Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
.... runicznych fochach
Autor Wiadomość
rutra125 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-07-2014, 01:36   

Odświeżając trochę temat, jak byłby odbierany taki sposób przedstawiania run ?

mała butelka/ fiolka z kawałkami folii aluminiowej (znaczy się wysokiej jakości srebro :D ), zalane wodą, a na fiolce narysowana runa ( akurat pod ręką miałem tylko dość wiekowy marker)
_________________
'Boskie płomienie nie spalają, są inkarnacją gniewu niszczącą wszystko wokół"

2012: II turnus - szaman kruka
2013: I turnus - Akki
2014: ? turnus - Belmez
Ostatnio zmieniony przez rutra125 07-07-2014, 01:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-07-2014, 04:09   

"Dzięki mocy Wajana Kowal potrafi zaklinać moc w przedmioty, wykuwając na nich odpowiednie znaki runiczne, warunkiem jest, iż są to przedmioty z metalu"
Gdzie w Twoim pomyśle jest wykuwanie znaków, bo nie ogarniamy? :3
 
 
rutra125 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-07-2014, 04:58   

z tego co pamiętam w 2012 nasz kowal run "wykuwał" runy na papierze a chyba nawet na czyjejś skórze xD
No ale to było dawno, zasady mogły się zmienić.
Faktycznie runa nie jest na metalu ale pomyślałem że bliski kontakt z metalem (właściwie runa i metal to dwa elementy jednego przedmiotu którym jest fiolka) dałby taki sam efekt. Jeśli to się nie zmieniło to za każdą modlitwę do Wajanna trzeba było poświęcić coś z metalu, metal czy kamienie szlachetne. Więc metal zawarty w fiolce pełniłby także taką funkcję.
Tym się kierowałem przy tworzeniu
_________________
'Boskie płomienie nie spalają, są inkarnacją gniewu niszczącą wszystko wokół"

2012: II turnus - szaman kruka
2013: I turnus - Akki
2014: ? turnus - Belmez
Ostatnio zmieniony przez rutra125 07-07-2014, 05:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 07-07-2014, 12:10   

Lepiej jednak przy tworzeniu kierować się tym, co jest w zasadach :)
Proponuję, byś dowolnemu kowalowi oznajmił,że obróbka metalu oraz obróbka czegoś w bliskim kontakcie z metalem powinna dać ten sam efekt ;)
Więc tym razem klarownie NIE dla pomysłu :) Akurat ta profesja - kowal run, kapłan Wajana, posługuje się metalem. Wiem, to technicznie trudne, trudniejsze niż dajmy na to drewno, ale bez przesady znów.
Co nie znaczy, że run nie można pisać też na czymś innym, choćby na kamieniu. Ale jeśli mówimy o profesji KOWALA run - wyłącznie metal. Amen. ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
rutra125 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-07-2014, 00:45   

Cytat:
Proponuję, byś dowolnemu kowalowi oznajmił,że obróbka metalu oraz obróbka czegoś w bliskim kontakcie z metalem powinna dać ten sam efekt ;)

Tego nie skomentuję ale rozumiem intencje.

Rozumiem że w tym roku nie będzie już opcji run na otulinowcach ?

Jak zatem powinno wyglądać wykuwanie run na obozie przez kogoś kto nie zaopatrzył się w młot, dłuto i kilka sztabek żelaza ?

Proszę także o wyjaśnienie granicy do której odnosi się wypowiadane słowo METAL, czy można je traktować jako wszystkie pierwiastki zaznaczone na niebiesko.
_________________
'Boskie płomienie nie spalają, są inkarnacją gniewu niszczącą wszystko wokół"

2012: II turnus - szaman kruka
2013: I turnus - Akki
2014: ? turnus - Belmez
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 08-07-2014, 02:34   

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gratuluję pomysłu ;)
 
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-07-2014, 02:44   

rutra125 napisał/a:
Rozumiem że w tym roku nie będzie już opcji run na otulinowcach ?

Ja rozumiem, że otulinowiec symuluje metalową broń, ale mogę się mylić ;)
Folia aluminiowa w szklanej butelce może symulować opiłki metalu w szklanej butelce, ale nie rozwiązuje to problemu "rycia w metalu".

A co do układu okresowego, to, że pierwiastek jest metalem, nie znaczy, że nadaje się do przerobienia w coś użytkowego (Sara tak mówi, ona studiuje chemię to może cośtam jej świta ;) , pasującego do Wajana.

rutra125 napisał/a:
Jak zatem powinno wyglądać wykuwanie run na obozie przez kogoś kto nie zaopatrzył się w młot, dłuto i kilka sztabek żelaza ?

Liczymy na Waszą kreatywność, opartą jednak na zasadach, które są klarownie ujęte na stronie :3
 
 
rutra125 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-07-2014, 03:30   

Cytat:
Ja rozumiem, że otulinowiec symuluje metalową broń, ale mogę się mylić ;)

Skoro otulinowiec symuluje broń metalową to gdyby na fiolce była nalepka z PowerTypa symulująca metalową blaszkę a na niej runa wtedy byłoby dobrze ? (wprawdzie odszedłem już od tego pomysłu ale tak pytam z ciekawości :D )

A jako ofiara dla Wajana pasowałyby ?

