Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teorie spiskowe dotyczące katastorofy smo... tryntyjskiej
Autor Wiadomość
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2011, 00:32   Teorie spiskowe dotyczące katastorofy smo... tryntyjskiej

Skoro już Hodo wyjawił nam informację o katastrofie (aczkolwiek zapewne spreparowaną, jak to bywa na jarlowskim dworze), zapraszamy na dyskusję, jak do tego doszło.
Bzdurą są doniesienia o wergundzkich magach, to byli ofirscy mędrcy, którzy chcieli, by ich skryba przejął, choćby tymczasowo władzę w Tryncie.
 
 
 
Fehu 

Skąd: Białystok
Wysłany: 08-01-2011, 00:33   

Może to ich urok, a może to Maybelin?
 
 
Travor 

Wysłany: 08-01-2011, 00:35   

O bosh...
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 01:15   

Fehu napisał/a:
Może to ich urok, a może to Maybelin?

Nie...no...To mnie rozwaliło {tarza się po podłodze ze śmiechu} ;D
Aerlinn napisał/a:
Bzdurą są doniesienia o wergundzkich magach, to byli ofirscy mędrcy, którzy chcieli, by ich skryba przejął, choćby tymczasowo władzę w Tryncie.

Ale z nieoficjalne źródła donoszą,że byli w zmowie z Wergundzkimi magami i razem zaplanowali zamach aby ustawić na tronie Tryntu "skrybę".
Ale wiarygodnych informacji dostarczą nam jedynie przedśmiertne wspomnienia Jarla jednak aby je uzyskać potrzebni będą nekromanci.Inne plotki mówią,że Wergundzcy nekromanci już rozpoczęli nad tym pracę. :P
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2011, 11:11   

...Na co już zaczęły burzyć się Zakony i Zgromadzenia w Wergundii i Tryncie urzędujące. Wywołało to niemały konflikt, który jednak Olaf, o dziwo, zdołał załagodzić. Mimo to kapłani krzywo spoglądają na nekromantów, ledwie powstrzymując się od rzucenia potężnych klątw. Nieoficjanie mówi się, że kilkoro z tych nekromantów jest tak potężnych, że wysłannicy bogów nie chcą ich prowokować (ale przeca żaden Zakon się do tego nie przyzna).

Z najnowszych, choć jeszcze niepewnych doniesień: Mówi się też, że jarl nie zatrzymał się w karczmie nie tylko z powodu mgły. Podobno w owej mgle ujrzał widmo śmierci w postaci pewnego skrytobójcy, magią właśnie kiedyś zza grobu wróconego.

(a to o Maybelin pierwszy raz, nieskromnie przyznając, ujrzałam ja na GG ;p Fehu, jesteś wielki)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 12:26   

Aerlinn napisał/a:
Nieoficjanie mówi się, że kilkoro z tych nekromantów jest tak potężnych, że wysłannicy bogów nie chcą ich prowokować (ale przeca żaden Zakon się do tego nie przyzna)

No ba! nawet siła Bogów ma swoje granice :P
Nekromanci również nie pozostają dłużni i stawiają przed pałacem Jarla symbol Rega wiedząc,że reszta kapłanów pogryzie się o to i będzie chciała tam postawić symbole własnych Bogów.
Aerlinn napisał/a:
Z najnowszych, choć jeszcze niepewnych doniesień: Mówi się też, że jarl nie zatrzymał się w karczmie nie tylko z powodu mgły. Podobno w owej mgle ujrzał widmo śmierci w postaci pewnego skrytobójcy, magią właśnie kiedyś zza grobu wróconego.

Świadkowie mówią:"I wtedy Jarl krzyknął zaraz coś tam wystaje za drzewem...To chyba czyjeś włosy.Szybko jedźmy stąd"
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2011, 12:44   

Jakoże Reg jest symbolem wszelakiego rodzaju sprawiedliwości, kapłani nie gryzą się oń, lecz mają nadzieję, że boska siła zmiecie z powierzchni ziemi plugawą magię, której wyznawcy śmieli zbeszcześcić swymi rękoma święty wizerunek boga.

