Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Epilog w "Dziennikach"
Autor Wiadomość
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
  Wysłany: 02-11-2013, 02:06   Epilog w "Dziennikach"

Mości epilogowicze...
Po tegorocznym obozie, w wyniku nadmiaru weny i wolnego czasu, napisałem sobie streszczenie wydarzeń II turnusu w formie "Dzienników Owizora" (które notabene na początku października wrzuciłem na forum, choć była to wersja... no powiedzmy że wczesna beta :roll: ).
I kilka dni temu, zebrawszy razem wszystkie wasze komentarze opisujące konieczne poprawki, doprowadziłem w końcu swe dzieło do formy ostatecznej...
Ale w tym momencie odezwała się moja przerośnięta ambicja... i postanowiłem machnąć jeszcze do owych Dzienników króciutki opis "co się działo potem z bohaterami", będący... streszczeniem Epilogu ;)
Napisałem ów epilog w oparciu o relacje znajomych oraz posty na forum. Ale gdy pokazałem swe wypociny kilku osobom, zostałem wręcz zalany opiniami pt "to było (trochę) inaczej!" :-? Cóż... nie zostało mi więc nic innego, jak dokładniej przewertować wprowadzenia, podziękowania i "Co się wydarzyło pod Srebrnohorą"... (mówiłem już, że jestem nad-ambitnym perfekcjonistą? kiedyś przez to zginę marnie... ;/ )

I teraz właśnie pojawia się moja prośba: po przeczytaniu wszystkiego z forum, pozostało mi kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi... Pomożecie? ;D

- dlaczego Reshi szokował Imperio-Styrię?
- "maskarada z łowcami eksperymentów w roli głównej" Sephiego i Eriego... o cóż chodzi?
- jaka była ta "taktyka" wymyślona przez Symeona dla grupy maharani?
- kim była Aerlinn?
- lewitacja karteczek?
- jakie były w końcu relacje Aver-Powój?
- kogo grał Abel? i co to były za kartki w jego sakwie?
- jak dokładnie działał Aramedicon: czym były kamienie, czym wisiorek, gdzie co było, co jak działało?
- Abel idący sobie Sówką i rzucający się na "kolana przed umierającym Maćkiem, mówiąc: "Panie, wybacz. Zawiodłem Cię..." - w jakim kontekście to było?
- CZEMU IMPERIUM CHCIAŁO DAĆ SYMEONOWI MOJE (spustoszone, owszem, ale jednak) WŁOŚCI!? :angry:

i jeszcze kilka pytań, zadanych przez Indianę na "Co się wydarzyło..." (na niektóre znam już odpowiedź, ale nie na wszystkie)
Indiana napisał/a:

dlaczego ktoś biegł na Pohryń, [po rytuale]
czemu Imperium było późno przy artefakcie,
co się działo, kiedy zbieraliśmy się [czytaj: 22 KKBT] po krzakach po łomocie,
dlaczego dwie grupy przeważające nie zmusiły Samboi do oddania kamienia,
(...) po jakiego wała mu [Draganowi] A.
co by zrobił Godryk, gdybyśmy nie spacyfikowali Maharani i komu kazałby zabić Ziemowita
dlaczego, doszedłszy do halli, nie walczyliście [Styria, Imperium i Samboja] dalej o A.
(...)
na moment przejścia miedzy światami naprawdę tylko my [22KKBT] mieliśmy morderczy plan?
jakie były interakcje między innymi grupami, kto kogo przekupił, gdzie byli agenci...


