Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Dzieła związane z obozem - Pieśni odległej ziemi

Indiana - 13-10-2014, 22:16
Temat postu: Pieśni odległej ziemi
EDYCJA:
ZMIENIAMY TREŚĆ ANKIETY pod kątem ustalenia terminu.


______________________________________________________

No to zakładamy sprawę na poważnie :) Dla niezorientowanych poniżej przedruk z mojego fejsa.
I teraz - nie znam się na śpiewaniu ani na nagrywaniu. Ale mogę to wszystko zorganizować, a potem rozpromować zależnie od wybranego sposobu.
Opcje widzę następujące:
- zrobić to full professional, wynająć studio nagraniowe (nie mam pojęcia, ile to kosztuje) i spóbować to sprzedać. To może kosztować sporo, ale też można spróbować sfinansować to przez crowdfunding. Nagrać toto na płyty i sprzedawać czy coś.
- zrobić to na full klimat i to przemawia do mnie bardziej. Wybrać termin na przyjazd do SG do halli, zrobić wieczór przy palenisku, przebrać się. Wynająć porządne futrzane mikrofony oraz dobrą kamerę i nagrać nie tylko dźwięk, ale i obraz. Zrobić z tego fajny materiał na YT i pozamieszczać do ściągania na naszych stronach, z jednej strony jako promocja Silbera, z drugiej - jako pokaz możliwości wokalnych poszczególnych osób.

Oczywiście, jak napisałam, nie znam się więc proszę o skorygowanie w razie czego.
W każdym razie na jedną i drugą akcję Silber mógłby jakiś grosz wyłożyć, a ja na pewno mogę to zorganizować i potem wypromować.

What say you? ;)


Cytat:
Do bani. Jedyne słuszne i najszczersze wykonanie to głosy moich dziewczyn z obozu
https://www.youtube.com/watch?v=8_sVtJ-eDCg
Leśne Licho - Topielica (www.lesnelicho.com)
Utwór pochodzi z oficjalnego dema Leśnego Licha
youtube.com
Lubię to!Lubię to! · · Udostępnij

Marysia Latanowicz, Dobromił Wereszczyński, Adam Marian Wangrat i 9 innych osób lubią to.
Hubert Lisiecki To musisz je nagrać i opublikować
20 godz. · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Angelika Zawada Lylian Duan i pozostałe dziewczyny - słyszały? Nagrywamy
20 godz. · Lubię to! · 8
Jędrek Onfis Manikowski Jasne, dostaw w kantorku studiu nagraniowe i zdolni gracze będą nagrywać kawałki do nowej płyty obozowej
20 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Podoba mi się ta wizja
20 godz. · Lubię to! · 2
Kasia Wiążewska Eeej, zróbmy tak .
20 godz. · Lubię to! · 1
Kuba Janicki Dziewczyn...
*chlip*
20 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Ej, serio? To w sumie nie jest takie głupie Możemy nagrywać trailery, to możemy i muzykę
19 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Eri, Ty śpiewałeś Topielicę...? No to ja jestem głucha na oba ucha
19 godz. · Lubię to! · 1
Kasia Wiążewska Bardzo, bardzo, BARDZO taaaaaaaaaak . Ja nawet jakieś własne piosenki mogłabym pokończyć i ogarnąć ^^.
19 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Aaaale zdajecie sobie sprawę, że tu NIE MA studia nagraniowego Jest kuźnia I nagrywanie kapciem
19 godz. · Lubię to! · 2
Kuba Janicki Śpiewałem, właściwie udawałem, że śpiewam
Muzyka bardzo, jakbyście potrzebowali wątpliwej jakości podkładu na fideli, wiecie gdzie szukać
19 godz. · Edytowany · Nie lubię · 6
Kasia Wiążewska Na foteli? Eri, z czego Ty piszesz? Chodziło Ci o fidelę, prawda? ^^
19 godz. · Edytowany · Lubię to! · 1
Kuba Janicki Mhm, poprawione, kocham słownik w komórce
19 godz. · Lubię to! · 2
Lylian Duan Ja też bardzo udawałam, że śpiewam. Nawet tekstu dobrze nie pamiętam o czym przekonałam się na Nelku prawda Paula? I jako opętane wyłyśmy pierwszą zwrotkę. Albo to refren był...
19 godz. · Lubię to! · 2
Angelika Zawada Szczerze, topielica mi już bokiem wychodzi po tym roku i trzecim turnusie, który prosił o to co pięć minut. Ale nagrać mogę, jeśli komuś się mój głos podoba
14 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Mi się podoba I podoba mi się też ten kawałek, gdyż znam go od Was i słyszałam go raptem kilka razy. Wasze śpiewanie przy ognisku zawsze mi gdzieś umyka ale najlepiej to brzmiało swego czasu przy marszu na (chyba) Wapnicę
Co do nagrywania - m...Zobacz więcej
10 godz. · Lubię to! · 5
Paula Wajgelt Jestem za, i za fidelą też jestem i w ogóle Eri jak jeszcze raz powiesz, że udawałeś, to Cię kopnę
Łooo, na Nelu? Jak OPĘTANE, powiadasz?
5 godz. · Lubię to! · 2
Paula Wajgelt Zresztą, hej, nie tylko Topielicę śpiewają Silberowcy
5 godz. · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak No pewnie, że nie tylko Dlatego bąkaliśmy coś o płycie obozowej
5 godz. · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt I dlatego bąkałam, że jestem za i trochu śpiewających panów by nam się przydało, bo póki co jedynym basem którego znam jest Raerinerin pardon, Owizory, Kalmary i Szarłaty też śpiewają. Chyba

Ta Topielica była a propos Aer i jej przysłowiowego wychodzenia bokiem
5 godz. · Edytowany · Nie lubię · 4
Adam Marian Wangrat Dobromił, pisalismy juz o tym.
5 godz. · Lubię to! · 1
Antek Sowiński · 31 wspólnych znajomych
Jestę w stanie zapewnić warstwy instrumentalne jakby co. Jakieś pseudoszarpane i coś na styl perkusyjnych. No i śpiewać też mogę, każdy może, trochę leeepiej lub trochę gorzej.
5 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Pozostawałoby załatwić jakiś rozsądnie nagrywający sprzęt. I umówić jakiś termin
4 godz. · Lubię to! · 5
Marysia Latanowicz ja też się podłączam do śpiewu xD a jak nie to mogę przygrywać na flecie poprzecznym, np.do Zielonego Lasu GreenWooda czy Pani Jeziora Leśnego Licha
4 godz. · Lubię to! · 1
Paweł Cieślik Paula, mój śpiew sprowadza się do wieloletniego stażu w drużynie harcerskiej - przy ogniu w grupie wychodzi nieźle, znam sporo tekstów... ale nic więcej, nigdy niczego się nie uczyłem (nawet nie wiem, czy to co wyję to baryton czy bas D: )
ale jakby było wielkie zapotrzebowanie, to nawet Topielica nie wychodzi mi jeszcze bokenem
4 godz. · Lubię to! · 2
Magdalena Czarnota Ja się dołączam i z pewnością Tella też nie trzeba będzie długo namawiać
3 godz. · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Spoko, ja po kilku latach w chórach różnorakich do dzisiaj nie wiem, czy wyję altem czy sopranem
No, to tyłki w troki i się zbieramy!
3 godz. · Lubię to! · 1
Magdalena Czarnota Zawsze zostaje mezzosopran
Pośrodku
3 godz. · Lubię to! · 3
Nelly Anna Pietruszewska Też się chętnie piszę jak się da. Tylko czemu Kraków tak daleko ;-;
27 min · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Mówisz? ;-;
26 min · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Ja natomiast się do śpiewu nie podłączam, bo liczę na sukces takiej płyty No dobra, ale poważne pytanie - kto ma pojęcie o nagrywaniu i jakiś dostęp do sprzętu?
23 min · Lubię to!
Piotr Błoński Hrabia Vuel potwierdza. "Jedyne słuszne i najszczersze wykonanie to głosy moich dziewczyn z obozu "
22 min · Edytowany · Nie lubię · 1
Angelika Zawada "Ja natomiast się do śpiewu nie podłączam" Jak wszyscy to wszyscy
A co do sprzętu, to nie posiadam, kamerka to nie jest najlepsza rzecz do nagrywania dźwięku
7 min · Edytowany · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Sprzęt sprzęt sprzęt... Kalmarę, help czy coś.
7 min · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Czy Wy tak wszystko poważnie? Bo jak tak, to zakładam tematę na forumie i omówmy to w detalach, hm?
5 min · Lubię to!
Paula Wajgelt Bardziej poważna byłam tylko przy ochrzanianiu Styryjczyków kiedy chcieli wypuścić na wolność mordercę Vuela na Nelramarze
3 min · Nie lubię · 2

