Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
...rasach, elfach i wszystkim
Autor Wiadomość
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
  Wysłany: 20-01-2015, 00:25   ...rasach, elfach i wszystkim

Pedro :
Cytat:
Może inaczej bo to też zależy od rasy. Jak człowiek to źle że nie ma dużej ambicji bo żyje krótko to i ciężej dużo osiągnąć. Taki elf moze miec wyjebane bo cholera żyje kilkaset lat to i zdąży cos osiągnąć.

Onfis :
Cytat:
Przeczytałem pobieżnie część o hejcie na elfy i elfi płacz na te hejty. I wiecie co? Samiście sobie winni długouchy, że se szacunku nie zdobyliście :P Jak Onfis był karczmarzem i nie ruszał się po obozie bez pacyfikatora w kieszeni fartucha, to dziwnym trafem wszyscy byli jacyś mili :P

Akinori :
Cytat:
Indi może by tak dać okazję długouchim zdobyć jakikolwiek szacunek? Żebym potem mógł się śmiać że zmarnowali ;) ?

Indiana :
Cytat:
Akinori, ale to jest jak z tym tekstem Valdara i tak, jak napisał Onfis - nie jestem w stanie zapewnić komukolwiek szacunku :D Długousi mogą to zrobić sami, albo wcale :D Onfis ma 200% racji. Pamiętasz, żeby ktoś skakał do Vayle'tiariela albo pojeżdżał Aitunie, gdy ci byli w pobliżu? (Indariel się nie liczy, bo tez elf ;) )

Akinori :
Cytat:
Ja nie proszę o zapewnienie im szacunku ;) Tylko o okazje do zdobycia go.

Onfis :
Cytat:
Akinori, a to mało okazji już się zmarnowało? xD

(Onfis dodatkowo :D :
Cytat:
Indi, mogę zrobić warsztaty z elfiej pewności siebie? Czytaj mój elfi osadnik na pierwszym turnusie? (tylko bez styryjczyków i Kotaperi, to było poniżej pasa )
)
Atar :
Cytat:
Tiariel- jedyny elf, którego szanował każdy kto go zna, bo się go baliśmy. (Między innymi dzięki świetnej grze Ilimy ). Ale chciał nam spalić karczmę i potraktował nas trującym gazem.
Aituna- wbił nam na kolację. Przeszkodził w jedzeniu. Poza tym- Laro.
Obóz 2011- Laryjczyk, który chciał nas ubić bo to jego ziemia. Zabijamy go w obronie własnej. Porwanie przez Laro, aby nas ściąć.
Ktoś jeszcze ma pytanie dlaczego wszyscy mają hejty na elfów?

Aerlinn :
Cytat:
Szkoda, że minęliśmy się turnusami i nie zawdzięczacie życia takiej jednej elfce. Swoją drogą co, hejtujecie Toruviel też? A też elfka przecież Zastanówcie się, bo BNów łatwo hejtować (swoją drogą ktoś hejcił Indariel albo Keldorna?), a o graczach się zapomina. A to chyba oni powinni mieć największy wkład w opinię o nacjach (jakby co, to Elidis sam się wyrzekł Aenthil, nie liczcie go do księstwa :D )

