Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje powszechne
Autor Wiadomość
Lutha 


Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-01-2017, 00:38   

Indiana napisał/a:
Spadaj, Wydra :D Dla mnie zmiana dnia następuje, kiedy uda mi się przespać... :D :D :D

Bo to prawidłowe liczenie dni :D
_________________
II turnus 2015r. - Isélith, Lutha'yaro
epilog 2015r. - Isélith, "Ludzie Bryna" (kontynuacja)
III turnus 2016r. - Detwin, mag ognia z wykształcenia, przemytnik z przymusu, paladyn Modwita z błogosławieństwa, żołnierz Czarnego Tymunu z poboru, dekurion Tymunu Mgieł z nadania
epilog 2016r. - Javier de Oro Pulido
III turnus 2017r. - Ilverin'Olwe Tlais Orthogok, szaman niedźwiedzia
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 27-01-2017, 01:25   

To jest larpowe liczenie dni
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 27-01-2017, 05:30   

OGŁOSZENIE

a właściwie podpowiedź w kwestii zasad, bo duża część sztabów tego nie używa.
Pamiętajcie o zwiadzie!
I od razu, ponieważ ludziom się myli, to wyjaśniam różnicę:
- ZWIAD - przynosi informacje z kilku najbliższych km o tym, co da się zaobserwować z terenu, bez konieczności wchodzenia miedzy szeregi wroga.
- WYWIAD - przynosi informacje z dowolnej odległości (ale im dalej tym dłużej trwa) o dowolnej sprawie (ale im trudniejsza, tym dłużej i drożej).
Szkoda marnować drogie jednostki wywiadu na stwierdzenie liczebności wroga przed sobą. Wywiad może przynieść info, kim jest dowódca, gdzie jest trzymany budżet armii, jakie dostał tajne rozkazy itp.
Wywiad macie w różnej ilości i jakosci, ale każde państwo ma przynajmniej jedną jednostkę.
Zwiad mają wszyscy.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 27-01-2017, 05:38   

OGŁOSZENIE II

Tym razem o postaciach, bo dostałam kilka zapytań.
Nie wystarczy przedstawienie się w wątku. Potrzebuję, żeby każdy, kto używa swojej postaci do gry, określił, gdzie ona się znajduje i co robi.

Dla postaci wojskowych - tu jest prosto, każda wygrana bitka to punkty do morale żołnierzy pod komendą (i odwrotnie oczywiście). Można także deklarować rozmaite czynności, w rodzaju:
- osobiście prowadzę natarcie
- osobiście robię obchód lazaretów
- jadę w oddziale zwiadu
Te czynności będą też dawąły bonusy do efektu akcji.

Dla postaci cywilnych - deklarujemy, co osobiście postać wykonuje. Np.
- organizuje zbiórki dla sierot, akcje charytatywne dla rodzin żołnierzy
- objeżdża gospodarstwa w okolicy (w jakiej?) sprawdzając kondycję finansową mieszkańców
- uczestniczy w uroczystościach religijnych
- osobiście prowadzi księgi rachunkowe
I analogicznie czynności prowadzone osobiście mają bonusy do sukcesu. I konsekwencje w postaci określonej sławy postaci.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Toraldson 
Pół pies pół Wergund

Skąd: Poznań
Wysłany: 27-01-2017, 07:40   

A można zapytać pod jakim tematem zapisywać decyzje/co robi postać? :D
_________________
2016 turnus V-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk, członek czarnego tymenu i agent sztabu konspiracji północy
Epi 2016-Ragnar Wergundzki fiordyjczyk który wyglądał jak samnijczyk (przy okazji adiutant Larnina który ciągle pilnował bramy😑)
Prolog 2017-Diego Veres
2017 turnus 3- Tharald Svenson najemnik
Ostatnio zmieniony przez Toraldson 27-01-2017, 07:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 28-01-2017, 06:07   

