Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Który obóz
Autor Wiadomość
Opływ 

Skąd: Podwarszawie Zachodnie
Wysłany: 12-03-2015, 00:30   Który obóz

Czołem,
Jeszcze nigdy nie byłam na obozie LARP-owym i nieźle się nakręciłam na Silberberg, ale nie wiem którą ofertę obozu wybrać. Mam 18 lat i nie wiem który profil wybrać. Ten dla dorosłych, czy lepiej na początek jeszcze ten dla "starszych". Ktoś ma jakieś rady w tej kwestii?
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 12-03-2015, 00:37   

18+
Może być trudniejszy, bo wrzuca prosto w wir wydarzeń, ale zarazem może to być wielka zaleta ;)
Sama jadę na 18+ i osoby które tworzą fabułę już się ostrzegają, że fabuła ma wciągać.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Prim 
niziołek


Skąd: Kraków
Wysłany: 12-03-2015, 00:40   

Opływ,
Z tego co mi wiadomo +18 będzie obozem, a przynajmniej w założeniach- wymagającym (nie znaczy to oczywiście, że inne takie nie są ;) )
Ale na +18 fabuła będzie bardziej dynamiczna, stawiająca graczy przed trudniejszymi wyborami w krótszym czasie. Będą też poruszane wątki o charakterze bardziej brutalnym, a zachowania samych postaci również takie będą. Podobnie będzie ze światem- będzie o wiele bardziej złożony. Jeszcze bardziej urealniony, bo decyzje graczy przyniosą konkretne skutki i odpowiedzialność za nie.
Jeżeli czujesz się na siłach, moim zdaniem- nie ma chyba przeciwskazań do zagrania na +18 :)
_________________
Primula Seweird- niziołek i druidka, pierwsza Imperialistka wśród nie- ludzi, sprzymierzona z Ludem Qarnachasayosyran, Ludzi- którzy Wiedzą, przyjaciółka Nayestecae
Primrose Goldworthy- niziołek i druidka, sprzymierzona z orkami Imperialistka, która obudziła Starych Bogów
Phlox dar Gorn- była banitka, czarownica z mroczną duszą, wdowa po Lambercie dar Gorn,
Cinna- historyk i druid, sapientystka, członkini Sztabu Konspiracji Północy, jedna z tych, którzy przypisali domeny Północy Opiekunom
Tari'gar- nieustępliwa i wymagająca admirał floty Talsoi
Surfinia- hobbitka z gminy w pobliżu zgliszcz Birki, żona Szomera z krwią tysięcy na rękach
Pixie- goblińska wojowniczka z plemienia Harcu
profesor Delfina da Tirelli- archeolożka i badaczka, najmłodsza wykładowczyni Uniwersytetu w Messynie

„Aby coś znaleźć, trzeba poszukać.
Istotnie, zazwyczaj kiedy się szuka, w końcu się coś znajduje, nie zawsze jednak dokładnie to, o co chodziło...”

"Czasem ku przeznaczeniu prowadzi właśnie ta droga, którą nie chcemy kroczyć"
 
 
Kodran 


Skąd: Warszawa/Piastów
Wysłany: 12-03-2015, 00:57   

Ale z drugiej strony nie +18 też nie jest jakiś zły. Jeżeli nie chcesz od razu skoku na głęboki basen to pojedź na "normalny". I żeby nie było to jakbym miał 18 to bym pojechał na +18 ale nie mam :mrgreen:
_________________
2013- najemnik Nero(never forgetti)
2014- najemnik Kodran
epilog 2014- znów najemnik Kodran, Imperialista (tak jakby)
2015- Sarell, okrzyknięty Heroldem z Wierzchu (dzięki El)
epilog 2015- Sarell, #dziękiBryn ;)
2016- Severo dar Rodlingen, poborowy z Dakonii, później magnifer Czarnego Tymenu
Później też coś było grane
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-03-2015, 17:19   

Raczej wszystko zależy od tego, na co się nastawiasz :)
Obóz 18+ jest przede wszystkim krótszy, dlatego ma odrobinę inną formą, z naciskiem położonym na postaci graczy, których będzie mniej i zapewne będą lepiej dopracowane.
Obozy "regularne" staramy się tworzyć w sposób, który będzie przystępny dla każdego i niejako dostosowywać poziom rozgrywki do możliwości graczy- dlatego "poważność" poruszanych przez nas kwestii jest zależna od turnusu.
W przypadku WSZYSTKICH obozów realne działania graczy przynoszą realne skutki, i rezultat każdego obozu jest uzależniony od działań graczy. Podobnie jest ze złożonością świata, w którym gramy, nie ma znaczenia który turnus wybierzesz, każdy będzie oddawał go z podobną dokładnością :) "Regularne" obozy z racji trwania dłużej są skonstruowane mniej dynamicznie, z naciskiem kładzionym na grupy, a nie poszczególne postaci.
Co ważna, na obozie tylko dla pełnoletnich obowiązują inne zasady szczególnie w kwestiach prawnych (dotyczące walki, używek itd.) i podpisywana jest umowa, na której są one dokładnie wyszczególnione.

