Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiastunie filmowym
Autor Wiadomość
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 30-05-2011, 02:08   Zwiastunie filmowym

Tu można komentować.
 
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-05-2011, 02:22   

Biorąc pod uwagę ilość i jakość materiału jaki mieliśmy, należy pochwalić Cię Indi za montaż. :)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 30-05-2011, 02:35   

Haha, czyli że jest dobrze czy do rzyci? ;) ;) ;)
Nie było tak źle z materiałem :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 30-05-2011, 02:40   

Pewnie. Ilościowo i jakościowo był super. Ale nie na darmo nazwa działu jest "Gracze o..." , Illimo ;)
Ostatnio zmieniony przez Hodo 30-05-2011, 02:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-05-2011, 10:39   

Ej no! Chcesz powiedzieć, że moje członkostwo w kadrze odbiera mi honorowy status weterana?! :D

Indi, jest supcio! Twarz w drzewie świetna! :D
 
 
karalek 
Iker

Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2011, 14:59   

Zwiastón bardzo dobry nie wiem czy nie lepszy od zeszło rocznego. Już sie niemoge doczekać obozu
_________________
Obozowy Iker z Urwisa 2008, 2009, 2010 i z normala w 2011r. oraz z I turnusu w 2012, 2013 i 2014 roku. A w 2015 na +18 Mgr. Iker Fries czyli alchemik ze specyficznym hobby
 
 
 
Pedro 

Wysłany: 30-05-2011, 15:48   

karalek napisał/a:
Zwiastón
jest moim zdaniem do kitu, ale zwiastun czuć trochę mrocznym klimatem. Podoba mi się.
Ostatnio zmieniony przez Pedro 30-05-2011, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 30-05-2011, 16:43   

A mi, szczerze, trochę mniej niż zeszłoroczny. Ale owszem, bardziej mroczny i tajemniczy... Już się boję, jak wy kapłańską kastę w fabułę wkręcicie. Jak tu kurcze wydumać, co powstało w mózgach silberbergowej kadry?
Posumowując, aby do rozdania misji. :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
ailiS 
alchemiczka


Skąd: z Koszmaru
Wysłany: 30-05-2011, 18:24   

mam mieszane uczucia c.d.n.
czekajcie, jadu nabieram...
_________________
Banda nierobów!
 
 
Gvyn 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2011, 19:30   

Zeszłoroczny był bardziej zrozumiały.
 
 
karalek 
Iker

Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2011, 19:33   

chyba dawał więcej informacji a ten pozostawił wiele nie wiadomych
_________________
Obozowy Iker z Urwisa 2008, 2009, 2010 i z normala w 2011r. oraz z I turnusu w 2012, 2013 i 2014 roku. A w 2015 na +18 Mgr. Iker Fries czyli alchemik ze specyficznym hobby
 
 
 
Viron 
Viron van Redriel


Skąd: aronoł
Wysłany: 30-05-2011, 19:41   

No i zdaje się, że o to chodzi.
A efekty bardzo mi się podobają ;) Ewolucja wręcz z roku na rok zachodzi :)
_________________
2006 - Viron
2007 - Viron
2008 - Engvar (??????????) :D
2009 - Viron
2010 - Viron
2011 - Viron
2012 - Viron
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 30-05-2011, 19:48   

Wiadomo, Aerlinn, że wszystkiemu winny jak zwykle jest kler ;)
 
 
 
Nox 
Noxxis Młotodzierżca


Skąd: Z Shamaroth'u
Wysłany: 30-05-2011, 20:27   

O żesz ty! Niezły nawet. Mrocznawy... jest git!
_________________
Noxxis Młotodzierżca, Kapłan Wajana, Mag Runiczny, Saper oraz antytalent handlowy. W latach 2010 i 2011, oraz 2012, lecz z brakiem możliwości kontynuacji.
Właściciel łokcia nie do zdarcia i kolana nie do wygięcia... Tak się zastanawiam... Co następne sobie uszkodzę?
 
 
Enid 
kanalia


Skąd: Marki
Wysłany: 30-05-2011, 22:25   

Od początku:
Nie wiem, czy tylko mi tak podobają się przejścia z mapy świata do miejsca akcji. Niezależnie od tego, przypadła mi do gustu taka forma wprowadzenia gracza w wydarzenia. Zdecydowanie bardziej podobają mi się napisy pojawiające się podczas filmu, aniżeli monolog żywego narratora. Sceny walki przy tak niewielkim nakładzie osób są bardziej niż satysfakcjonujące. Ta płonąca ziemia, dym, urywki starć- wow :mrgreen: Nie za bardzo podoba mi się ta świecąca, lewitująca kulka. Być może dlatego, że jakoś nigdy nie podobały mi się efekty komputerowe :P Scena z krwawymi śladami na twarzy Kharie i Karolą stającą się częścią drzewa jest naprawdę interesująca i taka... brrr :D Wszystkie mhhroczne rytuały oraz nowe postaci pojawiające się na filmiku dają dużo do myślenia. I bardzo dobrze, zwiększa to uczucie zniecierpliwienia. Ogólnie uważam, iż filmik dobrze zrobiony. Tajemniczy oraz klimatyczny, z muzyką pasującą do akcji. Gratuluję :)
 