...i tak parę rzeczy pozostawię leciutko przeinaczonych (takie "sienkiewiczowskie prawo" udramatyczniania historii ;D )
niemniej...
pomoglibyście? ;> będę wdzięczny nie tylko ja, ale zapewne każdy, kogo Epilog ominął :)
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 02-11-2013, 02:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 11:31   

To ja troszkę mogę pomóc.
Owizor napisał/a:
kim była Aerlinn?
O ile wiem, Sonją, witeziówną teralską, w funkcji przybocznej kniahini Samboji.
Owizor napisał/a:
lewitacja karteczek?
Trochę dziwny pomysł Leclerca, który chciał "wyfrunąć" Ablowi z otwartej skądinąd sakwy znajdujące się tam, a w domyśle nader cenne teksty. Podejrzewam, że zawiniła też mechanika i być może Leclerc sądził, że MUSI głośno wykrzyczeć zaklęcie, żeby Abel usłyszał, a jednocześnie, że Abel uda iż go nie słyszy ze względu na tajną naturę zaklęcia. No ale...Abel uznał, że słyszy bardzo ;)

Owizor napisał/a:
kogo grał Abel? i co to były za kartki w jego sakwie?
Podróżnika, który wpadł w pułapkę Grimma tak jak my. Nie był tworem Grimma, bo spotkaliśmy go tuż po przełamaniu granicy światów. W jego sakwie były kartki, które wskazywały, że podrózuje na zlecenie Ligi do dalekich krain oraz że posiada próbki "owego" -> znaczy celowo poszukiwanego minerału. Był tam też kontakt do człowieka Ligi w Birce, który owe próbki wraz z mapą ich występowania miał otrzymać. Kartkę widział Symeon (który przepisał dane), ja (część zapamiętałam) i jeszcze kilka osób.
Kartki dostały się w nasze ręce po tym, jak Gniewomir wychylił z podróżnikiem kufel ... piwa ze środkiem usypiającym (w formie zakładu "kto szybciej wypije"). Podróżnik usnął, kartki zostały przepisane przez Symeona i odłożone na miejsce. Podróżnik obudziwszy się, uznał, że ktoś mu gmerał w sakwie i sobie poszedł :)

Owizor napisał/a:
jak dokładnie działał Aramedicon: czym były kamienie, czym wisiorek, gdzie co było, co jak działało?
To był naszyjnik. Kamienie były tylko kluczem do niego. Kamienie były po drodze wzdłuż Sówki (na wysokości Polany i wyżej), sam naszyjnik w okolicy Gąsiorka.
Aramedicon był artefaktem typu katalizator, który zwielokrotniał (lub też wielokrotnie zmniejszał) połączenia magiczne między osobami lub przedmiotami. Maharani potrzebowała go, żeby poprawić z lekka partacką i pospieszną więź astralną. Samboja - dokładnie odwrotnie, by tę więź zerwać. Do czego potrzebowali jej pozostali gracze na planszy - tego póki co my sami nie bardzo mogliśmy wiedzieć :) Ale się dowiemy ;)

Owizor napisał/a:
Abel idący sobie Sówką i rzucający się na "kolana przed umierającym Maćkiem, mówiąc: "Panie, wybacz. Zawiodłem Cię..." - w jakim kontekście to było?

Nie do końca rozumiem, dlaczego Abel wybrał taką akurat formę, ale chodziło o oddział Firhorn. Oddział ten był formacją specjalną wywiadu Wergundii, który został tutaj wysłany, żeby przygotować i zabezpieczać poszukiwania A. Od Firhornu pochodziła większość informacji wywiadowczych na ten temat. Oddział był rozłożony w okolicy w sposób ściśle tajny, jak nas poinformowano -> "nie bądźcie zdziwieni, jeśli okaże się, że kimś z Firhornu okaże się być np. najbliższy ochroniarz Dragana". Skontaktowałam się z nimi przed wyruszeniem (od dowództwa dostałam miejsce i hasło), otrzymałam ów artefakt z fioletowym dymem, który był czymś w rodzaju flary ratunkowej. Oprócz tego było ustalone hasło, mające formę gestu z języka migowego. Dokładnie analogiczne narzędzia miał Godryk, który swoją flarę odpalił przed walką ze Strażnikiem. Abel był odpowiedzią na tą flarę, tj. człowiekiem z Firhornu. Ów teatrzyk z padaniem na kolana był zapewne maskaradą na użytek obecnych obok Styryjczyków, żeby nie podejrzewali, że w okolicy są jakieś inne wergundzkie oddziały.
Owizor napisał/a:
CZEMU IMPERIUM CHCIAŁO DAĆ SYMEONOWI MOJE (spustoszone, owszem, ale jednak) WŁOŚCI!? :angry:
:D :D :D :D No o tym nie wiedziałam :D :D Osz wy wiarołomne cwaniaczki! :D :D :D ;) ;)

