Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Świat gry - Fabuła wrześniowa

Indiana - 29-08-2007, 23:30
Temat postu: Fabuła wrześniowa
Oto informacje, które kazdy z was powinien znać, zanim przystąpi do gry :)

Od wydarzeń ostatnich minęły dwa miesiące. Cesarz triumfalnie wrócił do Styrgradu i i rozpoczął bezwzględną rozprawę z resztkami Braterstwa. Na pierwszy ogień poszedł Zakon Indry, gdyż spośród wszystkich członów spisku był najbardziej „na świeczniku”. Rozprawienie się z Zakonem było najbardziej spektakularne. Zdelegalizowano więc Zakon (choć sam kult boga Indry pozostał legalny), a większość jego członków wylądowała w cesarskich lochach lub musiała się ukrywać. Dwa miesiące po wydarzeniach w komandorii niedobrze jest przyznawać się do czczenia Indry, kult i jego wyznawcy, choć legalni, są na cenzurowanym.
Wzdłuż całej wschodniej granicy liczono zniszczenia po największym w historii Cesarstwa najeździe Easterlingów. Zdziesiątkowane zostały oddziały Straży Pogranicza Armii Wschód, przygraniczne placówki armii cesarskiej w większości zostały zniszczone. Spłonęły połacie pól i upraw. Perła podgórskich stepów, zamek Kłodzko, został doszczętnie zniszczony, miasto spłonęło. Hordy wprawdzie zawróciły, ale wracające zagony spustoszyły w bezprecedensowy sposób ogromne połacie Rowenii. Kozakom grozi głód. Ocalałe z pogranicznych pogromów społeczności z trudem walczyły o przetrwanie, Rowenia została opuszczona swego potężnego protektora, wydana na pastwę hord i pozostawiona sama sobie. Wśród stepów rodził się sprzeciw, rozżalenie i bunt...
Raegen pod rządami młodego króla Feina lizało rano po najeździe Easterlingów. Pomimo zapewnień cesarz nie uwolnił królestwa od zobowiązań lennych i nie nadał pełnej suwerenności. Osłabienie cesarskich wojsk rezydujących na terenie królestwa oraz dana przez cesarza obietnica zwolnienia z zależności lennej, pchnęły nowego króla do śmiałego kroku - zażądał pełnej niezależności Raegen, a na poparcie swoich zadań uzbroił wszystkie zamki na granicy ze Styrią. Cesarz zareagował wysłaniem na granicę zbuntowanego rzekomo królestwa korpus karny. Raegen stanęło na granicy wojny z Cesarstwem. Żadna ze stron nie chciała ustąpić. Każdy, kto choć trochę wyznawał się w sytuacji geopolitycznej, wiedział, że Raegen leży na drodze ze Styrii do Mortheimu...
W kontekście tej sytuacji placówka pod Silberbergiem, dowodzona przez nowego komendanta, znalazła się w trudnym położeniu – znajduje się na samej granicy, tuż pod murami potężnego zamku na Silberbergu, będącego w rękach króla Raegen...

Shamaroth_Glupi - 29-08-2007, 23:43

zapowiada sie slicznie :) mam rozumiec ze bede musial sie kryc z moim bogiem :( ?
Grettir - 29-08-2007, 23:48

Shamaroth jesteś głupi xD xD xD
Indiana - 29-08-2007, 23:51

Sham, możesz się nie kryć :D Co ja ci mam tłumaczyć :P
Ulfberht - 29-08-2007, 23:57

zapalmy światełko do nieba ( stosik ) :-P
Indiana - 29-08-2007, 23:57

Ulf, lepiej się nie wychylaj, byłeś nowicjuszem w Zakonie :D
Shamaroth_Glupi - 30-08-2007, 00:00

Indiana,moge wziac na erpega poie :D ? czy byloby niebezpiecznie :( ?
Airis - 30-08-2007, 00:22

Cytat:
Pomimo zapewnień cesarz nie uwolnił królestwa od zobowiązań lennych i nie nadał pełnej suwerenności.

A to plugawy, niehonorowy, niegodny zaufania, przeniewierczy, zakłamany, oszukańczy, gołosłowny wszawiec! Już my mu pokażemy! :P

Shamaroth_Glupi - 30-08-2007, 00:24

Ma calkiem niezla obstawe :P a taka mala "druzynka Feina" z *tfu* otulinowcami *tfu* rady Jej nie da :D
Hodo - 30-08-2007, 00:34

Ale jaja xD (moja pierwsza mysl po przeczytaniu) Aż mi się gęba cieszy, tego bym się nie spodziewał :D Ależ skąpy ten król! Dostał całe królestwo i jeszcze niezależności mu się chce.
Indiana - 30-08-2007, 00:37

Popieram dwóch poprzedników :D rozbestwiło się nam to tałatajstwo... :D
Airis - 30-08-2007, 00:40

Cesarz mu to królestwo OBIECAŁ. Nie wiem jak Wy, ale ja bym nie chciał służyć komuś kto ma tak mało szacunku dla własnego słowa. Poza tym nie rozmawiamy o 'drużynie Rasgalena" tylko o armii i twierdzach Raegen :P
I trochę szacunku, jak rozmawiacie z dowódcą Gwardii Królewskiej XD

Wiesz Hodo, ja się tam spodziewałem czegoś podobnego.

Shamaroth_Glupi - 30-08-2007, 00:42

Airis napisał/a:
Wiesz Hodo, ja się tam spodziewałem czegoś podobnego.



oj,juz nie udawaj. Indiana,byla mowa o tych naszych grupach. ich podzial poznajemy na miejscu?

