teraz chcesz zbierać ekipę z 8/9 miesięcy przed pierwszym obozem, to jest moim zdaniem wcześnie.
Sakalthor - 18-11-2014, 21:18

Chodzi o to, żeby osoby, które mają w planach wybrać tą rasę (jest nowa więc pewnie będzie nią zainteresowanie) wiedziały, że grupa się tworzy i mogły wstępnie się zgłosić. Im wcześniej tym lepiej, bo w końcu pomysły na postacie rodzą się w różnych momentach czasem wcześniej, a czasem dzień przed larpem.
Reshion vol 2 Electric Bo - 18-11-2014, 21:20

Tak, tylko, że ankieta/zaklepywanie wyjazdów pojawi się dopiero w okolicy końca lutego/początku marca. Do tego czasu ten wątek może zatonąć w głębiach forum.
Leite - 18-11-2014, 21:23

Chciałabym zauważyć, że moja grupa na epi utworzyła się dwa miesiące przed i zapał troszku zgasł po 3 tygodniach także więc ten...:D
Aczkolwiek mam kilka pomysłów na postaci i niewykluczone, że większość z nich jest związana z podziemnymi

Frączek - 18-11-2014, 22:02

O kurde, nowy trend zrobiliśmy :mrgreen: :mrgreen:

Pamiętaj tylko, że elf podziemny to pełna charakteryzacja, a poprawianie co jakiś czas bladej farbki na ryjku wkurza ;3

Leite - 18-11-2014, 23:02

Może tylko ciebie, Akhel -_- ja tam lubię :3
I świetne jest pole do popisu, pamiętaj, że akcja latem dla podziemnych w środku dnia jest bardzo bardzo złym pomysłem :D za to możesz być aktywny na wartach XD
Zmiana trybu życi na nocny chyba że masz filtr przeciwsłoneczny i okulary xD

Sakalthor - 19-11-2014, 00:33

Ja problemu dużego z charakteryzacją nie będę miał, bo jestem nadzwyczaj blady, ale barwy bojowe i rodowe jak najbardziej.
Leite - 19-11-2014, 17:56

No i nie zapominaj o odgrywie ^^
Frączek - 19-11-2014, 18:24

Cytat:

No i nie zapominaj o odgrywie ^^



Noo, bo niektórzy nie odgrywają :/

Sakalthor - 19-11-2014, 18:35

Z tego co wiem to podziemne elfy są brutalne, bezwzględne i porywcze ;)
Rosomak - 19-11-2014, 18:39

Oj, żeby od razu bezwzględne i porywcze :P
Sakalthor - 19-11-2014, 18:42

Przynajmniej tak zachowywały się podczas potyczki i podobnie traktowały jeńców. Z resztą we wszystkich fantasy mroczne elfy słyną z tej swojej "charyzmy" xD
Indiana - 19-11-2014, 18:42

Chyba, że akurat leżą na ziemi, rozwałkowane przez orków ;) Albo gobliny ;)
Powój - 19-11-2014, 18:43

Sakalthor napisał/a:
. Z resztą we wszystkich fantasy mroczne elfy słyną z tej swojej "charyzmy" xD

Podziemne =/= mroczne ;)

Szrapnel - 19-11-2014, 18:44

Albo pod toaletą, rozwałkowane przez straż miejską :P
Sakalthor - 19-11-2014, 18:48

Powój napisał/a:
Sakalthor napisał/a:
. Z resztą we wszystkich fantasy mroczne elfy słyną z tej swojej "charyzmy" xD

Podziemne =/= mroczne ;)

Myślę, że można je tak potraktować, gdyż różnice są znikome, jeśli chodzi o większość archetypów mrocznego elfa.

Sakalthor - 19-11-2014, 18:52

Indiana napisał/a:
Chyba, że akurat leżą na ziemi, rozwałkowane przez orków ;) Albo gobliny ;)

Wtedy to akurat są mściwe ;)

Rosomak - 19-11-2014, 19:02

Tu się zgodzę :D
Frączek - 19-11-2014, 22:21

Indiana napisał/a:

Chyba, że akurat leżą na ziemi, rozwałkowane przez orków Albo gobliny


Noo, i jeszcze są strasznie wkurzone, kiedy ich dowódca leży związany w łaźniach a one stoją na schodach bo Styria nie chce ich przepuścić :P

Powój - 19-11-2014, 22:27

Bo Styrii ostatnio brakuje dyplomantów którzy przekonaliby, że ten ich dowódca jest ich ojcem i ich do tego zdradził oraz zjadł siostrę :v
Frączek - 19-11-2014, 22:31

Powój napisał/a:

Bo Styrii ostatnio brakuje dyplomantów którzy przekonaliby, że ten ich dowódca jest ich ojcem i ich do tego zdradził oraz zjadł siostrę :v

A zamiast tego przekonywali nas że na problemy żołądkowe c:

Powój - 19-11-2014, 22:40

Shatan napisał/a:
Powój napisał/a:

