Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Gracze o... - ...przecieku 2014

Travor - 28-12-2013, 22:16
Temat postu: ...przecieku 2014
Cytat:
[Dzisiaj 18:09] Indiana:  Żaden ze znanych już krajów świata gry
[Dzisiaj 18:10] Indiana:  Najwięcej do szukania będą mieli ludzie z wybrzeży i elfy, znaczenie będą miały bardziej profesje niż narodowości, a bardziej niż profesje - będą znaczące charaktery
[Dzisiaj 18:13] Indiana:  Stroj będzie pasował zużyty i wygodny, dworski się nie przyda, bo do wszystkich dworów będzie wpierony daleko
[Dzisiaj 18:14] Indiana:  Co więcej - uczestnikom epilogu dane było przepuścić przed nosem i (prawie) zignorować czynnik, który zdecyduje o tym, co się stanie, a stanie się jak zwykle niezwykle wiele

Zapraszam do dyskusji :)
Ja tak tym razem krótko ale widzę to tak: mamy nowy świat, odkryty przez fiordyjczyków którzy w końcu przełamali blokadę Talsoi. Gdzie on się znajduje? Skoro trzeba było omijać Talsoi to prawdopodobnie na dalekim południu.
Ciekawe jest to że nie tak bardzo liczą się narodowości. Czyli nie ma jeszcze oficjalnych wypraw z metropolii?
Zatem co, tylko nieliczni śmiałkowie się tam wyprawiają?
A co tam robią elfy? Talsoi to oczywiste. Ale inne?
A tak w ogóle to uwielbiam motywy konkwisty. Wyobraźcie sobie ten klimat, nieznane ruiny, tubylcy wpadający w nocy na obóz, nieznane potwory. To że ten świat jest obcy, inny, że wszelkie miejsca będą dopiero odkrywane. Pułapki, artefakty, indiana jones. A do tego całość utrzymana nie w klimacie renesansu ale wczesnego średniowiecza :)
Oczywiście wszystko zakładając celowość domysłów :)
A Wy co myślicie?

Aver - 28-12-2013, 23:59

Domysły, domysły wszędzie :D

Inne elfy się wepchnęły na gapia na statki talsoiskie ;)

Mnie zastanawia ten czynnik, który żeśmy przeoczyli. I który toto czynnik był.

Indiana - 29-12-2013, 00:09

Cytat:
x e [Dzisiaj 18:47] Indiana: Ale pamiętacie, że jesteśmy przewrotni? ;) Prawda, że liczycie się z niedosłownością opisu, przemieszaniem konwencji i inspiracji oraz naszym zaczajeniem się na Wasze spodziewania, aby je wywrócić do góry nogami? ;) ;) ;)
:)

Ostrożnie z tym, żebyście też nie natworzyli oczekiwań, których być może nie spełnimy ;)
Tak tylko mówię, jesteśmy cudotwórcami, ale wiecie, mamy ograniczenia :D :D

Aver - 29-12-2013, 00:25

Indiana napisał/a:
Tak tylko mówię, jesteśmy cudotwórcami, ale wiecie, mamy ograniczenia :D :D

"Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cudy trzeba poczekać"? ;)

To teraz w głowie siedzi mi scenariusz pt. "Niech myślą, że będą Kolumbami, tak na prawdę wrzucimy ich na jedną z fiordyjskich wysp, o!"

Chociaż nieee, to nie pasuje, bo co by tam robiły inne elfy poza spuszczaniem Fiordyjczykom mojmiru (mojmira?), jak to zwykły robić przez całe cztery wieki?