Reshion vol 2 Electric Bo - 13-10-2014, 22:25

Ja bym dodał ankietę do tematu ;) . A z opcji to nr2, choć ja nie śpiewam więc chyba się nie liczy :P .
Aver - 13-10-2014, 22:28

Jestem całym moim averowym serduszkiem za całym przedsięwzięciem :D

Swoją drogą, można najpierw zrobić opcję nr 2, po czym jeśli się nam uda i rzeczywiście się to ludziom spodoba, to nagrać na płytę w późniejszym czasie ;)

W ogóle wow, pomysł taki spontaniczny, plany takie wielkie :D

Illima - 13-10-2014, 22:39

Avergill napisał/a:

Swoją drogą, można najpierw zrobić opcję nr 2, po czym jeśli się nam uda i rzeczywiście się to ludziom spodoba, to nagrać na płytę w późniejszym czasie ;)
Taka opcja wydaje się być rozsądna.
Wejście do studia nagraniowego i nagranie płyty w jakości, o którą przypuszczalnie by tutaj chodziło, to koło 1,5k gold jak sądzę ;)

Leite - 13-10-2014, 23:05

Ja uważam, że tak jak Reshi mówi, trzeba zrobić ankietę na śpiewanie.
I najpierw powinniśmy zoorienotwać się, jak kto śpiewa i kto co może robić (JA OD RAZU MÓWIĘ ŻE FLET POPRZECZNY ALBO ŚPIEW XD), potem wybrać kilka piosenek, nagrać opcję 2 na yt a potem pisać własne teksty :D
I potem sprzedawać :P
EDIT:
Ktoś może wziąć bęben Tubylców i nadawać rytm ^^
i możemy się poprzebierać za różne rasy i stroje, żeby urozmaicić i zareklamować
Oczywiście nie musimy śpiewać tylko piosenek GreenWooda i Leśnego Licha, nie?

Prim - 13-10-2014, 23:11

No cóż...ja śpiew, dorabianie drugich, trzecich, dziesiątych głosów, ostatnio nieźle szło mi dyrygowanie...
Ogólnie flet prosty, i nie wiem, czy fortepian się wlicza :P
ew. można na nim nagrać jakiś podkład i już :)

Indiana - 13-10-2014, 23:13

Illima napisał/a:
koło 1,5k gold
Tylko tyle...?

Dobra, ale o co konkretnie chcecie zapytać w ankiecie?
"czy chcesz śpiewać"?
"jak śpiewasz?"
"czy chcesz się dołączyć do przedsięwziecia?"

Po repertuar jak zawsze odsyłam tu:
http://forum.villsvin.nazwa.pl/viewtopic.php?t=681

Reshion vol 2 Electric Bo - 13-10-2014, 23:15

Która opcja, i czy śpiewasz :) , Można dodać też np. czy będziesz jesteś w stanie zrobić obróbkę video i chyba tyle. Pytanie czy ktoś może przynieść sprzęt jest średniawe, lepiej już napisać posta co konkretnie.
Indiana - 13-10-2014, 23:21

Ok, wstawiam :)
Illima - 13-10-2014, 23:24

Indiana napisał/a:
Illima napisał/a:
koło 1,5k gold
Tylko tyle...?
To minimalna stawka dla znośnego nagrania w tanim studio, przy którym nie trzeba dużo siedzieć. Dodatkowo przyjąłem, że to głównie nagrywanie wokali z niewielką ilością akompaniamentu instrumentów oraz że nie będziesz chciała wydać na projekt majątku :) Jeżeli jesteś w stanie na to wydać więcej, to zawyżać koszta można prawie w nieskończoność ;) Gdyby chcieć to zrobić na pełnej profesce nie bacząc na koszta, to myślę, że cena rośnie 4 tysięcy i więcej, w zależności od skomplikowania repertuaru. To tak na oko, bo co studio to inna cena będzie. Pamiętam, że jeden dzień siedzenia w studio i potem jeden dzień masteringu kosztował mnie i moich znajomych tysiąc z kawałkiem po dość upustowej cenie.
Indiana - 13-10-2014, 23:46

Illima napisał/a:
Jeżeli jesteś w stanie na to wydać więcej
Serio rozważałam w tym momencie zrobienie akcji crowdfundingowej. Myślę, że udałoby się nam uzbierać 2-3 tys.

Illima napisał/a:
masteringu
Ekhm, czego? :D

Ale serio chyba bardziej mnie przekonuje wersja 2, bo wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku obraz dodany do śpiewu miałby też swoją dużą wartość. Kupowanie płyt stoi pod znakiem zapytania - no bo czy ktoś chciałby to kupić, oprócz silberowiczów?
A nagrywając fajny materiał z obrazem moglibyśmy zyskać trochę odsłon na YT, co oznacza +100 do fejmu dla śpiewających (patrz Malukah na przykład ;) ) i +100 do reklamy dla Silbera.

Aver - 13-10-2014, 23:56

Indiana napisał/a:
Ekhm, czego? :D

O ile się nie mylę, to jest to takie coś, co sprawia, że nagranie brzmi bardziej nagraniowo (jakieś echa, coś w ten deseń) ;)

Opcja nr 2 jest fajna, tylko rzeczywiście najpierw trzeba ogarnąć repertuar, a i w wypadku tej opcji i stroje (Silberowe czy tylko klimatyczne?) i mniej fajne rzeczy typu dojazdy czy coś.