Cytat:
(Sara tak mówi, ona studiuje chemię to może cośtam jej świta

nie będę się kłócił z taką osobą przecież ;) ale o jedno jeszcze zapytam. Kierując się układem, wapń jest metalem w takim razie czy kreda by pasowała ?
_________________
'Boskie płomienie nie spalają, są inkarnacją gniewu niszczącą wszystko wokół"

2012: II turnus - szaman kruka
2013: I turnus - Akki
2014: ? turnus - Belmez
Ostatnio zmieniony przez rutra125 08-07-2014, 03:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 08-07-2014, 03:42   

rutra125 napisał/a:
czy można je traktować jako wszystkie pierwiastki zaznaczone na niebiesko
Serio?...
Nie, nie można. Mówimy o powszechnie używanych przez cywilizację metalach wydobywanych w formie rud z ziemi. Żelazo, metale szlachetne, miedź, aluminium, cyna, stopy metali, stal, brąz, mosiądz.
rutra125 napisał/a:
Jak zatem powinno wyglądać wykuwanie run na obozie przez kogoś kto nie zaopatrzył się w młot, dłuto i kilka sztabek żelaza ?
Może się zacząć od przeczytania, co właściwie na temat tej profesji nabazgroliliśmy. Bo wydaje mi się, że napisałam tam coś takiego:
Cytat:
Posiada tablice znaków runicznych oraz instrukcje ich łączenia, a także narzędzia niezbędne do wykonywania run (tabliczki, dłutko)
To w przybliżeniu oznacza, że kowal dostanie metalowe tabliczki oraz dłutko z młotkiem.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-07-2014, 14:08   

Przyznam szczerze, nie wiem, co chcesz osiągnąć rozmawiając z nami w ten sposób.
Na stronie jest jasno napisane czego wymagamy, oraz czego możecie się spodziewać na starcie.
A rozważania o kredzie sprawiają, że nie można potraktować Cię poważnie.
 
 
rutra125 

Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-07-2014, 15:06   

Pytasz co chcę osiągnąć ? Szukam jedynie odpowiedzi na swoje pytania, oraz chcę przyjechać na obóz dobrze przygotowany i poinformowany.

jak pisałem wcześniej o fiolkę pytałem już z czystej ciekawości.

Sami zawsze powtarzacie "Liczymy na kreatywność graczy" więc proszę. Faktycznie może pomysł z kredą do wybitnych nie należał, ale powiedz mi w którym miejscu pomysł z fiolką zasłużył na to bezsensowne i kpiące pytanie:
Cytat:
Gdzie w Twoim pomyśle jest wykuwanie znaków, bo nie ogarniamy? :3


Kto wie, może mój następny pomysł byłby lepszy i spotkałby się z aprobatą, ale jak mam go przedstawić, aby nie skończył tak jak fiolka ?


Indiana napisał/a:
Mówimy o powszechnie używanych przez cywilizację metalach wydobywanych w formie rud z ziemi. Żelazo, metale szlachetne, miedź, aluminium, cyna, stopy metali, stal, brąz, mosiądz.

Dziękuję.

Indiana napisał/a:
oże się zacząć od przeczytania, co właściwie na temat tej profesji nabazgroliliśmy

Przeczytałem, jednak dosyć dawno więc wypadło mi z głowy, mój błąd.
_________________
'Boskie płomienie nie spalają, są inkarnacją gniewu niszczącą wszystko wokół"

2012: II turnus - szaman kruka
2013: I turnus - Akki
2014: ? turnus - Belmez
 
 
sars 


Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-07-2014, 15:39   

rutra125 napisał/a:
ale powiedz mi w którym miejscu pomysł z fiolką zasłużył na to bezsensowne i kpiące pytanie:


Proponuję, żebyś przeanalizował całą rozmowę i sam sobie odpowiedział :)
Nie wydaje mi się, żeby pytanie było jakieś straszne, nawiązywało do tekstu ze strony, który mogłeś przeczytać wcześniej (a najwidoczniej nie przeczytałeś, skoro chciałeś malować runy na szkle).
Wystarczyło odpowiedzieć, gdzie jest rzeczone wykuwanie i nie byłoby problemu, jeśli rzeczywiście pytasz "z ciekawości".
Myślę, że już zostało jasno wyjaśnione, że kowal run nie może używać czegoś innego niż metal, i nie ma już żadnego problemu.

Jeśli następny pomysł będzie lepszy i zgodny z zasadami, to go zaaprobujemy.
w. & s.
_________________
inteligentny wszystko zauważa, głupi wszystko komentuje
Ostatnio zmieniony przez wampirka 08-07-2014, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 08-07-2014, 16:43   

Dobra, ta krótka wymiana zdań niniejszym wylatuje w eter.

Rutra, zawsze liczymy na kreatywność graczy, ale w równym stopniu na logikę i wyczucie.
Podsumowuję:

Cytat:
Wajan jest bogiem kowali i metalurgów, patronuje wykuwaniu najlepszej stali w świecie gry - dlatego jego znaków nie będziemy stawiać na szkle ani na niczym, co nie jest metalem.
Kowale Wajana dostają na starcie tablice znaków runicznych oraz instrukcje ich łączenia, a także narzędzia niezbędne do wykonywania run (tabliczki, dłutko).
Oprócz tych tabliczek runy można robić na broni - wtedy się zwraca do działu bokenów i dostaje się drucik oraz "taśmę kowalską" i z ich pomocą się taką runę robi. Będzie ona wtedy na stałe.
Można też wykonywać runy na metalach innych - mówimy o powszechnie używanych przez cywilizację metalach wydobywanych w formie rud z ziemi. Żelazo, metale szlachetne, miedź, aluminium, cyna, stopy metali, stal, brąz, mosiądz.
Runy można kreślić na innych materiałach i nadawać im moc, ale nie jest to w obrębie profesji "kowal run".
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17