Albo, co gorsza... dowiemy się, że nasz świat wcale nie leży na wielkim żółwiu. :shock:

A'hin - 29-12-2013, 00:31

Gdzie jest post z facebooka o fiordyjczykach i blokadzie talsoi, bo jakoś nie mogę go odnaleźć...?
Aver - 29-12-2013, 00:33

Jaki post o fiordyjczykach i blokadzie Talsoi?... o-o
Bryn - 29-12-2013, 00:36

Kiedyś tam na stronie fanpage'u pojawił się post o tym, że cwani fiordyjczycy wymyślili, że żeby przepłynąć na południe trzeba wypłynąć na otwarte morze i zakręcić potem, a nie płynąć przy brzegu, bo Talsoi ich zatrzymają.
Indiana - 29-12-2013, 00:40

:D :D :D No proszę, więc jednak ktoś czyta, co wrzucam.... :D
A'hin - 29-12-2013, 00:44

Jednak.. :mrgreen:
Aver - 29-12-2013, 00:48

Hm. W sumie logiczne.

Ale czemu już tego wpisu nie ma?
albo to ja jestem ślepa czy coś

Bryn - 29-12-2013, 00:49

Pewnie Indiana usunęła, żeby nikt się nie domyślił, gdzie gramy ^^
Indiana - 29-12-2013, 00:52

Tak, jak wiadomo miałoby to sens :D
Post wrzucałam między końcem kwietnia a końcem maja 2013, powinien tam leżeć nadal ;) Ale nie chcę Was rozczarować - nic poza tym, co już napisano, w tym poście nie ma ;) No, może poza odrobiną fiordyjskiego folkloru ;)

A'hin - 29-12-2013, 01:11

Szukamy i szukamy i doszukać się nie możemy, ale mniejsza... :D

Cytat:
 elfy morskie zapuszczają się na wybrzeża opanowane przez Puszczę i tam, poza znanym ludziom światem, toczą swoje prawdziwe wojny, na te tereny nie pozawalają wpływać ludzkim statkom, a jeśli tak się dzieje, to niemal nigdy nie wypuszczają ich z powrotem na północ,


Rozumiem że tereny na południe od Styrii, są już od jakiegoś dłuższego czasu przez elfy z Talsoi odkrywane i wykorzystywane?

Indiana - 29-12-2013, 01:17

A skąd wniosek, że to jest na południe? :D
Powój - 29-12-2013, 01:19

A może to gdzieś zachodzie za morzem?
Indiana - 29-12-2013, 01:19

Ale rzeczywiście, post chyba został usunięty z fanpejdża. Co jednakowoż nie jest moją sprawką ;) Lubiłam ten tekst ;)
Indiana - 29-12-2013, 01:20

Cytat:
Piiiwoooo!!! Bjórrrre!!! Taaaak, dla wszystkich!
Co, weź się uspokój, co się uspokój, stać mnie, to stawiam! To jest Hórdheim, nie jakieś picuś glancuś plaże w jakiejś tfu-mercji! Albo innym sryncie! Ot kurde co.
Co ty do mnie rozmawiasz? Ja żem wrócił dopiero! Tyla złota śmy zwieźli, wszyściutkie zrabowane na brzegach od Birki na południe! Ty se nie wyłobrażasz... tfu wrrróc, wy-o-brażasz... Wiesz, mieliśmy Terala jednego w załodze i on tak mówił – „wylobraaażaaasz”! Albo „ty mnie laski nie urobisz, że ty za mnie powiosluujesz”... Styrsman co go słuchał, to mało się nie udławił... Strysman!!! Sława styrsmanowi Ragnrasonowi!!! Skoooeeeel!!!
Dobra dobra, już siedzę no... teraz mnie mów. Co jaka gdzie na południe? Porąbało ciebie, minn vinr? To jest rejon Talsojek. One tam nikogo nie puszczą.... Jak to dookoła? Co? Jakie skarby...? Że co, tam na południe od Talsoju jest kraina pełna złota? Ale nie lza wzdłuż brzegu płynąć, jeno w środek oceanu najpierw... Żesz go w mordę. Chwila, daj odetchnąć...
...
...
...
Uff, duże tu mają kufle... Dobra więc, w pełny ocean mówisz... To knary zwykłe nie stykną, za małe, fala zniesie. Map nie mamy... I śmiałków trza nie bylejakich... I permisję od pani Arnbjorgi. Ty wiesz, minn vinr... To by sie mioglo łudać...Tfu psiakrew, cholerna Terala i jej akcent. Mogło udać! Gdyby w końcu ów rithulsteinn dostać... Ja wiem, to legenda ino jest. Ale jakby go dostać, to by nie musiał po gwiazdach paczeć, ani brzegów szukać wołaniem. Wtedy ominiemy brzegi Talsoju, tfu, niech je cholera, i na południe. Tak. Sława odważnym!! Skooeeel!!!!!

