Karczma pod Silberbergiem Strona Główna Karczma pod Silberbergiem
Witamy na nowym-starym forum dla larpowiczów Silberbergu :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie na larpa
Autor Wiadomość
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 13-12-2015, 20:09   Wyposażenie na larpa

Jak juz lecę z organizacją, to parę spraw.

JEDZONKO
Po pierwsze jak w zasadach stoi, jedzonko ogarniamy składowo, aby obnizyć koszty. Tym samym w tym temacie będę prosiła o wypisanie mi, kto ile i czego przywiezie ze sobą - unikniemy tym samym może przywiezionych pięciu porcji smalcu czy coś ;)
Byłoby uczciwie, żeby każdy - KAŻDY - przywiózł coś.
Wskazane, żeby przy przygotowaniach świątecznych może zaorganizować jakąś nadprogramową bułę / szynę / pierogę czy coś.
Jeśli ktoś nie chce przywieźć, to:
a/ może np. wpłacić wyższą składkę, a my zorganizujemy żarełko
b/ jak nie może zdefraudować z domku, to może zakupić cosieł


STROJE
Jeśli ktoś ma problem z zimowym wyposażeniem larpowym - proszę mi tutaj pisać zapotrzebowanie lub problemy. Może coś doradzimy, a jak nie - zorganizujemy z naszej kantorkowej szafy modowej ;)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Kodran 


Skąd: Warszawa/Piastów
Wysłany: 13-12-2015, 20:25   

JEDZONKO
Mogę przywieźć pierogi z kapustą i grzybami(lub ewentualnie czymś innym). Pytanie: jaką ilość mniej więcej?
STROJE
Hmm
Tu jest problem. Jakiś ciepły płaszcz by się przydał, ale na bal też coś :roll:
_________________
2013- najemnik Nero(never forgetti)
2014- najemnik Kodran
epilog 2014- znów najemnik Kodran, Imperialista (tak jakby)
2015- Sarell, okrzyknięty Heroldem z Wierzchu (dzięki El)
epilog 2015- Sarell, #dziękiBryn ;)
2016- Severo dar Rodlingen, poborowy z Dakonii, później magnifer Czarnego Tymenu
Później też coś było grane
 
 
Narcyz 


Skąd: Gliwice
Wysłany: 14-12-2015, 17:50   

Ja z mojej strony zaoferować mogę parę paczek kruchego pieczywa typu "maca" i trochę kiełbasek/kabanosów.
Do macy proponuję żeby ktoś wziął smalec - jak zresztą przewidziała Indiana :D
A do stroju, to krucho z wyposażeniem zimowym. Na bal coś znajdę, ale na dwór gorzej, zwłaszcza jeżeli będzie śnieg
_________________
2013 - elf Trewil z Aenthil, członek 22. kohorty kondotierskiej Burego Tymenu
2014 - krasnolud Grovin z klanu Daramish, kapłan Styrwita (ten w kilcie)
2014 Epilog - elf podziemny Asar Iza'an Diaeth, poległy osłaniając odwrót towarzyszy
2015 - Syleus Agnilioni Koryliusz, uczony, astrolog, pisarz i filozof. Także nie żyje, a szkoda...
Larp zimowy - mistrz Narcyz, nieco narcystyczny bard, okazjonalnie współpracujący ze styryjskim wywiadem
2016; epilog; zimowy - Akh'Munkhsaar, ataman który został ming-bejem, szaman wilka. Epizodycznie, po raz kolejny bard Narcyz, styryjski wieszcz narodowy
Przebudzenie – Conrad Montebianco, żołnierz z tajemnicami…
2017 – Olgierd zwany Cukiernikiem, szlachcic-bandyta, zmarły raczej tragicznie
2017 Epilog - Guess what? Conrad Montebianco, a.k.a. Narcyz, ojciec, kochanek, podwójny szpieg, zdrajca, patriota i Mickiewicz
 
 
Tajnis 

Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-12-2015, 21:01   

Jeżeli chodzi o jedzonko to ja bym mogła trochę pierogów ruskich skombinować.

