Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić dobry strój na LARPa
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 09-06-2009, 02:38   

Hm hm, wydaje mi się, że alledrogo.pl daje taki wybór taniej biżuterii, że robienie medalionu z masy solnej to chyba bez sensu.. :/ Zwłaszcza, że bez wprawy (czyli np. w moim przypadku :D ) wyjdzie do rzyci, a nie do noszenia :/
Proponuję poszukać czegoś klimatowego, może w dziale starej biżuterii czy coś.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 09-06-2009, 02:58   

Yngvild napisał/a:
wyjdzie do rzyci, a nie do noszenia

Co kto lubi :P
 
 
Krecik1
[Usunięty]

Wysłany: 09-06-2009, 10:13   

E, dramatyzowanie :) Masa solna jest materiałem, który łatwo przygotować samemu i obróbka jest banalnie prosta. No kurcze, plastelina do upieczenia :) Oczywiście, nie chodzi o rzeźbienie w nim, bo potem może być klops przy wypieku (jakieś elementy odpadną lub za bardzo wyrosną), ale zrobienie bazy, do której potem można pododawać jakieś elementy.
To jest moje remedium na wisiory i medaliony hand - made w najprostszej postaci :D
Ale fakt, że kupno medalionu takiego na allegro gwarantuje, że będzie się miało porządną błyskotkę.
Pierwsza lepsza aukcja: http://allegro.pl/item650...ktorianski.html
Kwestia poszukania ;)
 
 
Svala 

Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-06-2009, 16:54   

To już chyba lepsza modelina niż ciastolina :P
 
 
Qurshak
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2009, 20:28   

Tak czytam sobie... ;]

1. Buty: jeżeli poza larpem bawicie się w inne rzeczy gdzie trzeba biegać w trudnym terenie to polecam niezawodne DESANTY (buty wojska polskiego) które są nie do zdarcia. (ja sobie w nich radzę doskonale od wiosny do jesieni w czasami ekstremalnych warunkach ;] przeżyły kąpiel, duze błoto, górskie kamienie i inne mało przyjemne warunki.) Ważne też jest to ze buty są szyte ze skóry takim wzorem że po dobraniu odpowiedniej wkładki (najlepsza jest ta co od nowości jest w bucie) nogi po kilku godzinach w słońcu nie spływają potem ;]

2. Dla wrocławian!: odwiedźcie sklep militaria i myślistwo Na Ostatnim Groszu. Od 5 lat tam kupuję wyposażenie i jestem na prawdę zadowolony ;] Dla zainteresowanych znajdzie się tam wiele taktycznych rzeczy;] Co do larpa to rangerom w szczególności zwiadowcom może się przydać makijaż maskujący który mi się świetnie spisał ;p (ale w dzień wyglądałem jak bym z buszu uciekł xD)

Cały czas interesuję się sztuką przetrwania w ciężkich warunkach i zastanawiam się ile z tego mi się na larpie przyda bo te najbardziej przydatne korzystają z technik nie pasujących do klimatu ;p
[sory za off top]

Trudno będzie mi się przyzwyczaić do klimatu w trudnych warunkach bo u mnie na obozach raczej działaliśmy w 2 góra 3 osobowych ekipach co nam ułatwiało wykonywanie długich misji nocami niemalże bezszelestnie ;] Ale jak już chcę jechać na wasz obóz to muszę się jakoś zgrać ;]

Jak wpadnę na coś co może się jeszcze przydać z tego z czego ja korzystałem to na pewno tu napiszę, bo było wiele rzeczy które ułatwiały przebywanie i znoszenie trudnych warunków ;]

Pozdrawiam wszystkich
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-10-2009, 21:08   

Z całym szacunkiem, ale to jest obóz fantasy a nie survivalowy ;) co do butów to popieram, górskie albo wojskowe to najlepsze rozwiązanie, ale "ciuchowo" liczy się również, a raczej przede wszystkim klimat ;) sęk w tym żeby przy klimacie zachować praktyczność, ale nie przesadzać z nowoczesnością - z militariów mogę polecić co najwyżej obuwie (choć można dorwać lepsze, taktyki dają radę), również wspomniany maskujący makijaż, oraz polecane w którymś temacie przez Indi bojówki jednobarwne w stonowanych kolorach. Nocki nie są jakoś strasznie survivalowe, ale przydaje się oczywiście w miarę ciepły ciuch, i oczywiście funkcjonalne opancerzenie (tzn. pelerynka tak skrojona, żeby nie odchaczać każdego napotkanego krzewu i zbroja {przeszywa albo skóra w której nie stracisz mobilności w lesie}). :)

A co do Wrocka, to niezmiennie polecam hurtownie skór: na Ostatnim Groszu i na Chrobrego, ponadto genialną hurtownię tkanin na Księcia Witolda (za naprawdę ludzkie pieniądze kupiłem materiały na przeszywę i parę różnych strojów)
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Qurshak
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2009, 21:15   

Masz racje że to obóz fantasy ;] Sorka za to ale od zawsze robiłem właśnie to co opisałem i ten obóz będzie dla mnie nieco zmianą ;p Właśnie próbuję złożyć coś dla siebie z tego co napisaliście tutaj ;]
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-10-2009, 04:40   

spoko, też bawię się nieco w survival i zielarstwo, więc (mam nadzieję) cię rozumem xD oczywiście w razie pytań służę pomocą :D
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11