Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy LARP a tworzenie postaci
Autor Wiadomość
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 22:30   Pierwszy LARP a tworzenie postaci

Owizor:
Cytat:
A tak na poważniej to jak nie czujesz się pewny co do historii/kultur/kto-z-kim-i-dlaczego to zawsze możesz zagrać postacią która dopiero opuściła rodzinną wieś i rzeczywiście dopiero poznaje świat


Ja także należę do tych osób, które będą na obozie pierwszy raz. I naturalnie świata za bardzo nie ogarniam, więc zarówno ja, jak i moja towarzyszka Calida (ludzka skrytobójczyni), będziemy postaciami wędrującymi po kontynencie i mającymi politykę gdzieś. Ale jest jeszcze coś:

Cytat:
Jednak świat elfów jest znacznie większy niż świat ludzi. Elfy mają świadomość, że na zachodzie, poza wielkim morzem, na południu poza pasem upalnych pustyń, a także na wschodzie poza egzotycznymi krajami ludzi, są krainy zamieszkane przez ich pobratymców. Nie próbują jednak (poza nielicznymi Talsoi) nawiązywać kontaktu, przekonani, że ów nastąpi samoczynnie we właściwym czasie.


Czy mogę tę informację wykorzystać na swoją korzyść tzn. być elfką z ziem tak dalekich, że jeszcze nie macie wiedzy o nich? Oczywiście cała otoczka, czyli dlaczego opuściłam dom, jakim cudem zaszłam tak daleko i w ogóle wszystko (chyba wszystko) będę w stanie wytłumaczyć i ubrać w różne historie, ale sam fakt, czy mogę tak zrobić, czy jeśli chcę być elfem to mogę wybierać tylko z tego, co jest?

Już zaznaczę, że będę wyglądać jak najzwyczajniejszy leśny elf (chyba nawet trochę zbyt stereotypowo, ale olać) i nie będzie się aż tak rzucać w oczy, że jestem nietutejsza, chyba że zacznę wzywać swoich bogów, albo czasem coś powiem do Calidy w mojej ojczystej mowie, ale nie wiem, czy akurat to nam wyjdzie.
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 21-01-2015, 22:33   

Gwevëra napisał/a:

I naturalnie świata za bardzo nie ogarniam, więc zarówno ja, jak i moja towarzyszka Calida (ludzka skrytobójczyni), będziemy postaciami wędrującymi po kontynencie i mającymi politykę gdzieś.


Uważaj, bo spaliłaś towarzyszke! ;) Teraz wszyscy będa uważać na Calide.
 
 
Reshion vol 2 Electric Bo 
To jak, umowa handlowa?


Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-01-2015, 22:33   

Skąd jest ten drugi cytat, możesz podrzucić linka?

I lepiej żeby Calide zmieniła teraz imię :P
Ostatnio zmieniony przez Reshion vol 2 Electric Bo 21-01-2015, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 21-01-2015, 22:38   Re: Pierwszy LARP a tworzenie postaci

Gwevëra napisał/a:


Czy mogę tę informację wykorzystać na swoją korzyść tzn. być elfką z ziem tak dalekich, że jeszcze nie macie wiedzy o nich? Oczywiście cała otoczka, czyli dlaczego opuściłam dom, jakim cudem zaszłam tak daleko i w ogóle wszystko (chyba wszystko) będę w stanie wytłumaczyć i ubrać w różne historie, ale sam fakt, czy mogę tak zrobić, czy jeśli chcę być elfem to mogę wybierać tylko z tego, co jest?

Te rasy elfów nie są opisane, ponieważ nie są grywalne więc nie sądzę byś mogła nimi grać. Nie łatwiej zagrać młodą elfką z aenthil (leśne) i po prostu napisać do któregoś z graczy który dużo grał tą rasą i poprosić o to, żeby wytłumaczył co i jak? :)
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Sleith 
Zjawa


