Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Świat Silbera w rękach graczy
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-10-2014, 03:53   Świat Silbera w rękach graczy

SILBER 2015

Wolontariat dla miłośników świata gry

Założenia.
Świat Silbera się rozrasta. Zauważył to każdy, kto ma okazję obserwować go dłużej niż rok. Po każdym roku ilość informacji wzrasta i powoli zaczyna przekraczać ilość, możliwą do koordynowania przez jedną czy nawet cztery osoby (Fabularna).
Jednocześnie rośnie potrzeba zejścia do wewnątrz tego świata, uszczegóławiania go i obrazowania. My podzielamy tę potrzebę, a jednocześnie – wiemy, że nie mamy dość sił przerobowych, by na tym poziomie szczegółowości udźwignąć zadanie. To raz. A dwa – wiemy, że wielu graczy ma duży sentyment do Silbera, równie duży jak kreatywność i wyobraźnię.
No więc krótko – zapraszamy do współtworzenia detali świata.

Każdy dział jest pod opieką kogoś z Fabularnej, z kim będzie można ustalić szczegóły i termin wykonania zadania.

Cytat:

Działy, do których opisywania można się zgłaszać:
MIASTA – wybierz rejon świata, np. jedno z państw albo też jakiś obszar, przykładowo nadmorski. Usytuuj na nim kilka – kilkanaście miast, zróżnicowanych ze względu na narodowość, religię, zatrudnienie mieszkańców. Opisz je. Posłuż się najlepiej znanymi Ci miastami historycznymi, które mogłyby posłużyć Ci za pierwowzór, podobnie w opisie budynków. Jeśli są jakieś warunki, które chciałbyś stworzyć, przykładowo jednolite prawo miejskie czy pomysły z jednej szkoły architektów – uwzględnij to w opisie.

WŁADCY I RODY – jeśli pasjonuje Cię heraldyka i genealogia, to będzie temat dla Ciebie. Kto trzęsie polityką potęg Północy? Kogo z kim łączą więzy pokrewieństwa, kto od kogo jest zależny i dlaczego. Wybierz jakieś państwo lub rejon, obejmujący kilka państw. Opisz rządzące nim rody lub wpływowych ludzi. Dodaj ich herby, zawołania, skrócone życiorysy, anegdoty. Pamiętaj o podporządkowaniu naturze konkretnego etnosu – imiona, budowa nazwisk, formy prawne i tytularne – to wszystko musi pasować do kraju, o którym piszesz.

ORGANIZACJE i EDUKACJA – mamy wymienione liczne organizacje, które zrzeszają rozmaite profesje i zarządzają różnymi grupami. Z całą pewnością nie są to wszystkie, jakie mogłyby w naszym świecie występować, a ponadto – są opisane dość pobieżnie. Wybierz kilka z istniejących i/lub dopisz kilka własnych organizacji, nadaj im strukturę, zasady rekrutacji, tytulaturę, symbole, siedziby oraz zarządzających. W pierwszej kolejności potrzebne będą te powiązane z istniejącymi profesjami, szkolące uzdrowicieli czy alchemików, szkoły wojskowe, akademie magów i szkoły kapłańskie.

ETNOS – to temat dla miłośników rozmaitości folkloru. Od dawna dążymy do tego, żeby postaci mogły zewnętrznie różnić się w zależności od miejsca swojego pochodzenia. Wybierz więc jakiś kraj lub rejon świata i opisz pod względem etnografii – stroje, zwyczaje, przysłowia, powiedzonka, przesądy i ich przyczyny, akcent, odmiana pisma, kalendarz, obchodzenie świąt. Wszystkie detale, po których można określić, że ktoś pochodzi z jakiegoś miejsca. Posłuż się rzeczywistymi wzorami – po czym rozpoznasz górala z Tatr, a po czym kogoś z Wielkopolski? Pamiętaj, że całość musi być spójna, tj. trzymać się reguł konkretnego etnosu.