 
 
Travor 

Wysłany: 30-05-2011, 22:30   

To tak :)
Na początek analiza scen. Dobra muzyka i krótka retrospekcja, kilka znanych scen, kilka nie gorszych ujęć nie użytych widać w poprzednim filmie. I wielkie rozczarowanie. Żaden głos do mnie nie gada, ale kolejny slajd z napisami. No szkoda trochę, to z mojego punktu widzenia taki krok wstecz. Ktoś tam narzekał na lektora, ale mi osobiście bardzo on i generalnie taka forma przypadł do gustu. Ale dalej. Zwrócenie uwagi na Puszczę Południową i kilka naprawdę ładnych ujęć. Zwłaszcza to drugie mi się podoba (1:05) to rzeczywiście wygląda jakby odmienny typ lasu wbijał się w drugi. Dalej całkiem ładne ujęcie kazamaty z drobnym dymkiem. Coś w stylu ścieżek szaleństwa? A może jedna z budowli elfów trzymających puszczę w ryzach? Kto wie. Kadra wie. Dalej. Muzyka w tle na mój gust nie najlepiej pasująca, no ale może kwestia gustu. Dalej piedestałek (piedestałek? :P ) i czaszka, czyli budujemy klimat. No i klasyczna scena uciekających nóg. Dalej Illima. Tu chciałbym powiedzieć że wielki szacunek do stylizatorów, naprawdę świetnie wyciągnęli elfickość z urody Illimy :) A i strój niczego sobie. Znowu uciekamy. Kilka ujęć z tej serii. I tu chyba zaczyna się moja ulubiona część filmu Chwila dla Karoli, fajnie, wiarygodnie zagrane. Potem scena z magiem lub tym podobnym odprawiającym coś przy piedestale czy innej tam kapliczce. Sceneria i muzyka w tym momencie super. Slajd i znów uciekamy i generalnie jesteśmy przerażeni. W międzyczasie Illima czuwa. Chwila dla mrocznego spojrzenia Hoda, też ładnie ucharakteryzowanego. Teraz fajna scena z odkopaniem człowieka, profesjonalnie przykrytego, to było fajne :) I scena z czarami co do której mam mieszane uczucia. Gdy po raz pierwszy oglądałem pomyślałem sobie "Ok, ładny efekt, ale nie aż tak fajny żeby ta scena tyle trwała...". Ale teraz już po którymś tam nastym razie generalnie oceniam pozytywnie. Mega strój, realistyczna gestykulacja i ładny efekt. Znaczenie? Hmm wygląda jakby absorbował jakąś energię do swojego amuletu. Trudno stwierdzić coś więcej. Muzyka w tym miejscu bardzo dobra. O i teraz świetna scena świetna. Warto było czekać, aż dobiegnie ;) ;) :D Wygląda jakby naprawdę zdzierała sobie część twarzy, albo dochodziło do jakiejś mutacji. No. I ta świetnaaaaa maska :D :D :D Strasznie przy tym zabawna :D :D :D I muzyk pasuje. Po tej świetnej scenie mamy wątek Illimy. Spotyka dwie białe panny z czego jedna rozkłada ręce a druga świeci. Potem coś na zasadzie "zabierają chorego do magicznego źródełka gdzie skropiony cudowną wodą ozdrowieje". Potem piękne zdjęcia Twierdzy Srebrnogórskiej i tekst. Od czapy samnijka. Potem nakładające się obrazy w tym dość tajemniczego obiektu o elfickiej architekturze. Ładne, wygląda rzeczywiście jak elficki budynek wybudowany w klimacie srebrnogóskim ;) Następne ujęcie bardzo fajne, tajemniczej postaci której czarnymi szatami powiewa wiatr. To chyba po prostu inne ujęcie "kobiety w żałobie" z poprzedniego trailera, ale bardzo fajne i może być interpretowane zupełnie jako coś innego. Chyba od czapy ork. Wniesienie rannego. Demon. :D :D :D jako akcent sympatyczny. Elfka z Laro bodajże, ściska czyjąś dłoń. Superbohater Illima ocalił już Hoda i wspina się na kolejną ścianę ratować kolejnych w potrzebie :D :D Kolejny fajny stwór. (no i te maski, sa świetne świetne). Potem uleczenie. Mina zdrowiejącego Hoda genialna :D :D :D Mroczny wzrok Hoda tura druga. Sojusz Laro-Aenhil (jeśli Karola to księżna Savra, to widać ten cały Adarnil to kicha i wolał gonić wiewiórki zamiast osobiście się pojawić, no i przysłał Olę :D ) Nowe ujęcie "dającego nura do dziury tryntyjczyka", tym razem zobaczywszy kamerę postanowił się zmyć ;) Wergundka chyba od czapy. Samnijka znowu, chyba od czapy. Illima w nieznanym budynku. Kilka krótkich scen no i majstersztyk jeśli chodzi o "efekty specjalne" czyli drzewko zjada Karolę, bardzo fajne. Pod koniec pochodnia, chyba od czapy. No i efekt który bardzo lubię w różnego rodzaju zwiastunach i trailerach czyli regularne pukanie po skończeniu się muzyki i ew. głosów :D
Podsumowując, ten zwiastun podoba mi się najmniej ze wszystkich. Głownie boli mnie rezygnacja z lektora, swego czasu mogłem w nieskończoność słuchać "Mieliśmy szczęście. Przyszło nam walczyć u boku największego wodza, jakiego nosiła ziemia."... Dwa muzyka była w dwóch poprzednich moim zdaniem o wiele lepiej dobrana. Tu miejscami nie pasowała do tego co się dzieje na ekranie. Trzy generalnie klimat dwóch poprzednich o wiele bardziej przypadł mi do gustu. Był konkretny, może to po prostu ja nie zrozumiałem niektórych scen ale mam wrażenie że nie pasowały do całości. Na początku była retrospekcja, ok, ale późniejsze wstawki z samnijka, orkiem, wergundami i tryntyjczykami nie pasowały do generalnej tematyki, którą były wydarzenia na południu, przez co w moich oczach psuły jednolitość klimatu. W oczy rzuciła mi się też strasznie mała ilość aktorów - 4 bodajże. Gdyby nie ujęcia z poprzedniego roku ciągle widzielibyśmy te same twarze.
To co w filmiku jest fajne to że jakość poszła wprzód, realistyczna charakteryzacja (szczególnie jeszcze raz przypomnę świetną scenę "mutacji" Kharie), wciąż tak wysoki poziom kostiumografii i przede wszystkim nowość - "efekty specjalne", ładnie zrobione, bez tandety. Punktowo strona muzyczna również w porządku. I gra aktorska wszystkich państwa, w przeciwieństwie do poprzednich filmików bez wpadek, w 100% profesjonalna i wyglądająca naturalnie.
Na koniec chcę powiedzieć że oczywiście doceniam całą pracę jaką musieliście włożyć w ten film.
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 31-05-2011, 00:54   

