Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieśni odległej ziemi

Zaznacz termin, w którym mógłbyś przyjechać do Srebrnej na nagrywanie w halli. Możesz zaznaczyć kilka.
19-21 grudnia
6%
 6%  [ 2 ]
2-4 stycznia
12%
 12%  [ 4 ]
9-11 stycznia
12%
 12%  [ 4 ]
16-18 stycznia
9%
 9%  [ 3 ]
23-25 stycznia
6%
 6%  [ 2 ]
30 stycznia - 1 lutego (planowany był zimowy Silber)
3%
 3%  [ 1 ]
6-8 lutego
12%
 12%  [ 4 ]
13-15 lutego (planowany był zimowy Silber)
3%
 3%  [ 1 ]
6-8 marca
16%
 16%  [ 5 ]
13-15 marca
16%
 16%  [ 5 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-10-2014, 22:16   Pieśni odległej ziemi

EDYCJA:
ZMIENIAMY TREŚĆ ANKIETY pod kątem ustalenia terminu.


______________________________________________________

No to zakładamy sprawę na poważnie :) Dla niezorientowanych poniżej przedruk z mojego fejsa.
I teraz - nie znam się na śpiewaniu ani na nagrywaniu. Ale mogę to wszystko zorganizować, a potem rozpromować zależnie od wybranego sposobu.
Opcje widzę następujące:
- zrobić to full professional, wynająć studio nagraniowe (nie mam pojęcia, ile to kosztuje) i spóbować to sprzedać. To może kosztować sporo, ale też można spróbować sfinansować to przez crowdfunding. Nagrać toto na płyty i sprzedawać czy coś.
- zrobić to na full klimat i to przemawia do mnie bardziej. Wybrać termin na przyjazd do SG do halli, zrobić wieczór przy palenisku, przebrać się. Wynająć porządne futrzane mikrofony oraz dobrą kamerę i nagrać nie tylko dźwięk, ale i obraz. Zrobić z tego fajny materiał na YT i pozamieszczać do ściągania na naszych stronach, z jednej strony jako promocja Silbera, z drugiej - jako pokaz możliwości wokalnych poszczególnych osób.

Oczywiście, jak napisałam, nie znam się więc proszę o skorygowanie w razie czego.
W każdym razie na jedną i drugą akcję Silber mógłby jakiś grosz wyłożyć, a ja na pewno mogę to zorganizować i potem wypromować.

What say you? ;)


Cytat:
Do bani. Jedyne słuszne i najszczersze wykonanie to głosy moich dziewczyn z obozu
https://www.youtube.com/watch?v=8_sVtJ-eDCg
Leśne Licho - Topielica (www.lesnelicho.com)
Utwór pochodzi z oficjalnego dema Leśnego Licha
youtube.com
Lubię to!Lubię to! · · Udostępnij

