Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcza
Autor Wiadomość
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2010, 17:23   

Dzięki za odpowieź. A w sumie nie będe opisywać :-) . Zdjęcia załączam. Proszę o komentarze co do atestu
Ostatnio zmieniony przez Jachu 13-03-2010, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 13-03-2010, 17:24   

Spoko tarcza ;) Tylko ją ładnie pomaluj. Proponuję 3 księżyce jako herb ;)
 
 
 
Onfis 

Wysłany: 13-03-2010, 18:04   

Ja wiem co na niej będzie: tło czarne, a na środku taka ładna biała runa z drowiego alfabetu. Zgadłem? ;)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-03-2010, 19:34   

Co to jest drowi alfabet? ;P

Jachu, na podstawie zdjęć nie mam żadnych zastrzeżeń, na 99% ją dopuścimy. Nie widzę, jak prezentują się te śruby mocujące imacz po zewnętrznej stronie, pod tym płótnem. Z czysto praktycznego powodu, jeśli są mocno wystające, to trzeba je spiłować albo np. okleić poxiliną czy coś, inaczej po kilku odebranych ciosach rozerwą płótno, a wtedy będą szkodzić bokenom.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2010, 19:56   

tia, a ja bym dał herb korsarzy czarnej arki :D
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2010, 15:29   

Będzie co Onfis mówił. Herb drowbandu. Taki wymóg :-)
 
 
Travor 

Wysłany: 14-03-2010, 20:42   

Czyi wymóg, że tak się spytam?
 
 
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2010, 21:06   

Przywódców Drowbandu ot co :-D
 
 
Travor 

Wysłany: 14-03-2010, 21:21   

Ale ta tarcza jest przecież na silberberg? Jej zdobienia powinny być zgodne z twoją postacią... nie z jakimiś poza fabularnymi wymogami grupy niezwiązanej z obozem...
 
 
Grettir

Wysłany: 14-03-2010, 21:54   

Travor napisał/a:
Ale ta tarcza jest przecież na silberberg? Jej zdobienia powinny być zgodne z twoją postacią... nie z jakimiś poza fabularnymi wymogami grupy niezwiązanej z obozem...


Travor ma bezsprzecznie rację, od kawałka lnu(czy nawet prześcieradła) się nie bankrutuje, a na obóz mógłbyś ją pomalować w konwencji swojej postaci.
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-03-2010, 23:51   

a powiedz mi dlaczego alfabetu drowów na tarczy nie mogą np. używać elfy podziemne? Może to zapożyczenie z konkretnego systemu, ale nie łoi srogo po klimacie i wygląda nienajgorzej... A po drugie, tarcza już jest obita, a obicie zawsze można wymienić...
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Travor 

Wysłany: 15-03-2010, 00:09   

Varthanis napisał/a:
a powiedz mi dlaczego alfabetu drowów na tarczy nie mogą np. używać elfy podziemne? Może to zapożyczenie z konkretnego systemu, ale nie łoi srogo po klimacie i wygląda nienajgorzej...

Powiedziałbym nawet że wygląda bardzo dobrze. Tylko że Jachu już podał przyczyny umieszczenia takiego znaku. I bynajmniej nie są to przyczyny fabularne :]
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 15-03-2010, 00:44   

Mnie tam nie krzywdzi, że użył takiego, a nie innego znaku z przyczyn fabularnych bądź nie ;] Mógłby tam być nawet znaczek z Wojowniczek z Księżyca, jesli byłby klimatowy.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 15-03-2010, 01:06   

Ale macie problemy ;) Jeśli znak uzasadni, będzie zajedwabiście. Jeśli nie, będzie mniej jedwabiście, ale też bez dramatu, oj tam oj tam :P
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Varthanis 
Nekromanta z Północy


Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-03-2010, 01:33   

ale ale, Travorze, nie wiesz jaką postacią Jachu będzie grał na obozie, więc jeśli będzie to postać której ten symbol będzie pasował do reszty, to ogólnie żaden problem :) tyle z mojej strony :)
_________________
Jag tog mitt spjut jag lyfte mitt horn.
Fran hornets läppar en mäktig ton.
Hären lystrade marscherade fram.
De gav sig mitt liv, bergets stamm!

Dobry elf to martwy elf.
 
