Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Indiana
02-11-2013, 21:08
Spamy z tematu Inżynier
Autor Wiadomość
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2013, 08:42   

A propos stulecia, pewnie jakieś spore święto w Wergundii? :)

A co do polityki, to baaardzo dobrze, że jest jaka jest - rozbudowana, ciekawa i "interaktywna" :D
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-10-2013, 13:02   

No mówcie mi tak jeszcze :D Przyszłoroczna fabuła będzie wielką międzynarodową intrygą wywiadów! :D :D

A, no i widzę, że wreszcie powoli Wergundia odzyskuje sympatię graczy po tym, jak ich niecnie zamknęła w obozie jenieckim 3 lata (tfuu... prawie sto lat! :D ) temu :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Akinori 
Fenrir


Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-10-2013, 15:36   

w końcu byliśmy w wergundzkiej fortelicji!

I podobno całkiem sympatyczny lecz czasem irytujacy hrabia wergundzki tam zamieszkal... no przynajmniej przez jakiś czas.
_________________
"Eee tam, wyklepie się na warsztacie"
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2013, 18:54   

Cytat:
Wergundia odzyskuje sympatię graczy po tym, jak ich niecnie zamknęła w obozie jenieckim 3 lata (tfuu... prawie sto lat! :D ) temu
cóż... wymiana pokoleniowa... dla takiego Owizorka to już tylko zbiór nudnych dat z podręcznika do historii ;)

Tak mi się przypomniało:
Cytat:
w tym świecie nie było żadnego Karola, więc nie ma "króli"!
- może by w takim razie władców Wergundii zacząć mianować... hm... "elmami"... "elmerami"... "merami"... "merkami"... "merykami"... ?
hm... "elmer" brzmi nawet nawet...

i tu też się nasuwa: czyli w takim razie w historii świata musiał być już jakiś wielki (starostyryjski?) Cezary? :P
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 18-10-2013, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-10-2013, 19:32   

Owizor napisał/a:
czyli w takim razie w historii świata musiał być już jakiś wielki (starostyryjski?) Cezary? :P
Celnie :D
Mam w archiwach jeszcze kawałek z 2007 (wtedy chyba pierwszy raz konkretnie został określony świat gry. To jest kalendarium. Mamy tak Komnena, pierwszego wodza plemienia Odearytów, który założył Styrgrad, potem niewymienianych z imienia władców, jednoczących i budujących siłę plemienia. A potem - Aleksy I Wielki - pierwszy cesarz. Więc ta historia mogłaby wyglądać tak:
Cytat:
Rok [według kalendarza cesarstwa]
0 Objęcie władzy nad plemieniem Odearytów przez Komena, założenie Strygradu. Dynamiczny rozwój terenów wokół miasta.
25 Umiera wódz Komen. Wiec plemienia przyznaje władzę Cezarianowi Morrenicie .
26-40 Cezarian podbija tereny sąsiednich plemion. Obszar opanowany przez Odearytów rośnie trzykrotnie. Dalszy ciąg dynamicznego rozwoju państewka.
40 Cezarian ginie w bitwie po Ragnos, bitwa jest jednak wygrana. Rodzi się legenda wielkiego wodza.
102 Władcy Księstwa Odear, Górnej Styrii i Dolnej Styrii zawierają Święty Pakt, tworząc państwo Styrii ze stolica w Styrgradzie. Aleksy I Wielki zostaje pierwszym cesarzem.
130 Umiera Aleksy I. Jego miejsce zajmuje Jon Wspaniały. Reforma administracyjna państwa. Przyłączenie ziem Księstwa Północnej Styrii i Dzikich Pól. Reforma Armii. Dynamiczny rozwój gospodarki. Pokój na granicach.


Gra w 2007 toczyła się w roku 391 ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Akinori 
Fenrir


Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-10-2013, 20:07   

To kiedy martwy śnieg? ^^"
_________________
"Eee tam, wyklepie się na warsztacie"
 
 
Travor 

Wysłany: 18-10-2013, 20:18   

Cytat:
Przyszłoroczna fabuła będzie wielką międzynarodową intrygą wywiadów! :D :D

Tak! :D Trzymam za słowo :P

Indiana napisał/a:
Gra w 2007 toczyła się w roku 391 ;)

Ale, nowsi gracze, nie mylić z rokiem 391 po wielkiej ekspansji, te lata liczone były wtedy właśnie od założenia Styrgradu :)
Próbowałem kiedyś zestawić te dwa kalendarze, cesarski i ee... ekspansywny? :D
Upadek Styrii nastąpił w 1790 roku wg. pamiętników, tekstu znalezionego przez graczy w 2009r. W kronice na stronie zalanie obszarów na zachodzie przypada na rok 1500 przed wielką ekspansją. Zatem w chwili obwołania Dragana na wojewodę mielibyśmy 4185 rok od założenia Styrgradu, dobrze liczę? :) To by było ciekawe gdyby w Styrii stosowano starą datację :)