Marysia Latanowicz, Dobromił Wereszczyński, Adam Marian Wangrat i 9 innych osób lubią to.
Hubert Lisiecki To musisz je nagrać i opublikować
20 godz. · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Angelika Zawada Lylian Duan i pozostałe dziewczyny - słyszały? Nagrywamy
20 godz. · Lubię to! · 8
Jędrek Onfis Manikowski Jasne, dostaw w kantorku studiu nagraniowe i zdolni gracze będą nagrywać kawałki do nowej płyty obozowej
20 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Podoba mi się ta wizja
20 godz. · Lubię to! · 2
Kasia Wiążewska Eeej, zróbmy tak .
20 godz. · Lubię to! · 1
Kuba Janicki Dziewczyn...
*chlip*
20 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Ej, serio? To w sumie nie jest takie głupie Możemy nagrywać trailery, to możemy i muzykę
19 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Eri, Ty śpiewałeś Topielicę...? No to ja jestem głucha na oba ucha
19 godz. · Lubię to! · 1
Kasia Wiążewska Bardzo, bardzo, BARDZO taaaaaaaaaak . Ja nawet jakieś własne piosenki mogłabym pokończyć i ogarnąć ^^.
19 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Aaaale zdajecie sobie sprawę, że tu NIE MA studia nagraniowego Jest kuźnia I nagrywanie kapciem
19 godz. · Lubię to! · 2
Kuba Janicki Śpiewałem, właściwie udawałem, że śpiewam
Muzyka bardzo, jakbyście potrzebowali wątpliwej jakości podkładu na fideli, wiecie gdzie szukać
19 godz. · Edytowany · Nie lubię · 6
Kasia Wiążewska Na foteli? Eri, z czego Ty piszesz? Chodziło Ci o fidelę, prawda? ^^
19 godz. · Edytowany · Lubię to! · 1
Kuba Janicki Mhm, poprawione, kocham słownik w komórce
19 godz. · Lubię to! · 2
Lylian Duan Ja też bardzo udawałam, że śpiewam. Nawet tekstu dobrze nie pamiętam o czym przekonałam się na Nelku prawda Paula? I jako opętane wyłyśmy pierwszą zwrotkę. Albo to refren był...
19 godz. · Lubię to! · 2
Angelika Zawada Szczerze, topielica mi już bokiem wychodzi po tym roku i trzecim turnusie, który prosił o to co pięć minut. Ale nagrać mogę, jeśli komuś się mój głos podoba
14 godz. · Lubię to! · 1
Indiana Magdalena Baraniak Mi się podoba I podoba mi się też ten kawałek, gdyż znam go od Was i słyszałam go raptem kilka razy. Wasze śpiewanie przy ognisku zawsze mi gdzieś umyka ale najlepiej to brzmiało swego czasu przy marszu na (chyba) Wapnicę
Co do nagrywania - m...Zobacz więcej
10 godz. · Lubię to! · 5
Paula Wajgelt Jestem za, i za fidelą też jestem i w ogóle Eri jak jeszcze raz powiesz, że udawałeś, to Cię kopnę
Łooo, na Nelu? Jak OPĘTANE, powiadasz?
5 godz. · Lubię to! · 2
Paula Wajgelt Zresztą, hej, nie tylko Topielicę śpiewają Silberowcy
5 godz. · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak No pewnie, że nie tylko Dlatego bąkaliśmy coś o płycie obozowej
5 godz. · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt I dlatego bąkałam, że jestem za i trochu śpiewających panów by nam się przydało, bo póki co jedynym basem którego znam jest Raerinerin pardon, Owizory, Kalmary i Szarłaty też śpiewają. Chyba

Ta Topielica była a propos Aer i jej przysłowiowego wychodzenia bokiem
5 godz. · Edytowany · Nie lubię · 4
Adam Marian Wangrat Dobromił, pisalismy juz o tym.
5 godz. · Lubię to! · 1
Antek Sowiński · 31 wspólnych znajomych
Jestę w stanie zapewnić warstwy instrumentalne jakby co. Jakieś pseudoszarpane i coś na styl perkusyjnych. No i śpiewać też mogę, każdy może, trochę leeepiej lub trochę gorzej.
5 godz. · Nie lubię · 5
Indiana Magdalena Baraniak Pozostawałoby załatwić jakiś rozsądnie nagrywający sprzęt. I umówić jakiś termin
4 godz. · Lubię to! · 5
Marysia Latanowicz ja też się podłączam do śpiewu xD a jak nie to mogę przygrywać na flecie poprzecznym, np.do Zielonego Lasu GreenWooda czy Pani Jeziora Leśnego Licha
4 godz. · Lubię to! · 1
Paweł Cieślik Paula, mój śpiew sprowadza się do wieloletniego stażu w drużynie harcerskiej - przy ogniu w grupie wychodzi nieźle, znam sporo tekstów... ale nic więcej, nigdy niczego się nie uczyłem (nawet nie wiem, czy to co wyję to baryton czy bas D: )
ale jakby było wielkie zapotrzebowanie, to nawet Topielica nie wychodzi mi jeszcze bokenem
4 godz. · Lubię to! · 2
Magdalena Czarnota Ja się dołączam i z pewnością Tella też nie trzeba będzie długo namawiać
3 godz. · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Spoko, ja po kilku latach w chórach różnorakich do dzisiaj nie wiem, czy wyję altem czy sopranem
No, to tyłki w troki i się zbieramy!
3 godz. · Lubię to! · 1
Magdalena Czarnota Zawsze zostaje mezzosopran
Pośrodku
3 godz. · Lubię to! · 3
Nelly Anna Pietruszewska Też się chętnie piszę jak się da. Tylko czemu Kraków tak daleko ;-;
27 min · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Mówisz? ;-;
26 min · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Ja natomiast się do śpiewu nie podłączam, bo liczę na sukces takiej płyty No dobra, ale poważne pytanie - kto ma pojęcie o nagrywaniu i jakiś dostęp do sprzętu?
23 min · Lubię to!
Piotr Błoński Hrabia Vuel potwierdza. "Jedyne słuszne i najszczersze wykonanie to głosy moich dziewczyn z obozu "
22 min · Edytowany · Nie lubię · 1
Angelika Zawada "Ja natomiast się do śpiewu nie podłączam" Jak wszyscy to wszyscy
A co do sprzętu, to nie posiadam, kamerka to nie jest najlepsza rzecz do nagrywania dźwięku
7 min · Edytowany · Lubię to! · 1
Paula Wajgelt Sprzęt sprzęt sprzęt... Kalmarę, help czy coś.
7 min · Lubię to!
Indiana Magdalena Baraniak Czy Wy tak wszystko poważnie? Bo jak tak, to zakładam tematę na forumie i omówmy to w detalach, hm?
5 min · Lubię to!
Paula Wajgelt Bardziej poważna byłam tylko przy ochrzanianiu Styryjczyków kiedy chcieli wypuścić na wolność mordercę Vuela na Nelramarze
3 min · Nie lubię · 2
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-10-2014, 22:25   