Ze strojem nieco gorzej. Na bal coś by się przydało, ale przede wszystkim coś zimowego.
I pytanie odnośnie śpiwora. Muszą być zimowe, czy dwa letnie by zdały egzamin? :D
_________________
2015 r. turnus II - Najemniczka z Ofiru, która była, ale w sumie nie była z imperium [*]
Larp zimowy 2015r. - Avain Terringram, Wergundzka magini wody, zwana czasem maginią mgły
2016 r. turnus III - Ajris Terringram, Wergundzka maginii bojowa, honorowa członkini czarnego tymenu, niech pewna intersekcja jeszcze się jej przysłuży
 
 
Referen 
Ref


Wysłany: 14-12-2015, 21:22   

Jeśli stroje z epi 2.0 wystarczą to ja jestem w pełni wyposażony. W razie w może jakiś "wełniany płaszcz"? :P
Ze sobą mogę przywieść dużo kiełby.

Tajnis, zakwaterowanie jest w ciepełku więc zwykły wystarczy nie?
_________________
II turnus 2014 - najemnik z Fiordu(pracował dla Styrii)
II turnus 2015 - mag morza z Leth Caer
Epilog 2-4.10.2015 - Qa
Epilog 27-29.11.2015 - Qa
Zimówka 27-29.12.2015 - Qa
III turnus 2016 oraz epi- Rawen, członek Czarnego Tymenu
Ostatnio zmieniony przez Referen 14-12-2015, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Onfis 

Wysłany: 14-12-2015, 21:47   

W razie co mam do zaoferowania jeden śpiwór dośc dobrego sortu :D
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 14-12-2015, 23:26   

Śpimy w pensjonacie, jak ostatnio tam byłam, to mój zwyczajny 3-13 wytrzymał :P

Z jedzonka mogę spróbować przemycić rzeczy z Wigilii, albo jakieś ciasto, albo coś kupię. Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć.

Ze stroju... nadal nie wiem, kogo grać, ale mam same letnie rzeczy ^^" być może pojawi się coś na święta, bo rodzice są dziwnie małomówni, więc jak na razie deklaruję brak. ._.
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Tajnis 

Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2015, 00:43   

Ok ;)
_________________
2015 r. turnus II - Najemniczka z Ofiru, która była, ale w sumie nie była z imperium [*]
Larp zimowy 2015r. - Avain Terringram, Wergundzka magini wody, zwana czasem maginią mgły
2016 r. turnus III - Ajris Terringram, Wergundzka maginii bojowa, honorowa członkini czarnego tymenu, niech pewna intersekcja jeszcze się jej przysłuży
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 16-12-2015, 02:38   

Z jedzenia coś przywiozę, ale to raczej dowiem się dopiero po świętach co. Na stówę mogę smalcu zrobić tak jak na althing plus coś jeszcze bardziej pożywnego może.

Strój na bal mam, aczkolwiek kwaczy kołnierz bym zapożyczyła jeśli taka możliwość będzie. Ze strojem w teren na razie kombinuję.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Tajnis 

Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-12-2015, 17:46   

Udało mi się zdobyć strój na bal, a wiem, że troszkę zimowego stroju wpadnie mi na gwiazdkę, więc najbardziej to by mi się przydał jakiś gruby, wełniany płaszcz ;)
_________________
2015 r. turnus II - Najemniczka z Ofiru, która była, ale w sumie nie była z imperium [*]
Larp zimowy 2015r. - Avain Terringram, Wergundzka magini wody, zwana czasem maginią mgły
2016 r. turnus III - Ajris Terringram, Wergundzka maginii bojowa, honorowa członkini czarnego tymenu, niech pewna intersekcja jeszcze się jej przysłuży
 