Kili :
Cytat:
Nie... wszyscy hejtują jeszcze pana laro

Atar :
Cytat:
Moja droga Aerlinn. Nie wiem czy zwrot "elfy do getta" obowiązywał przed 2011, czy nie. Jednak jeśli nie to z całą pewnością się pod nim podpisuję. I Valdar mam nadzieję, że też. Jako, że większość Kompani pojechała, gdyż ja im o tym powiedziałem to uznaję, iż to przeze mnie zaczęli propagować ten zwrot. Aczkolwiek w 2012 zostałem dosyć skutecznie wyleczony z rozpowiadanie tego oficjalnie, a jedynie przy ścisłym gronie mnie podobnych. Jako doświadczony gracz staram się oddzielić uczucia z Silbera od uczuć z życia, tak jak postać od mej osoby. Dlatego kiedy moja postać (a raczej nie był to Verlan) mówiła coś złego o elfach, w 2013 roku, to bazowała na własnych przeżyciach z nimi, a nie na moich przekonaniach (wystarczy spojrzeć na elfy Tolkiena, które są najbardziej badassowymi istotami w literaturze fantasy ). A staram się ograniczyć napływ antyelfizmu bowiem poznałem wiele wspaniałych elfów, które już wymieniłaś i uważam, że ten kto nie poznał wagi elfiego zaufanie oraz nie poczuł na własnej skórze elfiego gniewu nie powinien oceniać elfów zbyt pochopnie. Co do wkładu o opinię o nacjach… Masz całkowitą rację. Na przykład Talsoi: Spoko elfy, z którymi można się napić. I to dużo. Aenthil: Elfy, z którymi miałem najwięcej styczności i cenię je najwyżej. Laro: Honorowi, czasem aż do bólu. Fascynujący z powodu swej fascynacji kowalstwem i sztuką. Podziemne:… Dobrze się z nimi bije. Bardzo dobrze. I mają charyzmatycznych przywódców, którzy potrafią… "przemawiać". Wiele osób zarzuci mi, że teraz jestem taki proelfi, a w tajemnicy "elfy na stos". Takie osoby uprzedzam, że sprzymierzeńcy, którzy od początku do końca byli po naszej stronie to elfy. I dlatego pragnę przeprosić waszystkie elfy za hejty i nie przyjemności związane z mym skromnym zachowaniem. (Elidis, Toruviel, Reshi, Indi [aka Indariel], Pan Elf [Tak, ty Piotrze], Aver i Aerlinn). Ma ktoś jeszcze jakieś pytania dotyczące elfów?

Atar :
Cytat:
Staram się pokazać wszystkim, że jednak my dużo zawdzięczamy elfom a elfy nam. Indi mam nadzieję, że to zawieszenie było pozytywne

Idniana :
Cytat:
WOW :D No to ja w imieniu malutkiej niewielkiej procentowo części mojego serduszka, która jest elfia, oznajmiam, że nie mam żadnych pretensji, a zwłaszcza, że nigdy nikogo z kompanii nie widziałam w żadnej żałosnej anty-elfiej nagonce, a takie przepychanki jak tutaj powyżej... :D To no właśnie :D

Leite :
Cytat:
czytam to i prawie popcorn wyciągnęłam ale doszłam do postu Atara (dzięki za wsparcie dla elfów ) Tak się tyko dodam, że jadąc na Silber nie spodziewałam się, że będzie aż tak mało elfów. Znaczy, wiecie, ma się możliwość odgrywania dowolnej rasy nieludzkiej (praktycznie każdej) a człowiekiem jest się na co dzień...a tu lipa, 3 elfy na turnus. Rozumiem wasze powody (i nie chce mi się tu ich pisać) ale jednak...no, kurcze, jest różnica. Onfis a to nie było aby tak, że to ty sprawiłeś, że Aenthil nie lubi Laro? W sensie gdyby te elfy się lubiły, toby razem mogły walczyć i pokazać, że szacunek bardzo.
Poza tym mam dziwne wrażenie, że to właśnie Laro są bardziej nielubiane niż jakiekolwiek inne. Aenthil są jeszcze akceptowane, podziemne są rzadko (chyba że ktoś stwierdzi, że to one ukradły kartki -_-) ale jednak ogólnie poza nieufnością bez jakiś hejtów, no z Talsoi można sie napić jak to mówicie a Laro?Na Laro najwięcej hejtów ._.
PS. Indiana czekam aż będziesz OG/BN Elfem

Atar :
Cytat:
Pamiętam jakby to było wczoraj walkę Indariel i Tiariela na żelzane miecze. Przy tym szaleńczy śmiech Tiariela, aż w końcu padł przybity mieczem do ziemii. Potem zastanawialiśmy się czy nie zabrać mu pasa, ale spasowaliśmy. A, no tak. W 2011 OG to byli tylko elfy. Aenthil (Off) i Laro (Indi), więc było śmiesznie. Ale dzisiaj i tak nikt nie pamięta, że w ostatniej bitwie walczyliśmy na sam koniec z Laro. Ramię w ramię z dawnymi przeciwnikami. I Sephresem. Przynajmniej na moim turnusie…

Valdar :
Cytat:
No cóż Laro to byłe "klasyczne", dumne elfy, które chyba zapragnęły zmienić tradycję i zostać... Japończykami
Nigdy do końca nie rozumiałem ich motywów działania, aczkolwiek akcja pt. Dobry I-tjuna nieco poprawiła moje o nich mniemanie i pewnie tak miało być...