Leite - 14-10-2014, 00:10

Jeżeli chodzi o sprzęt....hmmmm xD
Mam dwie gitary elektryczne, dwie klasyczne, elektryczną perkusję, dwa mikrofony, yamahę, sprzęt DJa + głośniki, pianino, flet poprzeczny....heh....Poznań pozdrawia...ognisko z tyłu domu też mam :D i trampolinę jak jest ciepło :P :mrgreen:
EDIT
Ale oczywiście w Silberze lepiej tylko jak coś brać to mówcie.
No i faktycznie, repertuar jak najwsześniej bo tak prosto z fletem nie jest, kto słuchał GreenWooda Zielony Las to solo na końcu :d

Illima - 14-10-2014, 00:13

Indiana napisał/a:

Illima napisał/a:
masteringu
Ekhm, czego? :D
To jest cała praca nad nagranym materiałem. Nie tylko efekty, ale ustawianie brzmienia wszystkich dźwięków oraz korekty wszelkich niedociągnięć. I można nad tym pracować do usranej śmierci ;) Dlatego cena może się tak bardzo wahać ^^

Ale też jestem za opcją drugą :D

Indiana - 14-10-2014, 00:58

Leite napisał/a:
Mam dwie gitary elektryczne, dwie klasyczne, elektryczną perkusję, dwa mikrofony, yamahę, sprzęt DJa + głośniki, pianino, flet poprzeczny....heh....Poznań pozdrawia...ognisko z tyłu domu też mam :D i trampolinę jak jest ciepło :P :mrgreen:
:shock: :shock: :D

Ło żesz kurna :D Hm, po prawdzie gdyby tak, to mogłabym podjechac busem do Poznania i przywieźć co trzeba oraz z 7 osób oprócz tego na trasie przez Wro.
Stroje na miejscu mogą się znaleźć, ale też można dowieźć.

Co do tego masteringu, to w takim razie musiałby ktoś, kto się na tym zna.

To w takim razie osoby, które by chciały śpiewać, niechże zaproponują repertuar :)

Rosomak - 14-10-2014, 01:03

Topielica! ^^ A tak na a serio to napiszę jak w końcu usiądę do kompa
Indiana - 14-10-2014, 01:19

Super by było, gdyby ktoś zaśpiewał Warneńczyka oraz "Bij Szwedzina" ;) Tak na początek :)
"Lipka"?

Rosomak - 14-10-2014, 01:37

Warneńczyka? Ja zrozumiałem że to mają być silberowe piosenki. Messyńczyka może?
Indiana - 14-10-2014, 01:41

Jak będziecie chcieli. Ja już gdzieś pisałam, że jestem mocno do jeża do wszelkich przeróbek tekstu, bo nie słyszałam nigdy naprawdę dobrej.
Jak dla mnie - piosenki w klimacie byłyby ok. Ale to będzie zależało od śpiewających.

Reshion vol 2 Electric Bo - 14-10-2014, 01:49

Tylko polskie piosenki?
Powój - 14-10-2014, 02:26

Zapachniało, które nucę do tej pory od 2013 ;)
Topielica bo stała się już kultowa. Zwłaszcza Dziebor który nam zapukał do bramy podczas śpiewania refrenu w pewną gwieździstą noc... I cisa zalegająca w obozie.
Kaczmarskiego coś chętnie bym zaśpiewała.

Mogę się pisać, chociaż ja tam nie uważam swojego nucenia za śpiew a raczej klimatyczne burczenie ;)
Pytanie, gdzie, kiedy i co dokładnie? :)

Edit: Może jakiś rytuał Sambojowy nagrać? Bo ona były BARDZO klimatyczne, tylko odpowiednie stroje i przy ognisku rzucić jakąś klątwę ; )

Indiana - 14-10-2014, 02:39

Do Sambojowego rytuału musielibyście poprosić Kharie :)
Gdzie? Jeśli opcja 2, to SG. Jeśli 1, to gdziebądź.
Kiedy? Hm, kiedy będzie pasowało wszystkim, widziałabym jakis początek grudnia może? Przez większosć listopada może mnie nie być w domu niestety.
Jeśli mróz miałby przeszkadzać, to wtedy na wiosnę.
Co dokładnie? Przyjazd, przebranie, śpiewanie, nagranie, obróbka, puszczenie w świat :)

Aver - 14-10-2014, 13:20

Khaaaarieeeee...? :D

Reflektowałabym na wiosnę - i tak wtedy leży wszędzie śnieg w górach (:P ) a będziemy mieć więcej czasu na nauczenie się tego, czego nie umiemy :)

W ogóle to jak tak patrzę na te pieśni, to wpadło mi do łba takie pytanie:
Nagrywamy wszystko na raz, czy każdą pieśń osobno? Bo jeśli osobno, to można by przebrania dostosować do klimatu, np. jeśli śpiewalibyśmy Dobre Rady... to niech to śpiewają weseli Terale, a jeśli śpiewalibyśmy taką Bitwę (której przeróbkę zaraz wrzucę do śpiewnika) to niech ją śpiewają weseli Talsoje czy insze chąśniki :D

Reshion vol 2 Electric Bo - 14-10-2014, 13:27

A może to w wersji Silberowej :P ? https://www.google.pl/url...mlAJzWpI31wGAWQ
Indiana - 14-10-2014, 13:31

Wiosna też do mnie przemawia :) Obawiam się tylko, że entuzjazm się rozpłynie do tego czasu :(
W kwestii nauczenia - widziałabym to tak, że musielibyśmy chociaż raz się gdzieś wcześniej spotkać i ustalić, komu jaki utwór dobrze leży w paszczy. Bo wiadomo, w każdym razie ja wiem po sobie, że nie każdy ma uniwersalny głos, jedne brzmią lepiej inne gorzej z danym utworem. Jedne brzmią lepiej jak solówka, inne lepiej jako wspólne mruczando albo mocna pieśń "bojowa" na wiele głosów.
No, chyba że jest tak, że wiecie już, co Wam dobrze leży - to piszcie. W sensie konkret.

Kharie - 14-10-2014, 14:37

...tylko że sambojowy rytuał był w pełni improwizowany... :D
Ale gdybyście chcieli rytualnie poimprowizować na jednym z nagrań, to oczywiście mogę pomóc :)

Leite - 14-10-2014, 19:25

No właśnie w tym problem, że nawet jak każdy się nauczy na pamięć i tyle, to jednak musielibyśmy się zgrać. Nwm czy byśmy śpiewali chórem, czy każdy by się dołączał, czy jedni by tylko buczeli itd. to trzeba ustalić
Mi się bardzo podoba Pani Jeziora oraz Pieśń o Nimrodel oraz Ballada o Czarnej Śmierci
A jak chcecie, żeby coś wymyśleć, to też mogę :D
Flet też musi się zgrać, ale o tyle nie ma problemu, że zagra każdą piosenkę.

Aver - 14-10-2014, 19:31

Tutaj się zgadzam, że trza by było się najpierw spotkać przed nagrywaniem. I to może owo spotkanie by ściepnąć w tym roku, a nagrywanie na wiosnę?
Eri - 14-10-2014, 23:15

Się porobiło... ;)

Pomysł fajny i ciekawy :) Kwestia jest tylko dość problematyczna...
Zdecydowanie najlepiej pod względem jakości, profesjonalizmu itp. - przejść się i nagrać do studia, zmasterować, a potem pobawić się z video w halli. Pomysł jest jednak dość... utopijny ze względu na cenę ;)
W związku z czym jestem za opcją nr 2 - pod względem jakości raczej nie dorównamy oryginałowi, toteż naszym głównym atutem jest... no klimat nooo ^^
Ze swej strony mogę zaoferować skrzypce, ew. jakiś wokal. Przy czym drobny postulat - zróbmy to na wiosnę ;) Ma fidel bardzo nie lubi mrozu, oj niee...

Indiana - 14-10-2014, 23:25

Erindiar napisał/a:
ze względu na cenę
Stary, gdybym za każdym razem, jak na drodze stawał mi brak pieniędzy, twierdziła, że to utopijne... ;) ;)

Kurczę, nie pomyślałam o podwójnym nagraniu. To ile kosztuje to studio i kto wie, jak się to robi? :D
Za wiosną jestem takoż, przy czym rzeczywiście wcześniej może dobrać repertuar, może się spotkać gdzieś, np. we Wro i porozdzielać.

