Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Arystokracja (Możni i Zbrojni)
Autor Wiadomość
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 16-09-2013, 20:59   Arystokracja (Możni i Zbrojni)

Mam kilka pytań. Otóż:
1) Każdy zbrojny i możny może tytułować się np. jarl Czumylungw ze Ynneyar?
2) Jak to jest dokładnie z tytułami: jarl z Fiordu to wiem, ale np. Wergundia, Trynt itd.?
3) Możnowładca otrzymuje (tak podejrzewam) więcej pieniędzy niż zbrojny arystokrata, jako że ten drugi musi wydać kasę na zbroję itp. Dobrze rozumiem?
4) Czy są jakieś zalecane końcówki co do imion lub nazwisk dla arystokracji? W sensie wiem że jarl nie powinien nazywać się Asalal, ale czy są jakieś zalecane (końcówki) dla poszczególnych krain?
5) Ród można sobie wymyślić, tak samo jak nazwisko i herb*? *można go przywieźć na obóz (herb)?
Nie proszę o jakieś długie wywody, bo wiem że trochę przesadzam z ilością pytań, tylko proszę o odpowiedź :)
Dzięki ;)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 17-09-2013, 00:20   

1) Yup, każdy nawet pomniejszy szlachcic ma jakiś herb oraz pochodzenie ;)
2) Z tych co wiem to kniaź - Terala, Wergundia to nie jestem pewna, ale my mieliśmy u siebie hrabiego tegoż pochodzenia.
3) Chyba nie ma wyznaczonego ile kto dokładnie dostaje pieniędzy, ot wychodzi w praniu - a przynajmniej odniosłam takie wrażenie.
5) No tak, w końcu to twoja postać to masz możliwość stworzenia jej od podstaw o-o
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-09-2013, 00:33   

Frodo, prościej będzie, jak podasz, jaki rejon Cię interesuje, to napiszę coś więcej o tytułach. Inaczej będę to pisać do jutra :)
Frodo napisał/a:
Możnowładca otrzymuje (tak podejrzewam) więcej pieniędzy niż zbrojny arystokrata, jako że ten drugi musi wydać kasę na zbroję itp. Dobrze rozumiem?
Nie. Obaj dostają porównywalną dawkę. Jest ona zależna od kraju pochodzenia. Przykład - w 2011 arystokrata z Ofiru dostawał więcej niż ten w Wergundii, a w 2012 odwrotnie. Dlaczego - historia i wydarzenia w regionie.

Frodo napisał/a:
Ród można sobie wymyślić, tak samo jak nazwisko i herb*? *można go przywieźć na obóz (herb)?
Można, chociaż są dla wielu krain powymyślane już różne motywy. Jak wyżej - podaj krainę, podam informacje :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 19:42   

Okej!
No to Wergundia :) Szczerze - polubiłem ich na fabule, wcześniej nie miałem o nich pojęcia (urwisss) :> Ale wszystko powolutku ogarniam.
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-09-2013, 22:18   

Wergundia -
tytuły, jakimi możesz się posłużyć to przykładowo graf, margaf, hrabia, margrabia, baron, diuk, markiz, lord , palatyn. Generalnie można się posiłkować tytulaturą i herbami krajów anglosaskich, germańskich i frankońskich, dotyczy to także brzmienia nazwisk. Herby powinny miec nie tylko znak, ale również całą herbową otoczkę - klejnot, labry i inne takie (dla pasjonatów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blazonowanie ;) )
Nazwiska wergundzkich rodów szlacheckich zaczynają się przedrostkiem "dar".
Imionami można się inspirować z kręgu germańskiego, przykładowo:
http://pl.wikipedia.org/w...germa%C5%84skie
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 22:32   

Bardzo dziękuje :)
Jeśli można by było jeszcze nie zamykać - może jeszcze o coś zapytam ;)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 22:33   

Już :D
tak tylko podejrzewam że nie, ale zapytam: może być (imię) Arthur/Artur/Artvr/Arthvr ? Czy jakoś znacząco odbiega od typowych imion?
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-09-2013, 22:44   