Na pozostałe pytania chętnie sama poznam odpowiedź ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-11-2013, 13:56   Re: Epilog w "Dziennikach"

Owizor napisał/a:

- dlaczego Reshi szokował Imperio-Styrię?

Nawet nie wiedziałem, że szokowałem ludzi :D

Owizor napisał/a:
- "maskarada z łowcami eksperymentów w roli głównej" Sephiego i Eriego... o cóż chodzi?

Grupa maharani udawała, że ich celem było znalezienie stworów, pozostałości eksperymentów Mojmira, które zostały w okolicy po wydarzeniach na obozie.
Owizor napisał/a:
- CZEMU IMPERIUM CHCIAŁO DAĆ SYMEONOWI MOJE (spustoszone, owszem, ale jednak) WŁOŚCI!? :angry:
:D Aż takie cwaniaki z nich były :D


Owizor napisał/a:
dlaczego ktoś biegł na Pohryń, [po rytuale]

Imperium zatrzymało się na Pohryniu.
Owizor napisał/a:
czemu Imperium było późno przy artefakcie,

Ponieważ siedzieli na Pohryniu kiedy reszta szła na polanę.

Owizor napisał/a:
co by zrobił Godryk, gdybyśmy nie spacyfikowali Maharani i komu kazałby zabić Ziemowita

Godryk miał samodzielnie zabić Ziemowita, ew. gdyby Godryk nie mógł tego zrobić to ja bym go zabił.
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-11-2013, 14:55   

Owizor napisał/a:
- jaka była ta "taktyka" wymyślona przez Symeona dla grupy maharani?

Zależy o którą taktykę chodzi. Nasze tłumaczenie o tym dlaczego jesteśmy dalej na terenie Terali faktycznie było takie, że podróżujemy z egzorcystką/demonolożką (przykrywka maharani), która poluje na pozostałości po sahdaku czy Mojmirze. Jeśli chodzi o plan zdobycia Aramediconu, to cóż... On był raczej intuicyjny :D . Mieliśmy zamiar walczyć pierwotnie po stronie Ingeboran, a następnie przejść na stronę Styryjczyków. Jak wyszło tak wyszło.
Owizor napisał/a:
- CZEMU IMPERIUM CHCIAŁO DAĆ SYMEONOWI MOJE (spustoszone, owszem, ale jednak) WŁOŚCI!?

No... tak wyszło :D . Imperium chciało mnie przekonać do walki po ich stronie, ale nie martw się. 20 senatusów brzmiało w uszach Symeona milej :)
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 16:42   

Reshi napisał/a:
dlaczego Reshi szokował Imperio-Styrię?

Nawet nie wiedziałem, że szokowałem ludzi :D
Może chodziło o ten sławny szaleńczy bieg i odbicie się od niewidzialnej ściany?

Sephion napisał/a:
20 senatusów brzmiało w uszach Symeona milej :)
Oj, Symeon może i jest wysokiej klasy magiem, ale talentu do interesów to on nie ma za - nomen omen- grosz :) Za walkę po mojej stronie miałeś dostać 10 razy tyle w diamentach :P

Reshi napisał/a:
Imperium zatrzymało się na Pohryniu.
Ale... dlaczego? :shock:
Reshi napisał/a:
Godryk miał samodzielnie zabić Ziemowita, ew. gdyby Godryk nie mógł tego zrobić to ja bym go zabił.
Dobrze :) Zatem od początku nie było żadnego punktu, który mógłby nasze druzyny poróżnić :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2013, 16:54   

Aerlinn na obozie straciła wszystkie tytuły po złożeniu żertwy, czyli witeziem już nie jest
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 17:45   