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 22:38   

Ale zmiana imienia nic nie da, jeśli ta Jej towarzyszka, będzie miała towarzyszkę elfkę z "daleka". Więc, wybacz, ale właśnie spaliłaś dwa pomysły :/
_________________
"My steel is warm my face is stained with blood"
~~~~~~~~~~
2014Nelramar- Sleith- Podziemny
Epilog2014- Vitrem Erasgot(Esu)"najemnik"-Niebiescy
 
 
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 22:39   

http://www.silberberg.pl/...page_id=45#elfy

A oto link. Co do towarzyszki - ona se nie poradzi? ;)
_________________
III turnus 2015 - Fënvaenn (aka Fen) [*]
V turnus 2016 - Kyrra; 40-letnia druidka
zimówka 2016 - Eweniel Agarer; Strażnik Brzasku, z pochodzenia Aenthilka; ciskała słabymi laserami i roztaczała swój urok osobisty
III turnus 2017 - Reïmea Lorwënoe Agarer; matka Eweniel, wierna i gorliwa kapłanka Ei, czuwająca nad równowagą świata
zimówka 2019 - Eweniel Agarer, po ślubie Eweniel Alishan Motten Ahi; świeżo upieczona żona Hoariego - szczęśliwa, acz zlękniona zmianami, które ją czekają
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 21-01-2015, 22:41   

Tak na poważnie, to wydaje mi się, że do obozów raczej większość osób zdąży zapomnieć, żeby powiązać imię Calida z skrytobójczynią :)
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 21-01-2015, 22:43   

I skrytobójca to raczej średnia postać jeśli nie chcecie mieszać się w politykę ect :)
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 22:47   

Niekoniecznie. I nadal nikt na najważniejsze nie odpowiedział^ ^"
 
 
Sleith 
Zjawa


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 22:50   

Bo my nie za bardzo mamy moc, by na takie pytanie odpowiedzieć. Jednak proponujemy wybrać z tych co są dostępne i popytać tych którzy ogarniają daną rasę. A z tą polityką będzie trudno, bo nawet jeśli Ty masz ją gdzieś, to ona ciebie już nie koniecznie... W szczególności po ostatnich wydarzeniach, będzie to trudne.
_________________
"My steel is warm my face is stained with blood"
~~~~~~~~~~
2014Nelramar- Sleith- Podziemny
Epilog2014- Vitrem Erasgot(Esu)"najemnik"-Niebiescy
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 21-01-2015, 22:51   

mój wcześniejszy post napisał/a:
Gwevëra napisał/a:


Czy mogę tę informację wykorzystać na swoją korzyść tzn. być elfką z ziem tak dalekich, że jeszcze nie macie wiedzy o nich? Oczywiście cała otoczka, czyli dlaczego opuściłam dom, jakim cudem zaszłam tak daleko i w ogóle wszystko (chyba wszystko) będę w stanie wytłumaczyć i ubrać w różne historie, ale sam fakt, czy mogę tak zrobić, czy jeśli chcę być elfem to mogę wybierać tylko z tego, co jest?

Te rasy elfów nie są opisane, ponieważ nie są grywalne więc nie sądzę byś mogła nimi grać. Nie łatwiej zagrać młodą elfką z aenthil (leśne) i po prostu napisać do któregoś z graczy który dużo grał tą rasą i poprosić o to, żeby wytłumaczył co i jak? :)


Czyli możesz wybrać tylko z dostępnych ras opisanych na stronie, nie innych, czy też nieopisanych. Możesz być elfem z aenthil(czy jak tam się teraz nazywają), laro, lub Talsoi. Może podziemnym, na obozie ich jeszcze nie widziałam.

Edit: Do tego co napisał Sleith... nie możesz polityki mieć gdzieś jeśli przybyłaś z obcych krain, to właśnie ona powinna cię najbardziej interesować.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
Ostatnio zmieniony przez Powój 21-01-2015, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sleith 
Zjawa