ARMIE – dla miłośników wojskowości. Wybierz ulubiony kraj lub kilka i opisz dokładnie strukturę jego sił zbrojnych, stopnie, stosowaną taktykę etc. UWAGA – nie opracowuj dokładnych mundurów, bo możemy nie być w stanie ich zrealizować. Zamiast tego posługuj się niewielkimi oznaczeniami i detalami – symbolami na płaszczach, karwaszach, wzorami naramienników. Uwzględnij także takie elementy jak wywiad, milicję miejską, pograniczników, gwardię władców. Wzoruj się na przyjętych dla danego kraju wzorcach, ale nie kopiuj ich bezpośrednio.
Dodaj także nazwiska obecnych najwyższych dowódców, mogą być także historie sławnych bitew, znaki poszczególnych, co bardziej znanych oddziałów i inne szczegóły.

WALUTA I HANDEL – coś dla osób z żyłką do ekonomii i interesów. Waluty w grze znamy, ale czy zawsze wiemy, co, gdzie i ile możemy za nie zakupić? Znajdujesz gdzieś woreczek z monetami – potrafisz ocenić na oko jego wartość? A przydałoby się. W tym dziale mogłyby znaleźć się opisy rynku i wartości pieniądza, zasady handlu, funkcjonujące cła, prawa i cechy kupieckie, wzory monet, wartości klejnotów. I przykładowe pensje, żebyś wiedział, ile zapłacić np. najemnikowi.

MAPA – dla tych, którzy lubią rysować teren. Wybierz miejsce na mapie i wykonaj jego „zbliżenie” – dorysuj miasta i wioski, mniejsze góry i ich przebieg, rzeki i strumienie i inne elementy terenu, nadaj im nazwy. Możesz to zrobić z gotowych elementów w PS albo samodzielnie, ołówkiem.

OPOWIADANIA – nie masz zacięcia do opisów, za to fantazję i lekkie pióro? Ok, to też się przyda. Opowiadania – mogą zawierać historie znanych postaci, mogą opisywać baśnie i legendy świata gry, opowiadać o historii, wojnie, bohaterach, mitach. Wybierz temat – i napisz.


CO JESZCZE DLA MIŁOŚNIKÓW SILBERA
W tej zakładce sygnalizuję kolejne sprawy, które wpiszę w osobnych tematach w najbliższych dniach, dorzucę ankiety i inne takie, żeby wybadać, co ma sens i chętnych, a co ni cholery.

Cytat:

SESJE RPGowe w wersji „kanonicznej” – macie pomysł na jakąś miłą mini-fabułę? Może się ona stać częścią świata gry. Na początek i na przykład – dla miłośników knucia i polityki tematem mogłyby być dalsze losy traktatu pokojowego. Gdyby zebrali się chętni do poprowadzenia stronnictw oraz MG, który fabułę skonsultuje z kadrą – efekty takiej sesji mogą zmienić losy świata choć troszeczkę. Zachęcamy, zresztą myślę, że kilkoro z nas raz na czas też by chętnie zagrało ;) Ja może nawet nauczyłabym się prowadzić.

PROJEKT PYRKON – o tym w osobnym temacie, a tu w ogólnikach:
- proponujemy dojazd, wstęp i nocleg dla osób, które pomogą w promocji Silbera na Pyrkonie. W zamian za powyższe – obowiązkowo minimum połowę czasu występujesz jako samodzielnie skomponowana postać z Silbera, stoisz na stoisku i tłumaczysz, czemu Silber, a nie Tol Calen ;) Super by było, gdyby postaci występowały do rozmaitych konkursów, od turniejów walk na bokeny do konkursów na stroje, pod „flagą” silberową.
Szczegóły wkrótce :)

PROJEKT „Pieśni odległej ziemi” (tytuł roboczy)
- dla chętnych umiejących śpiewać lub grac na czymś proponujemy udział w nagraniu materiału muzycznego w klimacie Silbera. Wstępnie obejmowałoby to przyjazd na 1 spotkanie do Srebrnej w zimie, gdzie nagramy materiał dźwięk + obraz, oraz 1 spotkania (prawdopodobnie we Wrocławiu) w studiu nagraniowym celem nagrania tego w jakości lepszej.
Potrzebne osoby umiejące śpiewać (i znające się na tym), grać na czymś oprócz nerwów oraz ogarniające obróbkę dźwięku.