Tuuli - 17-10-2014, 01:56

Jejku, ja chcę śpiewać, ja chcę śpiewać, bardzo!
Z piosenek, których jeszcze nie wymienialiście - "Ballada o wikingu/chąśniku" i "Zielony las".
(A tak poza tym, to mogę nieśmiało zaproponować coś swojego ewentualnie. Tudzież napisać.)

I powtórzę czyjeś pytanie - tylko po polsku?

(O, Aver, wiem, że tego nie znosisz, ale może "Ziemia moim ciałem..."? ^^)

Indiana - 17-10-2014, 02:07

W ogóle to nie jest do mnie pytanie :) Ja to zorganizuję, jak juz powiedziałam i mogę trochę dorzucić do finansowania (a resztę zebrać jakoś). Ale ja się nie znam na spiewaniu za grosz :) To jest pytanie do tych, ktorzy się znają - jaki dobrać repertuar, jak zgrać głosy, kto co śpiewa i w ogóle.
Więc ja też się mogę dołączyć do pytania :)

Indiana - 17-10-2014, 12:35

Ok, zbieram to do kupy.
Cytat:
Tak, mogę śpiewać. Avergill
Tak, mogę śpiewać. Rosomak
Tak, mogę śpiewać. Powój
Tak, mogę pomóc w montażu dźwięku i/lub obrazu. Indiana
Tak, mogę śpiewać. Aerlinn
Tak, mogę śpiewać. Primula
Tak, mogę grać na instrumencie. Primula
Tak, mogę pomóc w montażu dźwięku i/lub obrazu. Shatan
Tak, mogę grać na instrumencie. Sleith
Tak, mogę śpiewać. Tuuli
Tak, mogę śpiewać. Owizor
Tak, mogę grać na instrumencie. Owizor
Tak, mogę pomóc w montażu dźwięku i/lub obrazu. Owizor
Tak, mogę śpiewać. Erindiar
Tak, mogę grać na instrumencie. Erindiar
Tak, mogę śpiewać. Leite
Tak, mogę grać na instrumencie. Leite


Co daje nam łącznie 10 osób do samego nagrywania (+ja) i 1 opcjonalnie do pomocy montażowej bez śpiewania/grania.

Wasz repertuar:
- Topielica
- Nimrodel
- Zielony Las
- Pani Jeziora
- Ballada o Wikingu(?)
?
?

Na pierwsze spotkanie pieśniowe proponuję takie terminy:
19-21 grudnia
16-18 stycznia
coś w lutym?
coś w marcu?
Zaczęłam jednak od zimy, a to z tej przyczyny, że jeśli materiał ma się pokazać w sensownym czasie e necie (tj. w takim żeby kogoś do Silbera zachęcić), to musiałoby to być w okolicach marca. Zanim załatwimy studio i nagramy wersję lepszą, a potem to posklejamy i obrobimy choćby w pierwszej wersji, to miną tygodnie.
Jeśli natomiast bardzo się tego w zimie nie da zrobić, to patrz terminy marcowe, ewentualnie maj i czerwiec, ale wtedy odpadają majówka i Boże Ciało, weekend po majówce, weekend w okolicach 20 czerwca i w ogóle jest ciasno.
Ale to wszystko zależy od Was, więc rozejrzyjcie się w swoich terminarzach.

To pierwsze spotkanie widzę tak - przyjeżdżacie w sobotę rankiem, załatwiony jest kulturalny nocleg i ewentualnie dojazd z Wrocka busikiem i/lub autem. Przez sobotę dobieramy materiał, próbujemy, co komu jak idzie, próbujemy sprzęt nagrywający etc. Wieczorem przebieramy się i kicamy do Warowni.
Śpiewamy w Halli, przy ognisku, na palisadzie, gdzie tylko nam wyjdą fajne ujęcia. Zależnie od utworu - jeden lub kilku wykonawców, tak żeby głosy do siebie pasowały i w ogóle ładnie sie zgrywało.
Potem zobaczymy, jaka nam wyjdzie z tego jakość dźwięku. Jesli uznamy, że wystarcza - obrabiamy i puszczamy w świat. Jeśli do bani - Illima ;) załatwia nam jakieś cieszące oko studio, kombinujemy kasiorkę i nagrywamy te same utwory, w tym samym wykonaniu, ale w studio.
A potem wszyscy są sławni i rozdają autografy ;) ;)
Amen.

Rosomak - 17-10-2014, 12:46

Podoba mi się :D (zwłaszcza część o autografach ;) )
Enid - 17-10-2014, 13:33

Indiana napisał/a:
Co do tego masteringu, to w takim razie musiałby ktoś, kto się na tym zna.

Właśnie mi się przypomniało, że poznałam cudownie uroczego człowieka ostatnio, który pracuje jako dźwiękowiec/technik/akustyk/iniewiemcotamjeszcze, w całkiem sporej firmie w Warszawie i chyba ma również swój sprzęt(a raczej tak, jeśli dobrze pamiętam) no i ogólnie zna się na tym naprawdę dobrze. Myślę, że po znajomości mógłby zejść trochę z ceną. Nie wiem wprawdzie jakby wyglądała praca powiedzmy w "polowych" warunkach(brak specjalnie przygotowanego pomieszczenia), ale robił takie rzeczy, że to raczej nie będzie trudne. Jak chcecie, to mogę z nim dziś o tym pogadać, tylko dajcie mi znać +/- do 15 czy mu zawracać gitarę.

Indiana - 17-10-2014, 14:40

zapytaj czy i za ile przede wszystkim ;) No i zacznij od wytłumaczenia o co chodzi, wielu ludzi na opis tego co robimy w sg puka się w czoło i stwierdza że to się nie da ;)
Powój - 17-10-2014, 15:42

Ja chyba głosuje za grudniem. Bo mi się jakoś semestr kończy 15 i wcześnie w miarę zaczynają ferie świąteczne co by ułatwiało wyjazd. Aczkolwiek styczeń też mi odpowiada bo nie idę na studniówkę mojej drogiej klasy i mogę 16 sobie spokojnie pojechać do was :v
Enid - 17-10-2014, 16:02

Indiana napisał/a:
co robimy w sg puka się w czoło i stwierdza że to się nie da

No z tym też raczej spoko, bo on też się bawi w odtwórstwo i bywał na różnego rodzaju larpach. To jutro jakoś po południu dam znać co i jak.

Tuuli - 17-10-2014, 19:15

Styczeń to jest tak mocno niedługo przed sesją, ten tego :P .

A do piosenek jeszcze KONIECZNIE "Elegia o latach minionych"!

Tylko słuchajcie, jak to jest z prawami autorskimi? Bo pewnie dla funu możemy to sobie nagrywać, ale już sprzedawanie/wykorzystywanie promocyjne - co, jeśli nagle pojawi się taki Greenwood i będzie chciał kogoś pozywać? (Akurat "Ballada o wikingu" jest już chyba "niczyja", ale jednak większość to Greenwood właśnie... czy jakieś tam Leśne Licha, nie pamiętam tych zespołów w tym momencie.)

