Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EPILOG 2013
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
  Wysłany: 07-09-2013, 01:23   EPILOG 2013

Proszę Państwa, myślę, że to już czas na podsumowanie zebranych informacji i zapodanie konkretami. Tak więc otwieramy zapisy na
EPILOG 2013

Termin 4- 6 października

Koszt: 230 zł
Obejmuje:
- organizację i poprowadzenie fabuły dla 3-4 grup, trwającą od piątku wieczorem do soboty wieczorem z obsługą i poziomem zaplecza jak na obozie
- opiekę OG
- wyżywienie w postaci ciepłego posiłku (gulasz, zupa) w piątek i sobotę wieczorem oraz prowiantu w postaci do ustalenia, z naciskiem na pieczywo, kiełbaski, ser, suchary wojskowe, czekolada (czyli rzeczy do wzięcia w teren oraz do robienia na ognisku)
- ubezpieczenie NNW
- transport (auto)bus na trasie Wrocław - Srebrna Góra wraz z opieką
- nocleg w Warowni x 2

Impreza odbędzie się pod warunkiem minimum 15 chętnych.
Liczymy wyłącznie osoby, które wpłacą ZALICZKĘ w wysokości 50 zł.

Nr konta dla przypomnienia:
50 10205558 1111 1514 4100 0091
Kortunal - turystyka i przygoda.
Dopisać "EPILOG - IMIĘ NAZWISKO KSYWKA"
Imię i nazwisko jest KONIECZNE do ubezpieczenia NNW, a ksywka do identyfikacji osoby! :)
Termin wpłaty zaliczki - najpóźniej do 26 września.
Do tego terminu konieczne będzie również ustalenie godziny podstawienia busa we Wrocławiu (czyli musicie podać, na którą godzinę zjawicie się we Wrocławiu i analogicznie w drodze powrotnej).

Informacja dla rodziców - jest możliwość wystawienia faktury. Tylko uprzedzić wcześniej.

Warunki uczestnictwa:

- minimum 14 lat, poniżej 18-tki dokument ze zgodą rodziców (do pobrania w załączniku)
- dostarczenie oświadczenia rodziców lub swojego na temat akceptacji zasad imprezy :) W załączniku.
- całkowity brak alkoholu i używek na imprezie, za wyjątkiem ewentualnego toastu biesiadnego
- funkcje OG bez zmian - obowiązuje posłuszeństwo, zakaz oddalania się od grupy, zachowanie ostrożności na fortach itd.
- zasady z obozu - bez zmian, obowiązują stroje, zakaz przeklinania, te same zasady walki etc.
- różnica - ponieważ grupy będą ze sobą silnie skonfliktowane, prosimy o szczególne zachowanie zasad fair play i zwyczajnie - o niezapędzanie się we wzajemnych pretensjach i wrogości. Mamy tylko dwie doby, to za mało, żeby psuć dodatkowo atmosferę.


Założenia gry:
- minifabuła zaczynać się będzie w piątek w nocy (zaraz po tym, jak zdołamy ogarnąć wprowadzenia grup, które i tak maksymalnie chcemy przerzucić na forum), kończyć w sobotę wieczorem, po czym w nocy sobota/niedziela - ogniskowa biesiada w halli
- wydarzenia będą ściśle powiązane z wydarzeniami obozu
- uczestnicy grają postaciami z obozu, którym dopisujemy proste misje. Jeśli dołączy się ktoś spoza tegorocznego obozu, dopiszemy mu misję dopasowaną do wydarzeń.
- zależnie od ilości uczestników dzielimy się na grupy pod opieką OG (który jest pełnoprawnym graczem). Grupy będą miały przeciwstawne zadania do wykonania. OG tym razem nie są zapoznani z założeniami fabuły i będą grać tak, jak pozostałe osoby.
- ze względu na krótki czas gry będzie konieczna inicjatywa i aktywność graczy
- grupy będą ze sobą skonfliktowane, ale trzeba wziąć pod uwagę, że do biesiady zasiadamy wspólnie, co oznacza w skrócie, aby nie zapędzać się za daleko z wzajemną wrogością
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 07-09-2013, 01:44   

13 lat przejdzie? :0
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Akinori 
Fenrir


Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-09-2013, 02:23   

Do kogo zgłaszać postacie, w jakim terminie i formie ;)
_________________
"Eee tam, wyklepie się na warsztacie"
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 07-09-2013, 03:14   Re: EPILOG 2013

// offtop //

Indiana napisał/a:

- różnica - ponieważ grupy będą ze sobą silnie skonfliktowane, prosimy o szczególne zachowanie zasad fair play i zwyczajnie - o niezapędzanie się we wzajemnych pretensjach i wrogości. Mamy tylko dwie doby, to za mało, żeby psuć dodatkowo atmosferę.