SILBER ZIMOWY
W okresie feriowym, w takim terminie, żeby ująć maksymalnie dużo województw, chcę zaproponować mini-LARP zimowy. Wyjazd byłby na zasadach obozowych, z kadrą, dojazdem etc., na weekend z przyległosciami (ewentualne osoby, nie mające wówczas ferii, musiałyby uzyskać zwolnienie z dwóch dni szkoły).
Zimowy Silber byłby formą łączoną między RPG a LARPem.

_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 17-10-2014, 09:06   

Ja chętnie wezmę rody i władców wergundzkich (czy mam pisać pmkę?)
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 11:08   

Władcy i rodu Ofirskie jeśli to rozbijamy na kraje oraz ogólnie organizacje.

Nawet będę mógł dodać drzewo genealogiczne ;) . Dzięki Aver :D .
Ostatnio zmieniony przez Reshion vol 2 Electric Bo 17-10-2014, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-10-2014, 12:54   

NIe musimy tego rozbijać na kraje, może być dowolny obszar albo np. grupa ludów.

Dodam jeszcze pro forma- zobowiązujesz się, to znaczy "traktuję Cię poważnie". Nigdy, ale to nigdy nie rób sobie z gęby cholewy i nie zobowiązuj się do czegoś, czego nie zrobisz.

;)

Ponieważ to będzie jak raz rody i władcy moją opieką (prawdopodobnie), to proszę o wstępne PW na temat Waszych pomysłów na to - chodzi mi o to, żeby uniknąć sytuacji, że się narobicie, a ja będę musiała odpisać "cholerka, ale to w ogóle nie pasuje :( "
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-10-2014, 13:04   

Ojej... w zakamarkach komputera już teraz mogę znaleźć duużo gotowych rzeczy :mrgreen: w wolnej chwili poprzesyłam na PW by omówić co z tego ma sens i kanoniczność...
Indiana napisał/a:
MIASTA
Skrobiąc niegdyś opowiadanie o losach Owizora po 2013 (które nigdy nie zostało dokończone, bo brak czasu :( ) stworzyłem całkiem szczegółowy opis Karantanii wraz z mapką grodu włącznie...
Indiana napisał/a:
ORGANIZACJE i EDUKACJA
...i w tymże opowiadanku dość dużo też opisywałem tamtejszą akademię magii ziemi wraz z funkcjonowaniem akademickiego Rektoratu i Collegium :)
Poza tym w "Dziennikach" jest ładny gotowiec na temat Imperium, trza by go tylko nieco zaktualizować i pousuwać informacje które nie powinny być powszechnie wiadome...
Indiana napisał/a:
MAPA
Kiedyś wrzucałem serię mapek "kolejne etapy Wielkiej Wojny" - ostatnio znów bawiłem się tym edytorem graficznym i opierając się o kalendarium ze strony Silbera stworzyłem serię map do "atlasu histerycznego" - dotarłem do planszy "świat po obaleniu Eudomara" (czyli 12 - na planowanych 18), będzie to można wrzucić obok kalendarium, by łatwiej było ogarnąć bieg historii świata (sam pamiętam, że miałem z tym problem... a ucząc się historii realnej, baardzo mi pomagały atlasy historyczne, więc myślę że tu też się przyda coś takiego) :) No tylko to zwłaszcza będzie wymagało zatwierdzenia na privie, bo kalendarium ze strony tak mało detaliczne, tak dużo pola na interpretację :roll:
Indiana napisał/a:
OPOWIADANIA
A te to się piszą, choć różnie z czasem bywa... Na razie bawię się w epilogowe, prawdopodobnie po epilogowym wrócę do jednego którego akcja dzieje się w Terali w 991r (Owizor taki młody i niewinny, ogórki takie smaczne :mrgreen: ), a potem to zobaczymy jak z czasem na studiach ;)
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
 
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 13:30   

Skoro wpisanie się tutaj oznacza zobowiązanie się to na czym owo zobowiązanie się konkretnie polega. Jest jakiś limit od kiedy do kiedy mamy coś napisać żeby nie było, że zlewamy temat?