Indiana - 17-10-2014, 20:05

Prawda, właśnie też o tym myślałam.
Greenwood czy inne licho być może raczej się nawet ucieszy, że ktoś ich jeszcze dodatkowo promuje, ale ZAIKS może sie przypieprzyć.
I tu następuje kolejne pytanie - ktoś musiałby zrobić konkretną kwerendę w temacie, jak można to rozegrać. Bo np. gdyby właściciel praw autorskich udzielił licencji np. w zamian za poreklamowanie ich przy tej okazji? To czy to rozwiąże sprawę? Szczerze nie wiem, a wolałabym nie pchać łap do ZAIKSu bo to bardzo nieprzyjemna instytucja i ujawnianie im faktu, że istniejemy, może zaowocować nagle np. kontrolą na Silberze z tytułu posiadania odtwarzacza mp3 w halli :P
Bez problemu można zawyć tylko utwory mające ponad 70 lat. Czyli nie wiem, kawałki Baczyńskiego, dajmy na to :P

Indiana - 17-10-2014, 20:17

http://promocjamuzyczna.c...-aspekt-prawny/
http://prawomuzyki.sewery...rawa-autorskie/

Rosomak - 17-10-2014, 20:32

Trzeba po prostu sprawdzić na jakich prawach jest udostępniony dany utwór (możliwe że na creative commons, wtedy jest mniej grzebania)
Tuuli - 17-10-2014, 20:40

(Tak na marginesie, to widziałam ostatnio taki pojazd z mrugającą lampką, myślałam, że pogotowie wodociągowe/gazowe, czy inne mniej popularne mrugające licho, a to chyba właśnie ZAIKS jechał :D . Ale mogę źle pamiętać, więc proszę tego nie brać stuprocentowo poważnie ^^.)
Indiana - 17-10-2014, 20:53

Spoko, w zeszłym roku usiłowali mnie przekonać, że w hotelu Warownia na pewno w każdym pokoju jest radio, więc powinnam natychmiast zapłacić im parę stówek ;) ;)
Za trzecim razem pogroziłam, że ich oskarżę o próbę wyłudzenia, to sobie poszli :D

Leite - 17-10-2014, 23:32

a mnie nie wymieniłaś :C:C:C
Wgl nie musimy tego robić jako rozgłos typu "Ej przyjeżdżajcie bo my gramy" itd.
Możemy napisać, że cover wykonany przez obozowiczów Silbera, no nie? To nie jest chyba reklamowanie...chociaż zależy, jak na to patrzeć. A sam dopisek przez kogo może zachęcać.

Eri - 18-10-2014, 00:02

Lepiej i bezpieczniej jest to załatwić z twórcą ;) Muzyka tego typu z reguły jest na licencji standardowej...
"Zagłosowałem" przed chwilą w ankietce, także stan osobowy powiększył się o jednego grającego i ew. męski wokal.

Indiana - 18-10-2014, 01:29

Leite napisał/a:
To nie jest chyba reklamowanie...chociaż zależy, jak na to patrzeć.
No niestety jest.

Nie kliknęłaś chyba ankiety, Leite, to dlatego. Dopisuję.
I Eriego też :)

Też myślę, że z twórcą, zwłaszcza tak "nieodległym" jak Greenwood, można by się porozumieć. ZAIKS... taaa, no własnie ;)

A'hin - 18-10-2014, 03:23

Studio jest drogie dość, ale to warta inwestycja, bo nagrywanie na amatorskim sprzęcie jest naprawdę fatalne w jakości. Co do masteringu, bardzo chętnie pomogę, jeżeli trzeba było by dopisać jakieś rzeczy to również z chęcią :)
Indiana - 18-10-2014, 04:06

Wolałabym określenie w postaci konkretnej ilości pieniądzów ;)

Ok, więc 10 +1 +2 ;)

Indiana - 18-10-2014, 17:04

Jeśli mam się kontaktować z zespołami (chyba, że ktoś ma takie kontakty i chciałby się tym zająć),
to musimy "klepnąć" repertuar oraz musicie mi uzupełnić dane, bo nie wszystkie kawałki znam.
Btw. pomyślałam właśnie o opcjach "czym namówić taki zespolik do udzielenia praw" - zaprosić do nas na koncert? ;)

REPERTUAR PIEŚNI:
- Topielica - Leśne Licho?
- Nimrodel - tekst: JRR Tolkien? muzyka...?
- Zielony Las - Greenwood?
- Pani Jeziora - Leśne Licho
- Ballada o Wikingu - z płyty Żeglarski Wór nieistniejącego już składu zespołu BraDeLi z Radomia?
- Elegia o latach minionych - Greenwood
- The rains of Castamere... huhu, kto, przepraszam, Martin...?

Dorzucajcie lub skreślajcie.
I w ogóle wszelka pomoc mile widziana, bo to dla mnie całkiem nowy temat.

Aerlinn - 18-10-2014, 17:13

Nimrodel, Ballada o czarnej śmierci, Elegia o latach minionych i Zielony Las - to wszystko jest GreenWooda :)

A więcej w sprawie repertuaru i różnych innych spraw, w których ktoś coś ode mnie chce, będę mogła powiedzieć w poniedziałek, bo średnio u mnie z netem i czasem.

Rosomak - 18-10-2014, 17:16

Deszcze bym proponował po polsku (Tak, ich autorem jest Martin) ;)
Reshion vol 2 Electric Bo - 18-10-2014, 17:20

Jak chcecie to możecie dodać jeszcze Dobra rady pana ojca.
Indiana - 18-10-2014, 17:27

Dobre rady są Kaczmarskiego, tu obawiam się nie obejdzie się bez Zaiksu.

Rosomak, ale wykonawcą nie jest Martin. Chyba.

Nimrodel tekst na bank jest tolkienowski w przekładzie Skibniewskiej, bo ten utwór pojawiał się już w różnych wykonaniach, np. ja tę samą melodię i słowa słyszałam w SG w roku 98, na koncercie nieistniejącego od dawna zespołu Rivendell. Chyba, że Greenwood ma coś wspólnego z tamtym zespołem ;)

Reshion vol 2 Electric Bo - 18-10-2014, 17:30

The National nie wykonywał Deszczy do serialu?
Rosomak - 18-10-2014, 17:32

Reshi - nie tylko, robili je też chociażby l'orchestra cinematique (Lepiej od The National moim zdaniem)
Tuuli - 18-10-2014, 18:34

Ale Deszcze trzeba przetłumaczyć, bo tłumaczenie silberowe, jak je kojarzę, nie jest, hym, najlepsze w kwestii zgodności tekstu z rytmem, muzyką, czymś... ale może źle pamiętam.
Reshion vol 2 Electric Bo - 18-10-2014, 18:36

Czemu trzeba je tłumaczyć?
Rosomak - 18-10-2014, 19:29

Tuuli, tłumaczenie już jest (nawet kilka) i jest jak najbardziej zgodne z rytmem (Nie mówię o naszych silberowych ;) )
Aerlinn - 19-10-2014, 12:40

To z trzeciego (czwartego) turnusu było zacne!
Enid - 20-10-2014, 23:06

No dobra, to po długiej rozmowie z chłopakiem na temat tego projektu, udało mi się wyciągnąć niezbyt odkrywcze wnioski :P Otóż, najłatwiej będzie wynająć studio. Jeśli chcielibyśmy go w to angażować od samego nagrywania, to same koszty wynajmu sprzętu potrzebnego(kilka mikrofonów, etc.) byłyby bardzo zbliżony do kosztów studia a i zabawy z tym zdecydowanie więcej, bo on prywatnie ma tylko programy do obróbki i mnóstwo kabelków. Więc na tak dużą skalę(zespół więcej niż 5 osób) najlepiej pójść do studia. Oczywiście zaoferował się z pomocą, jeśli będziemy chcieli nagrania "wyczyścić" i doprowadzić do porządku.
Indiana - 20-10-2014, 23:17

