Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

Północ północy - Knucie/Plany

Uszek - 25-12-2016, 21:24
Temat postu: Knucie/Plany
Czas rozpocząć knucie !!!
Uszek - 25-12-2016, 21:32

Pozwolę sobie zacząć jedna z wielu spraw jakie powinnismy obgadać jest co robimy z reprezentantem Samni.
Z tego co rozumiem to on będzie próbował się dogadać z wojowniczymi wergundami a to nie jest nam na rękę. W takim wypadku będziemy musieli założyć możliwość eliminacji posła najlepiej będzie posłużyć się trucizna o szybkim działaniu np. z alg działała ona na tyle szybko ze jeżeli substancja zostanie połknięta podanie alchemicznego antidotum nie pomoże. ( trzeba zakładać ze będą mieli alchemików i magów )

Omar - 25-12-2016, 22:03

Dobry pomysł, lecz jeśli Wergundia chce się dogadać z Samnią, a samnijczyk umrze to nie będą lekko poirytowani?
Omar - 25-12-2016, 22:03

A nie czekaj nie doczytałem dokładnie sorki
Aver - 25-12-2016, 22:15

Masz rację, pewnie przyczepi się do Wergundów, i to robi nam spory problem. Ale żeby od razu eliminować? Nie sądzisz, że żywy przyda się bardziej (chociażby do szantażu)?
Plus, może wiedzieć rzeczy. Jesteś w stanie przygotować coś do ewentualnych przesłuchań?

Trzeba w takim razie wyknuć jak sprawić, żeby Samnijczyk a/ nie pojawił się na rozmowach o Samnii; b/ był zbyt niedysponowany żeby protestować...

Do obgadania jest też ogół argumentów które są za tym, żeby zrobić Samnii źle. Trzeba zebrać, co mamy, czym dysponujemy i dlaczego Samnia powinna zostać zniszczona. ( ;) )

Omar - 25-12-2016, 22:19

Jeśli to że po części przyczyniła się do aktualnego stanu rzeczy nie jest wystarczającym argumentem żeby ją zniszczyć to ja nie wiem :v
Omar - 25-12-2016, 22:24

A jeśli chodzi o przesłuchanie to czar zgłoszony przez Zawiszę "poparzenie" chyba powinien się sprawdzić.

Trucizna z alg paraliżuje w odpowiednich dawkach to problem przychodzenia naszego "przyjaciela" na rozmowy też chyba jest rozwiązany

Aver - 25-12-2016, 22:35

Ale ludki, ja pytam o te mniej inwazyjne metody ;)
No tak. Sparaliżujemy go, nie wiemy na jak długo, on się albo uwolni albo go tak znajdą, ogarną że to my i będzie chryja :/ trzeba to zrobić dyskretnie... albo nie robić w ogóle.


Aha, Omar, jeśli nie dopisałeś czegoś w poście, to masz opcję EDYTUJ ;) proszę o nie dublowanie postów ;)

Omar - 25-12-2016, 22:47

Ehhh czyli sparaliżowanie nie wchodzi w grę... a jak zwiążemy?


Sorki nie zauważyłem, dzięki ;)

Aver - 25-12-2016, 23:09

Znaczy, ja nie mówię, że to źle - ale jakie to ma głębsze zastosowanie praktyczne?

Plan, panowie, plan! I nie skupiajmy się tylko na Samnijczyku, mamy też inne rzeczy do wymyślenia! ;)

Tak jak Uszek pisał wcześniej, wypiszcie w punktach czego potrzebujemy, co mamy i co z tego możemy wynieść. Nie mamy zbyt wiele czasu :/

Uszek - 25-12-2016, 23:18

Potrzebujemy eliksiru/zaklęcia prawdomówności a nie Styryjskich metod tortur.
Uważam że jeżeli zacznie się dogadywać z Wergundami a my nie będziemy mogli nic zrobić to lepij go zabić i zwalić na qa, niż dopuścić do podpisania ugody.

Omar - 25-12-2016, 23:23

Zaklęcie prawdomówności? Niestety my raczej nic nie wykombinujemy - psionicy z nas żadni a i tak musielibyśmy zadać jakiś ból :/
Aver - 25-12-2016, 23:47

Dlatego potrzebujemy eliksiru, który sprawi, że będzie chciał gadać, a nie zrobi mu krzywdę...

Weź pod uwagę fakt, że jest to dyplomata. Ma immunitet dyplomatyczny. Jeśli zginie na oficjalnym przyjęciu... konsekwencje mogą być różne.

Omar - 25-12-2016, 23:50

Wiesz - mamy kasę - można go gdzieś kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uszek - 26-12-2016, 00:20

Teoretycznie ja uczyłem się na Alchemika i mógłbym coś takiego przywieść (wytworzone przez mojego mistrza)
Omar - 26-12-2016, 00:25

O widzisz, no to mamy. Pozostaje kwestia niepojawiania się na rozmowach
Aver - 26-12-2016, 00:37

Aleeeee... panowie, to tylko pomysł. Pomyślcie też nad alternatywami :v

I czymś jeszcze poza samym posłem...

Uszek - 26-12-2016, 03:54

Ile jest takich grup jak nasza i jakie to są?
Zawisza - 26-12-2016, 12:03

Nie można tego przedstawiciela po prostu jakoś nabrać i podrzucić mu list z rozkazem natychmiastowego powrotu do samni na rozkaz khagana?
Aver - 26-12-2016, 15:32

Oficjalnia lista gości jest na fanpage'u :)

Zawisza, obawiam się, że to nie przejdzie ;) aczkolwiek można spróbować. Tylko skąd wiesz jak się komunikują Samnijczycy?

Uszek - 26-12-2016, 16:20

To jak możemy uniemożliwić Samni dogadanie się z wergundami a najlepiej pogorszyć ich stosunki?
Omar - 26-12-2016, 23:33

Można też zrobić tak, że Wergundia nie będzie chciała dobrych stosunków z Samnią - jeśli dogadacie się z nimi to my sie żegnamy i nasze złoto też, ale to może być głupi pomysł

Oczywiście powiemy to wergundom a nie na forum

Indiana - 28-01-2017, 16:33

UWAGA, gracze tej grupy!
Proszę o zgłoszenie się do mnie na PW reprezentanta, który będzie mówić za całość grupy w kwestiach ustaleń politycznych ze Srebrnej Rzeki.
Tak, tych tajnych.


Na wczoraj!


Dzięki :)

Aver - 28-01-2017, 16:41

Yyyy, ja też? :D
Prim - 28-01-2017, 16:43

Ty to najbardziej, Pani OG :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group