Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzwanie dla MG
Autor Wiadomość
Grettir

Wysłany: 30-11-2006, 16:51   Wyzwanie dla MG

Czy nie sądzicie, ze przydalo by sie wymyslic jakiegos "świata", tak jak u Tolkiena srodziemie.Dobrym pomyslem też by bylo stworzenie historii oraz legend,poniewaz dalo by to o wiele wieksza swobode odgrywania postaci.Jest to wyzwanie trudne ale wierze w naszych MG :mrgreen: co o tym myslicie?
Ostatnio zmieniony przez Indiana 09-06-2007, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 30-11-2006, 17:13   

Hmmmm a do tej pory nie miales wymyslonego swiata?
 
 
Doctor

Wysłany: 30-11-2006, 17:43   

Właśnie..
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 30-11-2006, 17:47   

To ciekawe po co ja to wszystko wymyślam :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak czy owak zastanawiam się nad pozstawieniem tegorocznego świata na kolejne gry. Spodobał mi się :mrgreen: Ale to grozi pewnymi komplikacjami gry, tzn doświadczeni gracze będa przenosić pozyskane poprzednio informacje (np, znajomośc języków, itp), a tym samym pozbawiając nowych graczy szans. Cóż, narady wstępne dopiero przed nami :mrgreen:
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Doctor

Wysłany: 30-11-2006, 17:56   

Z roku na rok przygotowywanie obozu jest coraz dłuższym procesem.. :-)
A pomysł z pozostawieniem tych realiów na przyszłe obozy ma istotnie swoje za i przeciw. :-)
 
 
Grettir

Wysłany: 30-11-2006, 18:20   

szczerze mowiac gralismy w zakresie tej naszej krainy ale nie posiadalismy informacji o reszcie swiata :-D a mi chodzi o to zeby reszta tez byla opisana (najlepiej na mapie) wtedy to juz mozna sie fajnei bawic z pochodzeniem i przeszloscia, rozymi opowiesciami i artefaktami,zią ;-)
 
 
Ulfberht
[Usunięty]

Wysłany: 30-11-2006, 19:24   

Ehh Grettir te zią wyrywają mnie z butów (nawet jeśli takowych nie mam w tej chwili na nogach) Pomysł z pozostawieniem świata jest dobry , dzięki temu fabuła będzie szła dalej ,
a my gracze będziemy się czuli bardziej z nią związani :) (znajomość języków nie była nigdy jakimś specjalnym problemem ,każda klasa powinna mieć że tak powiem "język rasowy",
i to rozwiąże kwestie języka) :mrgreen:
 
 
Agnar
[Usunięty]

Wysłany: 30-11-2006, 19:24   

Najpierw to nauczta sie pozadnie wszystkich tekstow i zaklec jakie na obozie sa :P A potem sie bierzcie za historie :) A kto wam broni wymyslac sobie pochodzenie? A na obozie przeciez byly najblizsze krainy otaczajace teren wydarzen? A gdzie wojska cesarza dostawaly w dupe? Gdzie musial sie przebic? smao cesarstwo tez skads przylazlo w te gory co nie? :mrgreen: A pochodzenie i przeszlosc sam sobie wymysl :P
 
 
Ulfberht
[Usunięty]

Wysłany: 30-11-2006, 19:29   

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem ogłoszenie listy zaklęć , czarów modlitw przed obozem :-)
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-11-2006, 20:59   

to by bylo glupie :P bo nekros by sobie zaczal koelkcjonowac swieczki zeby zrobic lisza,domestos mialby obcykane czary jak i inni magowie.smiesznie jest jak zapominaja zaklec ^^ale co do swiata... wydaje misie ze lepiej jak z roku na rok na obozie sa calkiem nowe rzeczy,bo z tego co slyszalem,to ten oboz nie mial zadnego powiazania fabula czy jakimis jezykami z tamtym :P
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2006, 21:16   

Co tam, ważne, że postacie będziemy mieli te same i będziemy je ciągnąć dalej, ich życiorys. :)
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-11-2006, 21:25   

dobra-postacie mozna miec te same.ale no kurde,sami mozemy tworzyc historie itd. jesli naszym MG saie bedzie chcialo i to zrobia,to ja sie temu buntowac nie bede.ale uwazam ze i bez tego oboz bedzie fascynujacy :P
 
 
Doctor

Wysłany: 30-11-2006, 21:31   

Illima napisał/a:
Co tam, ważne, że postacie będziemy mieli te same

Kto Ci tak powiedział? :-D
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-11-2006, 21:44   

nawet jesli nie te same,to ja spolodze duzo dzieci powiem im ze maja zrobic to samo i tak dalej i tak dalej i tak dalej ^^ kazde dziecko bedzie sie nazywalo shamaroth ^^
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2006, 23:16   

będą te same ponieważ to my decydujemy kim gramy.
 
