Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Ogłoszenia - ZWIASTUN FILMOWY !!!!!!!!!!!!!!

Hodo - 25-06-2010, 00:28
Temat postu: ZWIASTUN FILMOWY !!!!!!!!!!!!!!
Czekaliście, czekaliście, no to się doczekaliście ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SJze60uNzVs

TADAM !

Travor - 25-06-2010, 00:36

I tak oto Abel został imperatorem :D
Shamaroth_Glupi - 25-06-2010, 00:36

:shock: :shock: :shock: :shock:




Łał.

Hodo - 25-06-2010, 00:37

Komentarze w dużej ilości mile widziane ;)
Quarties - 25-06-2010, 00:43

Całkiem, całkiem.
Dobra narracja i w ogóle. Mimo braków kadrowych ogarnęliście bitwy itp. Denerwująca była akcja jak Mel dostała latarką po gębie i było to widać. Ale reszta miodzio ;) Do strojów nic nie mam, może warto by podać we wstępie rok i miejsce wydarzeń? O ile działy się w tym samym miejscu co miejsce gry?
W tym momencie żałuję, że nie jadę. Ale cena...

Travor - 25-06-2010, 00:45

Czas obecności samnijczyków na planie - 7s :angry:
:D Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca? :-D
Filmik naprawdę dobry. Sceny z zepsutego imperium świetnie zrobione, i kremacja Elmeryka - miód :D
Sceny bitwy też świetne, smaczki pokroju uchwycenia "podmuchu" u łuczników :hihi:
I w ogóle wypowiem się bardziej racjonalnie jutro, jak ochłonę :D

PS: Kto jest lektorem? ;)

user194 - 25-06-2010, 01:05

Yay.
Jestem zaskoczony. Jak na raczej amatorski zwiastun, jakość jest bardzo dobra. Lektorka spisała się znakomicie. I ogółem widzę, że jesteście niezłymi aktorami ^^
Jedna sprawa tylko: dla mnie ten filmik wygląda raczej na epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej, tym niemniej bardzo ciekawie ukazuje realia i sytuację, w jakiej znajdziemy się my, gracze.
A, co jeszcze przykuło moją uwagę, to dbałość o detale charakteryzacji. Soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu? Jak dla mnie, bomba ;'D

Indiana - 25-06-2010, 01:11

Quarties napisał/a:
może warto by podać we wstępie rok i miejsce wydarzeń
Kilka lat i kilka miejsc :)
Quarties napisał/a:
Ale cena...
Przykro mi, taniej się nie da.
Travor napisał/a:
Czas obecności samnijczyków na planie - 7s

Liczy się jakość, nie ilość ;)
Travor napisał/a:
Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca?
:D
Travor napisał/a:
Filmik naprawdę dobry.
Dziękujemy :)
Fehu napisał/a:
jesteście niezłymi aktorami
Praktyka w roli BN i OG :) Przed kamerą jest trudniej niż przed Wami :)
Cytat:
epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej,
Skoro tak uważasz :)
Fehu napisał/a:
Soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu? Jak dla mnie, bomba
Tak, podoba mi się w nich mój ryjek ;)

Prosimy o więcej uwag ;) ;)

Ian - 25-06-2010, 01:17

jak to jest, że to Hodo zawsze dostaje monarchiczne role? :)
Hodo - 25-06-2010, 01:18

Nie zawsze, nie zawsze, długoletnim Cesarzem był Agnar, a księżną Kamieńca - Ola :P
Shamaroth_Glupi - 25-06-2010, 01:19

Ogólnie uważam, że super ekstra i znacznie lepszy zwiastun, niż zeszłoroczny.

Ale brakowało mi tam w narracji jakiegoś efektu, taki suchy był ten głos. Choćby w audacity podrzucić jakieś echo, cokolwiek.

Super było uchwycenie ujęć nocnych-super, że wszystko było widać na ujęciach.


