Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgaż mój osobisty- czyli spam na spamie
Autor Wiadomość
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 16-01-2012, 19:54   Księgaż mój osobisty- czyli spam na spamie

Cóż nowym tu jestem i chciałbym pomocy a dokładnie w moim osobistym projekcie.
Pewna osoba której to imienia przytaczań nie zamierzam do czasu gdy sama się do mnie przyzna opowiedziała mi sporo na temat świata w którym rozgrywa się akcja obozów Silberbergowych (za ewentualne błędy błagam o wybaczenie) i postanowiłem napisać książkę na podstawie historii przygotowanej dla mojej postaci która pojawi się na tegorocznym obozie.
I tutaj potrzebuję waszych refleksji na temat świata ustrojów politycznych a przede wszystkim ważnych zdarzeń w historii Fiordu najlepiej wojny bądź okupowanie ziem.
Uprzedzając irytujące odpowiedzi zaznaczam że zaznajomiłem się z tym co znajduje się na oficjalnej stronie Silberbergu.
Ostatnio zmieniony przez 31-01-2012, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-01-2012, 20:41   

Witając.
Twoje pytanie jest mało precyzyjne. Co masz na myśli mowiąc "refleksje nt świata ustrojów politycznych"?
Nasz świat działa tak, że uszczegóławiamy wydarzenia w miejscu i czasie, w którym rozegra się gra w danym roku (więc w 09 były to góry Silber, potem Trynt, a ostatnio Aenthil i Laro). Nazwa "Silber" czy Silberberg jest przechodnia i pojawia się w każdym miejscu, gdzie toczy się gra, po czym wraca do jakiejś innej nazwy.
Tym samym, ponieważ nie graliśmy jeszcze w Fiordzie, nie ma bardziej szczegółowych wydarzeń, jego dotyczących, niż te, które znajdziesz w kalendarium. Pisząc, możesz je stworzyć na użytek swojej fabuły.
Co do realiów politycznych i społecznych Fiordu, napisz, co dokładnie, poza rzeczami już zawartymi na stronie, Cię interesuje, postaram się odpowiedzieć.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 16-01-2012, 21:13   

Zawsze staram się upraszczać życie innym, a więc konkrety:
Ilu jest Jarlów.
Jak dokładnie wygląda "Wielki Ting" i gdzie on się odbywa. (w górach, w Ynnearze czy na dowolnej polanie na której można się spokojnie upić do nieprzytomności)
Czy Fiord Zajmuje jedynie tereny widoczne na mapie świata czy coś więcej na północ. Jeżeli tak to jak te tereny wyglądają i co grozi Fiordyjczykom poza chłodem (z zagrożeń przybywających od północy)
To by było na tyle z kwestii najbardziej mnie W TEJ CHWILI nurtujących poza jednym:

elfy, krasnoludy, ludzie, niziołki: to RASA czy GATUNEK?
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Bryn 


Wysłany: 16-01-2012, 22:20   

Na północy, ale bardzo daleko, na lodowcach chyba smoki mieszkają, a między tymi lodowcami a Fiordem to tylko łowcy reniferów żyją, z tego co wiem. I, błagam, gatunek to może być lemurów czy czego tam. Gatunek brzmi, jakbyś mówił o ludziach, elfach itd. na Animal Planet :) raczej gatunek.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2012, 22:46   

Związki międzygatunkowe dają chyba bezpłodne potomstwo, a pół-elf chyba nie ma tego problemu, więc określenie "rasa" wydaje mi się trafniejsze.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 16-01-2012, 22:51   

Rasa.
 
 
 
Bryn 


Wysłany: 16-01-2012, 22:51   

Przepraszam, mój błąd, chciałem napisać rasa, ale coś mi się pomyliło. Są pół-elfy, pół-orki chyba też, aczkolwiek nie jestem pewien.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-01-2012, 22:53   

Pysznie ;)
Jarlowie. Nie określiliśmy, ilu ich jest, ale analogia i zdrowy rozsądek mówią, że ponieważ to państwo wyspiarsko -półwyspowe (czyli poszczególne części kraju są dosć izolowane), to swojego jarla powinna mieć każda większa wyspa lub archipelag oraz każdy większy półwysep. Pierwszy rzut oka na mapę daje liczbę 8 takich terytoriów. Doliczmy jeszcze kilka mniejszych wysp, których nie uwzględnia ogólna mapa, oraz ewentualne podziały półwyspów i wyjdzie nam, że zależnie od okresu jarlów na Fiordach będzie od 8 do 12.
Zależnie też od obszaru różne mogą być zwyczaje, dotyczące wyboru na jarla. Najbardziej uznanym sposobem wyboru będzie forma demokracji wojowników, tj. osoba namaszczona na jarla przez poprzednika, może zostać przez aklamację uznana lub nie. Naturalną koleją rzeczy będzie to najczęściej najstarsza latorośl poprzedniego wodza.