Czemu mam wrażenie, że rozchodzi się o tego słynnego golema którego wszyscy chcą ukraść i o którym wszyscy mówią?
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 07-09-2013, 10:24   

A mi "golem" zdradził swoje słabe punkty ;__;
I przyłączam się do pytania Shatana.
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
Ostatnio zmieniony przez Rosomak 07-09-2013, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Froksend 

Skąd: skądś
Wysłany: 07-09-2013, 11:57   

Z tego co przeczytałem w tematach o poprzednich epilogach, to jak będą założone subfora grup to będzie trzeb napisać do indiany o dołączenie do grupy i wtedy na tym subforum piszesz o swojej postaci ;-) poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie :-)
_________________
Silberberg 2012 - Froksend, "Potężny" Kapłan - Wojownik Styrwita/Styrwida



"O potężny Styrwicie ześlij wielki strach na tą niewierną! *do indiany* Were Styrwit Unna Er Av *strzała w brzuchu * ... Temer !?
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 07-09-2013, 13:55   

Indiana napisał/a:
uczestnicy grają postaciami z obozu, którym dopisujemy proste misje.



Humpf. Czyli niekoniecznie jak w zeszłym roku, że można było zagrać inną postacią przez te dwie doby? :c
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Lyar
Gość
Wysłany: 07-09-2013, 15:15   

To znaczy że znowu się bd musiał męczyć z tą brodą... Nie wiem w sumie jaka to różnica, jak miałem grać swojego bratanka o tej samej klasie.
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-09-2013, 18:00   

Cytat:
uczestnicy grają postaciami z obozu, którym dopisujemy proste misje.


Czy dobrze zrozumiałem, że każdy gracz ma własną misję, do wykonania w swoje grupie ?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 08-09-2013, 00:12   

Cytat:
Do kogo zgłaszać postacie, w jakim terminie i formie ;)
Postaci zgłaszacie, o ile wiem, do Wampirki na maila postaci@silberberg.pl, ale niech Wamp się jeszcze wypowie na ten temat, bo nie chcę namieszać. W formie zapewne krótkiej i treściwej :) W terminie im wcześniej tym lepiej.

Shatan napisał/a:
13 lat przejdzie?
Przejdzie. Ale za pierwszy przejaw smarkatego podejścia, jakie serwowali uczestnicy "weterana" i "młodszego" w stylu "kici kici", wyprosimy was z gry i mówię zupełnie serio.

Froksend napisał/a:
będzie trzeb napisać do indiany o dołączenie do grupy
Lub raczej do Wampirki. A dokładniej, postać zostanie przydzielona do grupy. Jeśli macie jakieś grupy kumpelskie, w których chcecie grać, to to zgłoście razem z postacią.

Avergill napisał/a:
Czyli niekoniecznie jak w zeszłym roku, że można było zagrać inną postacią przez te dwie doby?
Nie no, preferowane są postaci z obozów, ale jeśli ktoś chce inną, to nie będziemy robić przeszkód. Z tym, że obozowe postaci mają powiązania z fabułą, a postaci z zewnątrz nie będą ich miały, będą miały słabsze umocowanie w wydarzeniach. Zdecydowanie preferujemy postaci obozowe.

Reshi napisał/a:
każdy gracz ma własną misję, do wykonania w swoje grupie
Nie, misje są rozpisane na grupę. Jeśli pojawią się indywidualne, to w wyjątkowych przypadkach i nic bardziej skomplikowanego niż "zabij pana x". Po prostu doba gry to za mało na rozwinięcie indywidualnej misji.

Lyar napisał/a:
Nie wiem w sumie jaka to różnica, jak miałem grać swojego bratanka o tej samej klasie.
tylko taka, jak napisałam powyżej - postać spoza wydarzeń jest ... spoza wydarzeń.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-09-2013, 01:15   

Taaak, piszcie do mnie, postaram się wysyłać coś w odpowiedzi, nie wiem buźkę kotka, czy coś :3
Mam kilka punktów, które nam ułatwią współpracę:

1. MAM PROŚBĘ: jako, że epilog ma być ku ogólnej zabawie i uciesze to niech rozkminy nad Waszymi postaciami nie zajmą nam wymiany 50mejli.
5 też nie.

2. Co do innych postaci -> jak je osadzicie tak, że -> oatrz punkt 1, to luz. Jeśli wymagają godzin dyskusji nad każdą pierdołą, to nie :)

3. Jeśli chcecie mieć jakiś kontakt czy odpowiedź piszcie do mnie na tego mejla postaci@silberberg.pl do 20.09, potem na kilka dni mogę mieć problem z łącznością i będzie płacz i zgrzytanie zębów.

