Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atest dla stroju - wątek ogólny
Autor Wiadomość
Al Zuar 

Skąd: Poznań
  Wysłany: 19-06-2011, 23:21   Atest dla stroju - wątek ogólny

Bardziej klarownie:
Temat dla pytań w stylu: "Czy taki strój przejdzie jako fabularny?".

Rozpocznę pierwszy:

W tym roku chciałbym zagrać w uniformie przystosowanym bardziej do współczesnych działań militarnych, niż do luźniejszej gry terenowej, jednakże szczęśliwie nie jest to kombinezon chamsko wręcz obładowany elektroniką i ekwipunkiem rodem z jednostek specjalnych.




Jest to Ghillie Suit, snajperski strój maskujący, patent używany w armii szkockiej jeszcze w XIX w. Sądzę, że gdyby trzymać się historycznych faktów, na bazie których stworzony jest często świat fantasy, o wcześniejszym nieużywaniu czegoś podobnego (czyli w okresie średniowiecza), to mam spory problem. Jeżeli jednak MG zrobiłby od tego wyjątek opierając się właśnie na tym, że jest to uniwersum fantastyczne, gdzie możliwe są drobne różnice, to wtedy było by miodnie. Moje pytanie brzmi: Przejdzie?

Z góry dzięki za pozytywne rozpatrzenie :)
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
Ostatnio zmieniony przez Al Zuar 19-06-2011, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karalek 
Iker

Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2011, 23:37   

a jaką zamierzasz mieć profesje?
_________________
Obozowy Iker z Urwisa 2008, 2009, 2010 i z normala w 2011r. oraz z I turnusu w 2012, 2013 i 2014 roku. A w 2015 na +18 Mgr. Iker Fries czyli alchemik ze specyficznym hobby
 
 
 
Abel 

Wysłany: 19-06-2011, 23:44   

Nie, złe pytanie ;)
 
 
Al Zuar 

Skąd: Poznań
Wysłany: 20-06-2011, 11:09   

@up Co w takim razie muszę z tym zrobić, żeby dostało atest? Podkreślam, że kombinezon ze zdjęcia nie jest mój, ale posiadam niemal identyczny.
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
Ostatnio zmieniony przez Al Zuar 20-06-2011, 11:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
karalek 
Iker

Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2011, 12:29   

hmmmm zastanówmy sie, może odpowiedzieć na pytanie jakie zostało postawione przed tobą
_________________
Obozowy Iker z Urwisa 2008, 2009, 2010 i z normala w 2011r. oraz z I turnusu w 2012, 2013 i 2014 roku. A w 2015 na +18 Mgr. Iker Fries czyli alchemik ze specyficznym hobby
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-06-2011, 14:44   

Chciałabym poznać odpowiedź na pytanie o profesję, zakładam, że będzie to zwiadowca czy inny ranger.

Więc tak - wersja z górnego zdjęcia jest w pełni ok. Wersja dolna trochę mniej, ale też bym ją puściła, jest z nią tylko inny problem. Nie wiem, jakim graczem będziesz, ale tak oryginalny strój MUSI iść w parze z umiejętnościami terenowymi. Jeśli zwiadowca w takim stroju okaże się bardziej "owca" niż "zwiad", to strój będzie jedynie źródłem wesołości dla całej grupy, ze mna na czele.
Widzę tutaj też jeszcze jeden problem - strój jest typowo pod robienie zasadzek. Jak przyjdzie do szybkiego przemieszczania się (zwanego tu i ówdzie spieprzaniem ;) )przez chaszcze, to mogłabym postawić w zakład swoją świnkę morską, że większość tego stroju zostanie Ci na trasie tego przemieszczania ;) Na krzakach, w charakterze ozdoby ;) Nie wspomnę już o możliwości upałów +30 w cieniu oraz o lejącym deszczu, po którym strój zacznie ważyć trzykrotnie więcej ;) A potem o konieczności wysuszenia go, w przeciwnym razie po kilku dniach pojawi się na nim kilka roślinek maskujących więcej ;) I całkiem niemaskujący zapach :P
Rozważ to poważnie :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-06-2011, 15:55   Re: Atest dla stroju - wątek ogólny

Al Zuar napisał/a:
Z góry dzięki za pozytywne rozpatrzenie :)
Sugerujesz, że strój został już dopuszczony tylko jeszcze sobie tego nieuświadomiliśmy... Jesteś Heglistą?

:D
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 20-06-2011, 16:52   

Indiana napisał/a:
Więc tak - wersja z górnego zdjęcia jest w pełni ok. Wersja dolna trochę mniej, ale też bym ją puściła, jest z nią tylko inny problem.