Może być Artur :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 22:51   

Jej!
I jedno pytanie: nie jestem pewien jak to zrobić z tym herbem. Znaczy: myślę nad nim, rysuję itp. ale jestem ciekaw, jak to zrobili inni arystokraci na np. Weteranie. Mieli wydrukowanego, narysowanego czy co? Tak tylko pytam, by wiedzieć i móc zrobić coś podobnego. I podejrzewam że zbrojny arystokrata (mogę pisać Z.A?) i możny wszędzie zabiera ten patyk z herbem? Czy tylko na coś ważnego? :)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-09-2013, 23:32   

Frodo napisał/a:
jak to zrobili inni arystokraci na np. Weteranie.
To jest zabawa, którą gracz wykonuje, jesli lubi :) Nie ma obowiązku mieć herbu, jeśli ktoś oleje ten element, no to trudno, przecież nie wywalimy z gry ;)
Dobrym sposobem jest znaleźć coś z ładnym znakiem - np. sygnet, jakąś tabliczkę, chustę czy inny przedmiot. Wtedy mamy gotową i autentyczna pamiątkę rodową. I z tego zaczerpnąć sobie znak herbowy, to dość wygodne.
Można oczywiście, jeśli ktoś ma talent, rysować samodzielnie. Albo skopiować jakiś gotowy. I przykładowo nosić to na tarczy, na płaszczu, na sakwie - zależnie od możliwości wyposażenia.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 26-05-2014, 21:36   

(odświeżam)
Jak rozumiem, stopnie idą w takiej kolejności (od najważniejszego, do najmniej ważnego)
diuk
markiz (margrabia)
hrabia
wicehrabia
baron
?
Nie wiem gdzie upchnąć lordów i palatynów, chociaż ci drudzy to chyba zależnie od palatyna, prawda? może być zarządca dworu diuka, albo barona, tak? I w zależności którego tytułowanego dworem się zajmuje, taka albo inna chwała (złoto, szacunek) na niego spływa? Bo np. palatyn Mojmir był od Dragana, który był już wtedy najpotężniejszym człowiekiem w Teralii, więc i Mojmir cieszył się większą władzą niż palatyn innego możnego w owym kraju.
No tak - ale jak już jest ta lista, to czy w Wergundzkim świecie nie można być profesją zbrojnego arystokraty, lecz być np. zwykłym szlachcicem? Bez większych tytułów i ziem, tylko herb itp....
I
w jakiego możnego można najwyżej celować? I tak nie zamierzam grać jakimś arcyksięciem czy jaśnie oświeconym, ale pytam na przyszłość/ Gdzie jest ta granica?
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 27-05-2014, 00:45   

Cytat:
diuk
markiz (margrabia)
hrabia
wicehrabia
baron

Tak, mniej więcej tak, oczywiście można korzystać też z innych istniejących w rzeczywistości tytułów arystokratycznych.

Wywód o palatynach jak najbardziej słusznie, to funkcja, której prestiż zależy od prestiżu dworu, jak dajmy na to podczaszy czy inny zarządca.

Można być zwykłym szlachcicem, jak najbardziej.
Frodo napisał/a:
Gdzie jest ta granica?
W zdrowym rozsądku :) Żelazną i nieprzekraczalną zasadą Silbera jest możliwie równy start dla wszystkich postaci. Nadmiar bonusów z tytułu urodzenia nie przejdzie.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 27-05-2014, 00:48   

Zazwyczaj ilość tytułów jest wprost proporcjonalna do ilości skrytobójców na twoim karku (pozdro Radowid ;) )
 
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 27-05-2014, 01:21   

Hodo napisał/a:
Zazwyczaj ilość tytułów jest wprost proporcjonalna do ilości skrytobójców na twoim karku (pozdro Radowid ;) )

Dalej brak przycisku "lubię to" :c
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Verlan 
Atarowy synu!