Wielki Thing.
Z miejsc na Ynnejar dotychczas wymieniałam tylko Radekilde, Plac Żałoby. Miejsce Thingu, jak się zapewne domyślasz, jest inspirowane islandzkim Thingvellir. Wyobrażając sobie takie miejsce, najlepiej na wybrzeżu, na naszym Fiordzie, możnaby je nazwać Skałą Obrad, czyli (Al)Thingbjarg. Byłaby to dolina u stóp wysokiej skały, na której kamieniach występowaliby mówcy, przemawiając do zebranych w dolinie. Widziałabym je tuż przy morzu, wtedy bogowie fal byliby wzywani obrzędowo na takie obrady. Ynnejar w zamyśle w ogóle ma pełnić rolę trochę jak przykładowo Arkona, czyli stolicy, ale nie tylko politycznej, ale także kultowej.
Oczywiście, główną rolę na thingu pełniliby jarlowie poszczególnych ziem, reprezentując ich interesy i siłę bojową, ale uczestnikami byliby także inni "funkcyjny" społeczności tacy jak godi.

Teren.
Fiord zajmuje to, co widać na mapie ogólnej. Fiordyjczycy są związani z morzem i niechętnie wyprawiają się tam, gdzie go nie widać.
Na północ od nich znajdują się niezamieszkane na stałe tereny tundry, a dale lodowej pustyni, których ludzie nigdy dokładnie nie zbadali. Czasami w rejonie tundry można spotkać wędrowne plemiona łowców reniferów (etnicznie spokrewnieni z Samnijczykami).
Co, oprócz mrozu, czyha tam na wędrowców - najlepiej wiedzieli by o tym właśnie owi koczownicy. Rzecz jasna, że na takich terenach hula nie tylko wiatr, ale rozmaite zimnolubne stwory. W grze pojawiła się dotychczas tylko jedna istota, o której wiadomo, że żyje poza granicą wiecznego lodu - są to smoki (gra 2010), a razem z nimi nieznane bliżej ludzkie plemię. Nie mają oni jednak nic wspólnego z Fiordem ani jego ludem.


Elfy, ludzie czy krasnoludy to teoretycznie różne rasy humanoidów :) W większości mogą się ze sobą krzyżować, choć z efektami bywa różnie i jest to raczej rzadkie zjawisko. Czy orki, gobliny lub np. driady to ten sam gatunek, sprawa jest dyskusyjna ;) Ale to kwestia do dyskusji naukowców wewnątrz świata gry ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 16-01-2012, 23:55   

Elfik napisał/a:
I, błagam, gatunek to może być lemurów czy czego tam. Gatunek brzmi, jakbyś mówił o ludziach, elfach itd. na Animal Planet :) raczej gatunek.


Tak to już bywa z moimi tekstami iż do większości kwestii czy to politycznych czy jak tu genetycznych podchodzę ze ścisłą logiką opartą na rzeczywistości poprzez co opowiadania nabierają trochę innego wymiaru jak mi się zdaje, są głębsze i sprawiają wrażenie istniących pełnym życiem a nie wyimaginowanych naginających prawa fizyki.

Pytania kolejne czas zacząć:
1)Czy jest jakieś silne centrum magiczne na przykład wielka siedziba potężnej niepokalanej cheksagonalnej rady magicznej.
2)Jak podchodzą do magii: Krasnoludy (czy są zdolni do uprawiania magii) Fiordyjczycy, Liryzjanie, Wergundowie oraz elfy z Laro
3)Kilkakrotnie ostatnio zetknąłem się z kwestią psioniki, czy występuje, jeśli tak to w jakim stężeniu i jak rozpoznam czy ten podejrzany typek w kącie sali właśnie ogląda wizje rodzące się w moim umyśle łączące jego twarz z moim butem.
4)Czy ktoś już wytworzył proch i broń palną? I czy jakieś państwo...
Ze stolicą w Akwirgranie dajmy na to, może wystawić bombardę lub inny twór tego pokroju?
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Bryn 