Hodo - 30-08-2007, 00:42

Niesłychane! Słyszał ktoś żeby cesarz darował Rasgalenowi Reagen ?? Bo ja nie
Indiana - 30-08-2007, 00:44

ja tez nie :P A cesarskie obietnice to nie moja sprawa, moja sprawa to cesarski rozkaz :P :P
Airis - 30-08-2007, 00:45

Cytat:
Pomimo zapewnień cesarz nie uwolnił królestwa od zobowiązań lennych i nie nadał pełnej suwerenności.

Czyżbyś kwestionował kompetencje MG, drogi chorąży ?

Hodo - 30-08-2007, 00:46

Indiana jak ty piszesz te wprowadzenia ! :P
Airis - 30-08-2007, 00:47

Z osobistych przemyśleń Riena: "było przyjąć posadę u cesarza albo wrócić do Akademii. Teraz to już się wkopałem na dobre..."
;)

Indiana - 30-08-2007, 00:49

ooo, prosze, a to ciekawe przemyslenia Riena :D

Piszę, jak jest, panie chorąży... A właściwie juz nie chorąży :) Niestety, fakt jest faktem. Ale jak pisałam, nie jesteśmy od polityki tylko od bicia :)

Airis - 30-08-2007, 00:51

A widzisz, chorąży :P Przyjdzie Ci się wstydzić za władcę.
Hodo - 30-08-2007, 00:52

Nigdy, jakem Chorąży Hodo !
Grettir - 30-08-2007, 00:55

ale ty już nie jesteś chorążym tylko porucznikiem ;-)
Airis - 30-08-2007, 00:57

E tam, on i tak zawsze zostanie chorążym. A wstydzić się powinien, bo to żaden honor służyć wszawemu kłamcy!
Hodo - 30-08-2007, 01:02

Lepsze to niż służyc niewdzięcznemu królowi Regen, o którym wszyscy wiedzą że jest skąpy!
Indiana - 30-08-2007, 01:06

Wstydzić za władcę? A dlaczegóż? Nie nadał autonomii Raegen, gdyż sytuacja w kraju nie pozwala teraz na dalsze jego osłabianie. Kazdy zas władca winien przede wszystkim dbac o swoich poddanych i swój kraj. Tak więc nie śmiej obrażac mojego władcy, Rein...! :angry:
:P

Airis - 30-08-2007, 01:09

Ja tam na zarobki u Jego Wysokości króla Raegen nie narzekam. Ani teraz, ani kiedy jeszcze był wicehrabią :P O ile wiem najbliżsi współpracownicy wicehrabiego Raegen należeli do najbogatszych osób w strażnicy. Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś w sakiewce więcej niż 40 lintarów, chorąży.

edit. Władca nie powinien składać pochopnych obietnic. Nie wspominając już o tym, że wojna z Raegen (której wybuchu przecież nietrudno było się domyślić po złamaniu obietnicy przez cesarza) to świetny sposób na wzmocnienie osłabionego najazdem i spiskami Cesarstwa.

Grettir - 30-08-2007, 01:10

do najbogatszych? O ile pamiętam to miałem coś koło 60 ;-)
Airis - 30-08-2007, 01:14

Ale nie z żołdu ;)
Grettir - 30-08-2007, 01:15

z żołdu tylko nie swojego ;-)
Airis - 30-08-2007, 01:17

To się nie liczy :D Poza tym powiedziałem, że należeliśmy do najbogatszych. Nie twierdzę, że tylko my, knujacze z tego co wiem też biedny nie byli.

Tylko straż cienko przędzie :P

Grettir - 30-08-2007, 01:19

no z żołdu bym nie wyżył ;-)
Rin - 30-08-2007, 01:27

Fajny wstęp :D

Od początku wiedziałem, żeby nie dawać cesarzowi tej włóczni wartej 60k lintarów :P

Edit:
Hmm...w najlepszym momencie miałem tak z 50 lintarów...w sporej części od wicehrabiego :D

Rigo - 30-08-2007, 01:30

pragne przypomnieć że nasza banda miała w pewnym momencie 60 tysięcy lintarów w postaci D-A-H :-P
Indiana - 30-08-2007, 01:33

A potem miała problem :D
Angantyr - 30-08-2007, 01:35

I pomyśleć, że jako procesarski znalazłem się między młotem a kowadłem... ^^ Podoba mi się to :D
Indiana - 30-08-2007, 01:38

Od kiedy Nale jest procesarski?
Angantyr - 30-08-2007, 01:43

Z racji, że był jednym z banitów, którzy bronili cesarskiego człowieka i byli za nim, to chyba jest procesarski. Tyle przynajmniej wywnioskowałem.

Zagrałbym Lannem, ale 2 miesiące w ziemi robi swoje... :] On by Wam dopiero pokazał jak bardzo był procesarski! :mrgreen:

Abel - 30-08-2007, 11:42

Łoł, ale wesoło się zrobiło... biedny Varthanis na usługach Rasgalena(którego nie ma być podobno we wrześniu) będzie musiał się kryć przed cesarskimi wszędobylskimi psami. A przeciwko wszystkim w tym sporze jest Abel al Salif, który cały czas siedział w Silberberg... ale fajnie :-P
Angantyr - 30-08-2007, 11:53

Sprawą dyskusyjną jest czy Nale pozostanie wierny Cesarzowi. Przemyślałem to i muszę rozważyć to od strony charakteru postaci. Dopóki trzeba było chronić sprawy i ratować ją w każdy możliwy sposób było w porządku, ale z drugiej strony jest ta obietnica. ;-)

Pytanie jakie sobie zadaje Nale to: czy Justyn chce mieć pewność, że Raegen pozostanie jedną z jego placówek i że będzie mógł liczyć na wojska/pieniądze stamtąd jako mu należne (takie życie, w końcu mamy stan wojny), czy też od początku była to tylko pusta obietnica, która chciał pozyskać Feina Rasgalena?