Myślę, że jako taki cel został osiągnięty, przynajmniej jeśli chodzi o mnie :D Nabrałem takiej chętki na trochę larpienia, że aż żałuję, że mnie zabraknie. Ale postaram się za rok odłożyć kaskę i na to :P

Travor - 25-06-2010, 01:24

Yngvild napisał/a:
Travor napisał/a:
Swoją drogą skąd wytrzasnęliście jeźdźca?
:D

Pytam bo znam tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach, ale jej jest trochę daleko do Srebrnej ;)
Yngvild napisał/a:
Cytat:
epilog poprzedniej fabuły, niż na prolog nowej,
Skoro tak uważasz :)

Nie no moim zdaniem jest zachowana równowaga. Najpierw pokazanie jak powstało imperium i o co kaman, a potem przejście do realiów w których graczom przyjdzie żyć ;-) A Mel to będzie jakaś natchniona córka Elmeryka czy co? :D

To co mi się podoba to to co właśnie należy robić w takich filmach, i z czego korzystali pozbawieni efektów komputerowych twórcy filmów w ubiegłym stuleciu. Na symbolikę. Upadająca flaga Tryntu, Elmeryk wpatrujący się w góry, koronacja Eudomara... to stworzyło świetny klimat.
Trzeba przyznać że w większości filmików z polskich LARPów lektor jest nużący i tandetny. Tu ma neutralny głos, właściwą, nie przesadną intonację i dobrze wpasowuje się w klimat filmu. Sham ma trochę racji z tym echem, ale i tak jest dobry poziom. Do tego, ponownie, idealnie dobrana muzyka :D

Shamaroth_Glupi - 25-06-2010, 01:29

Travor napisał/a:
Pytam bo znam tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach, ale jej jest trochę daleko do Srebrnej




Mogę się mylić,ale to chyba była Indi. xd

user194 - 25-06-2010, 01:31

A ja bym się do muzyki troszkę poczepiał ;'>
Jak dla mnie za bardzo efekciarska, za mało 'mhoczna'.
Co nie zmienia faktu, że i tak dobra.

Co do tej fabuły, to nie znam za bardzo zeszłorocznej, ale jak dla mnie to film opowiedział o jakiejś historii, zamknął jakiś rozdział. Praktycznie ostatnie jedno czy dwa zdania tylko dają jakieś zalążki nowych wydarzeń. Przynajmniej tak to brzmi dla nieobeznanego z fabułą ucha ;']

Indiana - 25-06-2010, 01:33

Travor napisał/a:
tylko jedną grupę która zajmuje się galopowaniem w takich ciuszkach
Tak, to bardzo skomplikowane, założyć samnijski ciuszek i galopować ;) I nie zapomnij o spadaniu :P ;)

Travor napisał/a:
i z czego korzystali pozbawieni efektów komputerowych twórcy filmów w ubiegłym stuleciu. Na symbolikę.
A teraz nie korzystają? To chyba kwestia poczucia klimatu, tak sądzę.

Travor napisał/a:
Do tego, ponownie, idealnie dobrana muzyka :D
No ba ;)

Fehu napisał/a:
Jak dla mnie za bardzo efekciarska
a to kwestia gustu :) Mrok nie pasuje do bitwy.

Fehu napisał/a:
to nie znam za bardzo zeszłorocznej
Hm, no i właśnie :) Powiem tak - wnikliwy obserwator wykmini z tego filmu zdecydowanie więcej, niż byśmy chcieli, żeby gracz wiedział :)
Shamaroth_Glupi - 25-06-2010, 01:34

Fehu napisał/a:
Praktycznie ostatnie jedno czy dwa zdania tylko dają jakieś zalążki nowych wydarzeń.



Ale chyba taki jest zamysł zwiastunów. Mają dać namiastkę zachęcającą do tego "chcę więcej, pojadę, żeby się przekonać". Przynajmniej mi się wydaje, że tak to działa.

Travor - 25-06-2010, 01:34

Shamaroth_Glupi napisał/a:
Mogę się mylić,ale to chyba była Indi. xd

Nie wiedziałem że Indi jeździ wierzchem. Ale jak teraz się przyglądam to może może :D
Fehu napisał/a:
A ja bym się do muzyki troszkę poczepiał ;'>
Jak dla mnie za bardzo efekciarska, za mało 'mhoczna'.

Moim zdaniem jest ok, bo pasuje do epizodu który opisuje. Wielkie zwycięstwa wergudnii, te sprawy.
W poprzednim, w którym nadchodziło zagrożenie, była mroczniejsza ;-)

EDIT:
Yngvild napisał/a:
Tak, to bardzo skomplikowane, założyć samnijski ciuszek i galopować ;) I nie zapomnij o spadaniu :P ;)

Ej no jakby nie patrzeć, tego jeszcze nie było ;-)

Indiana - 25-06-2010, 01:36

Travor napisał/a:
Nie wiedziałem że Indi jeździ wierzchem.

