Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tragedia w Smoleńsku - komentarze
Autor Wiadomość
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-04-2010, 14:37   

Hodo, przecież ten wywiad to perfidny 'wywoływacz sensacji' okraszony sporą ilością autoreklamy :/
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 17:13   

Varthanis, lekceważysz poglądy i obawy, i odczucia bardzo dużej części Polaków.

I nie widzę tu szczerze mówiąc jakiegoś wywoływacza sensacji ani perfidii. Raczej wątpliwości jakiejś pani. Wątpliwości akurat tu jest cała masa, postawione pytania są rzeczywiście na miejscu. A oskarżeń tu nie widzę.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-04-2010, 18:18   

Przepraszam jeśli zabrzmiało to jak lekceważenie, wcale nie mówię że nie ma takiej możliwości, ale niektórzy ludzie w komentarzach (nie licząc pieniaczy i trolli oczywiście) przytaczają tu ciekawsze informacje (czerpane z innych serwisów) niż niepotwierdzone domysły zawarte w artykule...

a co do autoreklamy jak to określiłem:

Cytat:
Robiłam bowiem pierwszą transmisję satelitarną z Katynia. Wymyśliłam ją i doprowadziłam do realizacji jako świeżo upieczona absolwentka Akademii Obrony Narodowej. Zresztą, gdybym nie skończyła akademii nigdy nie zrobiłabym tej transmisji i naraziła telewizję na wielkie niebezpieczeństwo.


publiczne podbudowywanie ego na fali tragedii? jak dla mnie to niesmaczne.
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-04-2010, 19:35   


"Minus jeden"
 
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-04-2010, 19:44   

że niby zacytowana przeze mnie wypowiedź?

edit: okej, przepraszam w takim razie za brak źródła
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
Ostatnio zmieniony przez Varthanis 12-04-2010, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 20:25   

Nie zrozumiałam motywu kiciusia... ;)

Aha, to jest nachalna autoreklama? No dobra, niech będzie :) Może pani mogłaby być bardziej skromna.
Jak dla mnie w tym artykule w ogóle nie ma nic poza wątpliwościami jakiejś pani i poza wyrażonym - tak jak mówiłam wcześniej - pewnym zestawem odczuć części Polaków względem obecnie rządzącej opcji. Co do tego, ponieważ mam bliski kontakt z wieloma ludźmi z tej "opcji", mniej więcej wiem o czym mówię. I tym razem też proszę nie traktować tego jako mojej opinii :)

Cytat:
publiczne podbudowywanie ego na fali tragedii? jak dla mnie to niesmaczne.
Rany, co wyście się tacy cięci zrobili? :D Skąd nagle taka skłonność do ostrych ocen? Obietnice są be, napisanie o sobie jest be, otoczka medialna jest be... Jak trzeba się wypowiadać, żeby było dobrze? Czego właściwie oczekujecie od języka mediów? Czego, szczerości? Takiej jak w internecie?....
Jeśli tak, to ja się wypisuję. Chyba wolę uprzejmy, choć może nieszczery język telewizji niż szczere i otwarte obrzucanie jadem wszystkiego i wszystkich, jakie ma miejsce na netowych forach :)
To taka dygresja na marginesie ;) Osobista ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Doctor

Wysłany: 12-04-2010, 20:29   

Yngvild napisał/a:
Nie zrozumiałam motywu kiciusia...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotlink
Hodo, mógłbyś podać link do strony źródłowej, a nie obrazka.
Ostatnio zmieniony przez Doctor 12-04-2010, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-04-2010, 20:45   

Ale to durne, przecież na obrazku jest podpis z jakiej pochodzi strony :|

http://demotivators.ru/po.../minus-odin.htm

Ale teraz to już nawet jak wchodzę na ten obrazek ze strony głównej wyświetla mi kota :/ Głupi ruscy :/
Ostatnio zmieniony przez Hodo 12-04-2010, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doctor

Wysłany: 12-04-2010, 20:52   

Ale wykorzystujesz ich łącze. BTW widzę, że strasznie restrykcyjnie do tego podchodzą. ;)
To powinno zadziałać: http://referer.us/demotiv.../minus-odin.htm
Ostatnio zmieniony przez Doctor 12-04-2010, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2010, 20:57   

Travor napisał/a:
Reklamy? Nie wiem jakie zyski na arenie międzynarodowej mogliby z tego mieć. Że świat usłyszał o Katyniu? Że wszyscy usłyszeli że największa tego typu tragedia miała miejsce na terytorium Rosji? Nie zdecydowanie nie zgadzam się z Tobą.


Zysk jest jasny. Rosja pokazuje się od dobrej strony, publicznie wyraża współczucie dla Polaków i bla bla bla, czyli na arenie międzynarodowej ukazuje się jako kraj nam bliski, jako kraj pełen serca i troski. Nie mówię, czy zrobili to z prawdziwego żalu, czy na pokaz, ale efekt jest jeden, jakby nie patrzeć. Rosja stała się 'tymi dobrymi i wspaniałomyślnymi'.