Możecie mieć osobny temat dla postaci albo dopisywac tam, gdzie postać działa.
Przykładowo:
- temat "wojna" - "opis działania oddziałów + dopisek, że te oddziały prowadzi taka postać"
- temat "ekonomia" - "opis decyzji gospodarczych + dopisek, że postać taka osobiście wykonuje to czy tamto w obrębie tych decyzji"
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 29-01-2017, 07:04   

Ogłoszenie kolejne

Tak łatwo to to nie pójdzie wszystko :)
Nie wiem, czy się orientujecie, ale twórczość działu ze strategią to około 100 postów.
Dziennie.
Nie ma szans, żebym wyrobiła tak szybko, zwłaszcza, że mam inne rzeczy, bo jakieś alpaki chcą grafik silberowych, jakieś urzędy chcą jakichś papierów, ja nie wiem i w ogóle...

Więc wszystkie sztaby ładnie proszę o cierpliwość, odpowiedzi się piszą, oddziały się liczą, mapki się rysują.
Ale jednak nie zdążą one na niedzielę.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 01-02-2017, 21:51   

Tradycyjnie przepraszam za opóźnienie.
Naprawdę ilość szczegółów gry mnie przygniotła, przekracza jakiegokolwiek erpega czy inne coś, z czym miałam do czynienia :)
Wciąż mam mnóstwo wątpliwości co do mechaniki, ale będę próbować ratować logiką....

Dobrze. Należy więc ogłosić, że
ZACZYNAMY 1 TURĘ,
w grze mamy marzec 936 roku.
Dość mroźny, na południu powoli zaczynają się roztopy, na północy wciąż trzyma mróz, ale lód na rzekach nie jest już pewny. Uwolnienia portów od lodu można się spodziewać za kilka tygodni.

Do sztabów trafiają zamówione od wywiadów informacje.
Poczynania gospodarcze przynoszą efekty, ale tylko te, które mogły od zimy "zaowocować". Pozostałe czekają.
Dyplomacja krąży w ilościach szalonych ;)
Oddziały zwiadowcze przyniosły informacje do dowódców.
UWAGA!
Jeśli chcecie, możecie już zdecydować o ruchach wojsk tam, gdzie trwają bitwy (Erwick, Styrgrad, Itharos, Talsoi, Trynt, Visnohora), ale możecie też napisać mi "czekamy" i wtedy pierwszy ruch będzie należał do przeciwnika.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 09-11-2017, 07:29   

Drodzy uczestniczący,
w działach "Kampania Wojenna", a także w sektorze ofiryjskim wrzucam cyfrowe podsumowania wszystkich frontów, które mamy w grze:
- Ofir
- Terala/Visnohora
- Trynt
- wybrzeże
- Talsoi
- Styrgrad
- Kalidorea
Opisy póki co zawierają cyfrowe przedstawienia jednostek, a przede wszystkim uporządkowanie wydarzeń nadprogramowego roku, który wydarzył się nam na linii czerwiec 936-lipiec 937. W kwestii tychże wydarzeń - mogą one być naciągane, a miejscami nie do końca logiczne, jednak muszę tak naciągnąć fakty, aby w miarę sensownie móc wyprowadzić sytuację do formy, jaką nadała jej ostatnia fabuła. Starałam się też uwzględniać to, o czym sztaby pomyślały wcześniej, a zaniedbać to, co zaniedbały, czasem najbardziej wyraziste błędy koryguję.

W Waszych rękach teraz pozostaje:

- skorygować ewentualnie moje wpisy pod kątem bieżącego rozłożenia swoich wojsk - potrzebuję konkretnych informacji co do tego, w którym rejonie rozstawiacie które armie. Może też być tak, że gdzies pojawiły się nieścisłości.
- zadeklarować posuniecia dla wiosny 937, raczej w skali makro, te, które mają wpływ na bieżącą sytuację
- zadeklarować nowe zlecenia dla wywiadów

Z mojej strony dojdzie tutaj:

- mapy dla tych obszarów, gdzie ich nie ma (Styrgrad, Kalidorea, Terala, wybrzeże)
- wyniki dla działań wywiadów, które pozostały aktualne
- aktualizacja składów sztabów

O czym zapomniałam?