Leite :
Cytat:
Stefan południowe huany i rody mają wygląd podobny do Japonii a Laro ogólnie walczą i honor i tak dalej. Co nie zmienia faktu, że hejty lecą głównie na Laro bo Aenthil akcpetujecie, Talsoi też a Laro już nie.

Karol (jaki masz nick?._.) :
Cytat:
Lepsze Laro niż podziemne powiedziałbym. Gardło wciąż mnie boli na wspomnieni o przemiłym spotkaniu w drodze do Ahitere

Leite :
Cytat:
Karol też to pamiętam ale u nas było inaczej, tylko kurde czemu po jednej grupce oceniacie całą rasę?

Reshi :
Cytat:
Ponieważ Laro z buta wjeżdża a tego nikt nie lubi, sprawa nie jest skomplikowana

Valdar :
Cytat:
Nie zgadzam się, podziemne elfy rules 😀😀😀
Wieeeeeelki szacun dla Ashada za grę aktorską, do dzisiaj jestem pod wrażeniem

Atar :
Cytat:
Ten blondyn, co miał córkę strzygę i chciał nam spalić szopę, i chciał krwi Indariel do jakiegoś szemranego rytuału, tylko nie pamiętam jakiego. Aby być szczerym był to jedyny elf, którego się faktycznie bałem. Marysia, hejty na Laro wzięły się z 2011. Boże, wszystko wzięło się z 2011…

Aver :
Cytat:
Leite, na Laro nie lecą hejty. To tak samo, jak Terale hejtują Samnijczyków, z wzajemnością zresztą. Nigdy nie jest tak, że wszyscy się kochają, bo Silber to nie jest high czy epic fantasy, gdzie są Ci Dobrzy i Ci Źli.

Karol :
Cytat:
No wiesz Leite, to jest jedna strona medalu. Ale przez cały obóz opowiadałem innym historyjkę mej postaci która znała elfa podziemnego i był w porządku. Więc to też nie tak że zupełnie źle oceniam podziemne. W tej chwili po prostu wydają mi się tą najgorszą grupą bo są najmniej otwarci, najbardziej agresywni i najmniej ugodowi.

Leite :
Cytat:
z tego co wie, Atar, to masz rację a ludzie się do tego przyczepili bo im wygodnie. to że południowe huany Laro wjeżdżały z buta na tym obozie nie oznacza że cała rasa jest skazana na hejty

Leite :
Cytat:
Karol całe życie w podziemiu nawet ciężko im się wysławiać trochę nie wiedzą jak reagować, nie?

Karol :
Cytat:
Dlatego podrzynają gardła i żądają oddania własności krasnoludów By się przystosować do powierzchni, to oczywiste.

Atar :
Cytat:
Był dobrym BN bo był grany przez Ilimę. W tym roku, w zeszłym roku i dwa lata temu Ilima grał najbardziej niepozorne postacie (Dobra, w 2012 był Izofielem, to była bardzo pozorna postać) i zagrał je doskonale. Nie chcę nic mówić, ale jarała mu się rękawica kiedy groził Lambertowi Ostinowi. I śmiał się jak szaleniec (jak wyżej napisałem) podczas walki z Indi.

Bartłomiej (nie znam nicku) :
Cytat:
Karol Ludzie robią to calutki czas. Pewnie to od nas się tego nauczyli

Valdar :
Cytat:
Marysia, oto mój bilans spotkań z elfami z Laro;
- siedziałem u nich w więzieniu
- wygnali mnie z osady
- rzucali się na nas z bronią (naliczyłem 6 razy, ale możecie mnie poprawić)
- dane słowo łamali nie raz (wiecie, honor itd...)
To nie jest tak, że nie lubię ich bo to Laro, po prostu, mam do nich pewne uprzedzenia i od jakiegoś czasu jestem ostrożny w kontaktach z nimi

Karol :
Cytat:
No też tak sobie pomyślałem ^^ Co nie zmienia faktu że jako jedna z 4 podras elfickich Podziemne są najmniej przyjemne i towarzyskie. Potem powiedziałbym że Laro, Talsoi i Aenthil... Hethanore? Whatever. Ale Elfy z dawnego Aenthil (Tak, obecnie Kotaperi, trzymajmy się faktów historycznych) są najbardziej otwarte w kontaktach bo sytuacja je do tego zmusiła. Ale są.