Mirko, nie może kniaź odebrać komuś stanu społecznego. Witeź to nie tytuł ani funkcja. To stan społeczny. Ewentualnie mógłby to zrobić wiec. Sonja jest witeziem.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Mirko 


Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2013, 18:15   

To Aerlin się ucieszy :D
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-11-2013, 18:22   

Indiana napisał/a:
Sephion napisał/a:
20 senatusów brzmiało w uszach Symeona milej
Oj, Symeon może i jest wysokiej klasy magiem, ale talentu do interesów to on nie ma za - nomen omen- grosz Za walkę po mojej stronie miałeś dostać 10 razy tyle w diamentach

Tą ofertę unieważniło to, że Maharani płaciła lepiej. A w momencie w którym maharani przestała być wypłacalna, to moja pomoc już chyba nie była mile widziana :)
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 19:24   

Mirko napisał/a:
To Aerlin się ucieszy :D
Przecież była o tym mowa bezpośrednio po zajściu :)
Sephion napisał/a:
moja pomoc już chyba nie była mile widziana :)
Sraty taty :D Właściwie jedynym powodem dla którego dostałeś mąką w dziób, a nie sztyletem pod żebro, była szansa, że się ogarniesz i jeszcze się przydasz. No ale po śmierci maharani Twoja cena znacznie spadła ;) ;) Z tym, że wzrosła znowuż w momencie, gdy szlag trafił mój oddział ;)
No ale, co było a nie jest i takie tam ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 02-11-2013, 20:00   

Ej, tak btw. Indi, kto ciapnął Ingeboran w rękę? Wiem, że jakiś Styryjczyk, ale kto konkretnie?
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 20:07   

Angantyr :) Nie pamiętam, jak mu było w fabule, ani też się Ingeboran nie przedstawił ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 02-11-2013, 20:54   

Jak to było? 'Na kolana. Jesteśmy do pani usług.' Akurat ;P
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 21:07   

Shatan napisał/a:
'Na kolana. Jesteśmy do pani usług.'
Jakoś tak ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-2013, 22:06   

Tahat, był zamaskowanym ulundo (o ile się nie pomyliłem)...
w wersji pisanej odcina rękę nie po walce, lecz w jej trakcie, i nie trochę, ale do końca (bo tak brzmi fajniej: ręka Ingeboran leeeci, krew tryska strumieniami, jest dramatycznie, krwawo i w ogóle :twisted: a dla fabuły i dalszych losów świata efekt ten sam)
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 02-11-2013, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 02-11-2013, 22:13   

Owizor napisał/a:
wersji pisanej


O! A kiedy będzie gotowe?
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-2013, 22:24   

jak skończę nanosić poprawki - właśnie po to założyłem ten wątek: bo już napisałem, ale jak pokazałem kilku osobom, to okazało się, że mam pizdylion i jeszcze trochę błędów :roll:
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-2013, 23:00   

dobra, większość poprawek naniesionych, zostały jeszcze trzy (oby ostatnie!) pytania (w najgorszym razie załatam te luki własną inwencją 8-) ):

dlaczego Imperium biegło na Pohryń?
dlaczego dwie grupy przeważające nie zmusiły Samboi do oddania kamienia?
kiedy konkretnie przyszedł/wyszedł Abel-goniec?

(ew. gdyby ktoś jeszcze pokrótce opisał punkt z samym wisiorkiem - też nie pogardzę :) )
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 02-11-2013, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 02-11-2013, 23:33   

Owizor napisał/a:
dlaczego dwie grupy przeważające nie zmusiły Samboi do oddania kamienia?