Wysłany: 17-01-2012, 00:06   

Przepraszam, nie chciałem obrazić :) mam głupie teksty, bo zwykle myślę, że nikt się na nie nie obrazi. A poza tym ja mogę nie mieć racji. Zero bulwersu, ok? :)
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 00:17   

:mrgreen: sorki Elfik, miałem bardzo ciężki dzień więc dość dziwnie piszę, to nie był bulwers tylko bezuczuciowy protest przeciw dezinformacji. Trudno mnie obrazić, więc nie musisz powściągać języka najwyżej odpowiem tym samym (bądź nieco bardziej wyszukanym ;D ) albo takim właśnie suchym wykładem.
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-01-2012, 00:34   

Tarivol napisał/a:
Tak to już bywa z moimi tekstami iż do większości kwestii czy to politycznych czy jak tu genetycznych podchodzę ze ścisłą logiką opartą na rzeczywistości poprzez co opowiadania nabierają trochę innego wymiaru jak mi się zdaje, są głębsze i sprawiają wrażenie istniących pełnym życiem a nie wyimaginowanych naginających prawa fizyki.
Co Ci się chwali, jednak rozsądniej jest nie chwalić własnych dzieł, przynajmniej nie przed tym, gdy pochwalą je inni ;) ;)

Tarivol napisał/a:
1)Czy jest jakieś silne centrum magiczne na przykład wielka siedziba potężnej niepokalanej cheksagonalnej rady magicznej.
Nie. Istnieje Gildia Magiczna, ale stanowi raczej elitarne stowarzyszenie, niż realne centrum. Co niewykluczone, że w przyszłości się zmieni ;)

Dlaczego akurat "heksagonalnej"...? ;)

Tarivol napisał/a:
2)Jak podchodzą do magii: Krasnoludy (czy są zdolni do uprawiania magii) Fiordyjczycy, Liryzjanie, Wergundowie oraz elfy z Laro

Wszyscy są zdolni do uprawiania magii, traktujemy umiejętności magiczne tak jak wszystkie inne talenta, operowanie energią magiczną tak, jak każdą inną fizyczną wartością.
Zasady operowania magią są takie same dla wszystkich ludów (wszędzie tak samo działają prawa fizyki :P ), ale można wyróżnić... "specjalizacje" w dziedzinach magicznych. Krasnoludzką specjalizacją bezsprzecznie jest magia runiczna, występująca też w wersji kapłańskiej. Charakteryzuje się ona przede wszystkim tendencją do zamykania intencji zaklęcia w znaku, ma to zastosowanie np. do talizmanów czy amuletów, do wróżenia, ale też do wszelkiej maści wybuchowych zabawek, które krasnoludom pomagają w górnictwie (stąd zresztą tendencja się wywodzi).
Fiordyjczycy (niektórzy mówią "Fiordowie"), ze względu na bliskie kontakty z krasnoludami, chętnie posługują się magią run, ale uprawiają też normalną ludzką magię, opartą na żywiołach.
Liryzyjczycy, Wergundowie i pozostali ludzie w większości uprawiają magię elementarną.
Elfy - cóż, wiedza o magii elfów jest zarezerwowana dla elfów ;) W skrócie - elfy, inaczej niż ludzie, nie magazynują energii żywiołów, by za jej pomocą zmieniać rzeczywistość, ale posługują się energią miejsca, w którym się znajdują, umiejąc ukierunkować ją w pożądanym przez siebie kierunku (historia bitwy w Wąwozie Samaria). Elfia magia jest nieporównywalnie silniejsza niż ludzka.
Tarivol napisał/a:
3)Kilkakrotnie ostatnio zetknąłem się z kwestią psioniki, czy występuje, jeśli tak to w jakim stężeniu i jak rozpoznam czy ten podejrzany typek w kącie sali właśnie ogląda wizje rodzące się w moim umyśle łączące jego twarz z moim butem.
To jest wiedza dostępna dla magów. Przede wszystkim, każdy czar, ingerujący w umysł, wymaga kontaktu dotykowego z obiektem. Więc twój but nie pojawi się w umyśle kolegi w kącie sali, dopóki nie dotknie jego twarzy. A wtedy, aby utrzymać zaklęcie, musi na niej pozostać jakieś kilka sekund. Czary bez kontaktu bezpośredniego są możliwe, ale nie na poziomie graczy ;) Psionika obejmuje też umiejętności jasnowidzenia, pamięci miejsc i przedmiotów, hipnozy, psychokinezy.