Wielu rzeczy jednak o mnie nie wiesz :P
Travor napisał/a:
W poprzednim, w którym nadchodziło zagrożenie, była mroczniejsza ;-)
Była.
user194 - 25-06-2010, 01:45

Cytat:
Ale chyba taki jest zamysł zwiastunów. Mają dać namiastkę zachęcającą do tego "chcę więcej, pojadę, żeby się przekonać". Przynajmniej mi się wydaje, że tak to działa.


Ano, zgadzam się w zupełności. I nie twierdzę, że ten tu rzeczony zwiastun nie zachęca do obozowania. Bo wręcz przeciwnie, mnie zachęcił ^^
Chociażby przez wzgląd na soczewki kontaktowe ;'D

Travor - 25-06-2010, 01:46

I tak nie dostaniesz :D
user194 - 25-06-2010, 01:52

Fuu :'<
Ja kcem soczewkę! ;'o
Chociaż, <wazelina mode on> Indianie i tak jest w nich bardziej do twarzy ^^ <wazelina mode off>

Katharziz - 25-06-2010, 13:48

*przelicza pieniążki, patrzy na datę obozu... przelicza jeszcze raz, patrzy w kalendarz, kiedy wypłata za co* Kurczaczki pieczone, nie ma szans abym wyrobił się z zarobieniem takiej ilości kasiorki, kredyt uniemożliwi mi przyjazd.

A filmik bdb, dużo lepszy niż zeszłoroczny.
a lektorem przecież jest Indi... w każdym razie tylko z nią kojarzy mi się ten głos.

Sigrun - 25-06-2010, 13:59

Filmik jak dla mnie bomba....
Hodo z grzywną-padłam kilka razy...broszki też były super;D
Offowi epicko spadł garnek.
Wg mnie tegoroczny zwiastun jest o klase wyżej;D gratuluję :mrgreen:

Indiana - 25-06-2010, 14:25

Sigrun napisał/a:
Hodo z grzywną
Torquesem.
Katharziz napisał/a:
nie ma szans abym wyrobił się
Ale odczytałeś o opcjach na raty itp? Albo upoluj jakąś osobę na Urwisa ;)

Katharziz napisał/a:
lektorem przecież jest Indi
Na pewno? :D
Onfis - 25-06-2010, 17:08

Najpierw wykonanie: świetne pomysły, sprawdzone ale wciąż epickie motywy, muzyka dodająca nastroju i lektor stawiający w stan zagadki.
A co do wydarzeń na filmiku, to powiem szczerze, że po tym mam już przynajmniej zarys fabuły i NPCów jakich spotkamy
Yngvild napisał/a:
Powiem tak - wnikliwy obserwator wykmini z tego filmu zdecydowanie więcej, niż byśmy chcieli, żeby gracz wiedział :)

Tak Indi, ja z tego chyba wyciągnąłem to "za dużo" ;)

Travor - 25-06-2010, 17:19

Katharziz napisał/a:
a lektorem przecież jest Indi... w każdym razie tylko z nią kojarzy mi się ten głos.

