Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I ogólnie takie, takie.
Autor Wiadomość
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2013, 22:30   I ogólnie takie, takie.

Jako ogłoszenie pierwsze: wszyscy macie mieć ciepłe rajtki, bo ma być 5stopni! :)

Dobrze. Jako, że nasza drużyna obfituje wprost w postaci magiczne, to nie musimy sobie zawracać głowy zatwierdzaniem oraz wymyślaniem zaklęć. Wybornie.

Jednak musimy się zastanowić nad sprzętem w stylu pochodni, świeczek, papieru czerpanego i innych, które mogą nam się przydać. Dodatkowo prowiant w teren- czyli co najchętniej byście ze sobą zabrali do jedzenia po krzakach :)

Jeśli będziecie potrzebowali jakiejś broni, bo także dajcie znać z wyprzedzeniem.

Aaaa, i czy ktoś ma mały bębenek i umie na nim grać ? :3
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2013, 22:33   

A i jeśli chcecie jakieś artefakty czy też inne magiczne kalosze, to też tutaj ;)
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 28-09-2013, 22:49   

Jeszce tak sobie myślę, że jakieś kwestie łatania się na polu bitwy, więc mikstury lecznicze i bandaże?
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-09-2013, 23:00   

Zacznę od pytania ile nas jest w grupie i jakie kto ma profesje.
Medykamenty
Pochodnie to najlepiej jedna albo dwie (tylko najlepiej te które się spalają, a nie są wielorazowego użytku)
Świeczki po jednej na głowę chyba wystarczy.




Plus: Czy była by może opcja pożyczenia jakiegoś płaszcza lub innego ciepłego okrycia?
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 28-09-2013, 23:09   

Gniewomir - zbrojny arystokrata. Jeśli chodzi o płaszcz to poszukam, ale niestety raczej waatpie, żebym coś konkretnego znalazł.
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-09-2013, 23:30   

Mirko - Łowca potworów
Z płaszczem chodzi o jakieś okrycie by przy 5 stopniach, nie biegać w samym lnie, a nie za bardzo mam jak coś skombinować. Trochę za późno się obudziłem.

Mogę natomiast skołować toporki do rzucania :D na ewentualne walki gracz kontra gracz mogą być dobrym początkiem.
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2013, 23:36   

Tylko ja jedna mam profesję jako tako magiczną. W sensie jako Samboja, bo ona jest takim uber czarownikiem po prostu ;)

Myślę, że mikstury odkażenia, zasklepienia rany, zrastanie kości, hmhm, może jakieś oczyszczenie umysłu, otrzeźwienie.
Pomyślcie może o jakiś artefaktch związanych z obroną przed magią, skoro jesteśmy tacy magicznie bojowi.

Co do wdzianka, to pomyśl może o jakimś termosie albo turbo grubym sweterku (albo jedno i drugie :) pod ten len. Ja mam tylko jeden płaszczyk, niesteta :c
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 28-09-2013, 23:42   

Wiadomo, jakieś amulety anty-mózgo-czytania i ogółem ochrony przed psionikami, bo to wredne stworzenia i cały plan mogą w piz..zniszczyć.
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-09-2013, 00:11   

Właśnie chyba tak zrobię ale popytać się nie zaszkodzi.
Mogą być potki i srebrny sztylet dla łowcy potworów.
Mhhh Jak jesteś Samboją to chyba nie będziemy potrzebować czegoś do wykrywania magi i magicznych pułapek (choć przeczucie mi mówi, że coś takiego mogło by się przydać)
Mikstura odrośnięcia okaz z jej skutkiem ubocznym przyda się w każdej sytuacji :D

Właśnie po to przydarzą się toporki, obrzuci się takiego maga z wrogiej drużyny i ten już sobie nie pomaguje :D
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-09-2013, 15:24   

Ogarnijcie rzeczy jedzeniowe, bo muszę to szybciutko zgłosić ;)
Oraz te pochodniowe-papierowe rzeczy.
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 29-09-2013, 15:53   

No to z jedzenia jakieś suchary - najpopularniejsze? Chałwa też się chyba nieźle sprawdza jeśli chodzi o teren.
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 15:10   

Dobra, skoro tacy jesteście, to musiałam zadecydować sama ;)
Niniejszym wysyłam coś takiego:

TERALE -sztuk 4 +OG

Jedzenie:
• kiełbaski
• sucharki (po 3-5paczek na głowę)
• ser żółty w kawałkach (np. 2 kawałki)
• chałwa (po 1 paczce na głowę)
• czekolada gorzka (2 tabliczki)

Akcesoria:
• pochodnia (2 sztuki)
• świeczki długie (5sztuk)
• mąka, cukier (po 0,5kg)
• papier czerpany (3 kartki spokojnie wystarczą :)
• małe petardy: dymki i iskrowniki (po 2 paczuchy każdych)
• sztuczna krew (kilka fiolek, może być ta z syropu)
• jakieś piórka i inne pierdolity
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2013, 15:46   

Ok tylko ja bym zaznaczył by nie dali nam tych słabych bambusowych z knotem.
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 30-09-2013, 16:09   

O, a miałem to napisać jak wrócę :D Serio! :D
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 17:11   

Macie wszyscy kopa w dupę, ot co ;)
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 30-09-2013, 17:19   

Takie przygotowania, a tradycji stanie się zadość i pewnie i tak nie zjemy śniadania :D
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 17:29   

To weźmiemy na drogę :3
A z tego, co pamiętam, to ostatnio prawie nam się udało, tylko nam przerwali w połowie.