Tarivol napisał/a:
4)Czy ktoś już wytworzył proch i broń palną? I czy jakieś państwo...
Nie :) Jeszcze...
Jedyne, co może, to wspomóc się możliwościami swoich magów (bitwa pod Arden) i alchemików (mogą stworzyć małe ładunki np. na bazie oleju, z magicznym zapalnikiem).
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Bryn 


Wysłany: 17-01-2012, 01:23   

Jeśli dobrze pamiętam, to styryjczycy do nas strzelali z palnej nad tym stawem w lesie w tym roku, po tym jak oni, fiordyjczycy i elfy morskie się tam przeniosły.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-01-2012, 02:23   

Wydaje ci się :) ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 08:51   

A słynny samopał Smoczej Kompanii?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-01-2012, 08:58   

Tylko Stitz potrafił się nim posługiwać, a i to nie bardzo ;P
 
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 09:57   

Tak się zaczytałem w innych tematach iż nie zauważyłem że ktoś mi odpisał w ogóle.
Co do magów to miałem skojarzenie z pentagonem(pięciokąt) to wyszedł heksagon.(sześciokąt)Po co ja się pytałem o psionikę, teraz to będę się bał nawet przywitać.
1)Czy mamy jakieś czysto zakazane kulty
2)Jak się ma opinia publiczna do nekromancji
3)Jeżeli nekromanci istnieją to jak nekromantyczne ZUE :twisted: "przywołanie z martwych " różni się od DOBŁEGO "wskrzeszenia" kapłańskiego?
4)Czy jeżeli spotkam wampira i go nie przerobię na kupkę popiołu wystarczająco szybko to też mogę się stać wampirem? :shock:
5)Co mogę zdobyć na obozie za obozową kasę?
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Bryn 


Wysłany: 17-01-2012, 10:24   

1. Chyba nie, jest tak, że wszyscy "wierzą" we wszystkch bogów, więc jeśli chodzi o kult, to raczej nie.
2. Jak w średniowieczu do wiedźm mniej więcej (przynajmniej u kapłanów i "dobrych" postaci.
3.Raczej nie.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-01-2012, 15:00   

Tarivol napisał/a:
1)Czy mamy jakieś czysto zakazane kulty
Nie :) Póki co ;) No i to oczywiście zależy, w którym miejscu, każdy kraj ma swoje prawo.

Tarivol napisał/a:
2)Jak się ma opinia publiczna do nekromancji
Cienko ;) Ale też inaczej w zależności od kraju. Generalnie im bliżej cywilizacji tym częściej jest zakazana.

Tarivol napisał/a:
3)Jeżeli nekromanci istnieją to jak nekromantyczne ZUE :twisted: "przywołanie z martwych " różni się od DOBŁEGO "wskrzeszenia" kapłańskiego?
Istnieją. I nie wszędzie są postrzegani jako źli, j.w. Różni się głównie... świeżością obiektu, że się tak wyrażę ;) Wskrzeszenia kapłańskie są możliwe do 24 h, jest to w przybliżeniu czasu, po którym, jak się uznaje, dusza bezpowrotnie odchodzi w zaświaty. Wskrzeszenie kapłańskie polega głównie na przywołaniu i powiązaniu z powrotem duszy z jej ciałem. Nekromancja operuje natomiast energią z żywiołu życia, powstałą w momencie umierania i wykorzystuje ją do a/ wzmocnienia innego życia b/ zasilenia innego ciała . Dlatego uznaje się ją za sprzeczną z naturą rzeczy.

Tarivol napisał/a:
4)Czy jeżeli spotkam wampira i go nie przerobię na kupkę popiołu wystarczająco szybko to też mogę się stać wampirem? :shock:
A to, mój drogi, to już wiedza specjalistyczna :) Większość informacji ludowych głosi, że owszem, możesz, zdecydowanie szybciej niż byś chciał :P Ale dokładną wiedzę posiadają tylko wyspecjalizowani łowcy, a i to daleko nie wszyscy :P

Tarivol napisał/a:
5)Co mogę zdobyć na obozie za obozową kasę?
Wszystko co będzie do kupienia :) W tym informacje, wejście gdzieś, wykupienie się z niewoli etc. Cokolwiek ktoś zechce ci za nią sprzedać :P
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-01-2012, 15:01   

Cytat:

A słynny samopał Smoczej Kompanii?

->
Cytat:
alchemików (mogą stworzyć małe ładunki np. na bazie oleju, z magicznym zapalnikiem).