A nie Mel? Tylko tak groźnie intonując :D

To tak:
Pierwsza scena, zaskoczenie obecnością lektora. Głos początkowo zastanawia głuchością, widać ze nagrywany w domowych warunkach. Ale potem zgrywa się z klimatem filmu więc jest ok. Oczywiście piękna Srebrna... i muszę powiedzieć że ta Srebrna, pozbawiona liści wygląda o wiele bardziej magicznie niż ta zielona którą znam. Muszę kiedyś taką zobaczyć na żywo... Postać Elmeryka wypatrując się w horyzont idealnie obrazuje czytany tekst... można by było dodać w tym miejscu jeszcze półprzeźroczystą, lekko widzialną, prostą animację mapy silberbergu, z rozszerzającymi się granicami Wergundii, ale to już takie moje pomysły. Szybkie przejście bezpośrednio do tematu Arden. Filmik szybko się rozkręca, maszerują orkowie, świetnie ucharakteryzowani, potem przejście do obozowiska Tryntu. Poprawiająca karwasz Rangveig... i świetna, swego rodzaju klasyczna scena rozdawania broni :-) Potem filmik rozpędza się, są migawki, wergundowie, Trynt, wergundowie, Trynt. Trochę mi w tym miejscu zabrakło samnijczyków, wiem że nikt tu nie nakręci jadącej kolumny ale migawkę z obozowiska dzikusów zawsze można włożyć ;) Ale to pewnie tylko mi ich zabrakło, więc idziemy dalej. Zaczyna się bitwa. Wygląda w miarę realistycznie. Wergundowie mają ładne kubraczki, tryntyjczycy wyglądają jak wieśniaki w hełmach :D Ja rozumiem że w porównaniu z wergundią (czy samnią :P ) to oni mają słabo wyposażone oddziały, ale bez przesady :P Ładne sekwencje walki, no ale w końcu macie z tym doświadczenie. W pewnym momencie pojawia się wódz orków, ŚWIETNA charakteryzacja ale odgrywanie też, zachowuje się dokładnie jak powinien taki napakowany wielkolud :) Potem scena "podmuchów" przy łukach, idealnie zgrana z muzyką - podobało mi się to. I JEST. Ginąca samnijka (wziąłem ją najpierw za mężczyznę wątłej postury :hihi: ). I konsternacja pomieszana z zachwytem. Z jednej strony świetnie że się pojawił samnijczyk w całej okazałości, i w ogóle, z drugiej strony skąd go wytrzasnęli? :D Doba film toczy się dalej, więc przyjąłem że wycieli tą scenę z jakiegoś filmu nakręconego przez nich na imprezie historycznej (teraz wszystko jasne ;) ). Scena upadku Tryntu... uważam że odtworzenie mimiki zarzynanego człowieka to w wykonaniu Hoda był prawdziwy majstersztyk :D :hihi: No, dalej różne ciekawe scenerie, w tym świetna symboliczna, upadek flagi o którym już wspominałem. Potem śmierć Elmeryka. Wiatr bardzo wam posłużył, scena rodem z filmów pokroju Władcy Pierścieni, w której zmarły bohater leży a wiatr powiewa jego włosem i szatami. Brawo za to. Dalej stos... bardzo fajna klimatyczna scena do tego wszystko widać więc to w ogóle fajnie zrealizowane zwłaszcza że tobołek palił się jak człowiek (przynajmniej tak mi się wydaje). Skupienie na postaci odrywanej przez Mel, (tu chyba nawet jej łzy dorobiliście :hihi: ). I potem scena która strrrasznie mi się podoba, nie wiem sam dlaczego z całego filmu, koronacja Eudomara. Idealnie ubrana osoba przenosi z idealną prędkością diadem, Abel nawet nie drgnie. Panujący półmrok i muzyka (w której tym kawałku było też coś, co idealnie wskazuje jaki sposób rządzenia przyjmie dak :D ) łatwo pozwala wyobrazić sobie wokół salę tronową. Do tego tekst, takie przemyślenie czy to o takie imperium walczył Elmeryk tworzy jeszcze głębszy klimat sceny. Wszystko jest idealnie zlepione, muzyka, obraz, tekst. Dalej kobieta w żałobie i pierwsze pytanie. Wdowa po Elmeryku? czy tylko bardzo wierna poddana? A może ktoś znacznie ważniejszy? I potem scena z niewolnikami, idealnie wprowadza w klimat imperium :-) Podoba mi się ten klimat :D I wyjaśnia co Hodo miał na myśli, kiedy pisał że nadzorca z batem wrył się Docowi w psychikę :hihi: Dalej świetna scena z zabójstwem, ścięciem, dalej tworzą klimat :-) Mały komentarz do tej ze ścięciem, sorry za takie czepialstwo ale rzuca mi się to w oczy, że kat za wolno opuszcza siekierę, odejmując scenie trochę realizmu. Ale to szczegół. I potem uciekająca Mel (świetnie zagrane), to byłaby chyba ważna postać, ale niestety w następnej scenie włazi w dzicz w bogatym ubranku i bez broni więc chyba jej już nie spotkamy :P a szkoda bo to widać że jakąś świętą misję odnowy imeprium sobie przyjęła i kto wie czy to nie ona była narratorem ;)
Następna scena jest dla mnie zagadką. Coś jakby Abel podchodzi do włączonej kamery żeby ją zabrać. Pytanie co to robi w filmie? :P Jeszce dziwniejsze jest to, że w następnej scenie następuję jej zanikające powtórzenie. Nie wiem o co w tym chodziło :P
Potem jest ucharakteryzowana Indi. Widzę swego rodzaju prawidłowość, w poprzednim trailerze też występowała jako tajemnicza postać z pomazaną buźką :hihi: I oczywiście oczy robią spore wrażenie. Dalej wojownicy za dymem, ork i kucie jakiegoś ostrza / grotu. I tu można dużo, praktycznie bez końca spekulować. Może to być od zapowiedzi kolejnego konfliktu (zbrojenie się) po przekucie sławetnego Draega-a-Hern a więc informacji że Ogon Smoka wciąż jest w grze ;-) Może to być też scena bez większej symboliki :P Kto wie, idę dalej. Tryntyjczyk, jeśli się nie mylę, i powrót samnijki. Dla mnie ta scena to potwierdzenie udziału samnijczyków w nadchodzących wydarzeniach. I fajnie. Dalej solidnie opancerzony i dobrze ubrany Hodo zasuwa po lesie. Dla mnie to jarl Leif i jego ruch oporu w granicznych lasach Tryntu. Filmik wieńczy Doc, dający nura do dziury. Tu też można spekulować więc może dam sobie spokój. I tak, wiedząca kadra będzie miała ubaw z moich nietrafnych wniosków :-P

