Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!
Autor Wiadomość
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2014, 01:38   DO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

Dobrze, moje miłe misie kolorowe :)
Jako, że wszyscy dostaliście już mniej lub bardziej emocjonujące wstępy i wiecie na czym stoicie, mam kilka ogłoszeń:

1. W następnych 2/3dniach dostaniecie uszczegółowienie waszych wstępów i jakieś wątki prywatne, nie musicie pisać do mnie z pytaniami na pw :) Jeśli macie jakieś pytania/zażalenia/wątpliwości odnośnie tych właśnie wstępów to piszcie je poniżej rzeczonych. Tak właśnie.

2. Do ŚRODY będę potrzebowała jakiś szczególnych zamówień w sprawie PROWIANTU. Oczywiście miejcie rozum i godność i nie proście o batoniki muesli czy bułkę z kruszonką ;) Normalne <!> rzeczy terenowe, jak sucharki, kiełbaski itd. No ewentualnie kilogram krówek :D

3. Do CZWARTKU będę natomiast potrzebowała waszej listy
a. ekwipunku nie magicznego: broń, wyposażenie (mapy, paski etc.)
b. rzeczy magicznych: zaklęcia, eliksiry, artefakty itd.
Oczywiście możecie pisać wcześniej w OSOBNYM TEMACIE, który SAMI założycie w swoich formach (najlepiej zatytułujcie go "do zatwierdzenia"), ale ostateczny termin to CZWARTEK, godzina 23:00. Później nie będę przyjmowała już żadnych pomysłów, bo piątek to uczelnia + podróż. Z tym, co będzie zatwierdzone zaczniecie w piątek epilog.
Przypominam! Magowie, szamani, i inne: zatwierdzacie WSZYSTKO! W przypadku magów/kapłanów/kapłanów-wojowników mają to być WSZYSTKIE zaklęcia/modlitwy/znaki, których będziecie chcieli użyć w grze. Niezatwierdzone = nie istnieje.
Podobnie sprawa się ma odnośnie receptur/szamańskich instantów z którymi gra się rozpocznie/druidzkich amuletów itd.

Jeśli jakiś mag/kapłan/ktokolwiek potrzebuje magicznego zestawu -> zgłosić to swojemu prowadzącemu, on zbierze wszystkie zażalenie i przekaże je mi, ja wyślę wam paczkę.

Miłej zabawy! :)
Ostatnio zmieniony przez Indiana 18-10-2014, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2014, 15:02   

Czy alchemicy/uzdrowiciele mogą robić eliksiry, szamani amulety, itp., podczas epilogu?
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2014, 15:05   

Podczas epilogu tak, o ile formuły są wcześniej zatwierdzone.
W sensie nie można tworzyć nowych eliksirów, tylko powielać te, które są zatwierdzone wcześniej. Szamani mogą robić instanty, magowie pobierać manę, itd. Obecnie rozważam, czy nie wyznaczyć do tego niezależnych ludzi (do kontroli), ale to wyjdzie w praniu :)
 
 
Elf 
Adept elfickiej magii wyższej


Skąd: Pruszków :3
Wysłany: 29-09-2014, 01:22   

na jaki adres e-mail mamy wysyłać te listy bo nie ogarnołem tego za bardzo?
_________________
Elfy przeżyją wszystkich ludzi >:)
2013-Garant elf z laro
2014-Aaron elf leśny mag ziemi
2015-Geven elf leśny mag lasu
2016-Tiru elf leśny szaman Jelenia
2017-Meril'oarni z rodu Haro, Elf z Talsoi mag morza
2018-Vayla'Meril'oarni z rodu Haro, Elf z Talsoi mag strażnik
 