Owizor, teraz przypadkiem nie ma roku 900 ;) ?
 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 17-10-2014, 13:36   

Pardon, literówka, miałem na myśli 891 :oops:
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 17-10-2014, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-10-2014, 14:46   

Reshi, za zobowiązanie potraktuję pw :) i to dopiero po ustaleniach bo może być tak że po usłyszeniu wytycznych chętny uzna że to jednak nie jest fajne. Różne działy będą miały różne warunki i terminy. Generalnie świat gry powinien być gotowy do aktualki czyli do świąt, a w części mniej ważnej dla obecnej fabuły do po feriach. Opowiadania mogą wejść na wiosnę.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Verlan 
Atarowy synu!

Wysłany: 17-10-2014, 16:30   

Ja się chętnie zaangażuje do organizacji :D Szczególnie, że mam już pewien pomysł. :mrgreen:
_________________
2011, 2012, 2013-Atar Valahid, łowca potworów z Ofiru
2014 i epilog- Verlan, najemnik z Wergundii, imperialista z kuzynem w postaci orczego wodza.
2015- Edan ev. Valahid- nikomu o tym nie mówiący łowca głów, Człowiek Bryna
epilog i zmiówka 2015 - Verlan, skaczący między stronnictwami imperialista
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać

Chwała żywym, chwała martwym, a już na pewno chwała Ludziom Bryna!
#DziękiBryn
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 18:52   

Ooo, super! Bardzo chętnie wziąłbym ORGANIZACJE: Sapientia i ETNOS: Ofir na siebie. Ten rok udowodnił mi, że z Sapientii jako organizacji można sporo wyciągnąć, a Ofir wałkuję już na tyle długo, że przydałoby się coś z tego wykorzystać ^^
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 19:45   

Organizacje trzeba szybko zaklepywać, bo się na szybko rozchodzą ;)

Cytat:
gotowy do aktualki czyli do świąt

Już w grudniu będzie aktualka :O? O dejm, a ja rok temu sądziłem, że aktualki były wcześnie.

Cytat:
Pardon, literówka, miałem na myśli 891 :oops:

No problemo :) .

Reszta informacji, jak owe wytyczne oraz warunki i terminy dla działów, będą powiedziane później i dopiero wtedy będzie podsumowanie kto co robi?

I czy jest problem w tym aby dwie osoby robiły jeden dział?
Ostatnio zmieniony przez Reshion vol 2 Electric Bo 17-10-2014, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Danus 

Skąd: Kraków
Wysłany: 17-10-2014, 21:37   

Owizor napisał/a:

Poza tym w "Dziennikach" jest ładny gotowiec na temat Imperium, trza by go tylko nieco zaktualizować i pousuwać informacje które nie powinny być powszechnie wiadome...


Z całym szacunkiem, Paweł, ale opis Imperium z "Dzienników" nie jest gotowcem... o ile część informacji rzeczywiście jest napisana zgodnie z prawdą (i całkiem ładnym językiem ale to inna kwestia ^^) o tyle w pozostałej części zdarzają się przeinaczenia, brak co niektórych informacji oraz po prostu twoje pomysły niepokrywające się z pierwotnymi założeniami Imperium... no ale to po prostu z tego powodu, że o niektórych rzeczach związanych z Imper nie wiesz... więc nie mogłeś o nich napisać :) Tak tylko informacyjnie dla Ciebie :D
_________________
II turnus (2012) - Danus Astorii, ofirski druid-repetytorium, dźgający kopijką... zwaną pisturem
II turnus (2013) - Batiarus Astorii, ofirski wojownik, z woli Ingeboran- dowódca ariergardy
II turnus * (2014) - Remus Yerbat Vestar Astorii, ofirski zabójca oraz ochroniarz kupca Travida Lecorde... znany również jako Pan Astorii
III turnus ** (2014), kadet - Gniewko, teralski łowczy polujący na Futrzaka
III turnus ** (2014), kadet - Benjamin "Ben" Saralonde, liryzyjski kupiec z pociągiem do... pierścionków (i klejnotów)