A. I TERAZ SERIO.
Jak nie dostanę do JUTRA od każdego listy, CO CHCE ->miecze, tarcze, strzały, łuki etc oraz amulety (I JAKIE!) lub inne takie takie, to nie będzie niczego, serio ;)
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 30-09-2013, 18:36   

Już piszę, dziś rano wróciłam ze średniowiecza.

Jakby była jakaś mała tarczka, to się uśmiecham ładnie, ale jak nie będzie, to trudno.
Co najmniej dwie zapalniczki na grupę być muszą, może ktoś wziąć, nie obchodzi mnie, jak to zrobimy, ale to podstawa.
Szczególnie dla osób trzymających dokumenty/listy/mających największą wiedzę MUSI być ochrona magiczna (psioniczna zwłaszcza). Mogę się na taką osobę zgłosić z racji tego, że jestem posiadaczką torebki, ale to do decyzji grupy.
Kolejna rzecz, nie wiem, dla kogo, ale co najmniej 2 dawki antidotum. Tak, tak, grupa teralska z pierwszego turnusu uczy się na błędach :) Kniahini stracić nie chcemy.
Oczywiście możliwie dużo eliksirów zasklepiających i jakiś na zrośnięcie (krążą plotki o obecności korbacza), bandaże (jakieś mogę wziąć sama).

Co do żarcia, preferencji nie mam, ale jakąś czekoladę/pierniczki na pewno wezmę. Mamy jakąś bazę wypadową? Warownię? Tylko się upewniam, wiadomo, że i tak większość czasu spędzimy w lesie :)
Pytanie: przyda nam się róg do wzywania pomocy, czy raczej to sobie odpuścić? Wyruszamy jako wielcy tajniacy?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 21:17   

Hmhmh, róg jest mega klimatowy i myślę, że spokojne możesz wziąć :)
W dofatku muszę Cię prosić o pomoc wokalną przy ewentualnych ryturytu, głównie myślę o motywach z Percivala.
Powrzucam zaraz linki do tego, co mi chodzi po głowie.

Rzeczy w stylu zapalniczka, nóż, latarka, apteczka będę mieć, Wy jeśli chcecie to na pewno krzywda się nie stanie.
Ponawiam pytanie o bębenek,ma ktoś? Taki malutki :3

Mamy bazę i w rzeczysamej to Warownia, ale nie wiem czy w formie halli czy domków ;)
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 30-09-2013, 21:27   

Bębenka nie mam, róg wezmę. Resztę chyba napisałam w poprzednim poście. Jeśli mamy do zrobienia rytuał, obowiązkowo świeczki, może wzielabym kadzidło i wegielek, ale nie gwarantuje. Jak coś to z linkami i ważnymi sprawami piszcie na gg, mam w profilu, bo rzadko zaglądam na forum - net w komórce
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 21:34   

Nie mam gg, moge Ci na fb wysyłać? ;)
Mój osobisty internet mnie doprowadzi do szału już bardzo niedługo.
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2013, 21:38   

Btw. Jomsborg Percivala jest godną bazą pod rytu.
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 30-09-2013, 21:45   

Spoko, ale odslucham jutro. Bo na razie walczę z horrorem klasy maturalnej
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 30-09-2013, 22:21   

Szukałem bębenka, ale nie posiadam takich luksusów :/
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 30-09-2013, 22:48   

Rozumiem, że z naszej siły bojowej mamy:

Wampirka - magia
Mirko - tarcza i miecz? czy jak?
Aerlinn - tarcza i miecz, o ile będzie
Dagon - z tego co wiem, tarcza i miecz również, chyba, że się coś zmieniło?
Ja - tarcza i miecz

Jeśli tak, to mamy ładny szereg, zza którego piorunami i pożogą ciska Samboja?:D
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2013, 23:18   

Ja miecz długi /dwa miecze czyli przy czymś takim chyba najlepszy byłby plan: Szereg z trzech tarczowników prących do przodu, wampirka z magią i ja oskrzydlający
 
 
Dagon 

Skąd: Tychy
Wysłany: 30-09-2013, 23:19   

Ja wezmę tarczę i miecz

Wziąłbym jeszcze łuk jeśli byłaby możliwość zostawienia go w Warowni (tak żeby mi go nikt nie podwędził), bo nocą niewiele będzie z niego pożytku
_________________
II turnus 2013 - Einar, łucznik, łowca skarbów
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 01-10-2013, 00:03   

Racja, łuk za dnia mógłby być wielce użytecznym ;)
Wampirka, jak bardzo "ofensywna" jest Samboja? W sensie - miota kulami ognia na lewo i prawo, czy inaczej?:D
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2013, 00:38   

I jeszcze pytanie, na które każdy teral winien znać odpowiedź, więc w liście nie piszę. Grają górka to czyje ziemie? Kogo można się spodziewać? Karany? Bobrowicow?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-10-2013, 01:23   

Wrzucę Wam mapkę w następnym liście, ale z tego, co kojarzę to Karana ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15