Leite :
Cytat:
dokładnie. Podziemne wydają wam się takie niefajne ale przyjrzyjcie się kiedyś, jak ludzie załatwiają sprawy. Pewien dyplomata został zabity w Vekowarze, a ludzie niby nie żądają? To, że to rzadkość, bo elfy wof wof nie oznacza że ludzie tak nie robią. (Tubylcy tez ludzie i tez wjeżdżali z buta)

Atar :
Cytat:
Ale pragnę przypomnieć, że podziemne pomogły nam w 2012 w walce z Izofielem dając ten śmieszny proszek. Albo to było w 2013…? Ale pomogły.

Reshi :
Cytat:
Podziemne są najgorsze, kto jak kto ale aby zabierać komuś rzeczy w jego prawie domu i potem go nimi oblewać Stary dobry 2012

Karol :
Cytat:
Jan ja po prostu dbam o szczegóły by potem nie było niedomówień ^^

Marysia tak szczerze mówiąc to takie zachowania są tępione w ludzkiej kulturze. Napad z bronią i żądanie oddania przedmiotu nie należącego do napadającego, grożenie śmiercią, usiłowanie zabójstwa - wszystkie te zachowania określane są przez ludzi (i nie tylko) jako łamanie ogólnie rozumianego prawa i kodeksu moralnego oraz zwykły bandytyzm który się tępi.

Indiana :
Cytat:
Nieee no, albo świat się zrobił mniej skomplikowany, albo ja się starzeję :D Kiedyś (jakieś 2009 -2011) towarzyskie hejtelfy opierały się na fakcie, iż elfy noszą rajtuzy i skaczą z wiewiórkami po szyszkach :D A teraz? Naprawdę? Nie lubicie elfów tylko wtedy, kiedy was biją? :D Ale słodziaste :D <3

Leite :
Cytat:
Karol Laro też mają honor i zasady postępowania. Generalnie wjechali wam do obozu bo się z wami umówili i nie przyszliście, nie? Czy dobrze pamiętam? W wąwozie napadali bo myśleli, że to Tubylcy, potem się dogadali a potem mieliśmy się spotkać i dać szamankę ale nie poszliśmy. A kiedy ocaliliśmy życie Ajtjunie pomógł nam i dziękował że się nie dało.
Co do podziemnych to zbyt wiele nie wiadomo, więc nie można powiedzieć, czemu tak robią. Rozumiem twoje argumenty i nie mogę ich podważyć bo masz absolutną rację ale niektóre rzeczy robi się z konieczności.

Karol :
Cytat:
(...)Leite - ale ja słowem nie pisnąłem o laro xd

Leite :
Cytat:
no dobra ale to mogą też przeczytać tacy, co mają pretensje do Laro o wjeżdżanie z buta ._. xd

Atar :
Cytat:
Marysia… Większość ludzi na Silberze to mężczyźni. A mężczyźni byli wtedy głodni. Jak, według ciebie, mieliśmy zareagować, do jasnego Indry?

Leite :
Cytat:
Trzeba było się inaczej umówić (u nas nie wjechali na kolację). No dobra, jak wjechali to już trzeba walczyć, ale jednak robili to bo no bo no ._. bo umowa nie wyszła bardzo


Proszę, wrzucam.
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:29   

Leite, jestem pełna podziwu :D

Jest tu reszta paskud?
To co z tymi tymenami i czy są jakieś puk puk, których nie znam? ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Nem 
ja nie chcieć ciastko


Skąd: z tam
Wysłany: 20-01-2015, 00:29   

zapomniałaś w tytule dodać "o żonach Valdara"
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:29   

Z serii "puk, puk", pewnie znane:

- Puk puk
- Kto tam?
- Tavar
- Nie wierzę.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:32   

Mój faworyt to ten z Ashadem z buta :D

I "naha!" :D


Cytat:
ie będzie można prochu jakoś alchemiczne zrobić lub wykraść cześć broni lub projektów.. coś cokolwiek ?