Myślę, że Nale ma problem. :]

Abel - 30-08-2007, 12:06

Problem zaiste wielki, ale mniemam, że Indiana już znalazła rozwiązanie. Z tego co pamiętam to Nale nie był aż tak procesarki, bo do straży nie wstąpił przecież.
Rin - 30-08-2007, 12:27

Angantyr napisał/a:
Dopóki trzeba było chronić sprawy i ratować ją w każdy możliwy sposób było w porządku, ale z drugiej strony jest ta obietnica. ;-)


Dziwna ta Twoja postać...prawidłowa powinna zadać sobie pytanie "Na czym tu lepiej zarobię i przy okazji nie stracę głowy?" :D

Indiana - 30-08-2007, 13:31

Powiedz Neilowi, Angantyrze, że rozwiązania tych dylematów nikt nie może być pewien. Nie zajrzymy telepatycznie w intencje cesarskie. Być może rozwój wypadków w fabule pozwoli na jakieś oceny, a tymczasem poczekaj na indywidualny wstęp do misji Neila. Albowiem każdy jeszcze takowy otrzyma.
Angantyr - 30-08-2007, 13:54

Weź wstąp do Straży nie mając pewności, kto jest zdrajcą i chcąc się tego dowiedzieć. :] Wiesz jak to ogranicza ruchy? :P Choć nie ukrywam, że było to kuszące, to chciałem zobaczyć jak to jest z tej drugiej strony. ;)

Dodane
...ale mi osobiście taki układ pasuje. :D Wiesz jakie niespodzianki mogą się pojawić zależnie od tego wieści, które przybędą z lub zza frontu? :mrgreen:

Indiana - 30-08-2007, 15:12

Weź bądź w Straży, nie wiedząc, kto jest zdrajcą :P
(a weź bądź jeszcze OG do tego i zapominaj o tym co wiesz ty, a czego nie wie twoja postać :P Wiesz jak to ogranicza ruchy? :D :D)
Jak mówiłam, cierpliwości, poczekaj(cie) na indywidualne wytyczne, zapewniam, że sporo się wam rozjaśni :)

Abel - 30-08-2007, 15:51

A kedy wyślesz? jakos teraz czy dokładnie przed wrześniem dostaniemy?
Ulfberht - 30-08-2007, 17:40

dostaniesz je kiedy będziesz jechał w pociagu do SG :P
Indiana - 30-08-2007, 18:13

WIększość dziś :)
Gadjung - 30-08-2007, 20:27

wytyczne na pw czy jakąś inną drogą ?


ps.
[ Dodano: 2007-08-30, 18:29 ]
Hodo napisał/a:
Lepsze to niż służyc niewdzięcznemu królowi Regen, o którym wszyscy wiedzą że jest skąpy!


Król pod topór :P

Indiana - 30-08-2007, 21:07

Wytyczne pójdą na PW, część z pewnością dzisiaj :)
Abel - 31-08-2007, 15:57

Yngvild napisał/a:
WIększość dziś

Ha! jestem lepszy, bo nie włączono mnie do jakiegoś bezimiennego grona "większości" dziękuję bardzo :-P

Indiana - 31-08-2007, 16:03

Dobra, nie krzyczcie, jak zwykle spóźniam się trochę :P
A część w ogóle robi Off :P

Abel - 31-08-2007, 16:17

Ja nie krzyczę tylko subtelnie jak zwykle wyrażam swoje zdanie.
Ulfberht - 31-08-2007, 17:35

wiesz też jestem inny xD
Gadjung - 31-08-2007, 19:06

noniezupelnie bo cos widze ze duzo osob nie dostalo roli :P
Abel - 31-08-2007, 19:14

Yngvild napisał/a:
Dobra, nie krzyczcie, jak zwykle spóźniam się trochę


Czyli jak można łatwo się domyślić NIKT nie dostał tych tekstów, albo naprwdę malutkie grono.

Oj Domestos, Domestos...

Shamaroth_Glupi - 31-08-2007, 20:01

haha,ja tez nie dostalem,nie jestem jak "wszyscy" :]
Indiana - 31-08-2007, 20:20

Część zostala rozesłana.

Wyjątkowo podaliśmy wytyczne dość wcześnie - albowiem mamy na fabułę dwa dni, więc część knucia musi się zacząć wcześniej... :/ Oby nie okazało się, że jakieś istotne informacje przeciekną między graczami... :/

Wszelkie pytania odnośnie swoich postaci proszę kierować do mnie lub offa - NIE PUBLICZNIE!! W obrębie swoich grup (biorąc też pod uwagę to, co macie napisane) możecie się kontaktować, knuć i uzupełniać informacje. Wyjąwszy sytuację, gdy z daną osobą nie "spotkaliście się" przed fabułą.

Publicznie natomiast możemy uzupełniac informacje dotyczące rzeczy ogólnie wiadomych, jak sytuacja polityczna czy wydarzenia w Cesarstwie. :)
No i uzupełniac zasady gry :)

Shamaroth_Glupi - 31-08-2007, 20:22

czyli za pomoca silberberskich poslancow zwanych "PW" mozemy sie kontaktowac,tak? bly=eby utrzymac jakies fabularne slownictwo etc :P ?
Indiana - 31-08-2007, 20:27

na PW nie musicie pisać fabularnie :D fabularnie Yngvild by wam nie odpowiedziała :D
Abel - 31-08-2007, 21:27

Łooł knuj knuj knuj :D :D :D :D , ale się wesoło zapowiada :D
Ulfberht - 31-08-2007, 22:28

informuję że otrzymałem informacje , ale jazda będzie ... xD
Gadjung - 31-08-2007, 22:48

dokładnie ; p
Indiana - 01-09-2007, 02:40

W ramach pogłębiania wiedzy i knucia wrzucam mapkę Cesarstwa. Może się przyda, zwłąszcza tym knującym politycznie...
Ulfberht - 01-09-2007, 11:08

"Obrazek "http://forum.villsvin-hird.i365.pl/download.php?id=99" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy."

