Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Druidzi
Autor Wiadomość
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 17-05-2012, 19:34   Druidzi

No właśnie na stronie wyjaśnione są tylko zasady druidyzmu a nie ma wiele o samych druidach (bądź ja nie znalazłem). Więc mam dwa pytania:
1. Jak wyglądają społeczności druidzkie? Druidzi mieszkają w wioskach pośród ludzi czy też w zamkniętych społecznościach/kręgach/tym podobnych?
2. I jak wygląda stosunek do następujących zagadnień:
a) małżeństw - na stronie napisano że są po części kapłanami. Zgaduję, że nie posiadają żadnych form celibatu i tego typu rzeczy? Mogą normalnie tworzyć rodziny i mieć dzieci?
b) przemocy - Prawa Druidzkie (o ile takowe istnieją) zezwalają na odebranie życia? A może dozwolona jest jedynie obrona i uniemożliwienie napastnikowi walki (typu związać pnączami, pozbawić broni itp.) A może to kwestia indywidualna dla każdego?
c) Czy istnieją jakieś miejsca szczególnie zamieszkane przez druidów? Bo w dalszym ciągu nie mogę się zdecydować na pochodzenie. Niby żaden problem bo i tak wyjdę z założeniem "Świat jest moim domem" ale wybrałbym takie żeby za pochodzenie w zęby nie dostać ;D


Alem się rozpisał z tymi pytaniami :shock: Mam szkice i zarysy postaci które jutro bym wysłał i potrzebuję tych informacji do ostatnich szlifów postaci.
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-05-2012, 22:49   

Dobra, odpowiem to, co kojarzę z misji i takich tam.
Na pewno część druidów (może wszyscy, ale pewności nie mam) żyje w kręgach. W 2010 w misjach pojawił się krąg druidzki w Tryncie, na stronce chyba jest też coś o Terali, która, jako kraina lasów do druidów wybitnie pasuje. Na pewno nie są to społeczności typowo samotnicze, druidzi chętnie wybierają się do wiosek, czy też przyjmują w kręgach wizyty potrzebujących mieszkańców (a przynajmniej tak było trzydzieści dwa lata temu w Tryncie)
Co do małżeństw, nie mam pojęcia. Co do kapłaństwa wydawało mi się, że jest to na zasadzie czczenia bóstw natury, opiekunów świętych miejsc, borów (patrz niejaki Hern) itd.
Na pewno druid patrząc według strony nie powinien zabijać, co nie znaczy, że nie powinien się bronić. Skoro druid czci naturę, zapewne szanuje także równowagę życia i śmierci i raczej nie zamierza jej zakłócać. Zwłaszcza, że na stronie sporo napisane jest o leczącej stronie druida. Oczywiście są wyjątki od reguł, a doświadczenia czy krąg, w którym druid się szkolił (kto powiedział, że wszyscy są tacy sami?) mogły wpłynąć na jego charakter i podejście do odbierania życia.
Co do pochodzenia w tym roku, lub przynajmniej wychowania, doradzałabym Teralę. Za pochodzenie w zęby nie dostaniesz, bo od kogo? Wergundowie dawno temu ich najechali, ale teraz są dawniejsze sprawy od jednego najazdu Olafa Szalonego i to zrekompensowanego potem złotem. Druidzi na pewno się tam pojawiają, nie chcę szukać teraz cytatu ze strony, ale idę o zakład, że byli. A zresztą, kadra i tak ci odpowie bardziej wiążąco.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 20-05-2012, 13:17   

Dziękuję Aerlinn. To mi zdecydowanie pomogło ;) Postać już gotowa tylko poczekam na odpowiedź kogoś z kadry tak dla pewności.
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-05-2012, 13:41   

Tristan napisał/a:
Jak wyglądają społeczności druidzkie?
O ile są jakieś społeczności. Tak, jak napisała Aerlinn, pojawiają się kręgi druidzkie, zlokalizowane w miejscach z jakichś przyczyn dla druidów cennych. Jedno z takich miejsc stworzyła Leśna Pani w Terali za czasów wojen z Wergundią. Nie jest jednak żadną wytyczną, że druid ma mieszkać w kręgu druidzkim i kit. Raczej jednak powinien funkcjonować tam gdzie ma kontakt z naturą, inaczej nici z jego mocy.

Tristan napisał/a:
a) małżeństw - na stronie napisano że są po części kapłanami. Zgaduję, że nie posiadają żadnych form celibatu i tego typu rzeczy? Mogą normalnie tworzyć rodziny i mieć dzieci?
Oczywiście. Celibat religijny jest oryginalną rzeczą nawet w naszym świecie, a co dopiero w świecie gry.

Tristan napisał/a:
Prawa Druidzkie (o ile takowe istnieją)
Nie istnieją.

Tristan napisał/a:
zezwalają na odebranie życia? A może dozwolona jest jedynie obrona i uniemożliwienie napastnikowi walki (typu związać pnączami, pozbawić broni itp.) A może to kwestia indywidualna dla każdego?
Druidzi nie są jakimiś zwariowanymi pacyfistami. Są kapłanami natury. Czy w naturze zabijanie jest zakazane?

Tristan napisał/a:
Czy istnieją jakieś miejsca szczególnie zamieszkane przez druidów?
Najlepsza będzie Terala, ale możesz równie dobrze wybrać każdy teren, gdzie jest las. Czyli raczej odpada Samnia i Fiord, oraz pustynia ;) ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wojo 
3ząb

Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2012, 01:17   

A co do Druidów-ich magia jest podobna do magii szamańskiej ?
_________________
Oczekujący na oboóz 2014 ;P
 
 
Quarties 
An old man by seashore


Skąd: Tarnowskie Góry (śląsk)
Wysłany: 23-05-2012, 00:09   

Magia szamańska opiera siena magii duchów. A magia druidzka na magii natury.

Grałem druidem w 2008 (?). POLECAM ROLĘ ZE SZCZEREGO SERCA! :D
_________________
"Nie miecz uczyni z Ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola przetrwania" - cytat własny.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 23-05-2012, 00:19   

Wojo napisał/a:
A co do Druidów-ich magia jest podobna do magii szamańskiej ?
Nie jest w żadnym razie.
W skrócie - Quarties ma rację.
Szaman to osoba, która umie kontaktować się z innymi światami i w ten sposób wpływać na rzeczywistość tutaj.
Driud to osoba, która aby wpływać na rzeczywistość, umiejętnie posługuje się równowagą natury.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Tristan 
Wujek Wiedźmak


Skąd: Lubin
Wysłany: 03-07-2012, 13:23   

Miałbym pytanie techniczne - druidzi tak jak magowie korzystają z rytuałów aby odzyskać manę. Czy jeśli podczas odprawy przedstawię swój pomysł na przeprowadzenie rytuału jest szansa, że będę mógł go odprawiać wedle swojego pomysłu?
_________________
Va'esse deireádh eap eigean...

Darael Carnesir (2011) Elf który nie był elfem
Karigasz Gramont (2012) Druid, nieformalny przywódca duchowy (znany pod imieniem Tristan)

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 04-07-2012, 14:18   

Jeśli będzie zgodny z założeniami mechaniki, to oczywiście :) W założeniu druid posługuje się wszystkimi pierwiastkami w równowadze.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10