Natomiast WIELKIM MINUSEM, jest fakt że w żadnej scenie nie pojawił się Bjorn! :-(
Przecież on tak świetnie grał w poprzednim filmie!

Melyonen - 25-06-2010, 17:28

Jak to "dorobiliście"?! :P :P toż to moje prawdziwe krokodyle łzy!! :P
Travor - 25-06-2010, 19:21

Onfis napisał/a:
A co do wydarzeń na filmiku, to powiem szczerze, że po tym mam już przynajmniej zarys fabuły i NPCów jakich spotkamy

A ja bym nie wyciągał z tego jakiś specjalnych wniosków, tworzył zarysów itd. tylko przyswoił pewne zawarte w filmiku elementy układanki, które mogą nabrać znaczenia na obozie ;)

Hodo - 25-06-2010, 20:08

Wow Travor, dzięki za recenzję :D :D Szacun ;D Ale chyba powinieneś obejrzeć jeszcze raz, bo coś ci się parę osób pokićkało ;)
Travor - 25-06-2010, 20:24

Pare? :/ Nie byłem pewien czy tam w lesie pod koniec to Ty czy Agnar, ale resztę chyba utrafiłem, nie?
Travor - 25-06-2010, 20:43

A nieeee czekaj to w ogóle Doc jest! No to kurcze, zawaliłem sprawę ;D
Indiana - 25-06-2010, 20:47

Travor, cudna recenzja :D Warto było się pomęczyć, a już miałam zamiar zostawić to w cholerkę ;) ;)
Trochę pokićkało, ale nic to, tym fajniej :D To już mogę się przyznać, że ten lektor to ja ;) W dodatku Samnijczyk to też ja i sam jesteś drobnej budowy :P :P :P

A w poprzednim trailerze postać z pomalowanym pyskiem była szamanem :P Kontynuacją był motyw szamanów z wizją.

Illima - 25-06-2010, 23:46

Roześle to po całej europie, niech tylko ktoś ze mną pojedzie! ;(
Świetna zapowiedź. Normalnie, normalnie... Świetna :D

EDIT: następnym razem nagrywajcie głos mikrofonem z gąbką, a potem nałóżcie na to jakiś filtr, bo trzeszczy i w ogóle jest niewygładzone trochę, zarówno amplituda dźwięku jak i sam głos.

Ulf - 26-06-2010, 16:10

zwiastu super, jedyne co mi się nie podobało to to, że narrator mówił zbyt blisko mikrofonu/ nie miał na nim gąbki. Ale całą reszta majstersztyka, epicka bitwa, a potem druga strona zwyciest i imperializmu. Cód miód i orzeszki, szczecińskie jeże na fali eufori wywołanej zwiastunem rozpoczeły odliczanie godziny pozostałych do wymarszu na SG, pozostało 178 godzin
Katharziz - 26-06-2010, 17:27

Yngvild napisał/a:
Sigrun napisał/a:
Hodo z grzywną
Torquesem.
Katharziz napisał/a:
nie ma szans abym wyrobił się
Ale odczytałeś o opcjach na raty itp? Albo upoluj jakąś osobę na Urwisa ;)

Katharziz napisał/a:
lektorem przecież jest Indi
Na pewno? :D

Kredyt za aparat 667,01zł
a mam zaległą majową i czerwcową ratę, bo przez szkołę musiałem sobie pracę odpuścić.
Miesięczne zarobki: 400-1500zł

Nawet jakbym na piwo przestał chodzić, ograniczyłbym wszystkie wydatki to nie wyczaruję takich pieniędzy z rękawa, zresztą z tego co zauważyłem to już brak miejsc.