 
 
Travor 

Wysłany: 15-03-2010, 09:53   

Nie mogę się nie zgodzić^^
 
 
maxus
[Usunięty]

Wysłany: 29-04-2010, 11:57   

A czy tarcza z płyty akrylowej przejdzie :?: :?: :?:
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 29-04-2010, 21:03   

Że jaka? Na pewno akryl?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
maxus
[Usunięty]

Wysłany: 29-04-2010, 21:56   

Tak.
Jestem pewien w 100%
Ostatnio zmieniony przez maxus 29-04-2010, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 29-04-2010, 22:17   

To kup se taki arkusz, poproś kolegę, żeby ci go potrzymał (Travor, nie zgadzaj się ;) ), a potem mocno walnij w niego pięścią. W arkusz, nie w kolegę.

Nie ma mowy, żaden akryl.
Przestańcie kombinować bez sensu, macie podane materiały które się sprawdzają, to po co utrudniacie życie sobie i nam przy okazji?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 29-04-2010, 22:38   

:angry: :angry: :angry: Maxus :angry: :angry: :angry: , normalnie wezmę szamszyr i wbiję... pilnuj SWOJEJ tarczy co? :angry: :roll:

Wszystko wyjaśniam :roll:
Sytuacja była mniej więcej taka że chodziłem po budowlańcach w poszukiwaniu płyty polipropylenowej itp. natrafiając raczej na różne odmiany sztucznego szkła. I większość była dziadowska. Ale patrzę - jest plastikowa płyta wytrzymała, wyraźnie z innego plastiku. Akryl. Pierwsze słyszę ale ok, zapamiętuje. Sprawdzam w necie. Stosowane m. in. w oknach łodzi podwodnych. Okeeeej to chyba będzie dobra :D Więc kupuję. I grzmocę i grzmocę w nią co tylko potwierdza że jest wytrzymała a przy tym leciutko giętka. Jej właściwości do złudzenia przypominają właściwości płyt polipropylenowych itp. Sprawdzam już po zakupie stronę producenta. No i tam piszą że niemiecki producent itp. itd blablabla "wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych, w tym bezpośredniego uderzenia" oraz - co ogromnie ważne - "co najważniejsze, przy pęknięciu nie powstają odpryski i ostre krawędzie (dlatego też nazywane jest szkłem bezpiecznym)."
Więc sobie myślę - no normalnie idealne :D
Uznacie mi co nie? :-/
 
 
Abel 

Wysłany: 30-04-2010, 00:23   

kONbinatorzy, że tak powiem ;)
 
 
Travor 

Wysłany: 30-04-2010, 00:25   

Akurat w tym wypadku nie kombinowałem, poszedłem na łatwiznę ;)

EDIT: Poza tym dziwię się że nie znacie płyt akrylowych :D Takie świetne tworzywo :D I wykorzystywane w oknach łodzi podwodnych ;) ;) ;) Toż to niezbijalny argument :D
Ostatnio zmieniony przez Travor 30-04-2010, 00:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 30-04-2010, 01:05   

Chodzi ci o tak zwany plexiglas? Szkło akrylowe?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 30-04-2010, 01:14   

Zabrzmiało groźnie :) Aż boję się powiedzieć... tak :)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 30-04-2010, 01:17   

Aha. No to się muszę zastanowić. Plexiglas ciężko połamać, ale strzela z dość ostrą krawędzią. Z drugiej strony - mówimy o tarczy, którą nie wolno uderzać.

A grubość?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 30-04-2010, 01:21   

Teoretycznie producent gwarantuje że nie strzela ostrą krawędzią... ja biorąc pod uwagę przeznaczenie tej "płyciny akrylowej" jestem skłonny w to uwierzyć... bezpieczna szyba te sprawy ;)

0,5cm na to od zewnętrznej strony pójdzie jeszcze skórka.

EDIT: Kurcze, komplikują się sprawy, a miało być tak fajnie.
Ostatnio zmieniony przez Travor 30-04-2010, 01:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-04-2010, 01:31   

Może zdobądź mniejszy skrawek i tłucz w niego młotkiem. W końcu pęknie/odłamie się/cokolwiek. Będzie wyjaśnienie.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 30-04-2010, 01:39   

Mhm, więc w razie dziabnięcia kogoś na obozie mam pisać do producenta zażalenie, tak? :roll:
Połamania bokenem raczej nie widzę. Ale bez problemu widzę opcje, że ktoś się na to wywali, nadepnie itp. Tworzywo pęknie, a potem ktoś tą tarczą machnie komuś po pysku.

Byłabym skłonna dopuścić tworzywo w granicach 0,8 cm - 1,0 cm.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 30-04-2010, 09:31   

Nie no rozumiem, bezpieczeństwo najważniejsze. Trzymajcie kciuki za zwrot :/ Bo 3 dyszki na to poszły...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13