Nie wiem czy zauważyłaś, ale to jest ta sama wersja, tylko z tyłu i z przodu. :P

Moje pytania:
1. Czy ty zamierzasz w tym stroju chodzić na codzień, czy zakładać tylko na akcje?
2. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że strój snajpera został zaprojektowany do leżenia godzinami w miejscu, więc takie rzeczy jak przepuszczalność powietrza, czy wygoda poruszania się nie były priorytetem projektantów? Na naszych obozach czajenie się występuje marginalnie, za to przeważa bieganie i maszerowanie.
3. Czy zdajesz sobie sprawę, że pierwszego dnia dostaniesz ksywkę Chewbacca ? :D

Po mojemu wojskowy kamuflaż nie pasuje do klimatu, noszenie go na akcje będzie niekomfortowe.. Jako strój zapasowy, do założenia w konkretnej sytuacji ujdzie. Ale wojskowe plamki będą z bliska kłuły w oko.

Ostateczny werdykt wydaje jak zawsze Indiana ;)
 
 
 
Al Zuar 

Skąd: Poznań
Wysłany: 20-06-2011, 20:06   

@up

1. Przewiduję zakładanie go tylko w określonych sytuacjach (zasadzka, "podchody", ew. misja indywidualna). Mam jako taki strój, w którym mogę chodzić na codzień.
2. Przepuszczalność powietrza i wygoda poruszania były priorytetem osoby, która go dla mnie wykonywała. Można sobie pobiegać po najgęstszych krzakach. Upał nie przeszkadza. Ghillie ma na plecach "wentylację" ;)
3. Pseudonim "Wookie" dla kogoś noszącego ten uniform jest mi znany od dłuższego czasu :P Dodam, że mi nie przeszkadza.



-
Indiana napisał/a:
mogłabym postawić w zakład swoją świnkę morską, że większość tego stroju zostanie Ci na trasie tego przemieszczania
Ano wątpię. Farsz sztuczny kombinezonu został zamocowany dostatecznie solidnie, żeby nie urwał go byle kolec z krzaka róży. Co innego tyczy się farszu naturalnego, który należy umieścić na stroju, a umieścić nie znaczy przymocować, więc można potracić parę gałązek, po których nie będzie się płakało podczas spieprzania przed 500-osobowym oddziałem kolesi z pawężami :P
- Mogę pokombinować z zasłonieniem moro.
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
Ostatnio zmieniony przez 20-06-2011, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Viron 
Viron van Redriel


Skąd: aronoł
Wysłany: 20-06-2011, 21:51   

Jeśli miałbym się wypowiedzieć, to uważam, że ten strój jest tylko trochę bardziej klimatyczny od dresów Nike! Jeśli jedziesz na weterana, to kiepsko, bo mi osobiście będziesz takim strojem psuł na maksa klimat. Bo wygląda on bardziej na potyczkę w paintballa, niż na LARPa. To moro totalnie nie pasuje. No, chyba, że byś rzeczywiście je zasłonił. Sama "pelerynka" z roślinek jest ok.
_________________
2006 - Viron
2007 - Viron
2008 - Engvar (??????????) :D
2009 - Viron
2010 - Viron
2011 - Viron
2012 - Viron
 
 
Al Zuar 

Skąd: Poznań
Wysłany: 20-06-2011, 22:06   

Dobra, moro zostanie zaszyte brązowym lnem. Wszyscy zadowoleni?
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
 
 
Abel 

Wysłany: 20-06-2011, 22:33   

Ale to nie chodzi o zadowolenie, tylko o jakąś taką... logikę ;)
 
 
Travor 

Wysłany: 20-06-2011, 23:15   

Hodo napisał/a:
3. Czy zdajesz sobie sprawę, że pierwszego dnia dostaniesz ksywkę Chewbacca ? :D

Padłem :D :D :D

P.S. Ja, gdybym mając na uwadze tegoroczne realia zobaczył kolegę wychodzącego z puszczy, to bym bił kijem ew. na alarm ;) Ale generalnie adaptacje militarnych klimatów również w mojej opinii średnio pasują do scenerii. ;)

P.S.2. Obszycie z lnu bardzo poprawi sprawę, ale nadal będzie to wyjątkowo nietypowy ubiór wymagający jak sądzę pewnego wyjaśnienia.
Ostatnio zmieniony przez Travor 20-06-2011, 23:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Al Zuar 

Skąd: Poznań
Wysłany: 20-06-2011, 23:41   

Travor,

Gdyby ztuningowane Ghillie nie przeszło, moje pomysły na wielki Plan B kończą się na tym:
http://suptg.thisisnotatr...79858484129.jpg

Dzisiaj działam jak 30 letni Ursus na soku z buraków, więc dam znać co wykombinowałem kiedy indziej.
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
 
 
Abel 

Wysłany: 20-06-2011, 23:45   

Podrasuj plan B.
 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-06-2011, 01:47   

Człowiek Krzak był chyba też na początkującym w zeszłym roku.
 