III TURA
w grze mamy początek października 937 roku.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Myszołowianka 
Mysza

Skąd: z Lasu :P
Wysłany: 09-11-2017, 17:03   

W takim razie w przeciągu 48 godzin sztaby dostaną swoje podliczenia finansowe. W razie:
- wątpliwości
- nieścisłości
- pytań
Pisać w wątkach ekonomicznych lub na pw
_________________

~Zataczanie kół to nie cofanie się, to podążanie drugi raz tą samą drogą~ Mysza Epi 2017
2016 turnus III szamanka Myszołowa
"Myszołowianka"
2016 zimówka Naseria z rodu Vespa poseł z LC
2017 prolog Daniela Carillo kapłanka Tavar z oddziału zwiadowców
2017 Sztandary Gisela Bevo Czarownica/Zwiadowca Wergundzki
2017 turnus IV Ireth z rodu Alma Curo Concordii "P.Alma"
2017 Epilog Ireth z rodu Alma Curo Concordii
2018 Zimówka Wes'Len Tlais Inne aep Sitha Vire
2019 Gospoda Asta chirurg z Liryzji
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 06-12-2017, 03:11   

Brak odpowiedzi z Waszej stroni nie nastraja mnie optymistycznie względem sensu spędzonych przy tym godzin ;)
No ale dobra. Garść informacji.



  • W sztabach, które zleciły zadania wywiadom (Ofir, Styria, Lar), pojawiły się wyniki misji. Jeśli kogoś przegapiłam, proszę o przypomnienie.

  • Została zaktualizowana tabelka stanu armii na frontach - Myszo, wrzucam ją w dział MG, trzeba tam uwzględnić koszty ponoszone przez kraje na wojsko. Sztabom przepiszę to za chwilę w formie roboczej (nie będę robić osobnych plików, bo się wścieknę, ewentualnie możemy uznać, że liczebność wojsk jest jawna i wówczas wrzucę jeden plik tutaj. Mówiąc szczerze niewiele to zmieni)
    UWAGA. Mogą się tam znaleźć korekty co do danych z poprzedniej tury, poprawiałam różne błędy i uściślałam.
    Trzy cyferki przy populacji to ludność przedprodukcyjna-produkcyjna-poprodukcyjna, ma to wpływ na wielkość rekrutacji.

  • Styria - prosimy o uporządkowanie (lub naświetlenie ;) ) hierarchii oddziałów wojskowych ;)

  • Laro - prosimy o nadanie fabularnych nazw zgrupowaniom wojsk (bo armia #TT czy AB jest mało laryjska ;) )

  • Wszystkie armie - prosimy nie zaniedbywać rekrutacji do armii, Północ wciąż dostaje w dupę liczebnie, jeśli zamierzacie to wygrać, to potrzeba ludzi. Wszędzie. A większość krajów ma jeszcze olbrzymie zapasy mobilizacyjne (Wergundia, Laro, Trynt głównie). Fiord, Wergundia - to tyczy też floty.

  • Myszu, ładnie proszę o zwrócenie mi pliku z tabelką ekonomiczną w wersji zaktualizowanej. Da radę? Jestem bardzo przywiązana do pracy z plikiem na kompie, net bywa zawodny.

  • Myszu, w niektórych państwach zostały do klepnięcia decyzje ekonomiczne, be my guest ;)

  • Przypomina się, że Samnia straciła w wyniku epidemii 1/3 ludności.