4. Dobrze, jeśli nadesłanie postaci idzie w parze z zaliczką, bo jeśli okaże się, że kogoś jednak nie ma, to robi się kłopot, bo grupy już rozstawione ^^"
 
 
Froksend 

Skąd: skądś
Wysłany: 08-09-2013, 01:42   

Wszystko niby ładnie ... Ponieważ już wcześniej padło pytanie o słówka dla kapłana to chyba nie mam już o co się pytać ;) pozostaje mi już tylko myślenie nad postacią .
_________________
Silberberg 2012 - Froksend, "Potężny" Kapłan - Wojownik Styrwita/Styrwida



"O potężny Styrwicie ześlij wielki strach na tą niewierną! *do indiany* Were Styrwit Unna Er Av *strzała w brzuchu * ... Temer !?
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 08-09-2013, 13:02   

Postaci zgłaszane przez tzw. "rozkminę nad epilogiem" na fanpejdżu się liczą, czy lepiej napisać maila? :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 08-09-2013, 14:08   

Chyba lepiej napisać na maila, jak sądzę :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-09-2013, 18:50   

Piszcie na majla! :>
 
 
Pedro 

Wysłany: 10-09-2013, 11:28   

Link do umowy dla pełnoletnich w poście na silberberg.pl nie działa.

Edit: dzięki, poprawione.
Ostatnio zmieniony przez Indiana 10-09-2013, 12:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 16-09-2013, 00:06   

Ale robiąc nową postać, ona również może znaleźć się w jakiejś grupie?
I czy każdy gracz jest w grupie? :)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Abel 

Wysłany: 16-09-2013, 11:20   

Każda postać MUSI być w grupie.
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 16-09-2013, 20:11   

Okej. To dobrze
Jeszcze jedno: czy bardzo znacząca jest wyższość postaci, które już tam były nad nowymi? W sensie: czy znacznie bardziej opłaca się zagrać starą postacią z 2013-nastego, czy można spokojnie zagrać nową?
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 16-09-2013, 20:34   

Frodo, co to znaczy "opłaca się"? Chyba komuś, kto zamierza wygrać LARPa :roll:

Nie ma w ogóle żadnej wyższości. Są cechy, wynikające logicznie z faktu - postaci z obozu się znają, uczestniczyły w wydarzeniach i są w nie zaangażowane. Postaci z zewnątrz są z zewnątrz. Kropka.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 16-09-2013, 20:40   

"opłacało się" to może złe słowo. Nie może, ale na pewno
Pytam tylko, jaka jest różnica. I otrzymałem odpowiedź :)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 21:59   

I jeszcze jedno :>
W epilogu 2012 można było dyskutować na temat strategii na forum - sam nie wiem jaka jest różnica w organizacji obu epilogów 2012/2013. Czy na najbliższym będzie coś podobnego?
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Abel 

Wysłany: 17-09-2013, 22:04   

Będzie, cierpliwości :)
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-09-2013, 22:55   

Cytat:
TERMIN NADSYŁANIA POSTACI TO 26.09! -> podobnie jak wpłacania zaliczek. Wtedy powysyłamy Wam przydziały do grup i udostępnimy subfora na forum.


Czasem mam wrażenie, że absolutnie nie czytacie, tego, co piszę :)
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 17-09-2013, 22:56   

Ossssszzzzzz.... Wcześniej przeczytałem tylko do 26.09
Przepraszam... :O
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-09-2013, 14:28   

Do tej pory wpłynęły 3 zaliczki. Coś cienko to widzę ... ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frodo 

Skąd: z Katowic
Wysłany: 18-09-2013, 20:38   

A jak jest z nocowaniem? Na obozach (lato) były domki.
Teraz jest raczej rywalizacja między grupami i tu się rodzi moje pytanie:
czy wszystkie grupy śpią w obozie? czy zdarzyło się kiedykolwiek że jakaś grupa nocowała gdzie indziej (Szaniec itp.)? Pytam, by wiedzieć i być pewien co do tego, co chcę zabrać ze sobą ;)
_________________
2012 Łowca Potworów Avas
2013 Mag Bitewny oraz mający niezwykle dobre relacje z Wilkiem Szaman
Epi: Artvr Kap.Woj. Modwita
2014 l.A.dV działający dla Sapienti
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 18-09-2013, 21:43   

Indiana, pewnie dzień przed terminem zaczną się sypać :) Miejmy nadzieję ^^
Ostatnio zmieniony przez Wojtek 18-09-2013, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 19-09-2013, 00:46   

Frodo - Kiedyś na pewno się zdarzyło (Szaniec 2010, Ostróg 2012), ale w pierwszym poście masz "noclegi w Warowni".
Na pewno, niezależnie od miejsca, weź duuużo ciepłych rzeczy, takich, które dasz radę włożyć pod strój fabularny - raczej mało prawdopodobne, że będziesz miał czas zdejmować wszystko i przebierać się przy ataku w środku nocy. Bielizna termiczna mile widziana, jakiś polar, śpiwór też z gatunku cieplejszych, jak masz. Zawsze jakbyś miał wełniany płaszczyk, też dobrze by było wziąć, ale nie każdy ma/chce brać.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 19-09-2013, 01:07   

Bez płaszcza nie polecam :) Szczególnie, jak będzie trzeba leżeć jako trup na ziemi, albo co, bo zimno, a płaszcz znowu jakoś ciężki do zrobienia nie jest, a zmarznąć to nic przyjemnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10