 
Abel 

Wysłany: 21-06-2011, 01:53   

I zostawiał ślady swojej krzakowatości na każdym możliwym kroku ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 21-06-2011, 12:17   

Illima napisał/a:
Sugerujesz, że strój został już dopuszczony
Hmm..
Hodo napisał/a:
Ostateczny werdykt wydaje jak zawsze Indiana

Indiana napisał/a:
wersja z górnego zdjęcia jest w pełni ok. Wersja dolna trochę mniej, ale też bym ją puściła

Więc to chyba znaczy, Illima, że niniejszym go dopuściłam.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Al Zuar 

Skąd: Poznań
Wysłany: 21-06-2011, 12:26   

Ok. Kwestia mojego stroju rozwiązana. Nie zapomnę oczywiście o modernizacji lnem, żeby jakoś wyglądał od przodu ;)
_________________
"Strzeż mnie panie przed przyjaciółmi, z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę"
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-06-2011, 16:49   

Pisałem to w kontekście zdania, które zacytowalem Indi. :)
 
 
Krecik 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-06-2011, 18:39   

Ojej, będzie ciepło...
 
 
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 29-06-2011, 15:04   

Skoro jest temat o strojach to i ja się dołączę. Czy taki strój wpasowuje się w realia świata?

http://imageshack.us/phot.../dsc00456c.jpg/

http://imageshack.us/phot...dsc00457bg.jpg/

Strój dla postaci elfa, drużynnika. Wymaga jeszcze "wykończenia", tzn. zmycia śladów po ołówku itp.

Tak w przybliżeniu:
- Szara tunika do kolan,
- Roboczo pod spodem zwykła koszulka bez nadruków,
- Pas skórzany + sakiewka,
- Dżinsy bądź proste spodnie z bawełny,
- Buty robocze, powyżej kostki - takie jak dostają na wyposażeniu pracownicy kopalń,
- Elementy zbroi (karwasz + naramiennik) z utwardzanej skóry,

No... to chyba tyle. Więc jak uważacie czy wykonany przeze mnie strój pasuje do realiów i postaci jaką mam zamiar grać? Z góry dzięki za opinie i ewentualne sugestie ;)
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

 
 
karalek 
Iker

Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2011, 15:07   

osobiście mnie sie podoba ale będziesz miał tylko na jednej reće naramienniki czy na obu?
_________________
Obozowy Iker z Urwisa 2008, 2009, 2010 i z normala w 2011r. oraz z I turnusu w 2012, 2013 i 2014 roku. A w 2015 na +18 Mgr. Iker Fries czyli alchemik ze specyficznym hobby
 
 
 
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 29-06-2011, 15:23   

Tylko na jednej. Do kompletu wchodził tylko jeden karwasz i naramiennik. W lewej ręce i tak pewnie będę trzymał tarczę więc nie będzie to problemem.
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

Ostatnio zmieniony przez Tristan 29-06-2011, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2011, 15:37   

Jak dla mnie nie wygląda źle. Trochę workowato, ale nie tak źle.

PS: Ładny plakat :)
PS2: Wydaje mi się, że skądś cię znam. Czy ty nie byłeś przypadkiem w zeszłym roku na 4 turnusie Tol Calen?
 
 
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 29-06-2011, 15:52   

Gvyn napisał/a:
Jak dla mnie nie wygląda źle. Trochę workowato, ale nie tak źle.

PS: Ładny plakat :)
PS2: Wydaje mi się, że skądś cię znam. Czy ty nie byłeś przypadkiem w zeszłym roku na 4 turnusie Tol Calen?


Dzięki ;)
PS: Dzięki :D
PS2: Owszem byłem. Grupa Mistrza Rajtara - Daniel :D
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2011, 16:22   

Nie ma za co.
PS: Nie ma za co.
PS2: Wiedziałem. Ja byłem w grupie Mistrza Alika - Kozak.
 
 
ailiS 
alchemiczka


Skąd: z Koszmaru
Wysłany: 29-06-2011, 18:52   

mnie się nie podoba ;)

P.S. Mną się nie przejmuj
P.P.S. Zwracajcie uwagę na pisanie niektórych skrótów.
_________________
Banda nierobów!
 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2011, 19:48   

Oj tam, oj tam :P
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-07-2011, 02:57   

ailiS napisał/a:
P.P.S. Zwracajcie uwagę na pisanie niektórych skrótów.


Coraz bardziej Cię lubię :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10