Ja bym dodał ankietę do tematu ;) . A z opcji to nr2, choć ja nie śpiewam więc chyba się nie liczy :P .
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 13-10-2014, 22:28   

Jestem całym moim averowym serduszkiem za całym przedsięwzięciem :D

Swoją drogą, można najpierw zrobić opcję nr 2, po czym jeśli się nam uda i rzeczywiście się to ludziom spodoba, to nagrać na płytę w późniejszym czasie ;)

W ogóle wow, pomysł taki spontaniczny, plany takie wielkie :D
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-10-2014, 22:39   

Avergill napisał/a:

Swoją drogą, można najpierw zrobić opcję nr 2, po czym jeśli się nam uda i rzeczywiście się to ludziom spodoba, to nagrać na płytę w późniejszym czasie ;)
Taka opcja wydaje się być rozsądna.
Wejście do studia nagraniowego i nagranie płyty w jakości, o którą przypuszczalnie by tutaj chodziło, to koło 1,5k gold jak sądzę ;)
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 13-10-2014, 23:05   

Ja uważam, że tak jak Reshi mówi, trzeba zrobić ankietę na śpiewanie.
I najpierw powinniśmy zoorienotwać się, jak kto śpiewa i kto co może robić (JA OD RAZU MÓWIĘ ŻE FLET POPRZECZNY ALBO ŚPIEW XD), potem wybrać kilka piosenek, nagrać opcję 2 na yt a potem pisać własne teksty :D
I potem sprzedawać :P
EDIT:
Ktoś może wziąć bęben Tubylców i nadawać rytm ^^
i możemy się poprzebierać za różne rasy i stroje, żeby urozmaicić i zareklamować
Oczywiście nie musimy śpiewać tylko piosenek GreenWooda i Leśnego Licha, nie?
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 13-10-2014, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prim 
niziołek


Skąd: Kraków
Wysłany: 13-10-2014, 23:11   

No cóż...ja śpiew, dorabianie drugich, trzecich, dziesiątych głosów, ostatnio nieźle szło mi dyrygowanie...
Ogólnie flet prosty, i nie wiem, czy fortepian się wlicza :P
ew. można na nim nagrać jakiś podkład i już :)
_________________
Primula Seweird- niziołek i druidka, pierwsza Imperialistka wśród nie- ludzi, sprzymierzona z Ludem Qarnachasayosyran, Ludzi- którzy Wiedzą, przyjaciółka Nayestecae
Primrose Goldworthy- niziołek i druidka, sprzymierzona z orkami Imperialistka, która obudziła Starych Bogów
Phlox dar Gorn- była banitka, czarownica z mroczną duszą, wdowa po Lambercie dar Gorn,
Cinna- historyk i druid, sapientystka, członkini Sztabu Konspiracji Północy, jedna z tych, którzy przypisali domeny Północy Opiekunom
Tari'gar- nieustępliwa i wymagająca admirał floty Talsoi
Surfinia- hobbitka z gminy w pobliżu zgliszcz Birki, żona Szomera z krwią tysięcy na rękach
Pixie- goblińska wojowniczka z plemienia Harcu
profesor Delfina da Tirelli- archeolożka i badaczka, najmłodsza wykładowczyni Uniwersytetu w Messynie

„Aby coś znaleźć, trzeba poszukać.
Istotnie, zazwyczaj kiedy się szuka, w końcu się coś znajduje, nie zawsze jednak dokładnie to, o co chodziło...”

