Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Steampunk i epoka wiktoriańska
Autor Wiadomość
Perth 
Otwórz jajko wywołaj piorun

Skąd: Bóbr
Wysłany: 13-03-2013, 00:55   Steampunk i epoka wiktoriańska

Na początku chciałem napisać ten post w temacie Pieśń Hodu i Ognia, ale stwierdziłem, że miło by było mieć taki temat zborny dla steampunku. Jeżeli jest niepotrzebny, to proszę szanowną moderację o przeniesienie posta.

Gwoli wstępu, definicja steampunku na wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Steampunk
Znacie? Lubicie? Czytacie/gracie/oglądacie?

Poszukuję jakiejś dobrej literatury z szeroko pojętego steampunku lub wiktoriańskiej Anglii. Jak dotąd jedyna książka w podobnych klimatach, którą przeczytałem, to Tunele. Przyjemna książka, polecam szczególnie pierwszą część, ale kolejne też są niezłe (dotychczas wyszło ich 5). Niestety na nic innego tego typu nie natrafiłem :(
Spotkałem się natomiast z kilkoma filmami jak np. nowy Sherlock Holmes czy Miasto zaginionych dzieci. Polecam bardzo muzykę z tego drugiego filmu - jest nieziemska http://www.youtube.com/watch?v=KRF78AGvIoQ
Można też natrafić na kilka gier nawiązujących do Steampunku, jak chociażby Syberia (wspaniała przygodówka), Fable III (trochę mniej wspaniała gra), Dishonored (skradanka, który wyszła w zeszłym roku) czy w końcu genialna, bardzo klimatyczna gra - Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi. Ta ostatnia jest o tyle ciekawa, że łączy steampunk z fantasy i pokazuje zwalczające się nawzajem technologię i magię (+ zaostrza konflikt rasowy - magowie-elfy oraz technicy-krasnoludy). Tu również chciałbym polecić muzykę - http://www.youtube.com/watch?v=ftvpi-6Z6qw http://www.youtube.com/watch?v=Mb2perkvt5E

Warto zwrócić też uwagę na cudowne stroje (w filmach, cosplayach, zdjęciach stylizowanych na steampunk).
https://www.google.pl/sea...iBYbFtQa7lIHQDg
Ach te trybiki :D
 
 
sars 


Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2013, 01:06   

O, w Arcanum nawet miałam grać przez sekundę, ale to było w czasach bezmyszkowych, więc pomysł umarł.
No, a Wolsung? :D
_________________
inteligentny wszystko zauważa, głupi wszystko komentuje
 
 
 
Pedro 

Wysłany: 13-03-2013, 14:45   

Jest taka seria książek: Lewiatan, Behemot, Goliat autorstwa Scotta Westerfelda. Nie wiem czy są dobre ale wiem że są i że są w klimatach steampunkowych. Poza tym sars dobrze gada, jest Wolsung czyli polska gra RPG choć to trochę bardziej steampulp jeśli się nie mylę czyli taki lajtowy i z przymrużeniem oka steampunk. Podręcznik jest świetny do czytania, nawet jeśli nie będziesz mieć z kim pograć.
Ostatnio zmieniony przez Pedro 13-03-2013, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 13-03-2013, 15:52   

Co do gier to ja polecam trzecią część serii Thief - Deadly Shadows. Mocno klimatyczna skradanka ;)

Czytałam również trylogię "Magiczny krąg" Libby Bray. Może mniej steampunku, ale akcja rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii w połączeniu z fantastycznym światem. Mnie bardzo wciągnęło.
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Perth 
Otwórz jajko wywołaj piorun

Skąd: Bóbr
Wysłany: 16-03-2013, 02:16   

Dzięki za odpowiedzi ;) W wolnym czasie się za coś zabiorę. W gry RPG raczej nie mam z kim grać. Sam zresztą nie miałem praktycznie żadnej styczności z klasycznym RPG.
sars, bardzo polecam Arcanum nawet teraz :D No chyba, że odstrasza Cię grafika, ale na to zawsze są mody ;)
 
 
Artem 
Maham Radżem :D


Skąd: Z Katowic(Katowice na stolice! :))
Wysłany: 19-03-2013, 00:20   

Uwielbiam steampunk :D najlepsza i najbardziej wychwalana ksiazka to Kosciotrzep Cherie Priest i Dworzec Perdido :) Jest bardzo dobra jedna i druga. Z filmow na pewno LND. Z gier Dishonored - gra cud. Do tego gra indie Vessel. Tyle.
_________________
2012-Artem Aventir ,,Ostatni Kymer" Zwiadowca
2013-Artem Aventir - ścigany przez Wergundię banita
2014- Artem Aventir pod rozkazami styryjskiego wywiadu - Łowca potworów/Kapłan- wojownik Tavar . -I--
EPILOG 2K14 - Ner'Losh orczy Wódz
2015-Artem, były skrytobójca styryjski, później Kapłan Swarta. -I--

,,Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."- ,,Czas Pogardy" A.Sapkowski

,,Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha." -J.R.R. Tolkien – Dzieci Hurina

Nie powiem: Nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe.-Mag zwany Gandalfem.
 
 
Kalmar 
człowiek - drewno


Skąd: Gliwice
Wysłany: 19-03-2013, 23:55   

Czytałem ostatnio, że Pratchett w następnej książce chce wprowadzić maszynę parową i rewolucję przemysłową do Świata Dysku :D Poza tym samo Ankh-Morpork ma dość mocny klimat XIX wieku (szczególnie w późniejszych tomach). Pewnie i tak już wszyscy to czytali, ale tak czy inaczej zachęcam :P
_________________
"KWAS!"
~ Reshi da Tirelli
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 23-03-2013, 12:58   

To ja polecę LARPa New Age, jedyny w Polsce kilkudniowy larp steampunk/dieselpunk :D
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Kajetan 


Skąd: Tychy
Wysłany: 24-03-2013, 03:55   

Kalmar, z tego co wiem, to Pratchett miał już powieść "Piekło pocztowe", która jest w klimatach XIX wieku, nawet jest ekranizacja c:
_________________
WALCZYĆ TRENOWAĆ VILLSVIN HIRD MUSI PANOWAĆ
 
 
Kalmar 
człowiek - drewno


Skąd: Gliwice
Wysłany: 24-03-2013, 15:19   

Zgadzam się, ale teraz robi się z tego przemysłowość pełną gębą. W Niuchu już się pojawił temat niewolnictwa i roboty na plantacjach, czyli generalnie osławiona Hameryka i wojna secesyjna bez wojny ;)
_________________
"KWAS!"
~ Reshi da Tirelli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9