* zwany też III
** zwany też IV
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 22:00   

Sam twórca Imp. się wypowiedział, ja bym z nim nie dyskotował :) .
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 17-10-2014, 22:21   

Danus, ale zakładam, że to, o czym mówisz, chyba powinno nadal pozostać utajnione, nie? ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 17-10-2014, 22:43   

Indiana napisał/a:
to, o czym mówisz, chyba powinno nadal pozostać utajnione,


Stop cenzurze w internecie! :D :D :D :P :P :P
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-10-2014, 23:04   

Mówimy o tym, że ród Astorii to tak naprawdę ród castorów :P ?
 
 
Danus 

Skąd: Kraków
Wysłany: 17-10-2014, 23:13   

Indiana napisał/a:
Danus, ale zakładam, że to, o czym mówisz, chyba powinno nadal pozostać utajnione, nie? ;)


Część rzeczy tak, ale dzisiaj przeglądałem sobie opis Imperium w "Dziennikach" oraz pierwowzór opisu Imperium i zauważyłem, że niektóre informacje podane przez Paw... Owizora ( :P ) są błędne... a na tyle nie szkodliwe, iż ich umieszczenie nie byłoby chyba niczym straszliwym :)

PS.
Aczkolwiek mogę się mylić, być może bagatelizuje stopień ważności co niektórych info :D
_________________
II turnus (2012) - Danus Astorii, ofirski druid-repetytorium, dźgający kopijką... zwaną pisturem
II turnus (2013) - Batiarus Astorii, ofirski wojownik, z woli Ingeboran- dowódca ariergardy
II turnus * (2014) - Remus Yerbat Vestar Astorii, ofirski zabójca oraz ochroniarz kupca Travida Lecorde... znany również jako Pan Astorii
III turnus ** (2014), kadet - Gniewko, teralski łowczy polujący na Futrzaka
III turnus ** (2014), kadet - Benjamin "Ben" Saralonde, liryzyjski kupiec z pociągiem do... pierścionków (i klejnotów)

* zwany też III
** zwany też IV
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 17-10-2014, 23:40   

Indi, ja baaardzo chętnie opowiadanie (konkretniej baśnie i legendy), ponieważ myślę, że dobrze mi to idzie..
I chcę się także zgłosić do udoskonalania mapy ^.^



.....oczywiście jeżeli pozwolicie pierwszorocznej silberowiance coś takiego zrobić :roll:
No i zgłaszam się do "Pieśni odległych ziemi" jako ewentualny flet poprzeczny ^.^
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 18-10-2014, 01:37   

Reshi napisał/a:
ród castorów
To bycie castorem jest dziedziczne... ? :D

Leite, a widzisz tam gdzieś zastrzeżenie "nie dotyczy pierwszorocznych silberowiczów"? :D

Dobra, żeby sobie nie zawracać niepotrzebnie ogonków:

    Indiana:
  • ARMIA
  • RODY I WŁADCY

    Elfgar:
  • MIASTA
  • MAPA

    Wulfryk:
  • ORGANIZACJE (za wyjątkiem poniżej)
  • ETNOS

    Wamp:
  • OPOWIADANIA
  • HANDEL

    Illima:
  • SAPIENTIA
  • CECH ZABÓJCÓW
  • TALSOI flota i armia
  • IMPERIUM

To tam słać PW.
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-10-2014, 02:29   