Aver - 29-12-2013, 01:27

Dziękuję za przypomnienie. I ten banan na mordce od czytania też mi się przypomniał :D

Hmm... powiedziałabym coś, ale może lepiej tego nie powiem, bo jak to powiem, to potem będzie, że mówiłam, i mi jeszcze co powiedzą... :)

Myślę, że pewien Floki mógłby tu tym panom z postu conieco doradzić w sprawie jakiejś łajby ;)

Powój - 29-12-2013, 01:30

Avergill napisał/a:

Myślę, że pewien Floki mógłby tu tym panom z postu conieco doradzić w sprawie jakiejś łajby ;)

I co do śmiałków i map... I bogactw za morzem. ;)

Indiana - 29-12-2013, 01:49

Avergill napisał/a:
pewien Floki mógłby tu tym panom z postu conieco doradzić w sprawie jakiejś łajby ;)
Ja bym z takim porąbańcem nie płynęła :D :D
Aver - 29-12-2013, 02:01

SPOJLER ALERT.
Tamci popłynęli i im się opłaciło :D


Chyba odbiegamy od tematu... ;)

To może na południowym zachodzie? :D

Indiana - 29-12-2013, 02:17

A może na północnej północy? :D A może to, że trzeba wypłynąć w morze, to sugestia względem tego, co można znaleźć na morzu? Zaczyna się na "w" i nie jest to "mojmir" ;) ;) ;)
A'hin - 29-12-2013, 02:26

Południe bardziej pasuje od zachodu po prostu. Generalnie o południu już były przesłanki, cokolwiek o tamtym rejonie wiadomo że tam coś jest innego od wody.
+
Cytat:
Poprzednia, Helce Randa, Era Lodu, zakończyła się kataklizmem, w efekcie którego obszerne tereny na dalekim zachodzie i południu zostały zatopione


Uwaga odgaduje hasło: Na dalekim południu jest wielka brytania, którą Talsojki sobie powoli kolonizują i utrzymują ją w tajemnicy!!

Niestety Indiana właśnie z Elfikiem rozgryźliśmy twoją całą przyszłoroczną fabułę :sad:

Indiana - 29-12-2013, 02:34

A'hin napisał/a:
Na dalekim południu jest wielka brytania
I stamtąd pochodzą wielkie brytany! :D :D :D :D :D
(pies Brego lubi to ;) )

Avergill napisał/a:
Tamci popłynęli i im się opłaciło :D
Póki co... :D ;)
A'hin - 29-12-2013, 02:45

Cytat:
[Dzisiaj 18:10] Indiana: Najwięcej do szukania będą mieli ludzie z wybrzeży i elfy

To "Elfy" dotyczy Talsoi, czy również Hetanoru i Laro? Bo nie wiem czy mogę przygotowywać już sobie postać Thranduila? :D

Indiana - 29-12-2013, 02:50

A'hin napisał/a:
To "Elfy" dotyczy Talsoi, czy również Hetanoru i Laro?
A co to, informacja turystyczna? :D Ani słowa więcej :D
Elf to elf. A w ogóle to kto powiedział, że są tylko te rodzaje elfów...? ;)

A'hin napisał/a:
czy mogę przygotowywać już sobie postać Thranduila? :D
MOŻESZ!!! ":D Możesz! Chcę to zobaczyć! :D
A'hin - 29-12-2013, 03:04

Co jak co, ale udało ci się wzmóc apetyt graczy na aktualki... :D

Więc zasadnicze pytanie, kiedy otwierasz tą informacje turystyczną??? :D

Indiana - 29-12-2013, 03:10

Korci mnie na jakąś ciętą ripostę ;)
Ale poważnie mówiąc - to nie tylko ode mnie zależy. Myślę, że uda się nam zamknąć aktualizacje świata do połowy lutego. Być może. Optymistycznie.
Do tego dojdzie opowiadanie, które tym razem może nie będzie w czerwcu, tylko wcześniej, na ten przykład pod koniec lutego.
Byłoby trochę łatwiej, gdyby wszyscy w zespole, oprócz babci Indi, nie byli studentami :)