"Czasem ku przeznaczeniu prowadzi właśnie ta droga, którą nie chcemy kroczyć"
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-10-2014, 23:13   

Illima napisał/a:
koło 1,5k gold
Tylko tyle...?

Dobra, ale o co konkretnie chcecie zapytać w ankiecie?
"czy chcesz śpiewać"?
"jak śpiewasz?"
"czy chcesz się dołączyć do przedsięwziecia?"

Po repertuar jak zawsze odsyłam tu:
http://forum.villsvin.nazwa.pl/viewtopic.php?t=681
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-10-2014, 23:15   

Która opcja, i czy śpiewasz :) , Można dodać też np. czy będziesz jesteś w stanie zrobić obróbkę video i chyba tyle. Pytanie czy ktoś może przynieść sprzęt jest średniawe, lepiej już napisać posta co konkretnie.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-10-2014, 23:21   

Ok, wstawiam :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-10-2014, 23:24   

Indiana napisał/a:
Illima napisał/a:
koło 1,5k gold
Tylko tyle...?
To minimalna stawka dla znośnego nagrania w tanim studio, przy którym nie trzeba dużo siedzieć. Dodatkowo przyjąłem, że to głównie nagrywanie wokali z niewielką ilością akompaniamentu instrumentów oraz że nie będziesz chciała wydać na projekt majątku :) Jeżeli jesteś w stanie na to wydać więcej, to zawyżać koszta można prawie w nieskończoność ;) Gdyby chcieć to zrobić na pełnej profesce nie bacząc na koszta, to myślę, że cena rośnie 4 tysięcy i więcej, w zależności od skomplikowania repertuaru. To tak na oko, bo co studio to inna cena będzie. Pamiętam, że jeden dzień siedzenia w studio i potem jeden dzień masteringu kosztował mnie i moich znajomych tysiąc z kawałkiem po dość upustowej cenie.
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-10-2014, 23:46   

Illima napisał/a:
Jeżeli jesteś w stanie na to wydać więcej
Serio rozważałam w tym momencie zrobienie akcji crowdfundingowej. Myślę, że udałoby się nam uzbierać 2-3 tys.

Illima napisał/a:
masteringu
Ekhm, czego? :D

Ale serio chyba bardziej mnie przekonuje wersja 2, bo wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku obraz dodany do śpiewu miałby też swoją dużą wartość. Kupowanie płyt stoi pod znakiem zapytania - no bo czy ktoś chciałby to kupić, oprócz silberowiczów?
A nagrywając fajny materiał z obrazem moglibyśmy zyskać trochę odsłon na YT, co oznacza +100 do fejmu dla śpiewających (patrz Malukah na przykład ;) ) i +100 do reklamy dla Silbera.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 13-10-2014, 23:56   

Indiana napisał/a:
Ekhm, czego? :D

O ile się nie mylę, to jest to takie coś, co sprawia, że nagranie brzmi bardziej nagraniowo (jakieś echa, coś w ten deseń) ;)

Opcja nr 2 jest fajna, tylko rzeczywiście najpierw trzeba ogarnąć repertuar, a i w wypadku tej opcji i stroje (Silberowe czy tylko klimatyczne?) i mniej fajne rzeczy typu dojazdy czy coś.
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 14-10-2014, 00:10   

Jeżeli chodzi o sprzęt....hmmmm xD
Mam dwie gitary elektryczne, dwie klasyczne, elektryczną perkusję, dwa mikrofony, yamahę, sprzęt DJa + głośniki, pianino, flet poprzeczny....heh....Poznań pozdrawia...ognisko z tyłu domu też mam :D i trampolinę jak jest ciepło :P :mrgreen:
EDIT
Ale oczywiście w Silberze lepiej tylko jak coś brać to mówcie.
No i faktycznie, repertuar jak najwsześniej bo tak prosto z fletem nie jest, kto słuchał GreenWooda Zielony Las to solo na końcu :d
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 14-10-2014, 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Illima 
Dyrektor Instytutu Alchemii

Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-10-2014, 00:13   

Indiana napisał/a:

Illima napisał/a:
masteringu
Ekhm, czego? :D
To jest cała praca nad nagranym materiałem. Nie tylko efekty, ale ustawianie brzmienia wszystkich dźwięków oraz korekty wszelkich niedociągnięć. I można nad tym pracować do usranej śmierci ;) Dlatego cena może się tak bardzo wahać ^^

Ale też jestem za opcją drugą :D
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 00:58   

Leite napisał/a:
Mam dwie gitary elektryczne, dwie klasyczne, elektryczną perkusję, dwa mikrofony, yamahę, sprzęt DJa + głośniki, pianino, flet poprzeczny....heh....Poznań pozdrawia...ognisko z tyłu domu też mam :D i trampolinę jak jest ciepło :P :mrgreen:
:shock: :shock: :D

Ło żesz kurna :D Hm, po prawdzie gdyby tak, to mogłabym podjechac busem do Poznania i przywieźć co trzeba oraz z 7 osób oprócz tego na trasie przez Wro.
Stroje na miejscu mogą się znaleźć, ale też można dowieźć.

Co do tego masteringu, to w takim razie musiałby ktoś, kto się na tym zna.

To w takim razie osoby, które by chciały śpiewać, niechże zaproponują repertuar :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 14-10-2014, 01:03   

Topielica! ^^ A tak na a serio to napiszę jak w końcu usiądę do kompa
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 01:19   

Super by było, gdyby ktoś zaśpiewał Warneńczyka oraz "Bij Szwedzina" ;) Tak na początek :)
"Lipka"?
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 14-10-2014, 01:37   

Warneńczyka? Ja zrozumiałem że to mają być silberowe piosenki. Messyńczyka może?
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 01:41   

Jak będziecie chcieli. Ja już gdzieś pisałam, że jestem mocno do jeża do wszelkich przeróbek tekstu, bo nie słyszałam nigdy naprawdę dobrej.
Jak dla mnie - piosenki w klimacie byłyby ok. Ale to będzie zależało od śpiewających.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-10-2014, 01:49   

Tylko polskie piosenki?
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 14-10-2014, 02:26   

Zapachniało, które nucę do tej pory od 2013 ;)
Topielica bo stała się już kultowa. Zwłaszcza Dziebor który nam zapukał do bramy podczas śpiewania refrenu w pewną gwieździstą noc... I cisa zalegająca w obozie.
Kaczmarskiego coś chętnie bym zaśpiewała.

Mogę się pisać, chociaż ja tam nie uważam swojego nucenia za śpiew a raczej klimatyczne burczenie ;)
Pytanie, gdzie, kiedy i co dokładnie? :)

Edit: Może jakiś rytuał Sambojowy nagrać? Bo ona były BARDZO klimatyczne, tylko odpowiednie stroje i przy ognisku rzucić jakąś klątwę ; )
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
Ostatnio zmieniony przez Powój 14-10-2014, 02:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 02:39   

Do Sambojowego rytuału musielibyście poprosić Kharie :)
Gdzie? Jeśli opcja 2, to SG. Jeśli 1, to gdziebądź.
Kiedy? Hm, kiedy będzie pasowało wszystkim, widziałabym jakis początek grudnia może? Przez większosć listopada może mnie nie być w domu niestety.
Jeśli mróz miałby przeszkadzać, to wtedy na wiosnę.
Co dokładnie? Przyjazd, przebranie, śpiewanie, nagranie, obróbka, puszczenie w świat :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 14-10-2014, 13:20   

Khaaaarieeeee...? :D

Reflektowałabym na wiosnę - i tak wtedy leży wszędzie śnieg w górach (:P ) a będziemy mieć więcej czasu na nauczenie się tego, czego nie umiemy :)

W ogóle to jak tak patrzę na te pieśni, to wpadło mi do łba takie pytanie:
Nagrywamy wszystko na raz, czy każdą pieśń osobno? Bo jeśli osobno, to można by przebrania dostosować do klimatu, np. jeśli śpiewalibyśmy Dobre Rady... to niech to śpiewają weseli Terale, a jeśli śpiewalibyśmy taką Bitwę (której przeróbkę zaraz wrzucę do śpiewnika) to niech ją śpiewają weseli Talsoje czy insze chąśniki :D
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-10-2014, 13:27   