Wysłany: 27-05-2014, 17:36   

Jednak ja się dołączam do pytania Froda, gdzie upchnąć w tym spisie lordów? Tak między margrabią a hrabią, czy wyżej (tudzież niżej ;) )
_________________
2011, 2012, 2013-Atar Valahid, łowca potworów z Ofiru
2014 i epilog- Verlan, najemnik z Wergundii, imperialista z kuzynem w postaci orczego wodza.
2015- Edan ev. Valahid- nikomu o tym nie mówiący łowca głów, Człowiek Bryna
epilog i zmiówka 2015 - Verlan, skaczący między stronnictwami imperialista
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać

Chwała żywym, chwała martwym, a już na pewno chwała Ludziom Bryna!
#DziękiBryn
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 31-05-2014, 21:11   

myślę że Lord = Baron
W sensie władca jakiegoś kawałka ziemi swego króla/księcia.
Z tego co rozumiem, baroni zasiadali (w Anglii) w radzie królewskiej. Czy w Wergundi jest podobnie? Jeśli baron jest najniższym stopniem, to baronów jest najwięcej. Więc dziwne jest chyba że wszyscy doradzali Olafowi (za życia). Czyli więc w Wergundii Baron/Lord to władca małego skrawka ziemi np. wioski czy też dwóch? Wicehrabia staje się drogą naturalną hrabią (jako syn hrabiego, po śmierci ojca sam przejmuje tytuł, tak?), kontrolującym jakąś prowincję, czyli ma zwierzchnictwo nad Baronem/Lordem, jako że ten drugi żyje na jego ziemi, tak? Markiz natomiast jest takim bogatszym hrabią, bo chroni granice? Czyli można być i baronem na ziemiach hrabiego i baronem na ziemiach markiza? A diuk to taki książę, tyle że słabszy od aktualnego władcy, bo diuk znaczy książę, a że w Silberze nie ma królów, to diukowie są tylko trochę niżsi niż książęta (albo też bardzo w wypadku np. Wergundii, gdzie książę rządzi 10 tysiącami żołnierzy, więc o zamachu stanu raczej mowy nie ma)... Skomplikowane bardzo
Ale dobrze rozumiem?
Baron > wioska lub dwie - nie ma niższego władcy ziemi
Hrabia > prowincja/hrabstwo - baron żyje na jego ziemi
Markiz > prowincja na granicy - baron również żyje na jego ziemi
Obym nie pokręcił
ale mogą być np. hrabiowie bez ziemi? A zasiadający na przykład w jakiejś radzie lub dowodzący ludźmi na wojnie? (kilkoma oczywiście)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 31-05-2014, 23:51   

Frodo napisał/a:
myślę że Lord = Baron
Źle myślisz.
Słowo "lord" znaczy mniej więcej tyle co "pan danej ziemi". Jak polskie "dziedzic" czy "pan" przykładowo. Właściwie nie powinno się tego określenia umieszczać na drabinie "stopni"arystokratycznych, bo słowa "lord" mozna użyć w stosunku do każdego arystokraty, który posiada w sposób dziedziczny jakąś włość.
"Lord Psich Kiszek" to dokładnie tyle samo co "pan na Psich Kiszkach", który może być baronem, księciem albo margafem.

Frodo napisał/a:
Wicehrabia staje się drogą naturalną hrabią (jako syn hrabiego, po śmierci ojca sam przejmuje tytuł, tak?),
Tak.
Frodo napisał/a:
Hrabia > prowincja/hrabstwo - baron żyje na jego ziemi
Nie. Tytuł arystokratyczny nie zmienia stanu własności ziemi. Więc nie na "jego" ziemi, tylko na ziemi przez niego reprezentowanej.
Frodo napisał/a:
diuk znaczy książę, a że w Silberze nie ma królów, to diukowie są tylko trochę niżsi niż książęta
Generalnie tak.
Frodo napisał/a:
mogą być np. hrabiowie bez ziemi?
Mogą. Podobnie jak książęta. Generalnie tytuł książęcy powinien wiązać się z jakimś stopniem pokrewieństwa z rodem rządzącym - teraz lub rządzącym w przeszłości. W ogóle tytuł arystokratyczny niekoniecznie wiąże się z ziemią, w każdym razie w naszym rzeczywistym feudalnym pierwowzorze. Władca może nadać komuś tytuł bez dziedziny, może nadać dziedzinę bez tytułu, tytuł mozna odziedziczyć, nawet nie mając praw własności do dziedziny - itd.
Na razie nie jest to w szczegółach u nas dopracowane, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, opracujemy to szerzej w przyszłości :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 03-06-2014, 20:43   