To będzie ten Thranduil czy nie?! :D I ma jechać na jeleniu! ;) ;)

A'hin - 29-12-2013, 03:52

O to zwiastun w tym roku nie zastąpi opowiadania, miło ^^ Z aktualkami, przeciekami i każdymi bardziej lub mniej oficjalnymi informacjami jest tak że to straszna frajda dla graczy się trochę pojarać, pospekulować ;]

A co do Pana Elvenkinga to mam nadzieje że posada władcy elfów na nowej ziemi już na mnie czeka, bo korona już się kuję :D

PS. Jeleń pozdrawia i potwierdza swoją obecność ;)

Owizor - 29-12-2013, 04:05

Indiana napisał/a:
Zaczyna się na "w" i nie jest to "mojmir" ;) ;) ;)

Wojmir, Wojmił, Mojmił... pomyłki w Teralskich imionach zdarzają się najlepszym ;D

Po co się ograniczać Thranduilem? Smaug! To jest to! ;)

Tiamat - 29-12-2013, 04:16

O nie nie nie A'hin. Po moim trupie. Muszę zacząć majstrować
koronę na oboz. (Swoją droga, Thranduil ma w Wawie szalenie dobry PR po
filmie :P )

Co do przecieków, Indiano, wszystko wskazuje na to ze będziemy mogli pobawić sie w konkwistadorow, si? ^^

Indiana - 29-12-2013, 05:56

A'hin napisał/a:
zwiastun w tym roku nie zastąpi opowiadania
Chyba nigdy nie zastępował, ewentualnie był oprócz :) O ile pamiętam ;)

Owizor napisał/a:
Po co się ograniczać Thranduilem? Smaug! To jest to! ;)
Bez sensu, zacząć to można od Balroga i ewentualnie wzmacniać napięcie ;) ;) ;)

A'hin napisał/a:
PS. Jeleń pozdrawia i potwierdza swoją obecność ;)
Z pozdrowieniami dla jelenia :D
Indiana - 29-12-2013, 05:57

Tiamat napisał/a:
, wszystko wskazuje na to ze będziemy mogli pobawić sie w konkwistadorow, si? ^^
Oczywiście możecie przyjąć tę wersję :D
Aerlinn - 29-12-2013, 12:13

Balrog? :) Od razu Sauron! Albo przenośna wersja Minas Tirith :)

PS. Owizor, nie ma za co, już ci mówiłam :)

Owizor - 29-12-2013, 13:28

no racja, grając Balrogiem można by nie dotrzeć do Hrumnira (no chyba że w ciągu tego roku jego golem podreparuje ten cholerny most)... a poza tym taki "władca mroku" to bardzo sympatyczna profesja :3
natomiast Minas Tirith to raczej stacjonarne - mamy już w Warowni poziomy, jeszcze tylko zastąpić drewniane domki marmurowymi, z trebuszami na dachach, wybrukować dziedziniec, a przed karczmą zasadzić białe drzewko... i będzie jak znalazł :3

PS. Oj tam, oj tam... super jest, to chwalę ;D

Aerlinn - 29-12-2013, 13:31

Gdzie jest przycisk "lubię to"? A jeśli chodzi o konkwistę, odkrycia, czy jak to tam Travor nazwał, to uważam, że świetny pomysł :) Więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na opowiadanie.

Tak bardzo być ciekawym, jak zginęła twoja postać...