Wszystko można. Poza tym, że gracze nie będą strzelać z prochu ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:32   

Dziękuję za uznanie (ctrl +c ctrl + v :D )
Nie wrzucałam bo żony to se może szukać przez fp na fb XD "Valdar szuka żony".
-Puk puk
-Kto tam?
-AAAA CO WY JEJ ROBICIE?? WSZYSCY ZGINIEMY!! *zatacza sie*
-Alarm!
wiem, nieśmieszne

Edit : Indi, zrób ankietę o tych rasach :D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Leite 20-01-2015, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:35   

jeszcze jest wersja z "Kto tam?" "Na pewno nie...<tu wpisz dowolnego nieżyjącego bohatera>." Domyślnie chyba był Izos.

- Puk puk
- Kto tam?
- Czy ma pan chwilkę, by porozmawiać o Starych Bogach?
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:36   

ahahahsdhahahah padłam XDD
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Strandbrand 
Żywa Tarcza


Skąd: Trzyciąż (Taka wieś w Wergundii)
Wysłany: 20-01-2015, 00:37   

Przerzutka tutaj odnośnie tymenów. Leite to ja, Karol :P

No właśnie mam nadzieję że przeszłość Indii. Przerzucenie czarnego na południe to zdecydowanie dobry krok. Wsparcie wschodniej flanki granicy ze Styrią częścią sił zielonego i ochrona wejścia od Itharos przez resztę zielonego to dobre rozwiązanie. Cofnięcie czerwonego do stolicy ze względu na zagrożenie od strony gobliny-krasnoludy-podziemne też byłoby nie od rzeczy. Rozdział białego i rzucenie rekrutów na wszystkie fronty oraz zwiększenie rekrutacji. Bury tymen jeśli się orientuję utknął w górach Maegros ale chyba nie ma sensu go stamtąd cofać, Terala czyha. Nie wiem też jaki jest status błękitnego.
_________________
Pengantar - Eryk Strandbrand, uciekinier z Wergundii zarabiający na życie jako łowca głów.
III Turnus 2014 - Eryk Strandbrand, łowca głów pracujący jako ochroniarz Octavia Lecorde (Który Octaviem wcale nie był... to dłuższa historia)
Nelramar - Kaldel Strandbrand, magnifer czerwonego tymenu patronujący negocjacjom nad zawieszeniem broni.
II Turnus 2015 - Callan dar Strandbrand, Paladyn z łaski Modwita, działający pod przykrywką jako członek smoczej kompani. [*]
Epilog 2015 - Duch Callana dar Strandbranda, paladyna walczącego z Qa nawet po śmierci
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:37   

Jeszcze były żarty o wergundzkich żołnierzach, ale mistrzami w opowiadaniu ich są Wergundowie. Czekamy na panów tymeniastych :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Yaeyvyinn 
Zasklepienie odłamka!

Skąd: Luboń, stolica Brazylii
Wysłany: 20-01-2015, 00:38   

Aerlinn, spodziewaj się tego w wersji o Tavar (czy ma pan chwilę...?) na następnym silberze! :v

I niech ktoś proszę poda ten o Ashadzie z buta, brzmi ciekawie.
_________________
Zrób prosty nick i zmień pisownię tak, żeby nikt nie umiał go przeczytać/napisać ^_^
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:39   

Cytat:
No właśnie mam nadzieję że przeszłość Indii. Przerzucenie czarnego na południe to zdecydowanie dobry krok. Wsparcie wschodniej flanki granicy ze Styrią częścią sił zielonego i ochrona wejścia od Itharos przez resztę zielonego to dobre rozwiązanie. Cofnięcie czerwonego do stolicy ze względu na zagrożenie od strony gobliny-krasnoludy-podziemne też byłoby nie od rzeczy. Rozdział białego i rzucenie rekrutów na wszystkie fronty oraz zwiększenie rekrutacji. Bury tymen jeśli się orientuję utknął w górach Maegros ale chyba nie ma sensu go stamtąd cofać, Terala czyha. Nie wiem też jaki jest status błękitnego.