;) No i
Hodo napisał/a:
Tylko Stitz potrafił się nim posługiwać, a i to nie bardzo ;P
:D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Bryn 


Wysłany: 17-01-2012, 16:50   

Nekromancja, tak jak Indi napisała jest postrzegana. Aczkolwiek ja sam (moja postać) zostałem przez nią wskrzeszony :)
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
Ostatnio zmieniony przez Bryn 17-01-2012, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 18:28   

To się, kapłanie, nie chwal :D
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-01-2012, 20:24   

Indiana napisał/a:
4)Czy jeżeli spotkam wampira i go nie przerobię na kupkę popiołu wystarczająco szybko to też mogę się stać wampirem? :shock:

Poczytaj sobie opowiadania z 2007 roku, to poznasz odpowiedź :D Chociaż wtedy był inny świat gry ;)
 
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 21:55   

Zaczyna się robić dziwne, czekałem przez pół dnia by siąść do kompa i dowiedzieć się czegoś nowego, ale to nic.
1)Czy mamy jakąś oficjalną historyjkę dotycząca powodów wspólnej niechęci krasnoludów i elfów
2)Czy jeżeli ktoś mnie będzie denerwował mogę go wyzwać na oficjalny pojedynek "do pierwszej krwi" (bokenami oczywiście i nawet bez pierwszej krwi)
3)Z tego co zauważyłem mamy zasadę "zero dotyku chyba że otuliną" że się tak wyrażę, ale jaki jest dokładnie zakres moich działań względem przeciwnika jeżeli chodzi o możliwość wyprowadzenia go z równowagi w czasie walki np walcząc z wyższym przeciwnikiem gdy ten będzie się składać do oberhau pchnąć go (np. jakby mi wytrącił mieć albo nie byłbym w pozycji by go ciąć)
4)jakbym chciał ciskać oszczepem to jakby on musiał wglądać (ten oszczep widzę jako takie rzymskie pilum jakie nosili legioniści)
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 22:31   

No dobra dopiero teraz zauważyłem iż punkty od 2 do 4 odbiegają znacząco od tematu, ale je pozostawię bo mi się przydadzą.
5)Czym jest Puszcza? Raczej nie zestawem magicznych zmutowanych lilii wodnych, więc czym?
6) skąd się wzięły niziołki?
7)Cy mamy jakieś oficjalne artefakty?Np. Wielki miecz bojowy szybkiego rozczłonkowywania?
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2012, 23:06   

Na 5 pisz do mnie na gg :D To ci wyjaśnię na tyle, ile może wiedzieć człek, bo wnoszę, że takowym jesteś.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 17-01-2012, 23:22   

1) A skąd ci się wzięło, że krasnoludy czują jakąś specjalną niechęć do elfów? Wrogami krasnoludów akurat są orkowie i trochę nie lubią się z driadami ;)
2) Możesz
3) A z jakiego traktatu szermierczego wziąłeś taką dziwną akcję? :O W czasie walki raczej nie jesteś w stanie pchnąć przeciwnika, bo rzadko kiedy pozwoli ci on skrócić tak znacząco dystans, to po pierwsze. Po drugie mozesz go zepchnąć do fosy, spowodować, że skręci sobie nogę, albo rozbije głowę o kamień. No contact.
4) Zabezpieczony otuliną na całej długości, zwłaszcza otulone kilkoma warstwami końce. I moje kontrpytanie: Ile zamierzasz ich sobie zrobić? ;) Bo chyba nie sądzisz, że rzucony oszczep łatwo do ciebie wróci? ;)
5) Pisz do Aerlinn. ;)
6) Wiesz, pan niziołek zaprasza panią niziołek na kolację, do kina, potem zaś... a co ja ci zresztą będę mówił, domyśl się ;)
7) Kilka by się znalazło, np Draig-a-hern, czy klejnoty Ofiru.
 
 
 
Bryn 


Wysłany: 18-01-2012, 00:12   

Niechęć krasnoludów to chyba tylko do elfów podziemnych, jako że toczą/toczyli ze sobą długie wojny. A tak prrzynajmniej na stronie silberbergu wyczytałem.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 18-01-2012, 00:24   

Hm, ciekawe w którym miejscu?
 
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2012, 08:30   

"Spory terytorialne uczyniły z krasnoludów zaciekłych wrogów orków, z którymi prowadzą regularne walki, ostatnimi czasy w sprzymierzeniu z czarnymi elfami. "

Wręcz przeciwnie, mój rodaku, wręcz przeciwnie.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16