ailiS napisał/a:
czekajcie, jadu nabieram...

Czekamy, czekamy :)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 31-05-2011, 01:05   

karalek napisał/a:
chyba dawał więcej informacji a ten pozostawił wiele nie wiadomych
Hodo, a tak krzyczałeś, że za dużo wyjawiam :) Mówiąc szczerze, zeszłoroczny mówił mniej o samej fabule, więcej o sytuacji na świecie. Tu jest dużo scen, które złapiecie dopiero po obozie.

Enid napisał/a:
jakoś nigdy nie podobały mi się efekty komputerowe
Enid napisał/a:
Karolą stającą się częścią drzewa jest naprawdę interesująca i taka... brrr
To jest lekka sprzeczność ;)

Travor, Twoja analiza wymiata :D :D :D
Nie będę odpowiadać, co rozszyfrowałeś dobrze, a co nie, wiadomo. Dużo rozszyfrowałeś dobrze :) (superbohater Illima :D :D :D :D )

Generalnie nie da się zrobić tak, żeby dogodzić wszystkim gustom. Jedni wolą lektora, a innych drażni, chociażby. Jedni wolą monumentalną muzykę z orkiestrą i chórem, a inni klimatowe wycie. Jedni lubią efekty, a innych drażnią. Dlatego jest mniej więcej wg mojego gustu ;) ;) ;)

Nie zgadzam się z kilkoma punktami.
W obu poprzednich były sceny "od czapy" i było ich znacznie więcej. Tym bardziej, że to jest pierwszy trailer w 100% oparty na fabule, bo po prostu kręcony już po jej powstaniu, w przeciwieństwie do poprzednich. W pierwszym w ogóle żadna scena nie miała konkretnego odniesienia w fabule, były tylko skojarzeniami. W drugim nacisk był na sytuację na świecie i wydarzenia tła. Ciekawe, czemu te sceny "luźne" akurat tu się rzucają w oczy.

Mała ilość aktorów ... wynika z małej ilości aktorów :P Nic nie poradzę. Ale za to wyśmienici :) Plan zdjęciowy trwał 1 dzień (jakieś 10 godzin), nie ogarnęlibyśmy większej ilości ludzi. Ale też i więcej nie mogło się pojawić.