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 22:54   

Dodając, do tego co napisała Powój: W dodatku jako elf będziesz musiała, żyć tam "gdzieś" no większy niż ludzie okres czasu, zanim się stamtąd zwiniesz... Ludzie będą Cię o to wypytywać. A nie wiem, czy Kadra pozwoli Ci na własne pomysły(jeśli to w ogóle przejdzie)
_________________
"My steel is warm my face is stained with blood"
~~~~~~~~~~
2014Nelramar- Sleith- Podziemny
Epilog2014- Vitrem Erasgot(Esu)"najemnik"-Niebiescy
Ostatnio zmieniony przez Sleith 21-01-2015, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 22:56   

Bardzo wątpię, by można było, biorąc tak na logikę, ale mogę się mylić. To znaczy, gdybyu można było grać dowolną rasą która jest chociaż wspomniana na stronie bez opisu, to opisy nie miałyby sensu. Z resztą jako która rasa byś chciała pojechać? Aenthil? Bo do ras tych wymienionych są profesje. Albo pogadaj z kadrą, oni mogą się zgodzić lub nie. Najlepiej na początek nie kombinować tylko ogarnąć co i jak :D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Owizor 
miewał złe sny o ogórkach...


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 23:03   

Cytat:
I skrytobójca to raczej średnia postać jeśli nie chcecie mieszać się w politykę ect
może być skrytobójca który po prostu załatwia zlecenia "bo zapłacili" i nie przejmuje się (nie licząc rzecz jasna kwestii "technicznych"), czy akurat zabił kochankę męża z sąsiedniej wioski, czy następcę tronu Wergundii ;)
a co do elfów z odległych krain to raczej marne na to widzę szanse... chociaż na przykład takie elfy z Laro czy podziemne żyją w zamkniętych społecznościach i w większości nie mają bladego pojęcia o świecie poza ich ojczyznami, więc mogłyby Ci pasować... paradoksalnie również Talsoi, choć żeglarze, także raczej nie potrafią wymienić najważniejszych rodów Ofiru ;)
skoro chcesz grać elfką "leśną" to najlepiej pasuje Hetanor... ale tu akurat ciężko byłoby grać postać niezaznajomioną ze światem i polityką - "niedawno" (patrząc elfią miarą ;) ) owe elfy straciły ojczyznę i żyją w niewielkiej górskiej enklawie lub są rozproszone po świecie...

poczekaj najlepiej na odpowiedź kadry albo w ogóle na aktualizacje świata gry (pewnie jakoś luty/marzec) i dopiero wtedy zacznij planować detale :)
_________________
2013 II turnus - Owizor Rożenek, szpiegujący dla Imperium mag ziemi z Ofiru
2014 II turnus, Epilog - Argan Rożenek, styryjski dezerter podszywający się pod liryzyjskiego możnego Octavia Lecorde

Nelramar - Oberon Williamson, nekromanta-sadysta podszywający się pod elfa // Ohtat'Penatis Idril - elficki dowódca gardzący po równo Wergundią i Styrią
2015 I turnus - ponownie Owizor Rożenek który to nawrócił się, by jako Sędzia Rega Ludmir romansować z pewną elfką [+]
2015 turnus +18 - Archibald dar Bregen, samozwańczy książę o słabej psychice
Ostatnio zmieniony przez Owizor 21-01-2015, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wojtek 
Kaboom?


Skąd: Tychy
Wysłany: 21-01-2015, 23:04   Re: Pierwszy LARP a tworzenie postaci

Gwevëra napisał/a:

Czy mogę tę informację wykorzystać na swoją korzyść tzn. być elfką z ziem tak dalekich, że jeszcze nie macie wiedzy o nich? Oczywiście cała otoczka, czyli dlaczego opuściłam dom, jakim cudem zaszłam tak daleko i w ogóle wszystko (chyba wszystko) będę w stanie wytłumaczyć i ubrać w różne historie, ale sam fakt, czy mogę tak zrobić, czy jeśli chcę być elfem to mogę wybierać tylko z tego, co jest?


Cóż jako, że nie ma ich konkretnie wypisanych jako grywalna rasa, więc nie ma też do nich dopasowanych profesji, to raczej nie, niestety jest to niemożliwe. Co więcej z samej informacji wynika(która jest bardziej smaczkiem niż mocnym, fabularnym faktem tworzącym świat Silbera), że te elfy raczej nie odwiedzają stron, w których toczy się gra.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek 21-01-2015, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Strandbrand 