:/

Alathien - 01-09-2007, 12:28

genialnie, naprawdę mi się podoba ^^
Airis - 01-09-2007, 14:37

I pomyśleć, że Rien nie przyjął posady na dworze cesarskim, bo chciał uniknąć dworskich intryg i knucia.
:D :D :D

Indiana - 01-09-2007, 15:41

Ooooo, biedny Rien :D :D :D :D

A Neil zawdzięcza swój quest Łoziolowi :D

Angantyr - 01-09-2007, 15:59

AAA?! :D Łoza, wielkie, wielkie WIELKIE! DZIĘKI! :D :D :D To coś, co pasuje do charakteru mojej postaci, a jednocześnie stawia kilka miłych dla rozmyślań znaków zapytania. :D

HANNON! :mrgreen:

Teraz pozostaje tylko pytanie, czy to, o czym myślę, to to o czym myślę, bo przecież to może być tylko taka, nie do końca pewna i mogąca się sprawdzić myśl. Dlatego wyślę maila do Offa ze stosownym pytaniem. :D

Freydhis - 01-09-2007, 16:15

dobra, też otrzymałam postać i jest radośnie. Podoba mi się :mrgreen:
Hodo - 01-09-2007, 16:44

A ja znowu nie mam nic ciekawego do zrobiena :P
Abel - 01-09-2007, 16:54

Oj narzekasz... wymyśl sobie questa, tak jak ja to zrobiłem na obozie.
Indiana - 02-09-2007, 02:16

Angantyr, zdecydowanie pytaj, jeśli czegoś nie wiesz, albowiem z takim ...ciężarem gatunkowym lepiej, żebyś wszystko wiedział.... :P
Angantyr - 02-09-2007, 02:21

Niestety spora część danych, której potrzebuję, żeby wykonać to, co mógłbym jest dla mnie niewiadoma. :( ...ale to chyba dobrze. :mrgreen: Napiszę PW ;)
Hodo - 02-09-2007, 02:28

Angantyrze, po tym co piszesz zastanawiam się, czy cię nie zabic przy pierwszym spotkaniu xD
Angantyr - 02-09-2007, 02:34

Nale jest przecież wcieleniem dobroci. ^^ Hodo, nie wierzysz mi? :mrgreen: Ranisz moje serce! :P
Varthanis - 03-09-2007, 19:12

kurde mol XD dlaczego znów coś co do charakteru Varthanisa nie pasuje? ;P eh, bedzie ostro, i to bardzo...
Ziemowit - 03-09-2007, 21:55

Gwoli ścisłości i informacji bo jako człowiek zajęty jestem mało poinformowany. Grupy są rozdzielone czy dzielimy je sami czy będą rozdzielone dopiero w Sg??
Indiana - 03-09-2007, 21:59

Są rozdzielone. Ty też jesteś już rozdzielony :P
Jeśli przeczytałes wysłaną ci misję, powinienes wiedzieć w której grupie jesteś i z kim :)

Ziemowit - 03-09-2007, 22:15

A to musi być to tak sekretnie ukryte między wersami :mrgreen: :mrgreen: czytałem ale widzę, że niedokładnie.

Grr jak ja nie lubię łamigłówek a szczególnie na kacu. :-( :angry:

Elin - 05-09-2007, 21:59

Sądzę, że nie pozostaje mi nic innego jak podrasować tylko trochę moja ULUBIONĄ Joanne ;)
Cały opis to jakby ona 10 lat później :) A że jest/była wszechpotężna to...coś się wymyśli :D

Indiana - 08-09-2007, 02:49

Dobra, ludzie, forum mam nadzieję będzie działać, więc czas na parę poważnych pytań.

Więc po pierwsze:
- poproszę o potwierdzenia przybycia (jeśli się da, również o kontakt z osobami, które nie wchodzą na forum)

- poproszę o deklaracje względem godzin przyjazdu. Osoby chętne mogą przyjeżdżać już w czwartek. Im wcześniej przyjedziecie, tym wcześniej zaczniemy. No i będę mogła jakoś zorganizować transport Bardo - Srebrna.

- poniżej podsumowanie planowanych wydatków:

-
    dojazd ludzi z Barda do Sg i z powrotem - 40 km (tam i z powrotem) x 2 x 4 kursy = 320 km = około 25 l x 3,7 zł = 90 zł na paliwo/20 osób = 4,5 zł
    - obiad w piątek 10 zł (z Kanionu, jak na obozie)
    - biesiada sobota wieczór (mięso pieczone, owoce, inne - nie wiem, miód pitny) - 10 zł
    - koszty bazy - prąd, woda, gaz, szambo = razem około 150 zł/20 osób= 7,5 zł
    - akesoria do fabuły - kulki dymne, małe petardy, powertape do bokenów, papier czerpany, olejek do pochodni, charakteryzatornia typu krew, inne - razem ok. 300 zł/20 osób = 15 zł


razem 47 zł

Do dyskusji jest kwestia owego obiadu w piątek, który może być lub nie. Jeśli nie - w dół o 10 zł.

- na pozostały czas zgodnie z sugestiami uczestnicy zakupują sobie jedzenie we własnym zakresie. Mam tylko prośbę od siebie. Weźcie przy zakupach pod uwagę dwie rzeczy:
- noszenie prowiantu
- jego wpływ na klimat fabuły ... (nie wiem, może nie tylko mnie drażnią jak szyszka w dupie opakowania po zupkach czy kisielkach :/)
W razie problemów z wyborem, służymy radą.

Aaaa, i pamiętajcie o zapasach kawy i innych specyfików antysennych :P

Gadjung - 08-09-2007, 12:33

Yngvild napisał/a:
Dobra, ludzie, forum mam nadzieję będzie działać, więc czas na parę poważnych pytań.