 
Strzała 
Strzała

Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-12-2015, 18:57   

Z jedzenia mogę przywieźć np. kluski z makiem
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 20-12-2015, 19:17   

Przywiozę ciostka ;)
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-12-2015, 19:54   

Ja prawdopodobnie ciasta, chyba że zostanie coś jeszcze ^^
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-12-2015, 17:27   

Wybaczcie double post, ale będzie możliwość pożyczenia pióropusza na biesiadę czy iść polować na pióra? ^^
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Tajnis 

Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-12-2015, 01:57   

Ja bym prosiła jeszcze o jakiegoś bezpieczniaka, bo samej już raczej nie zdążę zrobić ;)
_________________
2015 r. turnus II - Najemniczka z Ofiru, która była, ale w sumie nie była z imperium [*]
Larp zimowy 2015r. - Avain Terringram, Wergundzka magini wody, zwana czasem maginią mgły
2016 r. turnus III - Ajris Terringram, Wergundzka maginii bojowa, honorowa członkini czarnego tymenu, niech pewna intersekcja jeszcze się jej przysłuży
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 24-12-2015, 03:48   

Dobra, w teren cośogarnę. Na bal zapożyczyłabym, jakąś czerwoną quaczokieckę o której mówiła Indi. Nie mam pojęcia która to, ale mama coś mówiła to no... I jakby była szansa, coś a'la ozdoby z minerału?

Z jedzenia:

Postaram się piernik.
Smalec.
Może coś jeszcze, może jakieś mięso czy cuś.
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
Ostatnio zmieniony przez Powój 24-12-2015, 03:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Verlan 
Atarowy synu!

Wysłany: 24-12-2015, 11:30   

Na bal wszystko jest, tak samo w teren ;)

A z jedzonka to będzie piernik, mięsko i może uda się jeszcze coś zdobyć :mrgreen:
_________________
2011, 2012, 2013-Atar Valahid, łowca potworów z Ofiru
2014 i epilog- Verlan, najemnik z Wergundii, imperialista z kuzynem w postaci orczego wodza.
2015- Edan ev. Valahid- nikomu o tym nie mówiący łowca głów, Człowiek Bryna
epilog i zmiówka 2015 - Verlan, skaczący między stronnictwami imperialista
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać

Chwała żywym, chwała martwym, a już na pewno chwała Ludziom Bryna!
#DziękiBryn
 
 
Onfis 

Wysłany: 24-12-2015, 12:14   

Mogę zabrać dla kogoś wams na bal i idealne do niegobwysokie buty rozmiar ok 43 ;)
 
 
Aver 
Szop partacz.


Skąd: z kadeckiej szafy
Wysłany: 24-12-2015, 15:58   

Ok, aktualizacja:

Z żarełka - mam dwa prawie litrowe słoiki kapuchy, jak się do niej dołoży kiełby to się zrobi z tego całkiem sporo bigosu, tylko trzeba mieć gdzie odgrzać ;) do tego mam kawał szynki (takiej tru, nie sklepowej), trochę suchej kiełby i mogę do tego zrobić ciastka korzenne.

Ze stroju - nadal nie mam nic na bal :/ więc chętnie bym cosik w postaci sukni wypożyczyła. W teren mam, także tu problemu raczej nie będzie (co najwyżej jakiś płaszcz bym wyprosiła) ;)
_________________
"What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?"
===
+ Avergill Cha'el, bambusowa łowczyni potworków = + Meriel'oarni Caernoth, cztery metry rany ciężkiej = + Słysząca Skałę Rill Pioc Ark'hant, imperialna skałomiotka = + Emilia ev. da Tirelli, sapientystka, morderczyni, agent SSW = + Inga, czarownica-sekretarka w Tymenie Mgieł = Cerys Stern, czarownica z kardamonowo-tymenowo-szakalową przeszłością = Aud Svanhildurdottir Sliabh Ard, poseł od Bryna i jednego zadania = Aina Macario, starsza Enarook z tępym nożem = Halli Auddottir, cfaniara z bandy Flodriego = + Arda, ta, która chciała dobrze = + Avarina de la Corde, Czarny Diabeł, który chciał pozostać człowiekiem = + Avilla Salarez, zwiadowca 22. Sz. G. F. d. K.
 