Żywa Tarcza


Skąd: Trzyciąż (Taka wieś w Wergundii)
Wysłany: 21-01-2015, 23:05   

A to ciekawe, dzięki temu się dowiedziałem że są jeszcze jakieś elfy :d A co do odpowiedzi to powiem dokładnie to samo - poczekaj na aktualki bo mogą nieco zmienić i lepiej po nich planować niż żeby plany się posypały na czymś. Pogadaj z jakimś graczem na PW wtedy łatwiej i spokojniej się wyjaśnia. Poczekaj na odpowiedź kadr.... moment, Wojtek w sumie ty jesteś kadrą .-.
_________________
Pengantar - Eryk Strandbrand, uciekinier z Wergundii zarabiający na życie jako łowca głów.
III Turnus 2014 - Eryk Strandbrand, łowca głów pracujący jako ochroniarz Octavia Lecorde (Który Octaviem wcale nie był... to dłuższa historia)
Nelramar - Kaldel Strandbrand, magnifer czerwonego tymenu patronujący negocjacjom nad zawieszeniem broni.
II Turnus 2015 - Callan dar Strandbrand, Paladyn z łaski Modwita, działający pod przykrywką jako członek smoczej kompani. [*]
Epilog 2015 - Duch Callana dar Strandbranda, paladyna walczącego z Qa nawet po śmierci
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 23:07   

Cytat:
A to ciekawe, dzięki temu się dowiedziałem że są jeszcze jakieś elfy :

Czyta się to co jest na stronie :D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 23:07   

Powój: I znów odpowiem - niekoniecznie. (teraz o postaci, która jest na dzień dzisiejszy) Skoro wędruję już od sama nie wiem jak długiego czasu (bo u mnie czasu się nie liczy, a w końcu elfem jestem) przez naprawdę najróżniejsze ziemie i ani razu w politykę się nie mieszałam (byłam w stanie przetrwać, pomagając innym bądź zatrudniając się w drobnych pracach) to nie wiem po jakiego grzyba miałabym to robić teraz, chyba że fabuła tak poprowadziłaby moją postacią, że nie miałabym wyboru.

Do innych: cały pomysł już jest i oczywiście, że wiem, że wszystko zależy od tych na najwyższych szczeblach. I oczywistym też jest, że mogą się nie zgodzić, dlatego pytam już teraz na wszelki wypadek, abym nie zmieniała postaci tworzonej rok w dwa dni przed ostatecznym przyjmowaniem zgłoszeń postaci.

Co do pytań, ja nie boję się pytań :) szczególnie, jakby inne elfy interesowały moje ziemie, wtedy wypełniłby się cytat, który przytoczyłam. Co do profesji, jestem najzwyczajniejszą elfią łuczniczką, która po prostu jest obcym elementem, a to idealnie pasuje, skoro jestem pierwszy raz na obozie.
 
 
Strandbrand 
Żywa Tarcza


Skąd: Trzyciąż (Taka wieś w Wergundii)
Wysłany: 21-01-2015, 23:09   

Cytat:
Czyta się to co jest na stronie :D


Leite bo ty tak wszystko przeczytałaś :P Ominąłem szczegóły potencjalnie dla mnie nie interesujące tj. dotyczące elfów... nie mam zamiaru grać elfem, nie mam nawet predyspozycji do grania elfem więc nie czytam wszystkiego o elfach. Proste.
_________________
Pengantar - Eryk Strandbrand, uciekinier z Wergundii zarabiający na życie jako łowca głów.
III Turnus 2014 - Eryk Strandbrand, łowca głów pracujący jako ochroniarz Octavia Lecorde (Który Octaviem wcale nie był... to dłuższa historia)
Nelramar - Kaldel Strandbrand, magnifer czerwonego tymenu patronujący negocjacjom nad zawieszeniem broni.
II Turnus 2015 - Callan dar Strandbrand, Paladyn z łaski Modwita, działający pod przykrywką jako członek smoczej kompani. [*]
Epilog 2015 - Duch Callana dar Strandbranda, paladyna walczącego z Qa nawet po śmierci
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 21-01-2015, 23:10   

Gwevëra napisał/a:
Powój: I znów odpowiem - niekoniecznie. (teraz o postaci, która jest na dzień dzisiejszy) Skoro wędruję już od sama nie wiem jak długiego czasu (bo u mnie czasu się nie liczy, a w końcu elfem jestem) przez naprawdę najróżniejsze ziemie i ani razu w politykę się nie mieszałam (byłam w stanie przetrwać, pomagając innym bądź zatrudniając się w drobnych pracach) to nie wiem po jakiego grzyba miałabym to robić teraz, chyba że fabuła tak poprowadziłaby moją postacią, że nie miałabym wyboru.