Swoją drogą, moglibyście (czy jednak nie?) publikować po obozach materiały które były w grze? Bo jeszcze się komuś na coś przydadzą a zawsze jest walka kto po obozie zgarnie więcej tekstów :D
Cytat:
A, no i widzę, że wreszcie powoli Wergundia odzyskuje sympatię graczy po tym, jak ich niecnie zamknęła w obozie jenieckim 3 lata (tfuu... prawie sto lat! :D ) temu :D

Zrehabilitujcie jeszcze Itharos, to taki zarąbisty motyw teokratycznej fortecy jest! ;) Chociaż z drugiej strony, nie wiem czy większość graczy nie uważa że walczyło w 2012 ze Styrią. To może Styrię trzeba rehabilitować?
Cytat:
I podobno całkiem sympatyczny lecz czasem irytujacy hrabia wergundzki tam zamieszkal... no przynajmniej przez jakiś czas.

Czy ja coś znowu przespałem? :)
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-10-2013, 23:59   

Travor napisał/a:
Zatem w chwili obwołania Dragana na wojewodę mielibyśmy 4185 rok od założenia Styrgradu, dobrze liczę? :) To by było ciekawe gdyby w Styrii stosowano starą datację :)
Pomysł łyknięty! Fakt, to trochę utrudni relacje Styrii z resztą świata, tak jakby nie były dość trudne :D Ale to wyśmienite jest. Jest to przyjęte nieco umownie, bo oczywiście data 1500 przed w.e. jest widełkowa. Zalanie takich terytoriów nie mogło się odbyć w ciągu jednego roku, a kronikarze ofirscy nie mogli znać dokładnej daty zalania Styrgradu. Ale można ten rok przyjąć :D
No to podarowałeś Nowej Styrii oficjalny kalendarz ;) ;)
Travor napisał/a:
Cytat:
Przyszłoroczna fabuła będzie wielką międzynarodową intrygą wywiadów! :D :D

Tak! :D Trzymam za słowo :P

Ale wiesz, że taką fabułę rozegramy maks w 2-3 osoby :D Reszta uzna, że to nuuuudy :D

Travor napisał/a:
Swoją drogą, moglibyście (czy jednak nie?) publikować po obozach materiały które były w grze?
Moglibyśmy, z miłą chęcią bym rozdała nawet te papierowe, których zawsze mi szkoda wywalać ;) Pomyślimy z dziewczynami z fanpejdża jak to ładnie podać.
Travor napisał/a:
Zrehabilitujcie jeszcze Itharos, to taki zarąbisty motyw teokratycznej fortecy jest! ;) Chociaż z drugiej strony, nie wiem czy większość graczy nie uważa że walczyło w 2012 ze Styrią. To może Styrię trzeba rehabilitować?

Bardzo lubię Itharos, z całego Ofiru najbardziej :) W sumie, może i to się w końcu uda, bo to jest prosty mechanizm - gracze nie lubią tych, co ich leją :D

Cytat:
Czy ja coś znowu przespałem? :)
I turnus, postać Akinoriego ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Akinori 
Fenrir


Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-10-2013, 04:39   

W sumie rozkminy można przenieś do nowego tematu, bo do Inżyniera to chyba nam tu nie pasuje ;)

Tak bdw. Indi może w następnym roku zrobimy test i dać magom rytuały do nauki przed turnusem? (Słówka i rozkazy dopiero na turnusie)
_________________
"Eee tam, wyklepie się na warsztacie"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-10-2013, 04:55   

Akinori napisał/a:
i może w następnym roku zrobimy test i dać magom rytuały do nauki przed turnusem? (Słówka i rozkazy dopiero na turnusie)
Hm, ale co to zmieni? Bo wiesz, to jest tak, że te osoby, którym się chciało przed obozem zajrzeć do zasad, radzą sobie z rytuałami bez problemu, a nawet wirtuozersko. Osoby, które nie ogarniaja zasad, nie ogarną też wczesniej podanych rytów, bo ich nie przeczytają.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 19-10-2013, 11:42   

No, ale w takim wypadku, ci bardziej ogarnięci nie będą musieli odprawiać rytuałów z kartki. A jeśli byście dali jeszcze słówka i rozkazy to mogą nauczyć się wcześniej zaklęć...
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Bryn 


Wysłany: 19-10-2013, 13:55   

Indiana napisał/a:
Travor napisał/a:
Cytat:
Przyszłoroczna fabuła będzie wielką międzynarodową intrygą wywiadów! :D :D

Tak! :D Trzymam za słowo :P

Ale wiesz, że taką fabułę rozegramy maks w 2-3 osoby :D Reszta uzna, że to nuuuudy :D



