Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Graczowe oczekiwania na EPI-20
Autor Wiadomość
Deft 
WAN


  Wysłany: 09-08-2020, 04:01   Graczowe oczekiwania na EPI-20

Ludzie i wszelkie inne planujący jechać na tegoroczny epilog, proszę zasiąść do klawiatury i napisać swoje myśli. Nie ważne czy będzie to zdanie czy strona, każda opinia ma znaczenie [a przynajmniej dla mnie :3]
Przykład całkowicie istotnej opinii: "Fajnie by było jakbyśmy spotkali bratanka Markiza i musieli się kryć z tym co zrobiliśmy."

Zacznę w końcu szczerze od siebie, a co! Mały Deft z wielkim marzeniem znakiem zapytania w głowie.
Zainteresowani pewnie wiedzą, że Sangre się wyleguje w krzaku, a Defthagron stał się maszyną do wszystkiego. Nie wykluczam grania którymś z nich [ani inną postacią], ale obie te opcje wymagają sporo pracy, więc moje pojawienie się na Epilogu jest mocno zależne od tego co tu napiszecie. [Albo, ujmując to bardziej egoistycznie - drogie gracze, jak już tu dotarliście, to przekonajcie mnie czym mam jechać na ten epi, bo ktoś chce coś ze mną grać :mrgreen: ]
A wtedy ja będę mógł wziąć się za przekonywanie kadry ^^'

Bo może chciałbym umrzeć inaczej, ale nie będę kombinować jeśli tylko ja tak myślę ;3
_________________

2012 - Drekonim, Łucznik
2013 - Deft, Podróżnik
2014 - Deft, Podróżnik
2015 - Dhusthygrin, Kapłan Wajana
2016 - Dahira, Mag Bojowy
2017 - Defthagron, Kapłan Wajana
2018 - Defthagron, Kapłan Wajana
2019 I - Sangre, Nekromanta
2019 II - Defthagron, Kapłan Wajana
2020 - Sangre i Defthagron
2021 - Defthagron
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 09-08-2020, 22:58   

Ja mam kilka zapytów.

  • Kim jest Sangre, to wiemy, ale kim są funfle? Dużo osób to kliknęło - co macie dokładnie na myśli? Ogolnie szakalistów? Kogoś szczególnego?

  • Zakończenie postaci - kliknęła to Agata i tak, to jest jasne. A pozostałe osoby? Chodzi o zakończenie ich postaci czy podpinają się pod sprawę Justyniana?

  • Kim są niewolnicy Justyniana?

  • Wszyscy chcą Felnor i słusznie (my też). Ale z tym tematem wiążą się liczne inne - "źródło życia" a tym samym i Styria, starożytne tematy, siatka geomantyczna. A tu jest znaczące milczenie. Mamy rozumieć że te tematy wam definitywnie nie leżą i mają zniknąć?

_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Deft 
WAN


Wysłany: 17-08-2020, 08:25   

Wolałbym nie odpisywać w imieniu ogółu a tylko w 'swoich' kwestiach, ale cudzej aktywności się ni wyczaruje ani nie kupi ><

× 'Funfle' [cudowna myśl nazewnicza Wicia <3 ] Sangre są bardzo luźną grupą indywiduów, często niepowiązanych ze Sztabem czy wyznawcami Szakala [a czasem nawet powiązanych z Inkwizycją ^^ ]. Śmiem stwierdzić, że głównie są to osoby które mają częściowo niefabularną potrzebę zagrania z Sangre, bo jeszcze coś od niego chcą. Po prostu ludzie którzy go znali na którymś etapie ostatniego półwieku - więc nawet niekoniecznie są po jego stronie ;3

× Zakończenie Postaci to raczej opcja dla każdego z osobna. Jak ktoś zaznacza to znaczy że chce na epi zrobić ładną klamrę na swoją postać i zostawić ją w spokoju. Podpinanie się pod sprawę Justyniana to osobna opcja.