Efekty to rzeczywiście nowość (ja po prostu montażu filmu dopiero się uczę :) ). Nowością jest też duża ilość odgłosów w tle.

Charakteryzacja, kostiumy i scenografia to dzieło Karoli, Oli i Kharie. Główne role są Illimy i Hoda (pełne poświęcenie na potrzeby zakopania go w liściach :D ) , ale jest tam jeszcze Off, choć go mało widać :)

Dzięki za analizę :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 31-05-2011, 01:27   

Taaa, bo hunie główna rola ;P Manekin zagrałby lepiej bezwładnego :P
 
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 31-05-2011, 01:54   

Ja tylko wtrącę, że poza jakością jest super :) Jak uda mi się w końcu odłożyć grubsze pieniądze na dobrą kamerę, to możemy się za rok dogadać ;)
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 31-05-2011, 02:06   

Shamaroth_Glupi napisał/a:
Jak uda mi się w końcu odłożyć grubsze pieniądze na dobrą kamerę, to możemy się za rok dogadać ;)

Obiecanki, cacanki :)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 31-05-2011, 11:43   

Shamaroth_Glupi napisał/a:
poza jakością
No właśnie, czego wymagać. Połowa zdjęć kręcona aparatem (ta lepsza ... ), a reszta kamerą JVC, która ma status zabytku ;)
I tak jest lepiej niż było.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Travor 

Wysłany: 31-05-2011, 11:58   

Hmm... to mi się coś pomyliło czy jest teraz inna kolejność scen w tym filmie? Byłem pewien że po pierwszej scenie z karolą Karoli była kapliczka przy której gmera mag (tak btw. to chyba sobie myślę że to jest ołtarzyk przodków leśnych elfów) a teraz jest tam "mutacja" Kharie. Byłem też pewien że zaraz po niej przeistacza się w puszczowe coś, ale ta scena jest teraz znacznie dalej... hmm?
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 31-05-2011, 14:29   

Co brałeś? ;)
 
 
 
Enid 
kanalia


Skąd: Marki
Wysłany: 31-05-2011, 16:20   

Indiana napisał/a:
To jest lekka sprzeczność ;)

Źle się określiłam :) Nie lubię błyskawic, płomieni etc. wyskakujących z dłoni, innych kończyn, bądź też przedmiotów.
 
 
 
Abdel 

Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2011, 18:25   

A mi się magia na filmiku bardzo podobała i trzymam kciuki za więcej takich efektów w przyszłości.
Ogólnie wszystko jak zwykle na bardzo dobrym wkręcającym poziomie.Szczególna pochwała należy się ekipie Kharie,Ola i Karola za miodne,przecudne stroje i charakteryzację.
Ech ten mutant puszczy...Maską trochę przypomina jednego z potworków Bucketheada ;D
 
 
Travor 

Wysłany: 31-05-2011, 18:50   

Nie no jestem pewien że zaraz po premierze na youtubie była też inna wersja :) :)

Tak swoją drogą, proponowałbym przy tej okazji jeszcze raz napisać wszędzie dużymi literami że te inne filmiki Silberberg to nie są z waszych obozów ;) Bo to kicha jakich mało, a ludzie pewnie wciąż trafiają na nie i myślą że tak to wygląda ;)
Ostatnio zmieniony przez Travor 31-05-2011, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 31-05-2011, 20:54   

Kurczę, masz rację Travor, ale jak to przeprowadzić? ;/
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 31-05-2011, 20:59   

W sumie masz rację z tymi "innymi" :/

Z tą inną wersją ;) To wszystko przez Hoda!!! :D ;) ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
ailiS 
alchemiczka


Skąd: z Koszmaru
Wysłany: 01-06-2011, 01:54   

Jak zwykle.
Zwiastun trochę przerysowany. Dużo ujęć bez związku, niektóre się powtarzają, inne są za długie. Muzyka fajna, ale też za dużo patosu.
fragmentaryczność i brak logicznego powiązania uznaję za plus - człowiek ma jeszcze większy mętlik w głowie niż przed oglądaniem. Zrezygnowaliście z głosu lektora/narratora - to też plus. Czarujący Hodo (tj. wypowiadający zaklęcie, nie żeby coś tam innego) i kula światła wygląda sztucznie, ale bardzo ładnie zrobiliście jak się wchłania (?) w maga. O Karoli zaklętej w drzewo nie wspomnę - biorąc pod uwagę sprzęt, jakim dysponowaliście - efekt końcowy godny podziwu. Illima - cóż, Legolasem to Ty nie będziesz - lepiej wyglądasz.
Zabrakło mi dynamiki. Film na niższym poziomie niż ten z ubiegłego roku, ale wyższym od tego z 2008.
_________________
Banda nierobów!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9