Więc po pierwsze:
- poproszę o potwierdzenia przybycia (jeśli się da, również o kontakt z osobami, które nie wchodzą na forum)

- poproszę o deklaracje względem godzin przyjazdu. Osoby chętne mogą przyjeżdżać już w czwartek. Im wcześniej przyjedziecie, tym wcześniej zaczniemy. No i będę mogła jakoś zorganizować transport Bardo - Srebrna.

- poniżej podsumowanie planowanych wydatków:

-
    dojazd ludzi z Barda do Sg i z powrotem - 40 km (tam i z powrotem) x 2 x 4 kursy = 320 km = około 25 l x 3,7 zł = 90 zł na paliwo/20 osób = 4,5 zł
    - obiad w piątek 10 zł (z Kanionu, jak na obozie)
    - biesiada sobota wieczór (mięso pieczone, owoce, inne - nie wiem, miód pitny) - 10 zł
    - koszty bazy - prąd, woda, gaz, szambo = razem około 150 zł/20 osób= 7,5 zł
    - akesoria do fabuły - kulki dymne, małe petardy, powertape do bokenów, papier czerpany, olejek do pochodni, charakteryzatornia typu krew, inne - razem ok. 300 zł/20 osób = 15 zł


razem 47 zł

Do dyskusji jest kwestia owego obiadu w piątek, który może być lub nie. Jeśli nie - w dół o 10 zł.

- na pozostały czas zgodnie z sugestiami uczestnicy zakupują sobie jedzenie we własnym zakresie. Mam tylko prośbę od siebie. Weźcie przy zakupach pod uwagę dwie rzeczy:
- noszenie prowiantu
- jego wpływ na klimat fabuły ... (nie wiem, może nie tylko mnie drażnią jak szyszka w dupie opakowania po zupkach czy kisielkach :/)
W razie problemów z wyborem, służymy radą.

Aaaa, i pamiętajcie o zapasach kawy i innych specyfików antysennych :P


Jadę i moge być już w czwartek, mi to nie robi róznicy ^^

koszty : ok
żywność : ok

Abel - 08-09-2007, 19:55

Pytanie: standardowo dojeżdżamy w sobotę mniej więcej w takich godzinach jak na althing?
Rigo - 08-09-2007, 20:41

hmm... no to muszę zacząć szukać sponsora... :mrgreen:
Abel z tego co sie orientuje to przyjeżdżamy w piętek wieczorem.

Thorfinn - 08-09-2007, 20:49

Dobrze się orientujesz rigo ;-)
Eskell - 08-09-2007, 20:55

Ja bym wywalił ten obiadek :-)
jak jakaś drużyna by chciała sobie zrobic papu na ciepło to zrobi sama a poza tym jestesmy chyba wszyscy wstanie przezyć jeden dzień bez obiadu... ;-)

Alathien - 08-09-2007, 21:18

Ja jadę

raczej piątek, a nie czwartek (nie chcę tyle zajęć na początek nowej szkoły stracić ;p)

Koszty ok, tylko ciekawi mnie ilę za pociągi wyjdzie o_O
obiad jednak wskazany, trzeba coś jednak zjeść, zwłaszcza, że nie będziemy duzo spać i trzeba skądś energie na to wszystko wziąć ;p

Abel - 08-09-2007, 21:21

Alathien napisał/a:
Koszty ok, tylko ciekawi mnie ilę za pociągi wyjdzie o_O


Niedużo jeżeli kupisz od razu na dalszą podróż. Ja z Poznania do Wrocka płaciłem 22,40 zł, a jadąc później do Barda(85 km) dopłaciłem ledwie 1,5 zł.

Ulfberht - 08-09-2007, 21:30

wole pominąć ten obiad :-)
Rin - 08-09-2007, 21:31

Jak dla mnie również obiadek zbędny.
Angantyr - 08-09-2007, 21:33

Jadę, ale nie wiem jeszcze jak wcześnie uda mi się wyrwać z praktyk. Pewność będę miał pewnie na kilka dni przed LARPem. ;) :D
Illima - 08-09-2007, 21:35

Ja przyjade w piatek jak najszybciej po lekcjach.
W stosunku do obiadu jestem obojętny, ale jeżeli muszę oddać głos to - zbędny.

Alathien - 08-09-2007, 21:40

Abel napisał/a:
Niedużo jeżeli kupisz od razu na dalszą podróż. Ja z Poznania do Wrocka płaciłem 22,40 zł, a jadąc później do Barda(85 km) dopłaciłem ledwie 1,5 zł.

haha, żeby to było takie proste, jadę jakieś 6 godzin do Bardo z przesiadką we Wrocławiu i wychodzi, jak na pkp rozkładzie sprawdzałam, 43 zł w jedną stronę.

Abel - 08-09-2007, 22:01

Ja też jak sprawdzałem na stronie to wyszło mi pod 50 złotych, ale w kasie zapłaciłem mniej. Zapytaj się na dworcu i tyle.
Hodo - 08-09-2007, 23:09

Ja mogę byc już w czwartek.


edit: Jednak, obiad będzie niepotrzebny ;)

Indiana - 08-09-2007, 23:28

Domyślam się, ludziska, że większość będzie w piątek, ale
O KTóREJ??!! :D


Potrzebuję tego żeby sprecyzować informacje w fabule.

Illima - 08-09-2007, 23:33

najprawdopodobniej o 18:22 w Bardzie :D
Thorfinn - 08-09-2007, 23:34

Ja będę jak załatwię wpisy ;-)
Rigo - 09-09-2007, 00:22

jak dla mnie obiadek zbędny ale uczta końcowa musi byc;)
Illima o której godzinie wyjeżdza ten co bedzie w bardzie 18:22?