  • DYPLOMACJA - jeśli któryś kraj (a wiem, że niektórzy zamierzali) chce coś gdzieś wysłać, proszę zwyczajowo o zamieszczenie tego w odpowiednim temacie W RAMCE CYTATU, poprzedzonego CZERWONYM POWIĘKSZONYM NAPISEM "DO WYSŁANIA".
    Nie musi to mieć formy dyplomatycznej, chodzi głównie o meritum treści.
    I tyczy to TAJNYCH listów i listów POZA SOJUSZ.
    Jeśli jakieś kraje sojusznicze negocjują coś, co nie jest tajne w Sojuszu, to nie jestem do tego potrzebna, wrzucacie wątek w Kampanii i rozmawiacie bezpośrednio.

  • MEDYCY - kto nie zaglądał, niech zajrzy na korektę zasad. Każdy kraj proszę o określenie, ILE WYDAJE na służbę medyczną:
    Cytat:
     skuteczna służba medyczna to 1 jednostka/100 żołnierzy zmniejszy ilość ofiar na polu bitwy o 10%
    • jeśli ilość medyków jest mniejsza niż 1/100 żołnierzy, ich skuteczność się zmniejsza proporcjonalnie
    • jednostka medyczna to mogą być także profesje magiczne (można zakładać wyższą skuteczność za wyższą cenę, ale trzeba by jeszcze zakładać dostęp do many etc, więc ogólnie przyjmuję, ze medyk to medyk, obojętnie od profesji)
     jeśli bitwa jest przegrana i ginie cała armia, oddział medyczny ginie razem z nią
    koszt utrzymania/wynajmu jednostki medycznej to 1 tys. bz rocznie (tak, zmniejszyłam, bo proporcje)

    Czyli określacie, ile kupujecie jednostek medycznych i ja to sobie notuję w tabelce i liczę procentowo przy każdej waszej bitwie.
    Jako wyjątek w tym doliczę Concordię -
    koszt 2tys./rok, skuteczność 30%.
    Kto może wynająć Concordię? - proszę pisać w Sztabach, Concordia odpowie ;)

  • ZDARZENIA LOSOWE - zostały wylosowane one :) Ukażą się za chwilę w temacie.

  • do startu brakuje tabeli jednostek oraz bitewnika, robi to Tergor. Gdyby ktoś mu pomógł, pewnie byłoby szybciej.
    A, no i map, ale te są gotowe prawie.

  • jeśli ktoś potrzebuje coś jeszcze do startu, to proszę pisać teraz.

_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Myszołowianka 
Mysza

Skąd: z Lasu :P
Wysłany: 06-12-2017, 21:19   

Indiana napisał/a:
Myszu, w niektórych państwach zostały do klepnięcia decyzje ekonomiczne, be my guest


Przyznawać się, kto ma coś nie rozpatrzone?
_________________

~Zataczanie kół to nie cofanie się, to podążanie drugi raz tą samą drogą~ Mysza Epi 2017
2016 turnus III szamanka Myszołowa
"Myszołowianka"
2016 zimówka Naseria z rodu Vespa poseł z LC
2017 prolog Daniela Carillo kapłanka Tavar z oddziału zwiadowców
2017 Sztandary Gisela Bevo Czarownica/Zwiadowca Wergundzki
2017 turnus IV Ireth z rodu Alma Curo Concordii "P.Alma"
2017 Epilog Ireth z rodu Alma Curo Concordii
2018 Zimówka Wes'Len Tlais Inne aep Sitha Vire
2019 Gospoda Asta chirurg z Liryzji
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 11-04-2018, 06:03   

Z publicznych wiadomości świata polityki:
Cytat:
Państwo Larion oficjalnie cofnęło wyrok, skazujący na banicję ród Andhakara, anulując oskarżenie o zabójstwo wobec seniora rodu, Faltorna. Laro uznaje Andhakarę za niezależne państwo, na czele z matui Hoarim. Nie przydziela mu żadnych swoich terytoriów, ale nie sprzeciwia się, jeśli Andhakara jakieś inne zdobędzie.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15