 
 
Kodran 


Skąd: Warszawa/Piastów
Wysłany: 24-12-2015, 16:39   

ja także jakiś boken bym poprosił ;)
_________________
2013- najemnik Nero(never forgetti)
2014- najemnik Kodran
epilog 2014- znów najemnik Kodran, Imperialista (tak jakby)
2015- Sarell, okrzyknięty Heroldem z Wierzchu (dzięki El)
epilog 2015- Sarell, #dziękiBryn ;)
2016- Severo dar Rodlingen, poborowy z Dakonii, później magnifer Czarnego Tymenu
Później też coś było grane
 
 
Tarivol 
Śmiały


Skąd: Kraków
Wysłany: 24-12-2015, 18:44   

Ze strojem krucho ( i jednym i drugim, może coś wykombinuję może nie, to zależy czy będę miał wypłatę przed wyjazdem :c

Co do żarełka na pewno mogę przytachać ze sobą ciasto lub dwa i co się uda przemycić ze stołu świątecznego.
_________________
Zimowy 2015- Morgan
I Turnus 2018- Techniczny
2019- Techniczny, czasem Gocław
2020- OG, Techniczny, czasem Mortimer, czasem Morgan
 
 
Gorvenal 
wergundzki oddział specjalny


Skąd: Łódź
Wysłany: 25-12-2015, 03:32   

Znajdzie się gdzieś jeszcze kilka strzał?
_________________
Rzeczywiście nie działa. Hmm... próbowałeś dodać piorunianu?

Prawie zawsze: Jasper Flint- alchemik
Czasem: Oktavian Leadnros- medyk-strzelec, Saren z Tlais Orthogok- medyk-archeolog, Holt Wren- komandos pod przykrywką z zamiłowaniem do ciężkich zbroi
Alaric- wiecznie wiszący w chmurach myśliwy ze styryjskiego końca świata
 
 
Narcyz 


Skąd: Gliwice
Wysłany: 25-12-2015, 13:30   

Hmm, w sumie początkowo nie chciałem o to prosić, ale skoro i tak mamy tu taki koncert życzeń... znajdzie się jakiś bezpieczny rapier?
_________________
2013 - elf Trewil z Aenthil, członek 22. kohorty kondotierskiej Burego Tymenu
2014 - krasnolud Grovin z klanu Daramish, kapłan Styrwita (ten w kilcie)
2014 Epilog - elf podziemny Asar Iza'an Diaeth, poległy osłaniając odwrót towarzyszy
2015 - Syleus Agnilioni Koryliusz, uczony, astrolog, pisarz i filozof. Także nie żyje, a szkoda...
Larp zimowy - mistrz Narcyz, nieco narcystyczny bard, okazjonalnie współpracujący ze styryjskim wywiadem
2016; epilog; zimowy - Akh'Munkhsaar, ataman który został ming-bejem, szaman wilka. Epizodycznie, po raz kolejny bard Narcyz, styryjski wieszcz narodowy
Przebudzenie – Conrad Montebianco, żołnierz z tajemnicami…
2017 – Olgierd zwany Cukiernikiem, szlachcic-bandyta, zmarły raczej tragicznie
2017 Epilog - Guess what? Conrad Montebianco, a.k.a. Narcyz, ojciec, kochanek, podwójny szpieg, zdrajca, patriota i Mickiewicz
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 25-12-2015, 14:58   

Grovin napisał/a:
Hmm, w sumie początkowo nie chciałem o to prosić, ale skoro i tak mamy tu taki koncert życzeń... znajdzie się jakiś bezpieczny rapier?