Omo - 09-09-2007, 00:34

Obiadek moze byc. Z moich skomplikowach obliczen wynika ze tez pewnie bede o 18:22. A Rigo on wyjezdza o 16:48.
Airis - 09-09-2007, 00:35

Ja będę w czwartek, możliwe, że nawet wcześnie rano (7+30 w bardzie), jeśli pasuje :) Ale sama fabuła zaczyna się w piątek wieczorem, prawda ?
Eskell - 09-09-2007, 01:25

ja pewnie z wrocławiem późnym popłudniem w piątek
Grettir - 09-09-2007, 01:58

dla mnie obiadek zbędny ;-)

ja raczej 18.22 ;-)

Svala - 09-09-2007, 02:03

Ja pewnie też o 18.22. A obiadek wbrew krążącym opiniom by nie zawadził ;-)
Gadjung - 09-09-2007, 02:04

Grettir a o ktorej mamy pociag z gliwic ? :P

obiadek : jak bedzie to zjem jak nie bedzie to zjem czekolade : o

Grettir - 09-09-2007, 02:08

coś 13. 20 ale jeszcze sie sprawdzi ;-)
Indiana - 09-09-2007, 02:14

Czy ktos mógłby mi powiedzieć co z tym Szkotem?
Grettir - 09-09-2007, 02:22

No niby się deklarował i w ogóle i w szczególe, ale szczerze mówiąc nie wiem, co z nim. Mogę spróbować się jakoś skontaktować
Freydhis - 09-09-2007, 12:39

najprawdopodobniej piątek wieczorem (18:22?)

JESTEM ZA OBIADEM :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
nie wiemy jaka będzie pogoda. Ciepły posiłek może być zbawieniem. Poza tym, ja na czczo nie myślę. :-P

Elin - 09-09-2007, 20:00

Ja jestem przeciwna obiadowi - nie umieją tam gotować trawojadalnych posiłków - ot co ! :D Więc więcej z tym kłopotu niż pożytku - przynajmniej dla mnie, a gorący kisiel (instant) w glinianym kubku daje rade fabularnie nie mniej niż wydawany z tych termosów obiad.
O kanapkach nie wspominając ;)

Będę (tym oto słowem potwierdzam przybycie)...chyba.... w czwartek, ale o której tego nie wiem za bardzo - chyba wieczorem.

Shamaroth_Glupi - 09-09-2007, 23:16

informuje ze bede i zapewne tak jak mowi Grettir-18.22 w piatek,lecz z mojej strony rezygnuje z obiadu w piatek ;)
Angantyr - 09-09-2007, 23:20

Tak się zastanawiam... :] Sham... Czy nasz głos w sprawie obiadu jest jakoś specjalnie znaczący? :D
Indiana - 09-09-2007, 23:27

Hmmm, na tą chwilę zliczyłam 14 głosów, z czego 9 przeciw a 5 za obiadem. Zaczyna się z tego kształtować morał, że chyba rezygnujemy z zamawianego obiadu na konto ...czego właśnie?
Czy następujące wyliczenie ma sens?

Najpóźniejsze przyjazdy do Barda to 18:22 a więc +/- 19:00 w SG
Liczę kolejną godzinę na rozpakowanie się i zrobienie sobie jakiegoś szybkiego jedzenia - 20:00
Kolejna godzina? - przebranie się, ustalenie tego co trzeba w kwestii reguł, rozdanie akcesoriów - 21:00
Godzina 21:30 start fabuły? Czy mogę uznać tą godzinę za prawdopodobną?

Thorfinn - 09-09-2007, 23:37

NO chyba tak... ale szkoda bo późno.
Rin - 09-09-2007, 23:40

Fakt...troszkę późnawo :/

(pewno będę w czwartek)

Shamaroth_Glupi - 09-09-2007, 23:55

ja bym byl za rozpoczeciem o 20.30 :P
Ortan - 10-09-2007, 00:25

Będę w czwartek albo piątek, nie wiem jeszcze :) Tak czy inaczej o 16 w bardzie.
Illima - 10-09-2007, 17:05

Jeżeli każdy posili się przed wyjazdem, ewentualnie jeszcze podczas podróży może coś wszamać to można to odliczyć. Zakładam też, ze każdy będzie chciał jak najszybciej wszystko zacząć i się pośpieszymy :)
Ortan - 10-09-2007, 17:33

Kancelaria Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena ma przyjemność poinformować, iż reageńskie mennice biją okolicznościowe lintary z podobizną Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena. [zielone]

Wartość jednego reageńskiego lintara jest równa wartości lintara zwykle używanego.

Okazją jest Wielka Defilada Na Cześć Nowego Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena.

Przedstawiciel Jego Wysokości Króla Niepodległego Reagen Feina Rasgalena,
Szef Dyplomacji Niepodległego Królestwa Reagen Mija Pendragon

Eskell - 10-09-2007, 17:59

Ja bede tez pewenie o 18 tam 22 czy kij wie ile :-D
Przeciw obiadkowi jestem

Freydhis - 10-09-2007, 18:56

"Bóg Ci wybaczy, bo nie wiesz co czynisz" ;-) to tak w kwestii obiadu. Wasz wybór.

Jeszcze wam głód do porcięt zajrzy, ale wtedy już będzie za późno.
W takim razie, niech nikt nie zapomni o prowiancie. Każdy najlepiej wie ile jedzenia potrzebuje...

Ja i Ola będziemy prawdopodobnie trochę wcześniej, ponieważ odpada nam kilka ostatnich lekcji. 8-)

Eskell - 10-09-2007, 19:41

aaa tez tak chce :roll: :roll: :roll:
Indiana - 10-09-2007, 21:23

Ortan napisał/a:
Kancelaria Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena ma przyjemność poinformować, iż reageńskie mennice biją okolicznościowe lintary z podobizną Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena. [zielone]

Wartość jednego reageńskiego lintara jest równa wartości lintara zwykle używanego.