Przecież polityka na silberze to jego najlepsza część :shock: Mi osobiście zawsze polityczne wątki podobają się najbardziej, szczególnie jak się ma okazję grać z Travorem (uszanowanko ;) ).
_________________
2011 i 2012 - Tirianus Taeleth, kapłan bitewny Silvy
2013 - Emrys, syn Drogowita z Wojniłłów Karanowic, witeź / Małgorzata
2014 - Cadan a.k.a. Kaban/Shazam/Conan - laryjski psionik
2015 - Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 19-10-2013, 14:08   

Oczywiście, że polityczne wątki są(wg. mnie i dla mnie) najciekawsze :D Prawda też, że dobry magiczny motyw nie jest nudny to dla mnie polityczny > mistyczny, jednakże najbardziej lubię, jak oba wątki się ze sobą łączą, albo w jakimś stopniu przeplatają.

...intryga wywiadów... brzmi zacnie :)
Ostatnio zmieniony przez Wojtek 19-10-2013, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-10-2013, 00:25   

Współczuje osobom, którym nie podobają się wątki polityczne na obozach. Są one naprawdę ciekawie i fajnie zrobione :D .


Też czekam na intrygę wywiadów za rok ;) .
Ostatnio zmieniony przez Indiana 21-10-2013, 01:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 21-10-2013, 01:50   

Mogę tylko powiedzieć "Indi lubi to" ;) No skoro tak... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Kalmar 
człowiek - drewno


Skąd: Gliwice
Wysłany: 21-10-2013, 21:45   

Też wolę wątki polityczne nad mistyczne, pomimo że moje postacie są pod tym względem warzywem :C
_________________
"KWAS!"
~ Reshi da Tirelli
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 21-10-2013, 22:32   

A ja ponad wszystko przedkładam wątki komediowe ;)
Ostatnio zmieniony przez Hodo 21-10-2013, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 21-10-2013, 22:46   

Czemu tu nie ma przycisku "lubię to", czemu? :angry:
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-10-2013, 23:08   

Hodo napisał/a:
A ja ponad wszystko przedkładam wątki komediowe ;)

taak! intrygi szpiegowskie na wesoło! :D

ale trzeba też zauważyć, że z forum korzystają tylko osoby zaangażowane - tym, którzy tu nie zaglądają na ogół nie zależy na niuansach politycznych, i przyjeżdżają tylko by poznać fajną historię / pospuszczać Mojmiry ;) (a fabuła wystarczy im w formie skróconej i uproszczonej:"hurra! Dragan wojewodą! Mojmir martwy! dobro (jak zawsze) zwyciężyło!")

wątki polityczne a mistyczne? ja jakoś bałem się wątków mistycznych, więc choć byłem magiem, skupiałem się na polityce... ale to pewnie dlatego, że nie byłem jeszcze w pełni obeznany w kwestiach magicznych (mój pierwszy larp w tegoroczną majówkę: lubiłem improwizować, dopóki nie kazano mi zemdleć trzeci raz pod rząd... :roll: wtedy nabrałem respektu do kwestii mistycznych ;) )


hm... nie znam się na obsługiwaniu forum, ale rzeczywiście wypadałoby już przerzucić sporo tych postów do jakiegoś innego wątku...
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Hodo 
Emeryt


Skąd: Księstwo Śląsko-Pomorskie
Wysłany: 21-10-2013, 23:08   

Rosomaku:
Bo to jest forum i praktykujemy tu komunikację słowną, zamiast internetowego meta-języka ludzi leniwych, którym wystarczy kliknąć przycisk, zastępujący kilka, jak nie kilkanaście różnych komunikatów. ;) ;) Dzięki takim miejscom nasze internetowe interakcje jeszcze nie ograniczyły się do dawania łapek w górę, w dół i dołączania do tego minek. ;)
Ostatnio zmieniony przez Hodo 21-10-2013, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 22-10-2013, 09:44   

W sumie racja, Hodo :) A wątki komediowe są świetne :P
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 02-11-2013, 20:49   

Travor napisał/a:

Cytat:
A, no i widzę, że wreszcie powoli Wergundia odzyskuje sympatię graczy po tym, jak ich niecnie zamknęła w obozie jenieckim 3 lata (tfuu... prawie sto lat! :D ) temu :D

Zrehabilitujcie jeszcze Itharos, to taki zarąbisty motyw teokratycznej fortecy jest! ;) Chociaż z drugiej strony, nie wiem czy większość graczy nie uważa że walczyło w 2012 ze Styrią. To może Styrię trzeba rehabilitować?


tak sobie teraz pomyślałem: mniejsza o jakąś głupią rehabilitację Wergundii, Styrii czy Itharos - to Ligę Kupiecką trzeba teraz będzie solidnie zrehabilitować ;)
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 02-11-2013, 21:09   

Wszystko się da ;) To tylko kwestia odpowiedniego ustawienia akcentów ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16