Co zaś do świadków, mogą sobie mówić, "zabezpieczeni" zapewne już przez Ormurin. Pewnie wyciągnięcie ich zeznań także należy do obowiązków nekromantów.
Słychać jednak było opinie, jakoby także woźnica zawinił przy wypadku. Otóż z wycieku, do którego doszło z tryntyjskiego wywiadu, wiemy, że woźnica chciał zatrzymać się w karczmie wcześniej, właśnie z powodu mgły, jarl zaś kategorycznie żądał dowiezienia go do celu, jaki ustalono wcześniej tego dnia. Podobno doszło do szamotaniny, gróźb wobec sługi, a nawet dobycia broni.
Co ciekawe, w karocy znaleziono także ciało kobiety, toteż wszystkie tryntyjskie wróble śpiewają już o niewiaście, która urok jakowy na jarla rzucić musiała.
(z pozdrowieniami dla Hoda)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 18:14   

Na ciele Jarla już przeprowadzono testy na obecność wywaru miłosnego.Wynik był negatywny.Obecnie śledczy próbują ustalić tożsamość kobiety.
Pogłoski o szamotaninie pomiędzy woźnicą i Jarlem są mocno przesadzone.Woźnica i Jarl byli bliskimi przyjaciółmi i gdy koło wozu się obluzowało,woźnica w trosce o komfort jazdy Jarla chciał zatrzymać się w karczmie aby z powrotem je przymocować.Jarl jednak spieszył się do Akwizgranu więc Mocno poklepał woźnicę po plecach mówiąc"Damy radę" .Wtedy wydarzyła się dziwna rzecz.Ptaki z pobliskich drzew rzuciły się na powóz więc Jarl wyciągnął broń aby je odegnać.Plotki głoszą,że to Wergundzcy psionicy są odpowiedzialni za atak ptaków.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 08-01-2011, 18:22   

Aerlinn napisał/a:
Co ciekawe, w karocy znaleziono także ciało kobiety, toteż wszystkie tryntyjskie wróble śpiewają już o niewiaście, która urok jakowy na jarla rzucić musiała.
(z pozdrowieniami dla Hoda)

O co chodzi, jaka kobieta ?
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 18:45   

Ja tam nie wiem,tak mówią plotki :P Dodam,że (oficjalnie) śledczy z Ormurinu żadnej niewiasty nie znaleźli.Jest to z pewnością propaganda bliżej nieznanych sił,której ulegli wszyscy Tryntyjczycy,ale lepiej dmuchać na zimne dlatego śledczy(bezskutecznie)próbują ustalić ewentualne pochodzenie rzekomej kobiety.
 
 
ailiS 
alchemiczka


Skąd: z Koszmaru
Wysłany: 08-01-2011, 18:50   

śledzczy z Ormurinu... i Ty im wierzysz?
_________________
Banda nierobów!
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-01-2011, 18:58   

to ormurin potrafi prowadzić śledztwa?
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Travor 

Wysłany: 08-01-2011, 19:35   

Aleście się dali zmanipulować ;) I tak oto głosy proszące o chociaż kapkę informacji ucichły, by zająć się tragedią tryntyjską...
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2011, 19:52   

Bo się trzeba czymś zająć, kadry się już nie da popędzić bardziej, niestety. A o śmierci Leifa można pogadać, dopóki się nie okaże, że jej... nie było
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 08-01-2011, 20:11   

Też sobie moment znaleźli :P Koniec semestru się zbliża, nie macie jakichś sprawdzianów, prac domowych, albo matury ? :P
Ostatnio zmieniony przez Hodo 08-01-2011, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2011, 20:28   

nie, ja pierwsza liceum i na długi weekend nic nie zadali. Na dodatek jestem chora i siedzę w domu, więc mam podwójną ilość czasu.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Travor 

Wysłany: 08-01-2011, 20:38   

Ale tu już nawet nie wymagamy esejów :P Notkę taką jak żeś napisał, tyle że prawdziwą :P
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2011, 23:23   