A tak w ogóle, to stwierdzenie, że 'świat usłyszał o Katyniu' jest trochę nieprawdziwe. Jak się okazuje z wywiadów w zagranicznej prasie, ludzie na całym świecie doskonale wiedzieli o zbrodni katyńskiej, ale ze względu na to, iż Rosja jest światowym gigantem gospodarczym, nikt nie spieszył się z wyrażaniem publicznych opinii na ten temat. Tragedia w Smoleńsku i stanowisko samej Rosji jak gdyby rozwiązała ludziom języki, ale nie można się łudzić, ze nikt o niczym wcześniej nie wiedział i nagle świat się odmieni z tego powodu.
 
 
Doctor

Wysłany: 12-04-2010, 20:59   

Fehu napisał/a:
Jak się okazuje z wywiadów w zagranicznej prasie, ludzie na całym świecie doskonale wiedzieli o zbrodni katyńskiej

Moim zdaniem gdyby wiedzieli, to w każdej notce prasowej nie byłoby wyjaśnienia, o co z tym Katyniem chodzi.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 21:05   

Zgadzam się z Doctorem, społeczeństwa zachodnie mają problemy ze znajomością własnej historii, a co dopiero czyjejś. Nie idzie im nawet wtłuc do głowy, że "do cholery, nie POLSKIE obozy koncentracyjne!!". Temat oczywiście musiał być znany w pewnych sferach, jako ważny politycznie, i rzeczywiście, Fehu ma rację, że był pomijany jako drażliwy dla Rosji. Taka jest polityka. Turcji póki co też nikt nie wzywa do kajania się za masakry Ormian. Przykładowo.

Co do zachowania Rosjan, z Putinem na czele - cóż, niezależnie od tego, czy to był wypadek, czy może nie, Rosja ma tylko jedną możliwość, żeby wyjść z twarzą. Właśnie taką, jaką oglądamy - ułatwiać, pomagać i głaskać zapłakanych Polaków. Nie mówię o zwykłych Rosjanach, zwykłych ludziach... Oni naprawdę mają wielkie serca... Ale o establishmencie ogólnie pojętym. Taka jest polityka...
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-04-2010, 21:14   

Fehu napisał/a:

Zysk jest jasny. Rosja pokazuje się od dobrej strony, publicznie wyraża współczucie dla Polaków i bla bla bla, czyli na arenie międzynarodowej ukazuje się jako kraj nam bliski, jako kraj pełen serca i troski. Nie mówię, czy zrobili to z prawdziwego żalu, czy na pokaz, ale efekt jest jeden, jakby nie patrzeć. Rosja stała się 'tymi dobrymi i wspaniałomyślnymi'.

Hahaha :P Ukazuje się jako kraj nam bliski, pełen serca i troski, a przy okazji cały świat dowiaduje się, że zamordowali kilka tysięcy Polaków ;P Słaby deal ;P
 
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2010, 21:31   

Ale przecież 'to była tamta Rosja, teraz jesteśmy nową Rosją, i potępiamy tamtą starą' ;'p
Zawsze można się obronić, ot chociażby mówiąc, że nie popierasz samego siebie x]
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 21:32   

Ale to chyba nie było w kontekście opłacalności domniemanego zamachu, tylko w kontekście opłacalności takiego przytulnego zachowania :)

Edit:
Fehu napisał/a:
Zawsze można się obronić, ot chociażby mówiąc, że nie popierasz samego siebie x]

A to nawet całkiem rosyjsko-podobne ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2010, 21:34   

Cytat:
Ale to chyba nie było w kontekście opłacalności domniemanego zamachu, tylko w kontekście opłacalności takiego przytulnego zachowania :)


Om nom, nawet nie posądzam Rosji o zamach. Co to to nie. W dzisiejszych czasach to zbyt kretyńskie posunięcie. Przecież zamach można bardzo łatwo wykryć.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 21:55   

Fehu napisał/a:
Co to to nie. W dzisiejszych czasach to zbyt kretyńskie posunięcie. Przecież zamach można bardzo łatwo wykryć.
O tym już pisałam powyżej. Analizując sytuację - nie jest to niemożliwe.
Wykryć... :D Weź daj spokój... :D Przyjrzyj się okolicznościom mordu i kłamstwa katyńskiego :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 12-04-2010, 22:20   

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Cytat:

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
 
 
 
Grettir

Wysłany: 12-04-2010, 23:09   

No dobrze, ale są czarne skrzynki i nie było pewności, że wszyscy zginą, a gdyby ktoś przeżył to cała prawda mogłaby wyjść na jaw. Za duże ryzyko. Wiec, co najwyżej mogła to być awaria.
 
 
user194
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2010, 23:22   

Ale zbrodnia katyńska raczej nie była specjalnie tuszowana. Raczej wina była zwalona na kogoś innego. No i w Katyniu nie było żadnej czarnej skrzynki, która mogłaby nagrać knucia sowietów ;'x
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-04-2010, 23:36   

Grettir napisał/a:
No dobrze, ale są czarne skrzynki i nie było pewności, że wszyscy zginą, a gdyby ktoś przeżył to cała prawda mogłaby wyjść na jaw. Za duże ryzyko. Wiec, co najwyżej mogła to być awaria.