Guzik tam dobry krok, odsłonili całą północ, ufając Teralom i sojusznikom w Tryntu. A potem trzeba było zwijać całą ofensywę i psu w rzyć cały sprytny plan ;)
Bury tymen tez poszedł na południe, robił przecież za łącznik przy ewakuacji z Aenthil.
błękitny zapycha dziury na razie.
A teraz kwestia tego, na ile bezpieczna będzie północ i wybrzeże, co wykręci Itharos (czy nie stanie okoniem przeciw Trójprzymierzu) i Terala. Od tego zależy nowe rozlokowanie tymenów.
O, a zielony dodatkowo broni Vekowaru :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:39   

A ja przy okazji przypomnę o tym, jak kiedyś sugerowałam, żeby Laro się dogadały z podziemnymi i Aenthil bo wojna i bo Wergundia i Stysia sojusz a dla Aenthil to takie niefajne :D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:39   

Są jeszcze te kawały z serii o "He-he-Hethanore". Tylko co tam było poza Helethai i Hetanorem, to nie wiem :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:41   

Aerlinn napisał/a:
- Puk puk
- Kto tam?
- Czy ma pan chwilkę, by porozmawiać o Starych Bogach?
Tego nie znałam :D :D :D :D Kwiczę :D
To się nadaje do iilustracji
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:42   

Indi, płaczę ze śmiechu XDDD zaraz dodam, czekajcie....
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:43   

Ilustracja bardzo XD Pała bardzo XD Myślę, że ten kawał może stać się dość popularny :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Pedro 

Wysłany: 20-01-2015, 00:44   

Skoro mówimy dowcipy: pamiętam swój pierwszy obóz i Ormurin. Dostaliśmy kartkę z ich nazwą, że niby przyjdą do nas. Postanowiliśmy im odpisać: "takiego wała" a że z racji tego, że Wergundia była wtedy na pół znanego świata to dodałem: "jak Wergundia cała". Tak mi się przypomniało. :D Ehh... pamiętam jak byłem randomem na obozie. xD
_________________
2010 - Rion (random), zwiadowca z czarnego tymenu
2011 - Nil, łowca potworów
2012 - Nil, łowca potworów (†)/ Ralf, podróżnik odporny na magię (zabójca magów)
2015 - Ralf, Sędzia Rega
 
 
Nem 
ja nie chcieć ciastko


Skąd: z tam
Wysłany: 20-01-2015, 00:44   

Indiana napisał/a:
Aerlinn napisał/a:
- Puk puk
- Kto tam?
- Czy ma pan chwilkę, by porozmawiać o Starych Bogach?
Tego nie znałam :D :D :D :D Kwiczę :D
To się nadaje do iilustracji Obrazek


 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:44   

Leite napisał/a:
żeby Laro się dogadały z podziemnymi i Aenthil bo wojna i bo Wergundia i Stysia sojusz a dla Aenthil to takie niefajne
Ale Laro i podziemnie nijak się mają do Aenthilów :D Poza tym, podziemne tak bardziej w tyle mają wszystko na powierzchni ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-01-2015, 00:44   

PedroMG napisał/a:
Skoro mówimy dowcipy: pamiętam swój pierwszy obóz i Ormurin. Dostaliśmy kartkę z ich nazwą, że niby przyjdą do nas. Postanowiliśmy im odpisać: "takiego wała" a że z racji tego, że Wergundia była wtedy na pół znanego świata to dodałem: "jak Wergundia cała". Tak mi się przypomniało. :D Ehh... pamiętam jak byłem randomem na obozie. xD


Stary dobry 2010 :D
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2015, 00:45   

PedroMG napisał/a:
to dodałem: "jak Wergundia cała"

Myślałam zawsze, że to Aleksander był :) Wciąż mam tę karteczkę w domu :) Ormurin w ogóle zapisał się wtedy w pamięci :)
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:46   

[img]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Marysia/Pulpit/photoAERLINN.jpg[/img]

Leite, w znacznikach img obrazki z netu. Z własnego dysku jako załącznik :)
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

Ostatnio zmieniony przez Indiana 20-01-2015, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pedro 

Wysłany: 20-01-2015, 00:46   

Alexander to zapisał, bo w sumie się wszystkim spodobało. Ale autorem jestem ja. ;)

EDIT: Leite, z dysku zdjęć nie wrzucisz.
Ostatnio zmieniony przez Pedro 20-01-2015, 00:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Strandbrand 
Żywa Tarcza