Okazją jest Wielka Defilada Na Cześć Nowego Króla Niepodległego Reagen Jego Wysokości Feina Rasgalena.

Przedstawiciel Jego Wysokości Króla Niepodległego Reagen Feina Rasgalena,
Szef Dyplomacji Niepodległego Królestwa Reagen Mija Pendragon


A wiesz, że to wam grozi ciężką inflacją? :D :D

Hodo - 10-09-2007, 23:09

W Styrgradzie co roku biją okolicznościowe monety :P Mam ich całą kolekcję, z najcenniejszymi zabytkami Styrii, z rodziną Cesarza, z rzadkimi okazami ptaków z Rowenii i z humorystycznymi karykaturami chanów :P

Ortan napisał/a:
Przedstawiciel Jego Wysokości Króla Niepodległego Reagen Feina Rasgalena,
Szef Dyplomacji Niepodległego Królestwa Reagen Mija Pendragon

Jaki długi tytuł, chyba zapomiałaś całego, bo powinnaś dopisac "pierwsza nałożnica króla". A może nie jesteś już pierwsza ? :)


edit: mój błąd, mój błąd, miałem napisac "króla" a napisałem "cesarza", nigdy nie bylem dobry w tej tytulaturze :P

Thorfinn - 10-09-2007, 23:30

Hmm pan od historii w gimnazjum nam mówił, że nałożnica to niewolnica do zadań specjalnych ;-)
Ortan - 10-09-2007, 23:37

Hodo napisał/a:
W Styrgradzie co roku biją okolicznościowe monety :P Mam ich całą kolekcję, z najcenniejszymi zabytkami Styrii, z rodziną Cesarza, z rzadkimi okazami ptaków z Rowenii i z humorystycznymi karykaturami chanów :P


O. Numizmatyk? Dobrze jest mieć jakąś pasję. :)

Niektórzy uprawiają ogród, bądź hodują zwierzęta.
Inni interesują się sztuką - malują, śpiewają, grają.
Dla jeszcze innych pasją jest robienie niebezpiecznych rzeczy, wyzwalanie adrenaliny, emocji. :)

A niektórzy są kurduplastymi postaciami w prujących się ubrankach, które pasjonuje zbieranie monet.

Jakie to piękne, że każdy robi co lubi i co jest na jego siły... :lol:

Hodo napisał/a:
Jaki długi tytuł, chyba zapomiałaś całego, bo powinnaś dopisac "pierwsza nałożnica cesarza". A może nie jesteś już pierwsza ? :)


Nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, że Mija jest cesarską nałożnicą.
Nie będę tego komentować, bo to zbyt żałosne.

Rin - 11-09-2007, 20:26

Na którą planowane jest zakończenie fabuły?
Ziemowit - 11-09-2007, 22:02

To ja jestem za obiadem :mrgreen: (tak w czas wpadam :D )
Abel - 16-09-2007, 12:52

Jak już parę osób się dowiedziało, nie będzie mnie w piątek za co szczerze żałuję. Przepraszam za kłopot.
Svala - 16-09-2007, 14:12

Nie no do dupy... A my ci z Ulą kupiłyśmy specjalną makatkę do modlenia się. :-) Choćby dlatego musisz przyjechać. :-P
Abel - 16-09-2007, 14:25

Wybacz Olu, ale pewnych sił nie pokonam i nie będzie mnie.
Shamaroth_Glupi - 16-09-2007, 15:46

ale tylko w piatek cie nie bedzie?
Shamaroth_Glupi - 16-09-2007, 15:50

ej,no bo rozmowa toczyla sie tak jakby w ogole mialo go nie byc :P
Grettir - 16-09-2007, 15:59

Shamaroth jesteś głupi, go w ogóle nie będzie
Eskell - 16-09-2007, 16:47

Shamarot Ty naprawde jestes głupi :-D
Abel - 16-09-2007, 21:59

Poprawka będę :-P przepraszam za zamieszanie
Illima - 16-09-2007, 22:00

Chyba uratowałeś sobie i fabule tyłek xP
Abel - 16-09-2007, 22:02

Chyba tak, właśnie do tego doszedłem
Eskell - 16-09-2007, 22:08

I tak zginiesz :mrgreen:
Indiana - 16-09-2007, 22:13

Abel... nic nie powiem, ty już wiesz co :D :D :D
Ulfberht - 16-09-2007, 22:16

życie jest jak pudełko czekoladek , nigdy nie wiesz na co trafisz ...
Angantyr - 16-09-2007, 22:26

Ulfberht napisał/a:
życie jest jak pudełko czekoladek , nigdy nie wiesz na co trafisz ...


...albo choćby nie wiem jak Ci słodziło, zawsze go będzie za mało :] :P

Hodo - 16-09-2007, 22:36

Albo jak ktoś siądze na nim dupą to będzie ci przykro :P
Indiana - 16-09-2007, 22:38

Jasne, a gówno w złotku to też gówno :P :P Dość tego słodzenia, wynocha do knucia wszyscy ;) :P
Abel - 17-09-2007, 20:18

Hail mein Herr!!

Co do obiadu to jestem stanowczo przeciw.

Svala - 17-09-2007, 22:35

Abel napisał/a:
Co do obiadu to jestem stanowczo przeciw.