Sądzę, że chociażby dlatego, że na ten moment polityka miesza się z religią oraz istnieniem bogów. Chociażby dlatego, że na za-południu jest zagrożenie w postaci tubylców które może dotrzeć także do nieznanej ojczyzny twojej elfiej postaci. No i od polityki zależy czy faktycznie pogróżki graczy "elfy do getta" nie staną się prawdziwe :)
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 23:14   

Gwevëra napisał/a:
Powój: I znów odpowiem - niekoniecznie. (teraz o postaci, która jest na dzień dzisiejszy) Skoro wędruję już od sama nie wiem jak długiego czasu (bo u mnie czasu się nie liczy, a w końcu elfem jestem) przez naprawdę najróżniejsze ziemie i ani razu w politykę się nie mieszałam (byłam w stanie przetrwać, pomagając innym bądź zatrudniając się w drobnych pracach) to nie wiem po jakiego grzyba miałabym to robić teraz, chyba że fabuła tak poprowadziłaby moją postacią, że nie miałabym wyboru.

Do innych: cały pomysł już jest i oczywiście, że wiem, że wszystko zależy od tych na najwyższych szczeblach. I oczywistym też jest, że mogą się nie zgodzić, dlatego pytam już teraz na wszelki wypadek, abym nie zmieniała postaci tworzonej rok w dwa dni przed ostatecznym przyjmowaniem zgłoszeń postaci.

Co do pytań, ja nie boję się pytań :) szczególnie, jakby inne elfy interesowały moje ziemie, wtedy wypełniłby się cytat, który przytoczyłam. Co do profesji, jestem najzwyczajniejszą elfią łuczniczką, która po prostu jest obcym elementem, a to idealnie pasuje, skoro jestem pierwszy raz na obozie.

Rzeczy w tym, że RASA elfów z obcych stron nie jest opisana. Generalnie może tych elfów już tam nie być ;) Twój cytat wskazuje na to, że jeżeli kadra uzna za stosowne wprowadzić te elfy, gdy będzie czas, to najpierw zrobią to sami. Z resztą granie elfem z ziem mega odległych troszkę mija się z celem, no nie? Co ci to da? Odmienność? Wśród Laro itd. też są łucznicy a jeżeli chcesz grać naprawdę odmiennym, to weź podziemne, one są dopiero od tego roku (YHYM XD ja miałam pozwolenie a i tak były wcześniej na stronie).
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 23:20   

Powój: U mnie wyznaje się zupełnie innych bogów. Nawet, jeśli mam świadomość, że tutaj nie mają oni władzy, to i tak nie dam się przechrzcić. Po drugie - moje ziemie są tak daleko, że żadnej śmiertelnej istocie z tej części świata nie starczyłoby życia, aby do nas dotrzeć. Chyba że są inne długowieczne istoty, które długowiecznością dorównują elfom, to może spróbować. Po trzecie - tam, skąd pochodzę jesteśmy dobrze zorganizowani militarnie i mamy także niezłych kapłanów (którzy nie są kapłanami w takim powszechnym rozumieniu, ale to długa historia), więc jakby ktoś naprawdę chciał nas atakować, choć nie wiem, kto to miałby być, to życzę im powodzenia.
_________________
III turnus 2015 - Fënvaenn (aka Fen) [*]
V turnus 2016 - Kyrra; 40-letnia druidka
zimówka 2016 - Eweniel Agarer; Strażnik Brzasku, z pochodzenia Aenthilka; ciskała słabymi laserami i roztaczała swój urok osobisty
III turnus 2017 - Reïmea Lorwënoe Agarer; matka Eweniel, wierna i gorliwa kapłanka Ei, czuwająca nad równowagą świata
zimówka 2019 - Eweniel Agarer, po ślubie Eweniel Alishan Motten Ahi; świeżo upieczona żona Hoariego - szczęśliwa, acz zlękniona zmianami, które ją czekają
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 23:22   

Gwevëra napisał/a:
Powój: U mnie wyznaje się zupełnie innych bogów. Nawet, jeśli mam świadomość, że tutaj nie mają oni władzy, to i tak nie dam się przechrzcić. Po drugie - moje ziemie są tak daleko, że żadnej śmiertelnej istocie z tej części świata nie starczyłoby życia, aby do nas dotrzeć. Chyba że są inne długowieczne istoty, które długowiecznością dorównują elfom, to może spróbować. Po trzecie - tam, skąd pochodzę jesteśmy dobrze zorganizowani militarnie i mamy także niezłych kapłanów (którzy nie są kapłanami w takim powszechnym rozumieniu, ale to długa historia), więc jakby ktoś naprawdę chciał nas atakować, choć nie wiem, kto to miałby być, to życzę im powodzenia.

To dowodzi, że wymyśliłaś ten świat gdzieś daleko, a szanse, że kadra się zgodzi, są serio małe. Nie jesteśmy przeciwko tobie, próbujemy ci wyjaśnić, czemu się tak nie da. A może da? ;) Indiana stwierdzi.
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 21-01-2015, 23:25   

Tyle, że tubylcy i ich bogowie są wstanie zabić bogów znanego świata :D

No i kadra musiałaby się zgodzić na to co tworzysz, a się nie zgodzi. Bo grywalne jest to co opisane, np. Nikt nie grał pethabańczkami aż do ich opisania.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Strandbrand 
Żywa Tarcza


Skąd: Trzyciąż (Taka wieś w Wergundii)
Wysłany: 21-01-2015, 23:25   

Jest powód dla którego są dostępne tylko określone rasy i państwa. Raczej wątpię byś mogła grać z takiego kraju. Skoro nawet pewne elementy blisko wydarzeń świata gry jak magia Pethabańska i Elficka zaawansowana są zabronione do użytku dla graczy, to wątpię byś mogła pochodzić z tak daleka. No i... jaki jest powód dla istnienia takiej postaci? Co możesz zrobić postacią z dalekich elfickich ziem czego nie mogą robić postaci z Aenthil, Laro, Talsoi lub podziemi?
_________________
Pengantar - Eryk Strandbrand, uciekinier z Wergundii zarabiający na życie jako łowca głów.
III Turnus 2014 - Eryk Strandbrand, łowca głów pracujący jako ochroniarz Octavia Lecorde (Który Octaviem wcale nie był... to dłuższa historia)
Nelramar - Kaldel Strandbrand, magnifer czerwonego tymenu patronujący negocjacjom nad zawieszeniem broni.
II Turnus 2015 - Callan dar Strandbrand, Paladyn z łaski Modwita, działający pod przykrywką jako członek smoczej kompani. [*]
Epilog 2015 - Duch Callana dar Strandbranda, paladyna walczącego z Qa nawet po śmierci
 
 
Leite 
Elfi doradca


Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 23:31   

Cytat:
No i... jaki jest powód dla istnienia takiej postaci? Co możesz zrobić postacią z dalekich elfickich ziem czego nie mogą robić postaci z Aenthil, Laro, Talsoi lub podziemi?

O to samo chciałam zapytać. Co ci to da poza wyjątkowością? Możesz pojechać jako np. Aenthil który ma fazę na łuki albo kocha skały albo co. To akurat cię nie ogranicza, tylko rasa powinna być wybrana ze stronki :D
_________________
2014r. II - Infelix Laryjka [??]
2014r. Epilog - Sephi'Rah (Sefii) Podziemna [*]
2015r. II - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*]
2015r. Epilog - Vela, Roythe (łowca) Wysoka [*], aktualnie Tymen Mgieł
2016r. III - Tanwe'Ivare, Aenthilka
2016r. Epilog - Aurelia d'Lombre d'Itharo człowiek
2016r. Zimowy - Tulya'Leite Enri Aenthilka w futerku
2017r. III - Mea'Aran Tlais Orthogok, podziemna bliźniaczka
2018r. Zimowy - matrona Mea'Aran Tlais Orthogok, już nie bliźniaczka.
_______________________________________
"Mlem"

 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 23:34   

A czemu tak ci na tym zależy? Mówisz o łuczniczce, w porządku. Ale czemu właśnie nie pójść w Aenthil? Np. twoja postać straciła ojczyznę, jak wszyscy, ale była młoda, nie miała pojęcia o świecie, nie interesowała się polityką. Pomagała, zatrudniała się w drobnych pracach, dokładnie tak, jak mówisz. Dlaczego koniecznie chcesz plątać w to innych bogów, inne struktury państwowe? Przecież nie każdy elf zna obecną księżną Tryntu i tak dalej. Nie chcesz, nie musisz :) Wiesz to, gdzie podróżowałaś, z kim się spotykałaś, z kim nawiązałaś przyjaźnie. I nawet lepiej wtedy także dla twojej przyjaciółki. Skoro przez lata przebywałaś w państwach ludzkich, miałaś czas na nawiązanie znajomości. Bez całej otoczki Elfa zza Morza. Nie po to ktoś szukał różnorodnych i ciekawych ras elfickich na kontynencie, żeby poszerzać jeszcze znany świat. Poza tym, chwilowo to kadra ma władzę nad tamtymi ziemiami, tamtymi wierzeniami, tamtym ewentualnym, nieznanym ludem. I ten lud grywalny nie jest :(