Cytat:
To bycie castorem jest dziedziczne... ? :D

A kto mówił, że dziedziczne, może po prostu każdego z nich wybrali bo tacy dobrzy byli :) .
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-10-2014, 04:07   

PW wysyłam do OGarniacza poszczególnego działu (np. do Ilimy o imperium, do wamp o handel a do elfgara o miasta) czy jedną wiadomość do Indi w której piszemy co chcemy robić a potem do danych ludzi z kadry, jeśli dany temat nie jest zajęty?
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-10-2014, 13:24   

Do ogarniacza :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-10-2014, 19:40   

Hmm mam pytanie/sugestię w kwestii rodów. Nie zamierzam się tym zajmować, ale można by dać do rodów postacie do odgrywu albo miejsca na daną postać. W sensie, że np. w jednym miejscu pisze "Geralt" - postać do odgrywu i tylko imię jest albo że pod jakąś parą jest puste miejsce, jakby ktoś chciał się wpasować do rodów, typu:
Nefia + Tim
~~~~~~|
*puste miejsce na postać*

Myślicie, że coś takiego by można zrobić?
Oczywiście to luźna propozycja
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 19-10-2014, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rosomak 
"Te, możny"

Skąd: księstwo Boucort
Wysłany: 19-10-2014, 19:50   

Jak ktoś chce zagrać postacią z jakiegoś rodu to sobie weźmie gotową.
_________________
2012 urwis - Earon, ofirski traper.
2013 III turnus - Samus, szaman rosomaka z Samni, imperialista.
2013 epilog - Dobromił, teralski kapłan Rega w służbie 22 kohorty kondotierskiej burego tymenu.
2014 IV turnus - Książę Oleg Fryderyk Wettyn w służbie 15 kohorty zielonego tymenu.
2014 epilog - † Gentarō Nyanor Diaeth, kapłan-wojownik Klyfty/ generyczny elf z rodu Diaeth - prawie jak BN ^^
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 19-10-2014, 20:25   

Em, jak nie było opisanych rodów to gracze sobie grali szlachcicami, tylko sami sobie ród opracowywali i tyle.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-10-2014, 20:30   

Ok, to tylko taka luźna sugestia, bo przecież nie wszyscy chcą grać "gotowcami"

Mam inne pytanie, czy ktoś, kto robi rody/etnosy z Laro, chce używać jakiś nazw miast, wiosek, coś, co jest na mapie, bo mam zamiar takową tworzyć?
EDIT:
Żeby było w miarę spójnie
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 19-10-2014, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 19-10-2014, 21:42   

Nikt się na razie do Laro nie zgłosił.

Gotowcom jestem przeciw, bo z doświadczenia wiemy, że gracze wezmą wszystko, tylko nie gotowce ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-10-2014, 21:47   

A jak napiszę a ankiecie, że jestem jedną z ważnych osób w państwie, np. Hrabiom Hilduinem Ermollim, to przejdzie :D ?
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 19-10-2014, 22:07   

No też właśnie dlatego piszę, żeby osoby piszące rody zostawiły jakieś ewentualnie puste miejsca, gdyby ktoś się chciał wpisać ;D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Frączek 
Wergundia Pany


Skąd: z Wergundii
Wysłany: 20-10-2014, 00:33   

Leite, jak wyobrażasz sobie dziure w opracowywanym drzewie genealogicznym? -.-
Po prostu gracz sobie wymyśli ród. ..
_________________
'13 - Zwiadowca / łucznik Celahir ( zwany 'Hobbit Sam'
Epilog '13 - mag ognia Divakar
'14 - Kapral Halvard, w służbie 15. kohorty Zielonego Tymenu
Epi '14 - podziemny hipnotyzer Akhel Ah'ran z rodu Diaeth (†)
'15 - imperialista aka najemnik Germeriusz 'Gałgan'
Epi '15 - wojownik Qa, Qorykohynaq
'16 - Ernest, szpieg z krainy deszczowców B)

QA FORTHEWIN

"Opętanie na Indianę! Bijesz Indianę!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10