Następny co Boga w sercu nie ma... Jesteście okropni! umrzemy w ostępach leśnych z wycieńczenia. ;-)

Hodo - 17-09-2007, 22:59

Nie, błagam nie umierajcie! Straż Pogranicza nie będzie się mogła z wami rozprawic :P
Indiana - 17-09-2007, 23:09

Ale możemy usypać im mały, cieszący oko kurhanik :P
Svala - 17-09-2007, 23:24

W się nie cieszcie bo ja to mówiłam o ogóle - bez obiadu wieszczę nam rychły koniec :-|
Indiana - 17-09-2007, 23:43

Bezduuuuura.
Straż ma żelazne racje żywnościowe, nawet nas nie zarysujecie :P :P

Svala - 17-09-2007, 23:58

Złamiemy waszą (wszakże słabą) wolę brakiem kotlecika ;-) :-P My przewidzieliśmy, że źli ludzie nie zechcą obiadu i mamy zapasy jedzenia :-P
Indiana - 18-09-2007, 00:05

Hmm, jeśli nie macie na nas nic mocniejszego niż brak kotlecika.... To źle wam wróżę najbliższą przyszłość :P :P Cesarski loch jak nic :D
Svala - 18-09-2007, 00:15

Mamy takie argumenty, że niejeden przypomni sobie najgorsze obrazy z dzieciństwa (np. włochatą pierś itd.) :-D
Eskell - 18-09-2007, 00:38

o fujjj nie przypominaj mi o włochatej klacie matki shamcia ...
Indiana - 18-09-2007, 00:38

Całe szczęście tej akurat włochatej klaty nie pamiętam ;) ;)
Hodo - 18-09-2007, 00:39

Tryskająca mlekiem xD Niezapomniany tekst :lol:
Eskell - 18-09-2007, 00:41

aaaaaggggghhhrrrr tam było jeszczce kilka takich ale lepiej sobie nie przypominac ...
Hodo - 18-09-2007, 00:43

Od kiedy ty taki święty jesteś :P Połowa obrzydliwych tekstów jest z pewnością twoja :P
Indiana - 18-09-2007, 00:56

Taaa, bo połowa drugiej połowy jest Shama.... A reszta twoja i Zibba.... :D
Eskell - 18-09-2007, 00:59

Nieprawda.. już nie puszczam takich tekstów :-P wszystkim zaczeło to przeszkadzaćc to przestalema teraz sie czepiają.. wiecznie nei zadowoleni :angry: :angry:
Indiana - 18-09-2007, 01:26

Daj nam czas, musimy sie przyzwyczaić ;)
Freydhis - 18-09-2007, 09:49

jak ja często to powtarzam- jesteście niepoprawni :-P

Jak to było Hodo? "Spadaj, bo Ci odgryzę..." :lol: Topos Zibba- tracenie narządów rozrodczych. :lol: :lol: :lol:

Alathien - 18-09-2007, 18:58

To ja wyjadę z mojego pięknego miasta :p tym pociągiem do którego wsiadzie grupa z Gliwic.
Więc, pociąg pospieszny z Zabrza odjerzdza o 13:40, a z Gliwic o 13:50, we Wrocławiu będzie 16:01, wiec spokojnie zdażymy na ten osobowy do Barda. Wczesniej nie ma sensu, chyba. Dajcie znać, czy wam pasuje.

Ulfberht - 18-09-2007, 21:00

dwie fizyki pójdą się ... ale dobrze tym jadę :P
Abel - 18-09-2007, 21:39

Yngvild napisał/a:
Taaa, bo połowa drugiej połowy jest Shama.... A reszta twoja i Zibba....


A lufa Jacka jest moja :-P

Ulfberht - 19-09-2007, 00:19

nie wiem czy jest się z czego cieszyć ...
Indiana - 19-09-2007, 00:46

Hmmm... skoro tak uważasz, Ablu :D Zachowaj sobie zatem na zdrowie lufę Jacka :D Sądzę, że nikt z obecnych nie będzie z tobą konkurował w tej kwestii :D
(ach, te chanackie zwyczaje... :roll: Cóś, jak nasz znajomy kupiec... Nie dziwota, że nigdy nie dali rady nas pokonać ... :D )

Gadjung - 19-09-2007, 10:02

Alathien napisał/a:
To ja wyjadę z mojego pięknego miasta :p tym pociągiem do którego wsiadzie grupa z Gliwic.
Więc, pociąg pospieszny z Zabrza odjerzdza o 13:40, a z Gliwic o 13:50, we Wrocławiu będzie 16:01, wiec spokojnie zdażymy na ten osobowy do Barda. Wczesniej nie ma sensu, chyba. Dajcie znać, czy wam pasuje.


to tez postaram sie zabrac tym pociągiem :x

Ortan - 19-09-2007, 23:15

razem z Rinem i Angantyrem będziemy w piątek o 7:32 w Bardzie :)
Indiana - 20-09-2007, 00:19

Przyjęłam :)
Wygląda na to, że wszelkie przygotowania spadną na barki osób, które przyjadą wcześniej... W związku z tym postuluję, aby osoby te były zwolnione z np. obowiązku przygotowywania biesiady (bo będzie tam trochę gotowania z racji obniżania kosztów :P ) oraz z obowiązku sprzątania po imprezie :P :P :D (do osób tych zaliczam też siebie :D )

[ Dodano: 2007-09-19, 22:50 ]
Milczenie oznacza zgodę... :P :P

Elin - 20-09-2007, 02:13

To ja najprawdopodobniej przyjadę ostatnia..
Jedzie takie coś z Krakowa o 13 coś i w Bardzie jest 20 coś...

Eskell - 20-09-2007, 09:46

Ja postaram sie być z resztą wrocławia tak wiec 18 22 w bardzie czy coś takiego...
Abel - 20-09-2007, 19:08

Jacek, o której będziesz na dworcu? Jakby co to poczekam na Ciebie(jak zwykle) przed wejściem.

I podobnie jak reszta, jadę tym o 18 z kawałkiem.

Illima - 20-09-2007, 20:37

Tych osób któzy z wrocłąwia do Barda beda jechac o 16.48 bedzie sporo. zmiescimy sie aby do jednego zuka? Jakby co to mozna póścić Ci smsa Indi ile sie nas tam zebrało.
DO reszty:
jak juz bedziecie czekac to czekajcie pod zegarem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group