Jasne :D Ok, to zostałabym przy pierwotnym planie - zróbmy spotkanie zimowe, opracujmy materiał, pośpiewajmy w halli i zobaczymy co wyjdzie. A potem zastanowimy się nad studiem.
Toruviel - 21-10-2014, 00:04

Hmmm... jeśli chodzi o nagrywanie, to możliwe, że mam opcję. Otóż mój ojciec pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury i skądinąd różne zespoły nagrywały tam różne cuda. Wiem też, że nagrywany był audiobook.
I jest ewentualnie, gdybym pogadała z dyrekcją to może i byłaby taka opcja. Tylko pozostaje pytanie ile czasu to nam zajmie, jak to z noclegami itd. itd.
Ale to taka dość luźna propozycja, póki co.
Postaram się jeszcze jakoś na dniach wrzucić wam jakieś próbne nagranie jakieś, do oceny. :)

Aver - 21-10-2014, 00:18

Zaśpiewam, co dadzą i nauczą ;)

U mnie grudzień odpada, a to z racji dość... meh... no bierzmowanie mam 21 grudnia .__.
Co do reszty terminów, to raczej dowiem się w bliższym ich czasie, teraz nic nie mogę na pewno powiedzieć :/

Indiana - 21-10-2014, 00:47

Toruviel napisał/a:
ile czasu to nam zajmie, jak to z noclegami
A ten dom kultury to w jakim miastu mieszka? ;) Od tego zależą noclegi, ale zwykle stadnie udaje się załatwić znośne ceny, więc uda mi się to finansowo ogarnąć. To całkiem spoko opcja.
Avergill napisał/a:
no bierzmowanie mam 21 grudnia .__.

Fuck. Niedobrze. Tołot ebaut styczeń...?

Aver - 21-10-2014, 01:09

Jak Toruviel, to zapewne Łódź, ale mogę się mylić. Kto wie jakie licho siedzi w Ozorkowie :v

Styczeń prędzej, chociaż nie wiem jak z rodzicami :/ zapewne dowiem się wszystkiego, kiedy tata wróci - tzn. pod koniec listopada .___.

Elfgar - 21-10-2014, 01:22

Indiana napisał/a:
A ten dom kultury to w jakim miastu mieszka?

Dom kultury mieszka w Ozorkowie. Z Łodzi dojazd prosty jak drut.

A 40 min tramwajem od tego domu kultury jest las z paroma dobrymi miejscówkami, w którym można nakręcić wideo pod nagrania :3
W takim wypadku macie moją kamerę ;)

Tuuli - 21-10-2014, 23:47

Pod koniec stycznia jest sesja, a mamy też coś wcześniej, nie pamiętam dokładnie kiedy, ale w jakimś obowiązkowym terminie zero ;_;. Proooszę, nie styczeń...
Indiana - 22-10-2014, 02:46

No a np. początek stycznia?
No bo jakiś termin trzeba wybrać :/

Reshion vol 2 Electric Bo - 22-10-2014, 02:56

Tego się właśnie boję przy wersji klasycznej sesji, brak terminu pasującego ludziom.
Tuuli - 24-10-2014, 21:34

Hmm, a nie dałoby się na początku lutego? Bo z tego co słyszałam, w styczniu przed sesją mogą być jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia w ramach zaliczeń, coś tam :roll: .
Leite - 27-10-2014, 22:03

W lutym ja mam w drugiej połowie ferie więc :roll:
Frączek - 28-10-2014, 01:21

Poznań tak bardzo ^.^ dlatego, wybierzcie jakiś weekend pod ludzi pracujących i studenciaków, uczniowie liceum i gimnazjum mogą przecież jeden weekend poświęcić :)
Aerlinn - 28-10-2014, 07:59

Gdzie jest przycisk "lubię to"?
Aver - 28-10-2014, 20:10

Shatan, chciałabym, żeby to było takie proste, ale niestety nie jest. Uczniowie liceum (gimnazjum zresztą też) w 90% są niepełnoletni, a to oznacza, że decyzję o wyjazdach podejmują rodzice. A ci mają różne zdanie na temat poświęcania weekendów :roll:

Mnie pasuje w sumie cały styczeń (poza weekendem 30-1), luty poza 15-22 [następny tydzień (23-1) to reszta ferii, więc jest lepiej :D ] a co do marca, to jeszcze nie wiem, ale pewnie w któryś weekend rodzicielka zechce urządzać urodziny, więc wypadałoby na własnych urodzinach być ;)

Prim, trza opracować któreś pieśni na kilka głosów, to będzie epicko :3

Prim - 30-10-2014, 12:16

Avergill napisał/a:


Prim, trza opracować któreś pieśni na kilka głosów, to będzie epicko :3


8-) Challenge accepted 8-)

Indiana - 30-10-2014, 13:06

To zrobimy tak - zmieniam treść ankiety u góry.
Możliwe są wielokrotne odpowiedzi - kliknąć proszę wszystkie możliwe terminy :)

Indiana - 01-11-2014, 00:25

Hej, ale z 10 osób, które się zgłosiły, wpisało termin 5.
Jak ktos rezygnuje, to też niech napisze, proszę. ;/

Eri - 01-11-2014, 03:16

Well, zaznaczyłem terminy ;)
Teraz jeszcze tylko powiedzcie mi proszę - czy tylko mnie umknęła ostateczna lista utworów, które będziemy grać?

Aver - 01-11-2014, 14:57

Nie umknęła, bo jeszcze chyba nie jest ustalona... chyba, że i mnie umknęła :v
Powój - 01-11-2014, 14:59

Ja muszę zrezygnować.
Aver - 01-11-2014, 15:02

Smutno :<
Frączek - 01-11-2014, 15:03

Czy jeżeli mogę pomoc w obróbce / montażu dźwięku to jestem potrzebny na miejscu?
Leite - 02-11-2014, 19:33

Ja szczerze nie wiem jak z tymi terminami :roll:
Indiana - 03-11-2014, 22:08

Cytat:
13-15 marca Avergill
6-8 marca Avergill
6-8 lutego Avergill
23-25 stycznia Avergill
9-11 stycznia Avergill
2-4 stycznia Avergill

13-15 marca Rosomak
6-8 marca Rosomak
6-8 lutego Rosomak
30 stycznia - 1 lutego (planowany był zimowy Silber) Rosomak

13-15 marca Aerlinn
6-8 marca Aerlinn
2-4 stycznia Aerlinn
19-21 grudnia Aerlinn

13-15 marca Owizor
6-8 marca Owizor
16-18 stycznia Owizor
9-11 stycznia Owizor
2-4 stycznia Owizor
19-21 grudnia Owizor

6-8 lutego Tuuli
13-15 lutego (planowany był zimowy Silber) Tuuli
6-8 marca Tuuli
13-15 marca Tuuli

9-11 stycznia Erindiar
16-18 stycznia Erindiar
23-25 stycznia Erindiar
6-8 lutego Erindiar


Ok, brakuje w tym zestawieniu Sleitha i Prim, Powój zrezygnowała, Leite nie wie, Shatan się zgłosił do obróbki materiału, więc nie musi być na miejscu.