Jak na moje oko, to po co Wergundia miała psuć kontakty z Teralami?
Aczkolwiek, uwierz, że gdyby po dobroci nie oddała to owszem, zmusilibyśmy ją :P
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 03-11-2013, 00:21   

Owizor napisał/a:
w wersji pisanej odcina rękę nie po walce, lecz w jej trakcie, i nie trochę, ale do końca (bo tak brzmi fajniej: ręka Ingeboran leeeci, krew tryska strumieniami, jest dramatycznie, krwawo i w ogóle :twisted: a dla fabuły i dalszych losów świata efekt ten sam)
No nie wiem, nie przekonuje mnie ta wersja :D W oryginale w ogóle nie było żadnego odcinania niczego, tylko przecięcie ścięgien na nadgarstku. Dlatego w chwilę później miałam już zamontowaną sznurkiem tarczę na tej ręce ;) ;)

Shatan napisał/a:
Jak na moje oko, to po co Wergundia miała psuć kontakty z Teralami?
Aczkolwiek, uwierz, że gdyby po dobroci nie oddała to owszem, zmusilibyśmy ją :P
Ale nie o to chodzi :) Chodzi o Imperium i Styrię, które po rozbiciu nas miały jeden kamień-klucz. A drugi miała Samboja. Schowany. Mogli ją zmusić do oddania kamienia. Ale nie zrobili tego, tylko grzecznie schowali swój i wrócili do halli.
Zgaduję.
Opcja a) czynnik ludzki ;) było zimno po prostu.
Opcja b) o czym pisał Illima, Imperium nieco zapomniało, że jest przede wszystkim Imperium, a dopiero potem ludźmi Dragana i nie odważyli się ruszyć kniaziowej małżonki, a Styria sama była za słaba
Opcja c) obie powyższe w różnych proporcjach ;)
Do tego doszło przekonanie, że rozbili nas dokumentnie i nikt już im nie zagrozi ;)

Owizor napisał/a:
kiedy konkretnie przyszedł/wyszedł Abel-goniec?
Goniec? Który goniec...? O jaką postać chodzi?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 03-11-2013, 00:34   

Chyba o Samnijczyka.
Jeśli dobrze pamiętam to około 9-10, po tym jak przybyły duchy, i 3 godziny przed rytuałem.
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 03-11-2013, 00:39   

Samnijczyk to nie był goniec tylko właśnie Podróżnik.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 03-11-2013, 00:40   

Ach. Może chodzi o niby-kuriera Ashada?
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 03-11-2013, 01:54   

Chodzi o Firhorn Maćka, to znaczy tak myślę :mrgreen:
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-11-2013, 01:59   

Sephion napisał/a:

Owizor napisał/a:
- CZEMU IMPERIUM CHCIAŁO DAĆ SYMEONOWI MOJE (spustoszone, owszem, ale jednak) WŁOŚCI!?

No... tak wyszło :D . Imperium chciało mnie przekonać do walki po ich stronie, ale nie martw się. 20 senatusów brzmiało w uszach Symeona milej :)

Indiana napisał/a:
Sephion napisał/a:
20 senatusów brzmiało w uszach Symeona milej :)

Oj, Symeon może i jest wysokiej klasy magiem, ale talentu do interesów to on nie ma za - nomen omen- grosz :) Za walkę po mojej stronie miałeś dostać 10 razy tyle w diamentach :P


Za rok ja będę jakimś przykupem, tyle kasy :D :D :D .


Indiana napisał/a:
Reshi napisał/a:
Owizor napisał/a:
dlaczego Reshi szokował Imperio-Styrię?

Nawet nie wiedziałem, że szokowałem ludzi :D

Może chodziło o ten sławny szaleńczy bieg i odbicie się od niewidzialnej ściany?


No w sumie :D .

