Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alchemik
Autor Wiadomość
antek-7 

  Wysłany: 22-10-2016, 16:28   Alchemik

Witam

Pisze pierwszy raz na forum z góry przepraszam za błędy.
Chciałbym jechać na obóz za rok w wakacje. Mam pytanie dotyczące sklepu 'Rekwizytornia' w internecie, czy bronie z tego sklepu mogę wziąć na obóz? Będą one zatwierdzone? Oraz na temat alchemictwa, na czym polega robienie eliksirow oraz bomb. Czy owe bomby można przywieźć zrobione w domu na podstawie kanału na YouTube "NinjaChemist"? Mam jeszcze jedno, czytałem na forum o talizmanach przeciw magicznym itp. Jak mógłbym taki zrobić i jakie są dozwolone na obozie?
 
 
antek-7 

  Wysłany: 22-10-2016, 16:35   Alchemik

Witam

Pisze pierwszy raz na forum z góry przepraszam za błędy.
Chciałbym jechać na obóz za rok w wakacje. Mam pytanie dotyczące sklepu 'Rekwizytornia' w internecie, czy bronie z tego sklepu mogę wziąć na obóz? Będą one zatwierdzone? Oraz na temat alchemictwa, na czym polega robienie eliksirow oraz bomb. Czy owe bomby można przywieźć zrobione w domu na podstawie kanału na YouTube "NinjaChemist"? Mam jeszcze jedno, czytałem na forum o talizmanach przeciw magicznym itp. Jak mógłbym taki zrobić i jakie są dozwolone na obozie?
 
 
Yarant 
król zgryzu

Skąd: Z miasta centralnego
Wysłany: 22-10-2016, 20:13   

Miecze z rekwizytorni będą zatwierdzone ale jak już kupować leteksowe to lepiej na stronie "5żyiołów".
Taniej.
_________________
2015r. IV turnus Reki Rino Koa (laryjski elf)
2016r. IV turnus Vekteren pan dowódca poborówki
2017r. IV turnus Meth'ell z rodu Tlais Orthogok (podziemny psionik)
2018r. Zimówka Iłak z Harcu Gobliński wojownik [*]
2018r. V turnus Ostergarberd z rodu Podkowian, ten Dziad
2019r. V turnus Włodzimierz, mag ognia co się wysadził na nie tej akcji.
2020. III turnus Rebien (tudzież Ostergarberd pod przykrywką), ten dziad
 
 
antek-7 

Wysłany: 22-10-2016, 20:18   

Dzięki
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 23-10-2016, 02:58   

Yarant napisał/a:
Miecze z rekwizytorni będą zatwierdzone

Powiadasz? A ja mam wrażenie, że każdą broń zatwierdza się oddzielnie i na miejscu ;) i miljon razy było to już na tym forum mówione ;)

antek-7 napisał/a:
na czym polega robienie eliksirow oraz bomb

Tego konkretnie to alchemik się dowiaduje na początku gry :) ale zwykle robienie eliksirów polega na... robieniu eliksirów ;)

antek-7 napisał/a:
Czy owe bomby można przywieźć zrobione w domu na podstawie kanału na YouTube "NinjaChemist"

Nope. Pirotechniką zajmuje się kadra, coby ludzie nie poparzyli się lontami czy inszym czymś :) robisz bombę raczej wyglądającą, niż działającą na serio - efektem wybuchu/dymu/znikania/kalafiorów zajmie się OG/BN ;)

antek-7 napisał/a:
czytałem na forum o talizmanach przeciw magicznym itp. Jak mógłbym taki zrobić i jakie są dozwolone na obozie?

By móc takie robić (i to nie stricte "przeciw magicznym" - każdy amulet ma konkretny efekt i konkretnie oddziałuje na rzeczy, a jak będzie oddziaływał - zależy od składników/rytuału) zwykle musisz być właśnie magicznym - szamanem, czarownikiem, lub całą resztą tej intelektualnej zgrai :)
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
antek-7 

Wysłany: 23-10-2016, 12:18   

Rozumiem, a jakie rzeczy jako alchemik miałbym wziąć?
https://youtu.be/7FKxquZfIuo
O coś takiego mi chodziło jeżeli nie to szkoda. Czy alchemik może również prowadzić zamachy lub towarzyszyć Rangerom? Czy raczej (mówię o Minerze) jest taką pasywna postacią która rozdaje innym te miksury a sama nie uczestniczy w akcji?
 
 
antek-7 

Wysłany: 23-10-2016, 12:19   

Sam alchemik przydaje się drużynie? Jest postacią grywalną?
 