Wynika z powyższego, że możliwe są takie terminy:
6-8 lutego (Eri, Tuuli, Rosomak, Aver)
6-8 marca lub 13-15 marca(Tuuli, Owizor, Aerlinn, Rosomak, Aver)

No to moja propozycja wstępnie:
spróbujmy się spiąć na pierwszy termin, 6-8 lutego. Aerlinn i Owizor oraz Prim, Sleith i Leite - spróbujcie tak wykręcić, żeby się udała choć sobota? Jeśli macie sesje, spróbujcie przycisnąć naukę w najbliższej okolicy na wcześniej. Mi by bardzo zależało na tym, żeby wcześniej - wtedy materiał będzie mógł zapraszać na Silbera 2015. Dodatkowo nagrany wtedy materiał mógłby sie przydać jeszcze do trailera, na czym równiez by mi zależało bardzo bardzo. Więc ... ekhm... plizzz? ;) Jeśli ja mogę coś komuś ułatwić, to tez mówić, jakiś transport czy coś.

Jeśli się jednak nie uda (za "uda się" przyjmuję sytuację, gdzie brakuje nie więcej niż 1 osoby), to przyłożymy się do terminu na 6-8 marca.
Ostatni termin, 13-15 marca, potraktujemy jako awaryjny.

Avergill napisał/a:
jeszcze chyba nie jest ustalona... chyba, że i mnie umknęła :v
Hmm, wypisywałam tylko wstępnie. To wypiszę jeszcze raz:
- Topielica
- Nimrodel
- Zielony Las
- Pani Jeziora
- Ballada o Wikingu
Oczywiście tak jak mówiłam, rzecz zależy ściśle od Was.

Shatan napisał/a:
Czy jeżeli mogę pomoc w obróbce / montażu dźwięku to jestem potrzebny na miejscu?

No właściwie nie. Chyba, że miałbyś czas i chęć :)

Cytat:
Ja muszę zrezygnować.
... :(
Leite - 03-11-2014, 22:10

Indi, ale weź pod uwagę, że jeżeli mam grać, to muszę mieć nuty a tych na necie tak jakby nie ma :roll: albo szukać nie umiem
Indiana - 03-11-2014, 22:14

Leite napisał/a:
ale weź pod uwagę, że jeżeli mam grać, to muszę mieć nuty a tych na necie tak jakby nie ma :roll: albo szukać nie umiem

Leite, niestety ja z tym nie pomogę. Albo jeśli mam pomóc, to powiedz mi konkretnie co i jak.
Nie mam pojęcia o tworzeniu muzyki :) Robię tu za organizatora i menadżera :)

Aver - 03-11-2014, 23:25

Myślę, że co do nut, to Prim i Eri coś poradzą ;)

Indi, dałoby radę nas jakoś zgarnąć w piątek z Barda czy coś (i odwieźć w niedzielę)? (Najlepiej chyba by wszystkim odpowiadał Wroc, ale chyba pociągi z Wroca do Barda kursują częściej niż raz na dzień :) )

Dokładamy do repertuaru:
- Elegię o latach minionych
- Balladę o czornej śmierci
- Kołysankę Piastowską
- Dobre rady pana Ojca
czy jednak nie?

Aerlinn - 04-11-2014, 00:28

Indi, ja 4 lutego zaczynam sesję. Nie ma szans. 9 lutego mam matematykę, giga ciężki egzamin, cały weekend przed nim po prostu muszę mieć wolny :( . To już prędzej jakiś styczeń, no albo trudno, w ogóle mnie nie liczcie.
Chociaż nie ukrywam, najlepszy byłby dla mnie marzec. Ale w ostateczności na ten styczeń jakoś dam radę.

Indiana - 04-11-2014, 00:33

Avergill napisał/a:
dałoby radę nas jakoś zgarnąć w piątek z Barda czy coś (i odwieźć w niedzielę)? (Najlepiej chyba by wszystkim odpowiadał Wroc, ale chyba pociągi z Wroca do Barda kursują częściej niż raz na dzień :) )
Kursują nawet jakoś co godzinę. Z Barda to w ogóle nie ma problemu, zakładałam, że Was nawet z Wro mogę odebrać, a gdyby to miało komuś umożliwić przyjazd, to nawet z dalej niż Wro.
Avergill napisał/a:
Kołysankę Piastowską
Oooo, bardzo za, uwielbiam ten kawałek ;)
Mi z kolei niesłychanie podobają się śpiewane na "biało" kawałki, ale nie wiem, czy ktoś oprócz Kharie ma taki głos.

Z repertuarem Pana Jacka jak mówiłam, może być problem. Ale jak się zdecydujecie, to wymajstruję tak, żeby się dało :)

W ogóle ktos powyżej (chyba Tuuli?) pisał, że mógłby na potrzebę tego nagrywania coś napisać. Bo wiecie, chodzi mi po głowie fajny silberowy filmik, niekoniecznie zwiastun, ale filmik, w stylu zwiastuna do Skyrim'a z taką solową pieśnią w tle... Co myślicie...? :)

Eri - 04-11-2014, 01:01

Popatrzmy na to realnie - czy jesteśmy na siłach, by nagrać bez mała 10 kawałków? C'mon, to przecież praktycznie cała płyta! W jeden weekend, bez prób, z dużą ilością kombinowania (bo zakładam, że nikt z tu obecnych nie ma doświadczenia z nagrywaniem repertuaru muzycznego, jeśli się mylę - wybaczcie)... Sorry, wątpię. Radziłbym jednak zostać przy tym, co napisała Indi, ew. ze zmianą jakiegoś jednego kawałka.
Leite - czekam na priv tudzież fb, jakoś się zgadamy ;) Magda ma teraz maturę i chyba dyplom na karku, toteż... lepiej nie ;) Chyba, że ma czas i chęci, wtedy spoko :)

Frączek - 04-11-2014, 01:03

Indiana napisał/a:
Chyba, że miałbyś czas i chęć


Czas - Gimnazjum rulez, znajdzie się ^^
Chęci - to zawsze :D
Namówie rodziców na weekend w Srebrnej czy cos ^^

Owizor - 04-11-2014, 01:18

Indiana napisał/a:
w stylu zwiastuna do Skyrim'a z taką solową pieśnią w tle... Co myślicie...? :)
Jestem całym sercem za! :D
Poza tym proponowałbym może jeszcze polska adaptację "Misty Moutains" (tyle że jest kilka wersji tłumaczeń :/ ) coby basy się wykazały ;)
Tylko zaznaczam com wcześniej mówił - ja wykształcenie muzyczne mam tylko harcersko-ogniskowe, więc raczej nie będę brał głównych głosów, nie liczcie mnie jako ważnego i niezbędnego uczestnika :roll:
Sam mam sesję przez całą pierwszą połowę lutego (niektóre terminy nie są jeszcze sprecyzowane - uczelnia inżynierska taka zorganizowana :mrgreen: ) więc na jakieś 80% będę w stanie dopiero na II termin przybyć..
Rosomak napisał/a:
.Namówie rodziców na weekend w Srebrnej czy cos ^^
już od jakiegoś czasu namawiam, bo sam pozwiedzałbym kiedyś Srebrną czysto turystycznie ;)
Indiana - 04-11-2014, 01:31

Erindiar napisał/a:
czy jesteśmy na siłach, by nagrać bez mała 10 kawałków?
Jako, że tak jak napisałeś, nie mam żadnego doświadczenia - to nie wiem, czy jesteśmy :) Zaśpiewać się to da, włączywszy kamerę. Ale też bym była za mniejszą ilością.
Przy czym może pomyślcie o takim schemacie:
- 2-3 utwory do zaśpiewania w wiele osób, ewentualnie z jednym wiodącym głosem
- 3-4 osoby śpiewające solo - i wtedy każda z tych osób sama by wybrała taki utwór, jaki jej dobrze leży
Co myślicie?