Wg mnie zależy od Ciebie, na jaki rodzaj rozrywki jesteś bardziej nastawiona (możesz napisać na postaci@silberberg.pl, jeśli chcesz to dokładniej zdefiniować, albo napisać tutaj), bo 18+ nie wyklucza zupełnie osób, które nie brały jeszcze udziału w obozach, a "regularny" obóz osób pełnoletnich :)
 
 
Opływ 

Skąd: Podwarszawie Zachodnie
Wysłany: 12-03-2015, 20:26   

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze pomyślę przez trochę o tym, w razie czego napiszę znów w tym temacie.
 
 
Uszek 
Puszek


Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2015, 00:10   

Na URWISA !!!!!!!!! :P
_________________
Człowiek cień młota nad głową wrogów
 
 
Yarant 
król zgryzu

Skąd: Z miasta centralnego
Wysłany: 31-03-2016, 23:11   

Cześć, jestem ciekaw co poleca kadra.
Jadę w tym roku na silbera czekałem czekam i będę czekał, anie chcę czekać długo.
chciałbym pojechać na 2 turnus. Gdzieś wyczytałem że takowy jest raczej dla tych bardziej zaawansowanych bo fabuła jest ogrywana na świeżo.
Natomiast drugą opcją jest 4 turnus gdzie mam "pewność" że, nie będę w tyle za drużyną
_________________
2015r. IV turnus Reki Rino Koa (laryjski elf)
2016r. IV turnus Vekteren pan dowódca poborówki
2017r. IV turnus Meth'ell z rodu Tlais Orthogok (podziemny psionik)
2018r. Zimówka Iłak z Harcu Gobliński wojownik [*]
2018r. V turnus Ostergarberd z rodu Podkowian, ten Dziad
2019r. V turnus Włodzimierz, mag ognia co się wysadził na nie tej akcji.
2020. III turnus Rebien (tudzież Ostergarberd pod przykrywką), ten dziad
Ostatnio zmieniony przez Yarant 31-03-2016, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 31-03-2016, 23:23   

O ile się nie mylę to na 2 turnus nie ma już miejsc(proszę mnie poprawić w razie czego)
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Eri 
Father of Demons


Skąd: Kraków
Wysłany: 01-04-2016, 01:47   

Szrapnel, taka z Ciebie kadra? :D :D :D
Nie, żebym sam odpisał... ach, ta autoironia :P

Niemniej, nie mylisz się ;) Na 2. i 3. turnus już nie ma miejsc, zatem jedyną opcją jest w tej chwili dla Ciebie turnus czwarty i piąty - trochę za późno zacząłem się interesować zapisami ;)
_________________
II turnus 2012 - Erindiar, random-najemnik
II turnus 2013 - Raerinerin Nelias Parlain L'ombre di Offire, czyli po prostu Eri - mag wody
epilog 2013 - Również Eri, ale tym razem jako szpieg Imperium wśród zaufanych ludzi maharani
III turnus 2014 - Eri z rodu L'ombre raz jeszcze, lecz działający dla Sapientii
II turnus 2015 - Eryalen Parlain Cador L'ombre di Offire , zwany czasem matkobójcą ;)
III turnus 2016 - Serivus 'Nerigui' L'ombre, samnijski szaman węża
prolog 2017 - Kheritt Foldir, sługa Jedynej z Enarook
 
 
Yarant 
król zgryzu

Skąd: Z miasta centralnego
Wysłany: 01-04-2016, 19:30   

cóż to skomplikowane...
Poprostu prosiłbym o odpowiedź.
_________________
2015r. IV turnus Reki Rino Koa (laryjski elf)
2016r. IV turnus Vekteren pan dowódca poborówki
2017r. IV turnus Meth'ell z rodu Tlais Orthogok (podziemny psionik)
2018r. Zimówka Iłak z Harcu Gobliński wojownik [*]
2018r. V turnus Ostergarberd z rodu Podkowian, ten Dziad
2019r. V turnus Włodzimierz, mag ognia co się wysadził na nie tej akcji.
2020. III turnus Rebien (tudzież Ostergarberd pod przykrywką), ten dziad
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-04-2016, 21:22   

Niestety, na 2 turnus nie ma już miejsc, zostaje ewentualnie lista rezerwowa.
Jeśli chodzi o początkujących, to zwróć uwagę na 5 turnus :) On jest z założenia dla nowych, a nie dla młodszych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9