 
Toraldson 
Pół pies pół Wergund

Skąd: Poznań
Wysłany: 23-10-2016, 13:27   

Alchemik jest jak najbardziej postacią grywalną. Jest bardzo przydatny/użyteczny w drużynie(niejednokrotnie alchemicy ratowali mi i moim towarzyszą rzyć) nie ważne czy jest to farmaceuta, minerały czy truciciel. Tak nawiasem mówiąc alchemik zawsze się przyda
_________________
2016 turnus V-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk, członek czarnego tymenu i agent sztabu konspiracji północy
Epi 2016-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk który wyglądał jak samnijczyk (przy okazji adiutant Larnina który ciągle pilnował bramy😑)
Prolog 2017-Diego Veres
2017 turnus 3- Tharald Svenson najemnik
Ostatnio zmieniony przez Toraldson 23-10-2016, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-10-2016, 13:40   Re: Alchemik

antek-7 napisał/a:
na czym polega robienie eliksirow


Najprościej mówiąc: bierzesz garnek z woda, wrzucasz do niego to co ma być składnikiem eliksiru, czasami w odpowiedniej kolejności. Następnie bawisz się temperaturą wody tak aby uzyskać harmonię pierwiastków.
 
 
antek-7 

Wysłany: 23-10-2016, 13:57   

A co musiałbym przywieźć na obóz jako alchemik jakie że się tak wyrażę wyposażenie? Mogę walczyć mieczem jako alchemik? Jestem ciekaw czy alchemik ma wiedzę o potworach, smarowidłach na miecz itp. podobna do łowcy potworów?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 23-10-2016, 13:58   

Hej :)
Nigdy nie dajemy na nic zatwierdzenia, dopóki tego nie zobaczymy na żywo. Ale - zazwyczaj broń lateksowa, sprzedawana w takich miejscach jak Rekwizytornia, bez problemu się nadaje :)

Co bomb - prosimy o dokładne info, co chcesz przywieźć i z jakich substancji się składa. Na pewno nie dopuścimy niczego, w czym zachodzi reakcja typu wybuch.

Talizmany - wykonuje się je już na obozie, na bazie naszego systemu magicznego. Do takich rzeczy nadają się różne przedmioty, ozdoby czy wykonane specjalnie rzeczy na bazie srebra, kamieni półszlachetnych czy przedmioty z symbolami.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
antek-7 

Wysłany: 23-10-2016, 14:04   

https://youtu.be/7FKxquZfIuo
Proszę tak to wygląda, na kanale można znalezc skladniki. Nie wywołuje to obrażeń próbowałem w domu, chodzi mi o tą dymna bombę z filmiku, zrobienie takiej nie jest czymś trudnym:)
 
 
Toraldson 
Pół pies pół Wergund

Skąd: Poznań
Wysłany: 23-10-2016, 14:23   

Walczyć możesz czym chcesz, równie dobrze możesz walczyć mieczem, łukiem bądź toporem(tego ostatniego naprawdę nie polecam). Co do reszty nie wiem więc się nie będę wypowiadał(ale raczej nie)
_________________
2016 turnus V-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk, członek czarnego tymenu i agent sztabu konspiracji północy
Epi 2016-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk który wyglądał jak samnijczyk (przy okazji adiutant Larnina który ciągle pilnował bramy😑)
Prolog 2017-Diego Veres
2017 turnus 3- Tharald Svenson najemnik
 
 
Kadian 
Wergund


Skąd: Opole
Wysłany: 23-10-2016, 15:28   

Walczyć możesz czym chcesz, to zależy od Ciebie, ale weź na uwagę to, że alchemik raczej nie będzie stał w pierwszym szeregu z tarczą. :D

Co do wiedzy o potworach itp. Z założenia chyba nie posiadasz takiej wiedzy, ale jak w historii swojej postaci to sensownie uzasadnisz lub podczas obozu dogadasz się z łowcą potworów to Twoja postać będzie mogła posiadać taką wiedzę. ;)

Nie jest to jakieś potwierdzone przez kadrę info, tylko mój punkt widzenia na tą sprawę, więc mogę się w czymś mylić.
_________________
V. Turnus 2015 - Kadian. Wergund walczący w obronie Tryntu
Prolog + V. Turnus 2016 - Larnin dar Betteny.
Rebeliant, więzień, magnifer, książę-elektor Parve, no i brat.
Epilog 2016 - Edian. Miejscowy, który był przeciwko rozlewowi krwi.
Prolog 2017 - Enric. Pomocny mieszkaniec Enarook, który został zabity przez Obrońce.
III. Turnus 2017 - Elderien. Podziemny wojownik rodu i przyjaciel pewnego rodzeństwa.
Zimówka 2017 - Elderien. Podziemny wojownik rodu, zaufany elf matki rodu Tlais Miah du Savat.
Ostatnio zmieniony przez Kadian 23-10-2016, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
antek-7 

Wysłany: 23-10-2016, 15:36   

Czytając sagę Sapkowskiego oraz bardzo dużo grając w gry Wiedzmińskie mógłbym powiedzieć ze co nie co wiem, oglądając potwory na stronie stwierdzam że nie są one mi nie znane do tego podpisane jest przez mistrza Eskela który sam był wiedzminem przyjacielem Gearlta:)
 
 
Toraldson 
Pół pies pół Wergund

Skąd: Poznań
Wysłany: 23-10-2016, 15:51   

W takim razie tak jak napisał Kadian, wystarczy, że jakoś ładnie to ujmiesz/wpleciesz w historię swojej postaci i gotowe (o ile kadra uzna że jest okey)
_________________
2016 turnus V-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk, członek czarnego tymenu i agent sztabu konspiracji północy
Epi 2016-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk który wyglądał jak samnijczyk (przy okazji adiutant Larnina który ciągle pilnował bramy😑)
Prolog 2017-Diego Veres
2017 turnus 3- Tharald Svenson najemnik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9