Skąd: Trzyciąż (Taka wieś w Wergundii)
Wysłany: 20-01-2015, 00:47   

Cytat:
Guzik tam dobry krok, odsłonili całą północ, ufając Teralom i sojusznikom w Tryntu. A potem trzeba było zwijać całą ofensywę i psu w rzyć cały sprytny plan ;)
Bury tymen tez poszedł na południe, robił przecież za łącznik przy ewakuacji z Aenthil.
błękitny zapycha dziury na razie.
A teraz kwestia tego, na ile bezpieczna będzie północ i wybrzeże, co wykręci Itharos (czy nie stanie okoniem przeciw Trójprzymierzu) i Terala. Od tego zależy nowe rozlokowanie tymenów.
O, a zielony dodatkowo broni Vekowaru :D


Problem polega na tym że musimy zaufać północy .-. Dobra czyli teraz jak mam zmienione rozmieszczenie tymenów - utrzymuję przesunięcie czerwonego z granicy w głąb kraju. Część zabezpieczy Akwirgran, reszta może objąć pozycje w górach Maegros zostawione przez Bury. Zielony... nie wiem jak mocno go podzielono na wergundia/vekowar ale ponieważ vekowar daleko nie liczę ich na razie. Tak jak mówiłem zielony wciąż pilnuje Itharos żeby nie było. Ale może też wspierać wschodnią granicę styryjsko-wergundzką. Błękitny łata dziury? Niech łata. Biały tak jak mówiłem dokonać szybkiego przeszkolenia i wesprzeć tymeny dodatkową siłą, i przeprowadzić przyśpieszoną rekrutację nowej tury białego. Pozostał mi do rozdysponowania bury i czarny. Czarny podzieliłbym 50/50 i połowę zostawił w takim wypadku na północy a połowę przerzucił na południe, zaś z burym jest ten problem że nie wiem co robić. Oddeległowałbym ich pewnie do ewentualnego wspierania frontu południowego i do pomocy czerwonemu w górach Maegros. Aha, zakładam że Itharos potraktuje trójprzymierze godnie i nie stanie okoniem. Co do terali spodziewam się noża w plecy więc trzeba umocnić przełęcze czerwonym i burym. Nie wiem jak z tryntem, w razie czego wykonamy manwewry pt. przerzucić coś na północ :P
_________________
Pengantar - Eryk Strandbrand, uciekinier z Wergundii zarabiający na życie jako łowca głów.
III Turnus 2014 - Eryk Strandbrand, łowca głów pracujący jako ochroniarz Octavia Lecorde (Który Octaviem wcale nie był... to dłuższa historia)
Nelramar - Kaldel Strandbrand, magnifer czerwonego tymenu patronujący negocjacjom nad zawieszeniem broni.
II Turnus 2015 - Callan dar Strandbrand, Paladyn z łaski Modwita, działający pod przykrywką jako członek smoczej kompani. [*]
Epilog 2015 - Duch Callana dar Strandbranda, paladyna walczącego z Qa nawet po śmierci
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 20-01-2015, 00:47   

PedroMG napisał/a:
pamiętam swój pierwszy obóz i Ormurin. Dostaliśmy kartkę z ich nazwą, że niby przyjdą do nas. Postanowiliśmy im odpisać: "takiego wała" a że z racji tego, że Wergundia była wtedy na pół znanego świata to dodałem: "jak Wergundia cała"
Haha, pamiętam :D Wtedy cały obóz smarkal ze strachu przed Ormurinem :D
kantorek:
- ej, czego gracze tak się drą...?
- nie wiem, czekaj, posłucham.... Ej, oni wrzeszczą "to Ormurin"!
- ale jak to...? Ktoś schodził z akcją?
- nie, nikt....
- aaaaaaha :D
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2015, 00:47   

Jak się dodaje zdjęcia? ._.
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 20-01-2015, 00:48   

Leite napisał/a:
Jak się dodaje zdjęcia? ._.

poprzez linki
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Pedro 

Wysłany: 20-01-2015, 00:48   

Najlepiej wrzuć na jakiegoś imgura albo coś.
_________________
2010 - Rion (random), zwiadowca z czarnego tymenu
2011 - Nil, łowca potworów
2012 - Nil, łowca potworów (†)/ Ralf, podróżnik odporny na magię (zabójca magów)
2015 - Ralf, Sędzia Rega
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 20-01-2015, 00:48   

Czerwony tymen pozdrawia, centurion dar Bregen (nie) ma pojęcia o czym mówicie, ale "dekurion ma zawsze rację" :D
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15