A może to w wersji Silberowej :P ? https://www.google.pl/url...mlAJzWpI31wGAWQ
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 13:31   

Wiosna też do mnie przemawia :) Obawiam się tylko, że entuzjazm się rozpłynie do tego czasu :(
W kwestii nauczenia - widziałabym to tak, że musielibyśmy chociaż raz się gdzieś wcześniej spotkać i ustalić, komu jaki utwór dobrze leży w paszczy. Bo wiadomo, w każdym razie ja wiem po sobie, że nie każdy ma uniwersalny głos, jedne brzmią lepiej inne gorzej z danym utworem. Jedne brzmią lepiej jak solówka, inne lepiej jako wspólne mruczando albo mocna pieśń "bojowa" na wiele głosów.
No, chyba że jest tak, że wiecie już, co Wam dobrze leży - to piszcie. W sensie konkret.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Kharie 


Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-10-2014, 14:37   

...tylko że sambojowy rytuał był w pełni improwizowany... :D
Ale gdybyście chcieli rytualnie poimprowizować na jednym z nagrań, to oczywiście mogę pomóc :)
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 14-10-2014, 19:25   

No właśnie w tym problem, że nawet jak każdy się nauczy na pamięć i tyle, to jednak musielibyśmy się zgrać. Nwm czy byśmy śpiewali chórem, czy każdy by się dołączał, czy jedni by tylko buczeli itd. to trzeba ustalić
Mi się bardzo podoba Pani Jeziora oraz Pieśń o Nimrodel oraz Ballada o Czarnej Śmierci
A jak chcecie, żeby coś wymyśleć, to też mogę :D
Flet też musi się zgrać, ale o tyle nie ma problemu, że zagra każdą piosenkę.
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 14-10-2014, 19:31   

Tutaj się zgadzam, że trza by było się najpierw spotkać przed nagrywaniem. I to może owo spotkanie by ściepnąć w tym roku, a nagrywanie na wiosnę?
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Eri 
Father of Demons


Skąd: Kraków
Wysłany: 14-10-2014, 23:15   

Się porobiło... ;)

Pomysł fajny i ciekawy :) Kwestia jest tylko dość problematyczna...
Zdecydowanie najlepiej pod względem jakości, profesjonalizmu itp. - przejść się i nagrać do studia, zmasterować, a potem pobawić się z video w halli. Pomysł jest jednak dość... utopijny ze względu na cenę ;)
W związku z czym jestem za opcją nr 2 - pod względem jakości raczej nie dorównamy oryginałowi, toteż naszym głównym atutem jest... no klimat nooo ^^
Ze swej strony mogę zaoferować skrzypce, ew. jakiś wokal. Przy czym drobny postulat - zróbmy to na wiosnę ;) Ma fidel bardzo nie lubi mrozu, oj niee...
_________________
II turnus 2012 - Erindiar, random-najemnik
II turnus 2013 - Raerinerin Nelias Parlain L'ombre di Offire, czyli po prostu Eri - mag wody
epilog 2013 - Również Eri, ale tym razem jako szpieg Imperium wśród zaufanych ludzi maharani
III turnus 2014 - Eri z rodu L'ombre raz jeszcze, lecz działający dla Sapientii
II turnus 2015 - Eryalen Parlain Cador L'ombre di Offire , zwany czasem matkobójcą ;)
III turnus 2016 - Serivus 'Nerigui' L'ombre, samnijski szaman węża
prolog 2017 - Kheritt Foldir, sługa Jedynej z Enarook
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 14-10-2014, 23:25   

Erindiar napisał/a:
ze względu na cenę
Stary, gdybym za każdym razem, jak na drodze stawał mi brak pieniędzy, twierdziła, że to utopijne... ;) ;)

Kurczę, nie pomyślałam o podwójnym nagraniu. To ile kosztuje to studio i kto wie, jak się to robi? :D
Za wiosną jestem takoż, przy czym rzeczywiście wcześniej może dobrać repertuar, może się spotkać gdzieś, np. we Wro i porozdzielać.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12