 
Doctor

Wysłany: 01-12-2006, 09:12   

Zauważ różnicę pomiędzy "te same" a "takie same". :-P
 
 
Alathien

Wysłany: 01-12-2006, 16:27   

A ja bym sobie zagrała nową postacią, bo to jest ciekawe :-P Tak to nigdy nie zaznam jak na przykład grać magiem, albo jakimś łotrem 8-) I tak nie zachowamy drógich leveli.
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2006, 18:56   

ja na następnym obozie zmieniam profesje, ale dlatego, że tak pójdzie fabuła mojej postaci. Nie chodzi o te same klasy.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 01-12-2006, 19:58   

Oooo, widzę, że muszę dużo wyjaśnić....

Można, jeśli ktoś się uprze, kontynuować tą samą postać. ALe z całą pewnością NIE BĘDĄ PRZENIESIONE RAZEM Z POSTACIĄ JAKIEKOILWIEK BONUSY, poziomy, artefakty, zaklęcia itd itp.

Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy tenb sam świat uruchomimy w 2007 r. Jeszcze raz tłumaczę, że gdybyśmy wszyscy grali w tym samym gronie co w tym roku, to byłoby to wyśmienite rozwiązanie. Ale na nowym obozie dochodzą NOWE OSOBY! Jakie szanse mają z wami, jeśli będziecie mieli w małym palcu świat gry, a w dodatku będziecie znali na pamięć system zaklęć i innych umiętności?

Agnar ma absolutną rację. W tym roku mieliście podaną ogormną ilość informacji na temat świata gry. Był spis krain wraz z ich charakterystyką, była historia podbojów Cesarstwa, był szkic sytuacji politycznej.... Tylko co z tego????? ILE OSÓB SIE TYM ZAINTERESOWAŁO???? Wybaczcie, może to, że gracze zbyt mało interesowali się światem gry, jest moją winą, gdyż może gra była zbyt mało interesująca. Ale faktem jest, że obydwa turnusy naprawdę ciężko było pogonić i wymusić zaiteresowanie rzeczami innymi niż okładanie kogoś bokenem :-) Przyjmuję argument, że było gorąco i w ogóle. Wniosek, jaki z tego wyciągnęliśmy wszyscy, jest jeden i jego efekty i korekty gry poznacie w 2007 r :mrgreen:

Jeśli mamy trzymac się przez dłuższy czas jednego świata gry, przekonajcie mnie, jak dokonacie tego aby nowe osoby nie były dyskryminowane.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2006, 20:11   

Mi Indi wcale nie przeszkadza zmiana zaklęć ani śwaita. Chodzi o to aby postacie zostały te same, abyśmy mogli sobie wspominać dawne dzieje. Nie ważne czy to ten sam świat czy nie. Możemy trochę nagiąć regulamin ;-)
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2006, 20:22   

ja dalej bede wulgarnym krasnoludem,ale doloze do tego palenie fajeczki ^^
 
 
Grettir

Wysłany: 01-12-2006, 20:35   

Ja takze dalej bede krasnalem,no wlasnie indi bo my z shamem bedziemy mieli fajeczki na ziola cherbaciane :-D przejdzie?
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2006, 20:49   

no,chcemy byc autentyczni,i bedziemy sobie pytkac.ziola herbaciane,czyli bez nikotyny,czy tez innych nbadziejstw.dopuscisz to,czy nie?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 01-12-2006, 21:17   

Jak dostanę próbkę do badania chemicznego :mrgreen: Podajcie skład i pogadamy :)

NIe mam nic przeciwko utrzymaniu tej samej postaci - ale jesli zmienimy świat to będzie to zdeka nielogiczne :mrgreen: Poza tym - nawet jeśli nie zmienię świata, to przesunę fabułę o dużo dużo lat do przodu. I co wtedy z tymi którzy nie byli elfami (jak ja :-P ) i nie mieli szans dożyć....? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2006, 21:20   

ja jako stary krasnolud ktory odstal w leb i palil ziola,to bede zyl dalej!! :P
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2006, 21:23   

Mówiłem indi coś o naginaniu regulaminu ;-)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 01-12-2006, 21:31   

Mogę sobie regulamin naginać, po pierwsze, bo nie ma takowego w odniesieniu do fabuły, a po drugie - gdyby był, samibyśmy go tworzyli :-P Ale nie mogę naginać logiki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i obrażac tym samym inteligencji graczy :-) Ale zobaczymy co się da zrobić :-)

Shamcio, a co jak drugi raz w łeb dostaniesz....? ;-) ;-) ;-)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2006, 21:38   

ja żartowałem. Chodzi mi o to, że my (czyli ja i np Shamaroth i inni kto tam chce) oleje to że ma 4000 lat :D
 
 
Shamaroth_Glupi 
ugly bastard.

Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2006, 21:45   

indiana,ja nie chce znowu takiego kłesta xD to bylo masakryczne :p czy ty wiesz jak ja musialem szybko myslec na pytanie"shamaroth,zaprowadizsz nas do tej sztolni??"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 01-12-2006, 21:50   

Wiem :-) Na pocieszenie ci powiem, że Maciek na pytanie "gdzie jest kasztelan?" musiał myśleć jeszcze szybciej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale nieźle ci poszło i wybrnąłeś - w sumie lepiej niż niektórzy, co przy queście nie musieli myśleć, a tylko go wykonac :lol:
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15