Ja tam zawsze mam dużo czasu wolnego(chyba,że znajduję jakąś pracę).Po prostu wszystko odkładam na jeden dzień.(Nienawidzę poniedziałków :P )
Z powodu absolutnej niemożności i niechęci do teorii czarnej magii(fizyka,matma,chemia) po prostu się jej nie uczę i nadal mam 4,więc nie,jeszcze przez rok mam kupę czasu ;D .W liceum już się będę musiał wziąć.
Co nie znaczy,że się nie uczę.Uczę się po prostu tego co chcę i kiedy chcę a zazwyczaj chcę dużo i często.Tylko,że wtedy nazywam to rozwijaniem hobby a nie nauką.
(Jeżeli,zrozumieliście sens powyższej wypowiedzi.Macie wszelkie predyspozycje aby też przestać się uczyć a zamiast tego rozwijać hobby :mrgreen: )

Tak...więc Ormurin wbrew pozorom, potrafi prowadzić śledztwa zwłaszcza jeżeli kierują nim nekromanci z Wergundii.
Ostatnio zmieniony przez Abdel 08-01-2011, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nox 
Noxxis Młotodzierżca


Skąd: Z Shamaroth'u
Wysłany: 09-01-2011, 14:56   

Wasza opowieść straciła wszelkie pozory sensowności jakieś 8 postów temu :/
_________________
Noxxis Młotodzierżca, Kapłan Wajana, Mag Runiczny, Saper oraz antytalent handlowy. W latach 2010 i 2011, oraz 2012, lecz z brakiem możliwości kontynuacji.
Właściciel łokcia nie do zdarcia i kolana nie do wygięcia... Tak się zastanawiam... Co następne sobie uszkodzę?
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 09-01-2011, 15:59   

Hodo napisał/a:
nie macie jakichś sprawdzianów, prac domowych, albo matury ?


Próbny polski i matma, sprawdziany z WOSu i jeszcze czegoś, później kilka koncertów, a na początku lutego egzamin techniczny :mrgreen: .
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Fehu 

Skąd: Białystok
Wysłany: 09-01-2011, 18:48   

Cytat:
a na początku lutego egzamin techniczny

To wcześnie masz. Mój techniczny dopiero w połowie kwietnia ;'p
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 10-01-2011, 13:59   

To Ty masz późno :P . Ja dyplom mam na początku maja. Teoretyczny egzamin chyba 5 a praktyczny jeszcze nie wiem.
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 10-01-2011, 16:58   

To do jakich szkół/klas wy uczęszczacie ?
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 10-01-2011, 17:07   

Ja pierwsza (a właściwie zerowa) klasa liceum - profil hiszpański. Czteroletnie liceum, w pierwszym roku 18 hiszpańskich w tygodniu + śladowe ilości polskiego, matmy, jakaś historia przyplątana... Od drugiej klasy ciężej, bo zwykłe przedmioty, plus cztery hiszpańskie - literatura, historia, geografia i kultura Hiszpanii, wykładane przez Hiszpanów. A Fehu z tego, co wiem, to chodzi/ł do muzycznej.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Masza 


Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: 10-01-2011, 17:24   

Hodo, a po co Ci to wiedzieć ;) ?

Ale i tak odpowiem - klasa maturalna w LO i dyplomowa w SM ;)
_________________
lastfm.pl/user/Gurthiriel
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 10-01-2011, 18:47   

No bo egzamin techniczny mi się kojarzył z jakimś technikum. A że tu chodzi o muzykę, to powiem tylko pfff.
 
 
 
Travor 

Wysłany: 10-01-2011, 18:49   

Pfff?
 
 
Fehu 

Skąd: Białystok
Wysłany: 10-01-2011, 21:57   

PFFFFFFFFFFFFFF?!

Ja być dopiero druga klasa drugiego stopnia w szkole muzycznej, a do tego druga liceum, profil sajkologiczny.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 10-01-2011, 22:10   

Fehu napisał/a:
profil sajkologiczny.

Matko boska.
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2011, 22:13   

Właśnie skąd to pffffff? Widziałem parę egzaminów z muzyki i muszę przyznać,że katują mocno.Co prawda był to pierwszy stopień ale wciąż...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14