Vivon Nekromanta powróci za rok. xD Jeszcze raz obejrzałem sobie filmik. Po prostu cudowny jest i wiedziałem że tym lektorem to Ty Indii jesteś.

Indiana - 26-06-2010, 18:17

Ulf napisał/a:
narrator mówił zbyt blisko mikrofonu/ nie miał na nim gąbki.
Mówił z pół metra i miał gąbkę. Dźwięk został odszumiony, a i tak jest kiepski. No trudno.
Shamaroth_Glupi - 26-06-2010, 18:23

Yngvild napisał/a:
Mówił z pół metra i miał gąbkę. Dźwięk został odszumiony, a i tak jest kiepski. No trudno.



E tam, na warunki amatorskie-jest git. :)

Indiana - 26-06-2010, 18:46

Katharziz napisał/a:
Kredyt za aparat 667,01zł
a mam zaległą majową i czerwcową ratę, bo przez szkołę musiałem sobie pracę odpuścić.
Miesięczne zarobki: 400-1500zł
Mogłabym ci w odwecie wyliczyć moje zaległości finansowe i przeliczyć wartość półrocznej pracy nad obozem w kontekście ceny turnusu ;) Ale po co ;)

Ulf napisał/a:
pozostało 178 godzin
O rany!! Naprawdę?? :shock: :o :o :o :o O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje :P 8/
Ulf - 26-06-2010, 20:21

Yngvild napisał/a:
Ulf napisał/a:
pozostało 178 godzin

O rany!! Naprawdę?? O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje


ano a teraz to nawet 174 :D zegar tyka nei przerwanie

Varthanis - 26-06-2010, 20:54

Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P
Doctor - 26-06-2010, 21:10

http://doc.net.pl/countdown.html ;)
Indiana - 26-06-2010, 21:15

A kopa nie chcesz? ;)
Travor - 26-06-2010, 21:39

Varthanis napisał/a:
Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P

A ja właśnie przedwczoraj skończyłem szycie... a teraz jaka wolność :-D
Yngvild napisał/a:
O rany!! Naprawdę?? :shock: :o :o :o :o O kutfa, to prawie za chwilę! Idę pisać misje :P 8/

No nie, dopiero teraz? :D Przecież to sama przyjemność :D
Doc napisał/a:
http://doc.net.pl/countdown.html ;)

Yngvild napisał/a:
A kopa nie chcesz? ;)

;D

Quarties - 26-06-2010, 22:18

Jest bardzo możliwe, że pojadę do weteranów aby was powitać ;)
Travor - 26-06-2010, 22:21

W sensie że pojawisz się na przystanku w Gliwicach?
Quarties - 26-06-2010, 22:35

Owszem ;)
Shamaroth_Glupi - 26-06-2010, 22:46

Ej,ej, to może ja też wpadnę :D
Travor - 26-06-2010, 22:48

Byście się koledzy, na obóz wybrali a nie nas będziecie na trasie napastować :hihi:
Waromir - 26-06-2010, 23:56

Woohoo! :P Jak dla mnie bomba, podsyciło moją ciekawość co teraz zaserwuje nam kadra na obóz :P [jako jedyny nie czepiam sie "bzdetów" technicznych?:D]
Quarties - 27-06-2010, 00:20

Bym się wybrał. Ale jak już wspomniałem - mój portfel tego nie wytrzymał. Może za rok ?
Airis - 27-06-2010, 01:11

To ja też się trochę poczepiam bzdetów.

Najpierw trochę słodzenia.
- Ogólnie zwiastun jest bardzo ok.
- Jakość zdjęć tragiczna, ale zawsze będzie bez profesjonalnej kamery, więc nie ma się co czepiać.
- Montaż w porządku.
- Odgrywanie raczej fajne, chociaż trochę przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę. Ogólnie nakładanie kolczugi można było sobie darować.
- Rozwinęliście się jeśli chodzi o charakteryzację, stroje i rekwizyty - bardzo profesjonalny zakrwawiony pieniek, podobywują mnie się soczewki a także jeździec fajtłapa. :D
- Scena nakładania diademu rzeczywiście ładna.
- Bardzo klasyczne dymy w scenach walki. :yes:

ALE:
- Zwiastun jest za długi - rozumiem, że jak się napracuje to chce się jak najwięcej efektów pracy pokazać, ale pod końcówkę oglądałam z mniejszym zainteresowaniem niż początek, a powinno być odwrotnie. Uważam, że lepiej swoją rolę spełniał zwiastun z poprzedniego roku, bardziej trzymał w napięciu mimo niedoróbek technicznych (okulary podczas ucztowania w karczmie :] ).
- Głos lektora (nie, Indi, nie poznałam :D ) trochę zbyt monotonny jak dla mnie.
- Przeszkadza mi, że aż taka większość zdjęć jest w lesie - przydałoby się więcej murów i ogólnie cywilizacji. Wiem, że w lesie łatwiej, ale miałam wrażenie, że mieszkańcy imperium są na etapie zbieractwa/łowiectwa.
- Sceny walki bardzo nierówne, niektóre fragmenty całkiem realistyczne a niektóre ewidentnie sztuczne.
- Muzyka mnie średnio cieszyła.

Ale (teraz nieczujnie podpowiem Wam sposób odparcia krytyki) jako że zwiastun trochę się spóźnił i nie odegra raczej roli w zachęcaniu do pojechania na obóz powinien nazywać się wprowadzeniem do fabuły i wtedy można mu wybaczyć nietrzymanie w napięciu ;)

Travor - 27-06-2010, 01:54

Airis napisał/a:
trochę przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę. Ogólnie nakładanie kolczugi można było sobie darować.

Taak też zwróciłem na to uwagę...

user194 - 27-06-2010, 12:28

Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni? ;'d
Sigrun - 27-06-2010, 12:44

Fehu napisał/a:
Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni? ;'d

:D padłam

Indiana - 27-06-2010, 13:13

Airis napisał/a:
To ja też się trochę poczepiam bzdetów.
Dzięki za recenzję :)

Airis napisał/a:
Jakość zdjęć tragiczna
Tja. Sprzęt jest jaki jest niestety, trzeba by machnąć inwestycję ciężkiego kalibru, żeby to miało sens, musiałoby być więcej niż jeden filmik rocznie. Czego nie wykluczam.

Airis napisał/a:
przeszkadzała mi rozradowana mina Mel idącej na wojnę
Prawda. To jest fail montażysty czyli mój, bo powinnam uciąć scenę ciut wcześniej, zostawiając tylko wciskanie Karoli w kolczą, które bardzo mi się podobało. Kojarzy mi się z dwójką dzieci, które ukradły ciuch starszemu bratu ;)
Fehu napisał/a:
Może była jak Pippin z Władcy Pierścieni?
I to po prawdzie jest słuszne skojarzenie :)
Airis napisał/a:
jeździec fajtłapa
Sama jesteś fajtłapa :P To było bardzo profesjonalne spadanie z konia :P :P :P :D
Airis napisał/a:
Scena nakładania diadem
A to ciekawe, że tak się wam podoba ta scena. Ja miałam obawy, bo wąziutki kadr, brak przestrzeni, nie wiem jak Travor wyobraża sobie tą salę tronową, ale ja mam raczej skojarzenia z kasztelem a'la Stara Baśń ;)
Airis napisał/a:
Zwiastun jest za długi
Nie zgadzam się. Nie chodzi o chęć wykorzystania materiału. To nie jest zwiastun filmowy, tylko wstęp do fabuły. Opowiada historię. Oczywiście kwestia gustu, ale uważam, że długość akurat nie jest zła. Jeśli kogoś znudził to przez treść a nie długość.
Airis napisał/a:
Głos lektora (nie, Indi, nie poznałam :D )
Serio? :D Ha! 8-)
Airis napisał/a:
trochę zbyt monotonny jak dla mnie
Jak dla mnie też, chociaż celował w takie tła jak głos Galadrieli pod sceną z pierścieniami. No, nie wcelował. Nad lektorem i w ogóle głosem/dźwiękiem trzeba popracować.
Airis napisał/a:
mieszkańcy imperium są na etapie zbieractwa/łowiectwa
Po pierwsze, jednak większość scen to Trynt, który nie jest krajem miast. Po drugie - są sceny w miastach... Swoją drogą, kiedyś zrobimy filmik scen które nie wyszły :D :D Kręcenie w mieście było zabawą samą w sobie :D
A po trzecie - znów strona techniczna. To jest nakręcone w 2 weekendy. Właściwie w 2 dni... Las jest na miejscu, a zawiezienie sprzętu i zaplecza do miasta, to dzień w plecy. Zwyczajnie go nie mieliśmy.
Airis napisał/a:
niektóre fragmenty całkiem realistyczne a niektóre ewidentnie sztuczne