Bo Styrii ostatnio brakuje dyplomantów którzy przekonaliby, że ten ich dowódca jest ich ojcem i ich do tego zdradził oraz zjadł siostrę :v

A zamiast tego przekonywali nas że na problemy żołądkowe c:

Pozdrawiam serdecznie wybrańców Tavar <3

Szrapnel - 19-11-2014, 22:44

Pozdrów Agata, czyli Wergunda po stronie styryjskiej, ponieważ poza postacią Indi więcej Styryjczyków u nas nie było :P Grupa tęczowa pozdrawia!
Indiana - 19-11-2014, 23:34

Sakalthor napisał/a:
Z resztą we wszystkich fantasy mroczne elfy słyną z tej swojej "charyzmy" xD

Podziemne =/= mroczne ;)

Myślę, że można je tak potraktować, gdyż różnice są znikome, jeśli chodzi o większość archetypów mrocznego elfa.

A ja myślę, że przenoszenie do Silbera jakichś atrybutów tylko dlatego, że taka jest większość archetypów w fantasy, nie jest najlepszym z pomysłów ;)

A wracając do samych elfów - myślę, że większość już to wie, więc nie zdradzę tajemnicy, jeśli uzupełnię, że będą w przyszłym roku rasą grywalną, Dorobimy im też to czego nie było, czyli kulturę (nie osobistą, tylko ogólną ;) ) i strukturę społeczną.
Na pewno nie wyjdą z nich wesołe hobbity, ale unikałabym "mroczności" bo może się skończyć kupą śmiechu ;)
(tu Ylva przypomina sobie rządek skradających się czarnych postaci na środku ścieżki... ;) )
Szrapnel napisał/a:
poza postacią Indi więcej Styryjczyków u nas nie było
Ano, i bodajże Octavia z Ligi, który was tam skutecznie przyhamował... dla waszego oczywiście bezpieczeństwa :D
Frączek - 20-11-2014, 00:07

Cytat:
Ylva przypomina sobie rządek skradających się czarnych postaci na środku ścieżki


Tej, niech Ylva lepiej przypomni sobie elfa podrzynajacego jej gardło, czy coś! :mrgreen: poza tym my się nie skradalismy tylko byliśmy niewidzialni! :D

Indiana - 20-11-2014, 00:42

Shatan napisał/a:
Tej, niech Ylva lepiej przypomni sobie elfa podrzynajacego jej gardło, czy coś!
Kozikiem do ziemniaków :D Ylva pamięta ;) Następnym razem pozwoli złapane elfy zatłuc, zamiast się za nimi wstawiac ;)

Shatan napisał/a:
my się nie skradalismy tylko byliśmy niewidzialni! :D
;D ;D ;D ;D Popłakałam :D
Owizor - 20-11-2014, 00:50

Indiana napisał/a:
Szrapnel napisał/a:
poza postacią Indi więcej Styryjczyków u nas nie było
Ano, i bodajże Octavia z Ligi, który was tam skutecznie przyhamował... dla waszego oczywiście bezpieczeństwa :D
Ano, prawda ;) (dla ścisłości, to Liga Kupiecka z wielce barwną przeszłością w Styrii) Wraz z Deftem dzielnie przekonywaliśmy elfy, że to wina wieczornego gulaszu :mrgreen: klimat sceny mniej więcej taki: http://www.youtube.com/watch?v=5ayH3BtNjNE
także ten... pozdrawiamy, Powój :mrgreen:

Powój - 20-11-2014, 00:55

Owizor napisał/a:

także ten... pozdrawiamy, Powój :mrgreen:

Dobra nie znałam całej wersji. To prawie jak moja przemowa do elfów którą już znasz. I to godna pożałowania narzekanie na brak posiłku :D

Sakalthor - 20-11-2014, 01:03

Indiana napisał/a:
ale unikałabym "mroczności" bo może się skończyć kupą śmiechu

Z "mrocznością" nie powinno się przesadzać, to prawda, bo można z siebie zrobić klauna. Ale unikanie może się okazać wbrew naturze tej rasy. To tak jakby ork miałby mieć niebieską skórę, rybie uszy i latać z wędką po nadmorskich kurortach ;) już widzę takiego "morskiego orka z Talsoi" :D Elfy Podziemne przywdziewają czarne stroje, mieszkają pod ziemią, mają nienaturalnie bladą skórę i wdają się w dziwne nieznane praktyki, a prócz tego ich zachowanie i temperament nieco odstaje od innych elfów (trochę im do Laro, bo w końcu są z nimi spokrewnieni, ale jednak inni). I jak tu nie być mroczną postacią? :)

Indiana - 20-11-2014, 01:22

Sakalthor napisał/a:
Elfy Podziemne przywdziewają czarne stroje
Chyba że akurat białe ;)
Generalnie wszystko z umiarem i będzie dobrze.

Frączek - 20-11-2014, 02:00

Cytat:
Kozikiem do ziemniaków


Miałem ich ukrytych jeszcze pięć ;D ;D ;D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group