Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja
Autor Wiadomość
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
  Wysłany: 31-10-2011, 21:04   Misja

Po upadku Aenthil elfy rozproszyły się, jednocześnie skupiając się w mniejszych, niezależnych od siebie grupach odwetowych i rekonstrukcyjnych. Elfy zrobią wszystko, żeby odzyskać Aenthil. Szczególnie kiedy okupant stanowi zagrożenie dla całego znanego świata. Stąd i wasze przedsięwzięcie.
Na podstawie informacji, które skądinąd macie... - „Skądinąd” znaczy: jest to wiedza powszechna, a jeśli nie powszechna, to zawsze można wysłać niziołka - ...stwierdziliście istnienie lokacji, w których stacjonują jeszcze elfickie oddziały wojskowe, a które z jakichś przyczyn albo nie mają pojęcia o wydarzeniach na swiecie i upadku Aenthil, albo chwilowo osiadły na miejscu planując odsiecz. Wam zależy na tym, aby Aenthil odzyskało niepodległość. Do tego trzeba zawiązać jakąś strukturę nieformalnego państwa tymczasowego, które mogłoby jednolicie działać. Rozproszeni nic nie zrobicie. Dlatego jednoczycie ludzi i mobilizujecie wojsko, a zacząć należy od rozproszonych jednostek wojskowych, które działają w interesie państwa, którego już nie ma. A przynajmniej taki jest plan... Dobrze jest mieć jakiś plan.
Za cel obraliście sobie góry na północ od Silberu, tam gdzie Sankara ma jedno ze swych źródeł. Miejsce mało interesujące pod każdym względem. Niezasiedlone przez brak dobrej pod uprawy gleby, militarnie też najwyraźniej niewłaściwe, gdyż nikt się nim nigdy nie interesował. Mapy tego rejonu są bardzo oględne. W ogóle jest to miejsce, które jakby zostało wypartę przez świadomość mieszkańców tego świata. Dokumenty, które mówiłyby o powodzie dla, którego został tam wysłany oddział Aenthil najpewniej spaliły się w gmachach upadającej stolicy. Tak czy inaczej nie dotarliście do nich, ale nie to jest istotne. Ważne jest to, że jeżeli stacionuje tam oddział elfickiej armii, to najprawdopodobniej jest komunikacyjnie odseparowany. Z dostępnych wam źródeł wyciągneliście jeszcze takie wnioski: oddział jest liczny, mógłby stanowić prywatną armię jakiegoś możnowładcy. W takim razie zapewne stacjonują tam na stałe jako regularna armia zwiadowcza, która ostrzega o nadchodzącym zagrożeniu. Biorąc pod uwagę, że Aenthil nie ma teraz regularnej armii można się zastanowić, czy przypadkiem żołnierze z gór nie stanowiliby trzonu nowej armii. Należy zatem armię tę odnaleźć, poinformować jej dowódców o upadku stolicy oraz uzgodnić co dalej.
Ostatnio zmieniony przez Illima 31-10-2011, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-10-2011, 21:28   

Ykhm. Niniejszym chciałem Was przywitać i życzyć Wam, a właściwie Nam powodzenia na epilogu. :)
Ostatnio zmieniony przez Illima 31-10-2011, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bryn 


Wysłany: 31-10-2011, 21:37   

Mogę coś od siebie Myślałem trochę nad fabułą, a moja to co robi moja postać, bardzo zgadza się z tą misją.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Lyar 
To ja, Leclerc


Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2011, 11:49   

"Zawsze można wysłać niziołka"? Ej! ><"

Wygląda na to, że Onfis będzie musiał przygotować jakąś inspirującą przemowę, chyba, że ten oddział znajdziemy już martwy, jak to było z Aerlinn i Envinami.
_________________
Weteran i Epilog 2011 - Lyar Greed, włamyhobbit
II turnus 2012 - Kail Wrathwine, hobbit kupiec
II turnus 2012 - Bran Spadającobrody, krasnolud, "śpiewajła z Shamarothu" (W sumie nieoficjalna postać)
II turnus 2012 - Lainus Envidius, pół-niziołek z Tulos, łucznik... i jego kocyk bezpieczeństwa.
II turnus 2013 - Glaton Leclerc, mag powierza z Mercji i Imperialista.
III turnus 2014 - Lior Lecorde, psionik, głowa rodu, a w końcu pustelnik - człowiek o dobrych chęciach, lecz słabej woli.
IV turnus 2014 (kadet) - Lewi Grinwald Polecam Się, kupiec i wierny sługa Rodziny Lecorde.
IV turnus 2014 (kadet) - Jango Horkherei, wędrowny hipnotyzer z Sapientii.
 
 
Onfis 

Wysłany: 01-11-2011, 19:54   

O inspirujące przemowy się nie martw, to akurat mam opanowane ;)
 
 
Onfis 

Wysłany: 01-11-2011, 20:19   

I nasuwa mi się jeszcze jedno spostrzeżenie... Illima, czy jako posiadacza karczmy w rejonach dorzecza Sankary niedaleko Akwirgranu i wieloletniego działacza służb specjalnych (zarówno Aenthil jak i Wergundii), nie doszły mnie dodatkowe informacje na temat tego oddziału?
 
 
Bryn 


Wysłany: 01-11-2011, 23:26   

To historia mojej postaci, czyli Tirianusa Taeletha po wydarzeniach pod Silberem (proszę o jaikś komentarz ze strony og czy tam kogoś, czy to będzie zaakceptowane czy nie):

Tirianus po wydarzeniach pod Silberem zgromadził tyle elfów ile zdołał i zbiegł z nimi na północną granicę Aenthilu. Tam nadal szukał ocalałych elfów z Aenthilu, starał się zebrać wszystkie w jedną grupę, aby mogli przeciwstawić się Tavar. Rozsyłał posłańców do wszystkich elfich państw z prośbą o choćby najmniejsze wsparcie, a także do ludzkich z ostrzeżeniami przed Tavar. Wiedział, że księżna Helethai zbiegła z Aenthilu, jednak w żaden sposób nie mógł jej odnaleźć. I tak trwał.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Bryn 


Wysłany: 01-11-2011, 23:27   

Jak ktoś chce, chociaż wolałbym nie, mogę przedstawić historie mojej postaci.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-11-2011, 00:27   

Elfik, to nie koliduje, także może zostać. To nie wpyłwa nijak na przebieg fabuły, choć wiąże cię z nią "emocjonalnie".
 
 
Bryn 


Wysłany: 02-11-2011, 00:42   

To ok. Mi pasuje.
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14