Owizor - 29-12-2013, 14:10

nie chcę nic mówić, ale w jakimś innym temacie ktoś głośno protestował przeciw oddalaniu się od wczesnego średniowiecza... :roll: chociaż... wikingowie też dopływali do Islandii, Grenlandii i Winlandii...
Travor - 29-12-2013, 14:42

Tia, to chyba byłem m. in. ja ;)
Ale trzeba powiedzieć że akurat przy okazji uwielbiam motyw wielkich odkryć geograficznych, w sensie kolonizacji Ameryki i związanego z nim klimatu. I myślę sobie, że przy odrobinie wysiłku możnaby ten klimat wprowadzić, jednocześnie zostając przy średniowieczu. Wystarczy wywalić strzelby, moriony i pończoszki. I uderzyć bardziej w klimat tajemniczych, osnutych mgłą wypraw Leifa rodem z Sagi. Na moje oko, da się zrobić. Pytanie raczej brzmi czy właśnie w fabularnej nie zwyciężyło jakieś postępowe, jeśli chodzi o zakres inspiracji, stronnictwo ;) To inna kwestia :) Ale szczerze wątpię by renesans miał aż taką siłę przebicia.

Aerlinn napisał/a:
Od razu Sauron!

Ale Sauron jest ponadczasowym symbolem obecnego w wędrówce każdego człowieka zła, nie można grać symbolami grrr!

A'hin napisał/a:
A co do Pana Elvenkinga to mam nadzieje że posada władcy elfów na nowej ziemi już na mnie czeka, bo korona już się kuję :D

Proponuję, zamiast kuć koronę, zacząć ćwiczyć przed lustrem dostojeństwo :P Od zaraz ;)

Indiana napisał/a:

A w ogóle to kto powiedział, że są tylko te rodzaje elfów...? ;)

Wyspy Felnor ocalały z kataklizmu? :D
Ale elfie dzikusy-tubylcy to by było lekko mówiąc ciekawe ;) Tylko żeby wpadali na chatę co noc! Musi być to poczucie zagrożenia, no ;)

Indiana - 29-12-2013, 14:51

Owizor napisał/a:
mamy już w Warowni poziomy, jeszcze tylko zastąpić drewniane domki marmurowymi,
Ja ci zastąpię...! :angry: Zostaw pan moje domki!!!!
;) ;)
Aerlinn napisał/a:
Balrog? :) Od razu Sauron!
Dlatego pisałam, że od Balroga zacząć ;) Skończyłoby się gdzieś w okolicach Angbadu, jak sądzę ;) ;)


Travor napisał/a:
Wystarczy wywalić strzelby, moriony i pończoszki.
To w końcu chcesz tego moriona czy nie? :D
Pozostałych dwóch rzeczy to nie problem :D Strzelb i tak nie mamy, a na pończoszki w ogóle nie liczcie... :D

Travor napisał/a:
Proponuję, zamiast kuć koronę, zacząć ćwiczyć przed lustrem dostojeństwo :P Od zaraz ;)
:D :D :D :D Popłakałam się :D :D :D :D :D :D


Travor napisał/a:
Tylko żeby wpadali na chatę co noc! Musi być to poczucie zagrożenia, no ;)
I właśnie dlatego nie będą to elfie dzikusy :D :D
Aerlinn - 29-12-2013, 14:54

Cytat:
Popłakałam się


Nie ty jedna, Indi, nie ty jedna :)

Travor - 29-12-2013, 15:03

Indiana napisał/a:
To w końcu chcesz tego moriona czy nie? :D

No bo to jest taki konflikt tragiczny no :D

Aver - 29-12-2013, 17:14

Saurona, jakby nie patrzeć, już mielim ;) (a przynajmniej wyglądał jak on)

Travor napisał/a:
Proponuję, zamiast kuć koronę, zacząć ćwiczyć przed lustrem dostojeństwo :P Od zaraz ;)


Prawie spadłam z krzesła :D chociaż jakby na to nie spojrzeć, to rada dobra ;)

A z tymi elfami-dzikusami... To mogą wpadać na chatę co drugą noc, też będzie ciekawie :D ewentualnie nie wpadać, tylko my im wpadniemy, czy coś :)

A'hin - 29-12-2013, 17:25

Intrygujące jest zapewnienie że narodowości stracą na znaczeniu, czyżby motywy polityczne zeszły na drugi plan? A może dotyczy to narodowości tylko kontynentu a na nowych terenach napotkamy zupełnie nowe?