 
Tuuli 

Skąd: Kraków
Wysłany: 29-09-2014, 03:09   

Ale chyba będzie można wykonać większy, improwizowany trans/rytuał (w moim przypadku, astrologa, do gwiazd, w przypadku szamana do zwierzaka) na bazie tego, co mam (opisy gwiazdozbiorów) i zaistniałej sytuacji? Czy mam wymyślić ramowo i przesłać do zatwierdzenia, czego mogę chcieć od każdego z gwiazdozbiorów, co nie jest instantem?
Mimo wszystko pomysły powstają zwykle na bazie potrzeby i właśnie ta elastyczność jest fajna w profesjach typu szaman i astrolog (z astrologiem akurat nie poszalałam, ale tu było w sumie trochę mojego nieogaru i braku okazji).
_________________
2013 - Tuuli, szamanka kruka, imperialistka
2014 - Petra Lecorde, córka pana Trawida (Liga), astrolożka przekwalifikowana na łuczniczkę
Ostatnio zmieniony przez Tuuli 29-09-2014, 03:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-09-2014, 13:31   

No właśnie muszę mieć jakieś ramy tego, co możecie (bo później wyszło, że wszystko), żeby było to w miarę ogarnięte. Lub musi to zatwierdzić/lub nie ktoś niezależny, żeby nie było, że Wasz Og, który jest z Wami w grupie, a np. ma nikłe pojęcie o potencjale innych grup, zatwierdzi coś czego nie dopuściłabym.
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 30-09-2014, 23:51   

Wamp, usuncie opcje gościa i po sprawie :)
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-10-2014, 15:21   

Pamiętajcie, że chcę wszystkie rzeczy do zatwierdzenia w jedym OSTATNIM poście, nie będę przeglądać całych tematów!
Sprawdzam to o 20tej, czyli odpiszę proporcjonalnie później.
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 02-10-2014, 15:35   

Zaklęcia w temacie o magii czy w "do zatwierdzenia"?
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
wampirka 


Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-10-2014, 16:43   

A chcesz je zatwierdzić?
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 02-10-2014, 17:30   

No chcę, chcę ;)
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 02-10-2014, 23:53   

Informacyjnie, prośba:
Jako, że jest Was całkiem sporo i co za tym idzie mikstur, które sobie zażyczyliście też jest sporo - postarajcie się zabrać w miarę możliwości jakieś fiolki, czy inne szkło, w które będzie można wlewać Wasze mikstury.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek 02-10-2014, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-10-2014, 00:14   

Według mnie system alchemii trzeba trochę przerobić przed kolejnym epilogiem, gdyż aktualny promuje grupy bez "fachowców". Limitu na ilość specyfików nie ma, łatwiej jest też uzyskać eliksiry osobą nie wtajemniczonym w zasady, gdyż wystarczy napisać tylko " zasklepianie ran-5 dawek, bądź czytanie w myślach - 3, eliksir prawdy(, którego jak mi tłumaczył Ilima w świecie de facto nie ma, są tylko takie, które działają jak, ~~ skopolamina) a normalny alchemik musi siedzieć nad karteczkami i wypisywać wszystkie efekty, sprawdzać harmonie pierwiastków i dopiero po tym wszystkim może zobaczyć czy eliksir działa. Nie jednokrotnie, we względu, że alchemia działa na zasadach coś za coś, jest przez to słabszy od wersji zrobionych od tak.

Nie, nie chcę aby teraz innym wycofano eliksiry, et cetera. Zresztą i tak zostały już pewnie zatwiedzone. Nie, nie będę narzekał i marudził na epilogu o tym, tylko po prostu wnoszę prośbę o zmienienie w czymś co sprawia, że gorzej mają Ci (no chyba, że jako alchemik mogę mieć więcej i mam szerszy wachlarz możliwości niż Ci mniej wtajemniczeni), którzy należą do danej profesji, ze względu na całkowite zachowanie mechaniki obozowej, niż Ci, którzy fabularnie kupują to w sklepie bądź dostają od zwierzchników z góry(którzy mają być lepsi od tych, którzy są profesjonalistami bo.. tak?) :angry: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15