I ja się zgodzę. Jeśli chcieliby, to wybraliby coś pewniejszego, niż moment lądowania.

Ale jestem też zdania, że to nie jest szczególnie ważny temat do dyskusji,dopóki nie ujawnią żadnych danych.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 12-04-2010, 23:40   

Grettir napisał/a:
wszyscy zginą, a gdyby ktoś przeżył to cała prawda mogłaby wyjść na jaw
jakim cudem ktoś z pasażerów miałby na to wpaść?
Grettir napisał/a:
Za duże ryzyko. Wiec, co najwyżej mogła to być awaria.
To, co mówię, w żaden sposób nie przesądza niczego, ale politycznie rzecz biorąc, gdyby teoria zamachu była prawdą i była autorstwa Rosji, to Rosja nie ryzykowałaby prawie nic. Nawet gdyby prawda wyszła na jaw, tak jak pisał Abel - prawdy można się wypierać w żywe oczy przez dziesięciolecia. Można z oburzeniem sugerować spisek polskich śledczych etc etc, a polityka ma swoje prawa, świat przyjąłby tą "prawdę", która akurat odpowiadałaby interesom. To Polska znalazłaby się na pozycji w najlepszym razie niewygodnej, jeśli dowody byłyby wielkiej wagi, wówczas znaleźlibyśmy się pod polityczną ścianą. Zerwanie stosunków to najmniej co można byłoby zrobić. W przypadku poszlak, wyszlibyśmy na histeryków i rusofobów.

Ale to jest czyste political fiction, i to z założeniem, że sabotaż byłby autorstwa zagranicznego.
Na razie są wyłącznie wątpliwości, a nie żadna wiedza.

A wszystkim, którzy uważają, że niektóre rzeczy nie mają prawa się wydarzyć, bo są zbyt nieprawdopodobne, proponuję ćwiczenie - "co powiedziałbyś komuś, kto trzy dni temu powiedziałby ci, że w sobotę zginie w wypadku setka przywódców państwa i armii, tuż przy grobach katyńskich, niemal w rocznicę tamtego mordu".... Przecież to się nawet na scenariusz filmu nie nadaje....Jest zbyt nieprawdopodobne...

Fehu napisał/a:
Ale zbrodnia katyńska raczej nie była specjalnie tuszowana.
Słucham... :shock: Oj, chyba jednak nie wiesz specjalnie dużo o okolicznościach...
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 13-04-2010, 00:03   

hmmm... Ja uważam że mogła to być presja. Gdyby polecieli na zastępcze lotnisko nie wzięliby udziału w obchodach. To w umysłach wielu pasażerów nie mogło mieć miejsca.
Ale to jak większość powyższych postów, tylko spekulacje.

Fehu napisał/a:
le zbrodnia katyńska raczej nie była specjalnie tuszowana. Raczej wina była zwalona na kogoś innego.

Proszę... toż to podstawa podstaw wiedzy na temat tej zbrodni... jak można popełniać takie błędy?
Ostatnio zmieniony przez Travor 13-04-2010, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grettir

Wysłany: 13-04-2010, 00:13   

Yngvild napisał/a:
jakim cudem ktoś z pasażerów miałby na to wpaść?


a czy ja mowie o pasażerach, a piloci to by się nie skapnęli? ;-)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 13-04-2010, 00:14   

Travor napisał/a:
Gdyby polecieli na zastępcze lotnisko nie wzięliby udziału w obchodach.
Wyobrażasz sobie taką uroczystość bez udziału polskiej reprezentacji?? Przeróżne obchody już nieraz bywały przesuwane ze względu na spóźnienie którejś delegacji i tak byłoby i teraz.

Hej, to nie ja napisałem o tuszowaniu :P
 
 
 
Travor 

Wysłany: 13-04-2010, 00:16   

Kurcze jak to się stało :shock: Już poprawiłem

Hodo napisał/a:
Wyobrażasz sobie taką uroczystość bez udziału polskiej reprezentacji?? Przeróżne obchody już nieraz bywały przesuwane ze względu na spóźnienie którejś delegacji i tak byłoby i teraz.

No chyba że tak. W telewizji mówili inaczej ;) ;) ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-04-2010, 00:33   

Grettir napisał/a:
a czy ja mowie o pasażerach
Napisałeś "gdyby ktoś przeżył" :)

Travor napisał/a:
Ja uważam że mogła to być presja.
Dzisiejsze badania dwóch skrzynek to wykluczyły, jak słyszałam. Do tej teorii jest dokładnie tyle samo podstaw, jak i do innych teorii spiskowych. Zwracam uwagę, że to oskarżenie podobnej wagi jak oskarżenie kogoś o zamach.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 13-04-2010, 00:33   

Już się zaczyna bagienko:
http://wiadomosci.gazeta....POSLUCHAJ_.html
http://www.konserwatyzm.p...Wiadomosc/5550/
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-04-2010, 00:41   

Nieuniknione, tu raczej nie działa zdanie 'ciszej nad tym grobem'.
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-04-2010, 00:44   

ha, classic ;)
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9