[× jest już odpowiedź na FB]

× Felnor [w tym podpunkcie najbardziej mam wrażenie że potrzebne jest jeszcze czyjeś zdanie, ale na razie mogę tylko służyć swoim]
Jak wynikło w ankiecie, pomniejsze powiązane tematy też mają jakieś zainteresowanie, ale zsumowane nadal nie dają całości głosów zainteresowanych opcją Felnor. Myślę że to oznacza że część ludzi po prostu liczyła na zapowiedziane wejście Felnoru na arenę międzynarodową i możliwość dyplomacji [może dodania Felnoru na mapie ?], a niespodziewani agresywni niemoralni i egzotyczni mistrzowie magii też zrobili wrażenie, więc są ludzie zainteresowani tematem samego Felnoru, a nie ich artefaktów.
Źródło życia niby Felnorskie, ale leżało poza Felnorem. (Jak na moje to trochę jakby zamiast kolonizacji Południa w 2014 było grane odkrywanie jakichś staroqasyrańskich ruin. Niby byłoby to południowe państwo, ale nie do końca)
Zgaduję że motyw poznania kulturowego i gry dyplomatycznej rozbija się o samą podróż do Felnoru i siatkę geomantyczną, więc czy są to w ogóle inne tematy ? [mało kto chce badać siatkę dla samego badania, ale kiedy pojawiają się efekty tych badań, to sądzę że szybko zmienią się w narzędzia, a dalszy potencjał siatki zostanie z lekka zapomniany].

Zanim się rozleję na wszystkie strony - myślę że pod opcją Felnor gracze widzą opcję uzyskania nowego państwa w świecie. Jak duże tereny mają? Ilu ich jest? Co chcieliby kupić/sprzedać? Co wiedzą o tym świecie? Jak niebezpieczni są? - tego typu pytania i potencjał całego nowego państwa-miasta przyćmiewa te powiązane motywy.
_________________

2012 - Drekonim, Łucznik
2013 - Deft, Podróżnik
2014 - Deft, Podróżnik
2015 - Dhusthygrin, Kapłan Wajana
2016 - Dahira, Mag Bojowy
2017 - Defthagron, Kapłan Wajana
2018 - Defthagron, Kapłan Wajana
2019 I - Sangre, Nekromanta
2019 II - Defthagron, Kapłan Wajana
2020 - Sangre i Defthagron
2021 - Defthagron
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-08-2020, 15:36   

Deft napisał/a:
'Funfle' [cudowna myśl nazewnicza Wicia <3 ] Sangre są bardzo luźną grupą indywiduów, często niepowiązanych ze Sztabem czy wyznawcami Szakala [a czasem nawet powiązanych z Inkwizycją ^^ ]. Śmiem stwierdzić, że głównie są to osoby które mają częściowo niefabularną potrzebę zagrania z Sangre, bo jeszcze coś od niego chcą. Po prostu ludzie którzy go znali na którymś etapie ostatniego półwieku - więc nawet niekoniecznie są po jego stronie ;3



Ze sprawą Sangre jest rzecz nieco skomplikowana. Ja rozumiem, że gracz chciałby dalej albo chciałby umrzeć nieco fajniej. Gdyby sytuacja zależała od nas, znaczy od kadry, to pewnie w sumie nie robiłoby różnicy, a niech sobie gra dalej. Tutaj jednak w grę poszedł wysiłek innych graczy i trochę trudno stwierdzić "zrobiliście wszystko co było trzeba, ale to się i tak na nic nie zdało, bo nie". Trochę słabo.
Owi Funfle mogliby też coś do nas napisać w tym temacie, to może mielibyśmy jaśniejszą sytuację.