Pytanie do ciebie Indi, na które mam nadzieję udzielisz mi odpowiedzi, czy zmiany 2013/2014 będą porównywalne do tych 2008/2009, czy jednak nieco mniejsze? W końcu dziesięciolecie silbera to może faktycznie jakiś spory przełom się szykuje :)

PS a co do ćwiczeń mimicznych przed lustrem, to idzie mi coraz lepiej ;)
http://1.bp.blogspot.com/...vdrQ1qjk5lq.gif

Indiana - 29-12-2013, 17:37

A'hin napisał/a:
czy zmiany 2013/2014 będą porównywalne do tych 2008/2009
Nie :)
A'hin - 29-12-2013, 17:47

:(
Owizor - 29-12-2013, 18:27

ja tam się cieszę - ten świat jest zbyt ciekawy, by go znów burzyć i budować na nowo

Travor napisał/a:
Indiana napisał/a:
To w końcu chcesz tego moriona czy nie? :D
No bo to jest taki konflikt tragiczny no :D


hm... technologia różnych dziedzin może iść w różnym tempie - kto powiedział, że moriony muszą zostać wynalezione równolegle ze skuteczną bronią palną, halabardami i pończochami? ("choć akurat wizja tych ostatnich wcale nie wydaje się taka zła, o ile pojawią się na odpowiednich nogach" - stwierdził mój mózg ;) )

choć i tak style i rodzaje uzbrojenia zależą przede wszystkim od kultury...

jest w tym świecie jakaś nacja przypominająca Hiszpanię tuż po rekonkwiście?
młody, świeżo zjednoczony naród, który wszystko co ma, wywalczył kosztem dawnych mieszkańców, a do tego jest cholernie religijny...?

no w sumie to nie zdziwiłbym się, gdyby na łepetynach Styryjczyków pojawiły się jakieś morionopodobne hełmy ;)

Kalmar - 29-12-2013, 19:07

Wiem, że głupie i błędne skojarzenie, ale nasuwa mi się trailer ostatniego dodatku do WoW'a, mianowicie Mists of Pandaria. Widzę oczami wyobraźni te walki o strefy wpływów na nowym lądzie i wszechobecne, nieznane niebezpieczeństwo. No i potem można się spodziewać chwilowego rozejmu kolonii na rzecz wspólnego wroga. :D

A'hin, przyda ci się duuuużo fluidu na twarz, jak chcesz Thranduila. :P

Aerlinn - 29-12-2013, 19:25

Kalmar napisał/a:
A'hin, przyda ci się duuuużo fluidu na twarz, jak chcesz Thranduila

Wygrałeś wiadro internetów i dwa kilo powietrza :)

A'hin - 29-12-2013, 20:37

Nawet trzy Aerlinn, nawet trzy!
Aver - 29-12-2013, 20:51

Nie zapominaj o niewidzialnym, latającym odkurzaczu i pudełku ciasteczek. Wirtualnych.
Indiana - 29-12-2013, 21:33

Owizor napisał/a:
Hiszpanię tuż po rekonkwiście?
młody, świeżo zjednoczony naród, który wszystko co ma, wywalczył kosztem dawnych mieszkańców
Serio? :shock: Może to nie miejsce na historyczną dysputę, ale... <?????? >

Owizor napisał/a:
ten świat jest zbyt ciekawy, by go znów burzyć i budować na nowo
Poza tym to strasznie dużo roboty :D

Avergill napisał/a:
pudełku ciasteczek. Wirtualnych.
To te, od których się nie tyje? Poproszę :D
Travor - 29-12-2013, 21:52

Jak nie miejsce jak miejsce, dawajcie :D
Indiana - 29-12-2013, 21:55

Ale ja nie o Styrii, tylko o Hiszpanii :D To może innym razem ;) ;)
Travor - 29-12-2013, 21:57

Ale ja właśnie o Hiszpanii chętnie bym posłuchał :) Chętniej chyba nawet niż o Styrii :) Ale nic na siłę, oczywiście.
Indiana - 29-12-2013, 22:01