Indiana - 04-11-2014, 02:13

Owizor napisał/a:
Poza tym proponowałbym może jeszcze polska adaptację "Misty Moutains" (tyle że jest kilka wersji tłumaczeń :/ ) coby basy się wykazały
Tak!!! :D Byle tłumaczenie było zgrabne :)

Ech, no to wrócę jeszcze do tych terminów - może ten styczeń jednak jakoś...? Kurczę marzec to dość późno, do trailera to na bank nie wejdzie wtedy.

Tuuli - 04-11-2014, 08:51

Byłam na jednych warsztatach ze śpiewu białego, ale czy ja potrafię tak śpiewać... :D Mogę pokombinować wcześniej i spróbować, ale nie obiecuję. (Maniak wokalistyki wszelakiej w serduszku cieszy się w ogóle, że ludzie kojarzą takie pojęcie jak "śpiew biały" ^^.)

A jakąś piosenkę chętnie napiszę, aczkolwiek tu też boję się obiecywać, na jakim poziomie to wyjdzie :D . Ale pisywałam rzeczy już, tylko że nie było to, eee, Skyrimowe? :D
Cholera, teraz będę się zastanawiać nad piosenką, zamiast uczyć ^^.

Odnośnie terminów - no dobra, ewentualnie, może ten początek stycznia, w tym przypadku im dalej od końca stycznia, tym lepiej :P - czyli 2-4 stycznia (przeraża mnie wizja podróżującego po Sylwestrze ludu polskiego), albo ten 9-11... Ale wolałabym 6-8 marca. I mniej zimno już chyba, to i o przeziębienie gardzioła trudniej...

Indiana - 04-11-2014, 16:58

Cytat:
13-15 marca Avergill
6-8 marca Avergill
6-8 lutego Avergill
23-25 stycznia Avergill
9-11 stycznia Avergill
2-4 stycznia Avergill

13-15 marca Rosomak
6-8 marca Rosomak
6-8 lutego Rosomak
30 stycznia - 1 lutego (planowany był zimowy Silber) Rosomak

13-15 marca Aerlinn
6-8 marca Aerlinn
2-4 stycznia Aerlinn
19-21 grudnia Aerlinn

13-15 marca Owizor
6-8 marca Owizor
16-18 stycznia Owizor
9-11 stycznia Owizor
2-4 stycznia Owizor
19-21 grudnia Owizor

6-8 lutego Tuuli
13-15 lutego (planowany był zimowy Silber) Tuuli
6-8 marca Tuuli
13-15 marca Tuuli

9-11 stycznia Erindiar
16-18 stycznia Erindiar
23-25 stycznia Erindiar
6-8 lutego Erindiar


Tuuli napisał/a:
czyli 2-4 stycznia (przeraża mnie wizja podróżującego po Sylwestrze ludu polskiego), albo ten 9-11...

Dobra, 9-11 stycznia wpisali Eri, Owizor i Aver. To 4 na 6, którzy się wpisali. Aerlinn jeszcze nie ma wtedy sesji, to może jednak...? :) Rosomak? Prim? Reszta?
9-11 stycznia byłby bardzo dobry....

Aerlinn - 04-11-2014, 18:16

9-11 stycznia okej
Rosomak - 04-11-2014, 18:20

Ja nie wiem czy będę mógł w takim terminie, popytam rodziców i dam jeszcze znać ;)
Aver - 04-11-2014, 21:41

Khy, ten 9-11 to też bym musiała bardzo ładnie rodziców poprosić ;) Ale! Żeby nie było smutno, to raczej się zgodzą - lekcji nie opuszczę (pks do Wroca pół h po zakończeniu lekcji ;) ) więc nie powinno być problemu.

EDIT: Co do tego śpiewu "białego" - wujek Google mi powiedział, cóż to takiego...
Pierwsza myśl - to chyba nie takie trudne!
*piosenkę śpiewaną w podobnym stylu później*
Aua, moje gardło ;-;

Znaczy, że próbować zawsze można, ale co z tego wyjdzie, to obaczym na miejscu :P

Frączek - 05-11-2014, 12:28

Ja siędostosouje ;)
Indiana - 05-11-2014, 14:02

Avergill napisał/a:
EDIT: Co do tego śpiewu "białego" - wujek Google mi powiedział, cóż to takiego...
Pierwsza myśl - to chyba nie takie trudne!
*piosenkę śpiewaną w podobnym stylu później*
Aua, moje gardło ;-;
Hahaha :D Nie no, to w sumie dość trudne jednak, Kharie np. tak śpiewa. Na pewno takie śpiewanie robi mega klimat :)

To super, to chyba na oficjalu zapiszmy, że pierwszy termin do śpiewania to 9-11 stycznia .
Drugi w marcu.

To teraz zatwierdźcie mi repertuar, żebym wiedziała, do kogo pisac o prawa :)

Sleith - 16-11-2014, 22:52

Oj...wybaczcie za sporą nieobecność~

Jeśli chodzi o mnie to nie pasuje mi grudzień, marzec i 30-1 stycznia. Więc ten 9-11 St. mi pasuje
Aczkolwiek moja obecność jest niepewna bo...MATURY - czytaj zależy jak mi będzie szło z nauką, bo jak nie będę mieć problemów to spokojnie 1 weekend mogę zerwać...

Leite - 16-11-2014, 22:53

mi się wydaje że mogę być, chociaż nie jestem pewna
Indiana - 16-11-2014, 22:53

Sleith napisał/a:
Więc ten 9-11 St. mi pasuje
No i pasuje.
Więc zostawiamy ten termin i knujemy detale nagrania :)

Aerant - 11-12-2014, 00:45

Ekhm, wracam po ponad rocznej nieobecności i się od razu pcham do śpiewania :D Jeśli pomysł aktualny, to jestem chętny, chociażby żeby odwiedzić srebrną po tak długim czasie. Choć na specjalne cuda wokalne z mojej strony proszę nie liczyć.
Indiana - 11-12-2014, 01:33

Proszę bardzo :) Termin powyżej, pomysły również :)
Indiana - 29-12-2014, 05:51

Proszę o ostateczne deklaracje przybycia na 9-11 stycznia, w miarę możności od razu z godzinami dotarcia do Wrocka lub Barda.

I oraz proszę o "klepnięcie" repertuaru.
Na razie wymienione zostały:
- Elegię o latach minionych
- Balladę o czornej śmierci
- Kołysankę Piastowską
- Dobre rady pana Ojca
- Topielica
- Nimrodel
- Zielony Las
- Pani Jeziora
- Ballada o Wikingu
Przed chwilą wrzuciłam też kilka sztuk do tematu "śpiewnik", można je traktować jako moją propozycję :)

Akinori - 29-12-2014, 12:40

A topielica? , _ ,




Ps. Zgadnijcie kto to :D
http://youtu.be/10Ue7gRv59Q

Mirko - 29-12-2014, 19:26

Jakiś buc bez talentu i umiejętności.
Indiana - 03-01-2015, 13:48

Proszę drogich radiosłuchaczy, jako że nagranie już za tydzień, mam pytań parę:
- czy wśród tu obecnych ktoś dysponuje sprzętem nagrywającym bardziej profesjonalnym i mógłby go udostępnić do celu nagrywania?
Cenna będzie każda wiedza, porada (byle sensowna :D ) i pomoc sprzętowa, jaką możecie nam udostępnić :)
Jak już wspominałam, ja tu robię głównie za menadżera i o nagrywaniu, tudzież obróbce audio mam pojęcie jak krasnolud o gwiazdach, więc wiecie.
Zainteresowanych zapraszamy też do grupki fejsbukowej https://www.facebook.com/groups/617921908319680/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group