Dostałem kiedy Maciek, ja, Hodo oraz pozostałości naszego oddziału wsparcia wycofywaliśmy się przed Imp. i Styrią. Mieli oni przewagę liczebną i wszyscy byliśmy mocno poharatani więc nie mieliśmy szansy wygrać walki. Na szczęście nasze manewry taktyczne sprawiły, że mieliśmy krótszą drogę do fortalicji - najprościej mówiąc główny oddział był nie blokował nam drogi do fortu a reszta to byli jacyś maruderzy, którzy zostali po wcześniejszej dużej bitwie przy strażniku. Dostałem wtedy rozkaz aby pobiec do fortalicji z kamieniem do potrzebnym do znalezienia artefaktu aby zebrać jakieś zapasy i potem uciec przed wrogiem na bezpieczne tereny. Zacząłem więc biec do fortu kiedy moi towarzysze powstrzymywali natarcie wroga po drodze zostałem jednak zauważony przez oddziały bezbożników, które próbowały mnie spowolnić lub złapać. Na początku uciekałem lecz zostałem unieruchomiony przez czar, którego nie słyszałem. Po krótkiej kłótni dowiedziałem, że jeśli nie słysze czaru to jestem poza zasięgiem więc powtórzyliśmy fragment ucieczki. Mimo to ,że me nogi były bardziej chyże niż Goiliata nie zdołałem uciec gdyż przewaliłem twarzą w niewidzialną barierę i zemdlałem :) .


Indiana napisał/a:
Reshi napisał/a:
Godryk miał samodzielnie zabić Ziemowita, ew. gdyby Godryk nie mógł tego zrobić to ja bym go zabił.

Dobrze :) Zatem od początku nie było żadnego punktu, który mógłby nasze druzyny poróżnić :)

Na chwałę Wergundii i Olafa ;) :D .

Indiana napisał/a:
No nie wiem, nie przekonuje mnie ta wersja :D W oryginale w ogóle nie było żadnego odcinania niczego, tylko przecięcie ścięgien na nadgarstku. Dlatego w chwilę później miałam już zamontowaną sznurkiem tarczę na tej ręce ;) ;)

"Ingeboran, czemu trzymasz tarczę do góry nogami ?" :D :D :D

Owizor napisał/a:
kiedy konkretnie przyszedł/wyszedł Abel-goniec?

Jeśli chodzi o Abla-oddział wsparcia kapłanów to paręnaście chwil po przeniesieniu się do naszego świata, spotkaliśmy go kiedy szliśmy na polanę z Teralami.
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 03-11-2013, 12:27   

ech... ile jeszcze będę się dowiadywał nowych rzeczy!? :-?
miałem na myśli Abla-Samnijczyka od lewitujących karteczek...
(ale za parę szczegółów na temat Firhornu też dziękuję :D )
Reshi - cholera, i znowu cały akapit do przerobienia... z kontekstów wywnioskowałem, że ścigali cię, a potem dowaliłeś im zaklęciem ukrytym na tarczy... ech... a teraz znów mam mętlik i nie wiem jak to opisać ;/
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-11-2013, 14:34   

Abel-Samnijczyk pojawił się coś koło 9/10, przed Draganem jeśli mnie pamięć nie myli :) .
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 03-11-2013, 15:06   

Tak, jakieś 3 godziny przed rytuałem, bo on nam powiedział, że trzeba go wykonać o 12, ale tutaj czas leci o godzine później.
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 03-11-2013, 18:49   

Dragan... cholera... ;__;
zaraz się dowiem, że po drodze wskrzeszono jeszcze Mojmira, odkryto zamorskie i zapethabańskie krainy, pojawiły się co najmniej dwa nowe bóstwa oraz zdążyło powstać i upaść tak z sześć imperiów...
ech... ;__;
dobra...
nie odwlekajmy tego...
<bierze głęboki wdech>
skąd tam się wziął Dragan?
i o ilu rzeczach jeszcze nie wiem...?
i co mnie na wszystkich bogów podkusiło do napisania tego cholerstwa, nie będąc obecnym na Epilogu...!?
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 03-11-2013, 18:54   

Dragan ze swoim przydupasem wbił do Fortalicji z tekstem: 'ale jej tu nie było!' I się pluł, że jeszcze wczoraj tam polował i jej nie było a teraz jest. Spotkał się z Samboją, upierał się że jej nie zna, (warto uwzględnić tekst: - A to jest twoja żona. - Co? Ja nie mam żony!) i w końcu doszliśmy do wniosku, że przenieśli go ze świata cofniętego o 10 lat od naszego.
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9