Ale powtórzę, nie ma, czego żałować. Znów podeprę się przykładem Aenthil (Hetanoru), jak dla mnie najciekawszego i chyba najbliższego twoim wyobrażeniom "leśnej" elfki kraju. Elfy z Aenthil mają inne (częściowo tylko spójne) od ludzkich wierzenia, mają własny, unikalny system kast. Czemu nie bawić się tym, co stworzył ktoś inny? Zwłaszcza, że już parę osób oferowało ci pomoc, ze swojej strony też robię to ja :) Każdej elfce chętnie pomogę :) A naprawdę warto angażować się w coś już stworzonego, które jest zaszczepione w świecie gry na tyle, byś mogła otrzymać ciekawą, mającą wpływ na fabułę misję.
Pozdrawiam i jak mówiłam, chętnie pomogę.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 21-01-2015, 23:36   

Polecam całym swoim elfim serduszkiem Talsoje, Talsoje są spoko, piją rum, grają w kości, spuszczają mojmir reszcie świata i mają fajne... statki :v ;)
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Gwevëra 
druidka w glanach


Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-01-2015, 23:48   

Na samym początku wiele razy myślałam o Aenthil. Ale wtedy faktycznie byłabym faktyczną częścią świata, która faktycznie nie ma wyboru i musi ogarniać. Obecna postać jest elementem zupełnie obcym i przemieszczającym się. Nic mnie tu nie trzyma, zapewne za chwilę odejdę i już nigdy więcej kogoś mojego pokroju nie zobaczycie. I za następnych parę lat (o fabule mówię) zupełnie zapomnicie, bo macie inne sprawy na głowie.

I nie ukrywam, ze chciałam wypróbować elementy własnej mowy w miarę żywym użyciu, ale wtedy nie mogę być Aenthil.

Ale z tego, co już widzę, to nie mam zbytniego wyboru niż przygotowywać się na rozstanie z Gwevërą. A wtedy faktycznie ktoś będzie mi musiał pomóc i mieć do mojej osoby bardzo dużo cierpliwości.
_________________
III turnus 2015 - Fënvaenn (aka Fen) [*]
V turnus 2016 - Kyrra; 40-letnia druidka
zimówka 2016 - Eweniel Agarer; Strażnik Brzasku, z pochodzenia Aenthilka; ciskała słabymi laserami i roztaczała swój urok osobisty
III turnus 2017 - Reïmea Lorwënoe Agarer; matka Eweniel, wierna i gorliwa kapłanka Ei, czuwająca nad równowagą świata
zimówka 2019 - Eweniel Agarer, po ślubie Eweniel Alishan Motten Ahi; świeżo upieczona żona Hoariego - szczęśliwa, acz zlękniona zmianami, które ją czekają
 
 
Aerlinn 
Tavariel In'Tebri


Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2015, 23:53   

Element przemieszczający się to idealny element na właśnie tułacza i wędrowca :) Wygnańcy z Aenthil bardzo. Ogarnąć możesz niewiele, chętnie z tobą porozmawiam, poddam ci parę pomysłów, jak ogarnąć tyle, żeby nie było tego za dużo.
Element obcy... przecież w dajmy na to Terali (a tam załóżmy mogłaś pracować) też taką elfkę widuje się raz na x czasu, też odchodzi, też się o niej zapomina. Nie trzeba wymyślać nowego świata, by być gdzieś przybyszką z daleka.
Własna mowa? A to akurat ciekawe... może jakiś dialekt kastowy? Tajny szyfr, czy coś? :)
Sama postać może być, tylko z innego kraju. Zachowaj z niej tyle, ile możesz, dodając to, co doda ci przyjemności grania nią w tym świecie.
_________________
2010-2012 - Aerlinn Tavariel In'Tebri, kapłanka Silvy i Herna
2013 - + Sonja córka Aliny z Sulimów, drużynniczka rodu Kietliczów Karanowiców
2014 - kadet (bardka Nawojka, + Angela Ehrenstrahl, Talsojka Arianwel'arya... i inne)
2014 Nelramar - + Tulya'Istanien z rodu Idril, Vayle'Finiel z rodu Meredith oraz khorani Akhala'beth (khorani drugiego hurdu tentara kedua)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9