Nie no, bo to pewnie był skrót myślowy czy coś ;) Owizor na pewno nie chciał powiedzieć, że "wszystko co ma" XVwieczna Hiszpania zawdzięczała Maurom, na pewno nie chciał tego powiedzieć :D :D
Aerlinn - 29-12-2013, 22:16

No kurcze, absolutnie nie wszystko :) <Historia Hiszpanii / klasa dwujęzyczna mode on> Fakt, że sporo od nich zaczerpnęli, ale nie można zapominać też o wkładzie północnych królestw i tradycji chrześcijańskiej w Hiszpanii. Albo o Żydach, którzy dodali mnóstwo do gospodarki, jak i nauki.

Szkoda, że serial "Isabel" jest tylko po hiszpańsku, ale jak ktoś zna ten piękny język, to warto obejrzeć. Opowiada losy Królów Katolickich, pięknie opisuje tło Hiszpanii tuż przed i po zjednoczeniu.

Indiana - 29-12-2013, 22:25

Dodałabym jeszcze, że Maurowie to tacy rdzenni mieszkańcy jak dajmy na to Krzyżacy na Pomorzu ;)

Jest taka książka Daviesa, nazywa się "Zaginione królestwa" i jest tam sporawy rozdział tyczący przedzjednoczeniowych dziejów księstw półwyspu. Tak mi się przypomniał akuratnie ;)

Aver - 30-12-2013, 00:12

I oto jak z tematu o przeciekach fabularnych można dotrzeć do rozmów na temat historii Hiszpani... ;)


Indi, to te ciasteczka o których ostrzegają wszystkie strony teraz :D

Mirko - 30-12-2013, 00:44

Zastanawia mnie co tam będzie robił Laryjski oddział :D
Indii Krzyżacy rdzennymi mieszkańcami Pomorza, a nie przypadkiem Prusowie?

Aver - 30-12-2013, 00:59

<rzuca w Mirka podręcznikiem zatytułowanym "Zrozumieć ironię" >
Mirko - 30-12-2013, 01:04

<Mirko idzie spać, bo dziś już nie ogarnia>
Reshion vol 2 Electric Bo - 30-12-2013, 01:47

Ja bym powiedział, że gramy w starej Styrii :P
Owizor - 30-12-2013, 01:59

no przyznaję się bez bicia - uprościłem :oops: a to po to, by móc zrobić porównanie, by móc usprawiedliwić moriony u którejkolwiek z nacji świata Silbera :oops:

Cytat:
Owizor na pewno nie chciał powiedzieć, że "wszystko co ma" XVwieczna Hiszpania zawdzięczała Maurom, na pewno nie chciał tego powiedzieć
w żadnym punkcie tak nie mówiłem ani nawet nie miałem na myśli! :angry: ale... brnąc dalej w to porównanie: a czy niby Styria "wszystko co ma" zawdzięcza Aenthil? :P

nie mam pojęcia czemu tak... po prostu moriony z jakiegoś powodu kojarzą mi się ze Styrią... jest w nich coś takiego... hm... smoczego (godło) i nowego/nietypowego (historia)...
ewentualnie mogłyby też siąść na łepetynach wojaków z Talsoi lub Ofiru, ale to już jakoś tak wydaje mi się bardziej naciągane...

(a więcej o Hiszpanii już pisać nie będę, bo nie jestem aż takim ekspertem jak niektórzy tu obecni, i nie chcę przypadkiem ujawnić swojej rażącej niewiedzy ;) )

Indiana - 30-12-2013, 03:04

Owizor napisał/a:
w żadnym punkcie tak nie mówiłem ani nawet nie miałem na myśli! :angry:
Widzisz! Wiedziałam :D

Owizor napisał/a:
po prostu moriony z jakiegoś powodu kojarzą mi się ze Styrią... jest w nich coś takiego... hm... smoczego (godło) i nowego/nietypowego (historia)...
W sumie to ciekawe, bo to dość powszechne skojarzenie... :D Tylko jest z nimi problem.
...
Trzeba je zrobić :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group