To by trzeba przeanalizować, wiedząc, które są które. Mieliśmy istotne problemy z odgrywaniem zaangażowania bitewnego, to fakt. I trochę technicznych problemów w rodzaju jak uderzyć, żeby nie uderzyć ;)
Airis napisał/a:
Muzyka mnie średnio cieszyła.
To już kwestia gustu :) Mojego, w tym wypadku, chociaż sam montaż dźwięku, to Hoda robota.
Airis napisał/a:
powinien nazywać się wprowadzeniem do fabuły
Powinien, bo tym właśnie jest :) Tak naprawdę, w nakręceniu całości zatrzymała nas zima, kręcenie w śniegach to cholerne utrudnienie, a te zeszły dopiero pod koniec marca. Drugą część nakręciliśmy więc w kwietniu, a mi zabrakło czasu za zmontowanie tego podczas trwającego sezonu.
No, ale dość wymówek :) Podoba mi się robota filmowa i postaram się, żeby powstało jeszcze trochę fajnych obrazów ;) Kłi ;)

Varthanis - 27-06-2010, 13:47

Yngvild napisał/a:
musiałoby być więcej niż jeden filmik rocznie. Czego nie wykluczam.

zgłaszam się na statystę :D

Agnar - 27-06-2010, 16:57

Airis napisał/a:
bardzo profesjonalny zakrwawiony pieniek


Dziękuję dziękuję :)

Demon - 27-06-2010, 19:42

Agnar ,nie neguje Twojej pracy w przygotowywaniu pieńka,ale bardzo dzielnie pomagałam,więc część pochwał dla mnie :-P
Onfis - 28-06-2010, 00:13

Varthanis napisał/a:
Nie strasz mnie, mam płaszcz i szarawary do zrobienia :P


Ja mam jeszcze koszulę i płaszcz, a jak starczy czasu to i zbroję :D

Hodo - 28-06-2010, 00:16

Phi, phi, phi, że się tak wyrażę :P
ailiS - 28-06-2010, 00:33

Co "phi"? Nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji jak Ty
Hodo - 28-06-2010, 00:34

A co masz na myśli mówiąc o komfortowej sytuacji ? ;)
ailiS - 28-06-2010, 00:35

strój? :-P
Hodo - 28-06-2010, 00:36

Możemy się policytować kto ma więcej rzeczy do przygotowania przed obozem ;)
ailiS - 28-06-2010, 00:46

ale mi nie chodzi o rzeczy, tlko strój :-)
Krecik1 - 28-06-2010, 01:02

Ta? Strój? :]
Varthanis - 28-06-2010, 02:09

Jakbyś zobaczył ten płaszcz to byś zrozumiał ;) będą fotki :D
Agnar - 28-06-2010, 04:40

Demon napisał/a:
Agnar ,nie neguje Twojej pracy w przygotowywaniu pieńka,ale bardzo dzielnie pomagałam,więc część pochwał dla mnie :-P


Jak najbardziej zasłużone :)

Illima - 28-06-2010, 12:05

Filmik nie jest za dlugi, muzyka ok i w ogóle. :P
Jedna jedyna rzecz mnie razi najbardziej. Jak jest scena walki i Karola "bije" toporem w czyjąś tarczę jakby chciała zapukać do drzwi ale się wstydziła :D

Travor - 28-10-2010, 14:00

Może i stary temat i późno mi się przypomniało ale czemu nie:
Czym w końcu była postać odgrywana na filmie przez Indianę w soczewkach? Jakąś wczesną wersją jaszczuroludzia? :D

Hodo - 29-10-2010, 13:17

Eee... nie :P Ale zgaduj dalej ;P
Masza - 29-10-2010, 15:53

Strzelam na elfa górskiego, sugerując się czarnymi wzorkami na twarzy, ale mogę się mylić.
Travor - 29-10-2010, 16:35

Stary, wyliniały kotołak? :D
Pedro - 29-10-2010, 18:00

A może jeździec złego smoka bo o ile się nie mylę (a mogę, bo nie mam pewności) to był kobietą.
Abdel - 29-10-2010, 19:26

Jak wiemy to różnie z tym bywało :mrgreen: (Może jeździec był w ogóle bezpłciowy i za pomocą magii nadawał sobie taki wygląd jaki chciał :P )
Krecik - 04-11-2010, 21:42

To był głaz. Bardzo ładny głaz :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group