Czy takowy herb jest dobry? czy powinien być bardziej, nie wiem, ciemnawy, mniej jaskrawy. Albo inne - pytam, bo mogę jeszcze pozmieniać i chciałem przygotować go jak najlepiej ;)
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 03-06-2014, 21:10   

"Panna na niedźwiedziu kroczącym", ta? ;)

Jak na moje to chyba za dużo zawijasów, ale to Twój herb :)


... czy to przypadkiem nie jest jakaś odmiana Rawicza?
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2014, 01:12   

To jest Rawicz :) Weź sobie z niego samą tarczę herbową, w sensie panna, niedźwiedź i tło. Ps. Czyżby ktoś tu się pieczętował Rawiczem?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 04-06-2014, 01:15   

Co do zawijasów - wiki czasem bywa pomocna, bardzo przyzwoity atrykulik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb :) Zawijasy to po prostu labry.
Przyjrzyjcie się zasadom budowania herbów, może się przydać.

Jasne, że to Rawicz, tylko pole złote zastąpiło pole czarne. Generalnie zgodnie z zasadami europejskiej heraldyki nie powinna figura być tej samej barwy co pole. Ma to nawet sens ;)
Generalnie jest w czym wybierać już tylko w polskiej heraldyce:
http://pl.wikipedia.org/w...j_%28galeria%29
a co dopiero w innych:
http://www.clenodium.eu/pl/english-crests :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2014, 01:24   

Rawicz w oryginale też ładnie wygląda. W sensie panna w sukni czerwonej na tle żółtym (złotym). Ew. wersja z tłem niebieskim jest też śliczna, ale to już się inaczej nazywa, nie Rawicz :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 04-06-2014, 01:37   

Niedźwiedź i dziewica cud !
 
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 04-06-2014, 19:47   

Rawicz, owszem.
Ale wziąłem herb tak mocno powiązany z niedźwiedziem, gdyż pasuje do historii rodu/rodziny. Zawijasy uwielbiam i raczej zostawię, chyba że by były trudności z wycięciem i nałożeniem na tarczę. Zmieniłem tło, bo ładniej (dla mnie) wyglądał taki ciemny, niż oryginalny. Poza tym podoba mi się złota obwódka wokół niedźwiedzia i dziewicy. To samo tyczy złoto/czerwono/czarnych zawijasów, które również z początku były tylko dwu kolorowe. Po prostu takie wole ;)
Herby Polski mi się zdecydowanie bardziej podobają, fajne mają kity itp.
Przypadły mi do gustu te dwa:
http://pl.wikipedia.org/w...a%C5%82osza.svg
http://pl.wikipedia.org/w..._COA_Kopacz.svg
ale ostatecznie wybrałem Rawicza
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 04-06-2014, 21:46   

Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że jest niezgodny z ogólnymi zasadami blazonowania (barwa na barwie). Ale w sumie polecam poszukać herbów zachodnich, np. ja jako Wergund wybrałem herb Luksemburga ;)
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 05-06-2014, 22:17   

Kurczaczki, przydałoby się jakiś herb wyknuć sobie na przyszłość... Bo po kądzieli się nie dziedziczy :c

Swoją drogą to Silber, nie rekonstrukcja, więc herb ma ten taki, jaki sobie wymyśli ;)

A "panna w polu złotym na niedźwiedziu kroczącym" to mi się tylko z jednym kojarzy... ale to tylko "Kwestia ceny" ;)


Aerlinn, ja tam jednego rawiczowego znam, Ty zresztą też :D
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 05-06-2014, 23:41   

Ja znam nawet dwóch :) Jego i jedną osobę właśnie z odmiany czerwono-niebieskiej :)

A herb na Silber musi być prosty, po prostu :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9