Deft napisał/a:
Felnor [w tym podpunkcie najbardziej mam wrażenie że potrzebne jest jeszcze czyjeś zdanie, ale na razie mogę tylko służyć swoim]
Jak wynikło w ankiecie, pomniejsze powiązane tematy też mają jakieś zainteresowanie, ale zsumowane nadal nie dają całości głosów zainteresowanych opcją Felnor. Myślę że to oznacza że część ludzi po prostu liczyła na zapowiedziane wejście Felnoru na arenę międzynarodową i możliwość dyplomacji [może dodania Felnoru na mapie ?], a niespodziewani agresywni niemoralni i egzotyczni mistrzowie magii też zrobili wrażenie, więc są ludzie zainteresowani tematem samego Felnoru, a nie ich artefaktów.
Źródło życia niby Felnorskie, ale leżało poza Felnorem. (Jak na moje to trochę jakby zamiast kolonizacji Południa w 2014 było grane odkrywanie jakichś staroqasyrańskich ruin. Niby byłoby to południowe państwo, ale nie do końca)
Zgaduję że motyw poznania kulturowego i gry dyplomatycznej rozbija się o samą podróż do Felnoru i siatkę geomantyczną, więc czy są to w ogóle inne tematy ? [mało kto chce badać siatkę dla samego badania, ale kiedy pojawiają się efekty tych badań, to sądzę że szybko zmienią się w narzędzia, a dalszy potencjał siatki zostanie z lekka zapomniany].

Oj tutaj myślę, że co się odwlecze, to nie uciecze. Nikt nie powiedział, że Felnor nie wejdzie na arenę międzynarodową... bo niby dlaczego agresywni, niemoralni i egzotyczni mistrzowie magii mieliby być tam dyskryminowani ;)
"Źródło życia" - nie jest felnorskie, tak prostując. Poznanie kultury trudno będzie z pewnością zrobić na Epilogu - to jednak trochę krótko, ale nie po to wyciągaliśmy Felnor spod wody, żeby miało go tu nie być :)

Deft napisał/a:
mało kto chce badać siatkę dla samego badania, ale kiedy pojawiają się efekty tych badań, to sądzę że szybko zmienią się w narzędzia, a dalszy potencjał siatki zostanie z lekka zapomniany

Tu w sumie jest śmiesznie. Jak zaczęliśmy się zastanawiać, co może wyniknąć z tematu siatki geo, to trochę nam wyszło, że może ona wywrócić do góry nogami funkcjonowanie świata. To byłby skok cywilizacyjny, zupełnie nowa ścieżka rozwoju...
Trochę się wystraszyliśmy, że znajdziemy sie zaraz skokowo w epoce tchnologii... ale potem popatrzyliśmy na zainteresowanie tym tematem :D No i Silber jeszcze na długo zostanie w średniowieczu ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-08-2020, 15:23   

Ok, ponieważ wynika z tego, co tu napisano, że tematem jest zainteresowane więcej osób, to pozwolę sobie ten temat rozjaśnić:

SANGRE - czyli czy można kontynuować postać, która zginęła z ręki innych postaci.

Po otrzymaniu informacji, że nie tylko sam gracz ale jeszcze kilka osób jest zainteresowanych taką opcją, przedyskutowaliśmy pomysły i została wymyślona propozycja, która w miarę godziłaby te życzenia z logiką, światem gry i sprzecznymi interesami.

Cytat:
Propozycja zakłada możliwość dokonania wskrzeszenia, ale:
- jest to możliwość, więc może się nie powieść
- powodzenie będzie zależało od innych graczy Szakala (w początkowej fazie)
- jeśli się powiedzie, będzie nietrwałe
- aby było trwałe, będzie konieczne dalsze działanie które nie będzie ani łatwe, ani przyjemne, ale będzie już dokonywane przez samą postać
- jeśli się powiedzie, będzie pociągała za sobą bardzo nieprzyjemne okoliczności dla samej postaci


Wstępnym warunkiem natomiast była zgoda gracza, którego postać zabiła postać Sangre, dlatego, że w tym wypadku łamiemy zasady PvP.

Na tą chwilę propozycja została odrzucona przez gracza postaci Sangre.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14