Poszukam, ale nie obiecuje. Współlokator grał na 18+ styryjskim gwardzistą, więc gdzieś może będzie. :)
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Indiana 
Administrator
Majestatyczny król lasu


Skąd: Z wilczych dołów
Wysłany: 25-12-2015, 19:25   

Dobrze, dzieci. Zebrałam Wasze wpisy i wyszło tak:
Cytat:
Kodran - pierogi.
Grovin - maca, kiełbaski
Tajnis - pierogi ruskie
Referen - kiełbasa
Av - ciastka, bigos
Szrapnel - ciastka, (s?)krzynka mandarynek ;)
Sephi - circa 35 pierogów drożdżowych z kapustą i grzybami, salami dojrzewające i symboliczny kawałek domowego schabu (ze śliwką chyba). W ramach ciasta będzie sernik.
Powój - piernik, smalec, jakieś mięso coś
Verlan - piernik, mięso, coś
Tarivol - ciasto lub dwa
Grovenal - udka pieczone, piernik i babkę
Strzała - kot(let)y

Proszę, żeby każdy się wywiązał ze swojej deklaracji. To jest 10 osób na około 16 zgłoszonych graczy i 6 kadry.
Prosiłabym, aby każdy z kadry i BNów także w miarę możności dołożył się do tej ściepy (ode mnie będzie ciasto i bułka drożdżowa made by myself więc uważajcie ;) ).
Jeśli zaś ktoś się nie dokłada, to poproszę o dołożenie do kwoty epilogu hajsów w ilości 20 zł na żarełko.
Wynika mi z tego, że około 120 zł mi z tego wyjdzie - za tę kwotę zakupimy więc napoje na imprezę plus ewentualnie jakieś drobiazgi (po taniości woda z sokiem, ale myslę, że na szampana nas stać na toast ;) )

Zapotrzebowanie też spisane, więc każdemu postaramy się zorganizować, czego mu brakuje (tj. pewnie zapakujemy pewną ilość ciuszków zimowych/balowych i sobie wybierzecie).
Jako że plan będzie wymagał pewnego czasu na przygotowanie pomieszczeń, to na pewno będziecie mieli także czas na ogarnięcie ciuszków :)
_________________
"Boję się klatki, więzienia, do którego przywyknę z czasem, aż zniknie pamięć i potrzeba męstwa..."
"(...) niech umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie (...)"
"(...).Loyalty. Honor. A willing heart... I can ask no more than that. "
 
 
Szrapnel 
Villsvin


Wysłany: 25-12-2015, 19:29   

Ode mnie możesz tam jeszcze dopisać "Krzynka mandarynek" :P
_________________
"Pole rażenia granatu jest zawsze o metr większe niż zdołasz uciec"
 
 
Onfis 

Wysłany: 25-12-2015, 20:51   

Ja przywiózł em właśnie do Poznania bigos, który pojedzie ze mną w podróż do Srebrnej :D
 
 
Gorvenal 
wergundzki oddział specjalny


Skąd: Łódź
Wysłany: 25-12-2015, 22:09   

wigilia skończona. z inwentaryzacji wyszło że zabieram udka pieczone, piernik i babkę
_________________
Rzeczywiście nie działa. Hmm... próbowałeś dodać piorunianu?

Prawie zawsze: Jasper Flint- alchemik
Czasem: Oktavian Leadnros- medyk-strzelec, Saren z Tlais Orthogok- medyk-archeolog, Holt Wren- komandos pod przykrywką z zamiłowaniem do ciężkich zbroi
Alaric- wiecznie wiszący w chmurach myśliwy ze styryjskiego końca świata
 
 
Sephion 
Isshkata


Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-12-2015, 22:44   

Ode mnie dochodzi jeszcze circa 35 pierogów drożdżowych z kapustą i grzybami (do zjedzenia pierwszego wieczora, bo nie mogą długo zostac niemrożone), salami dojrzewające i symboliczny kawałek domowego schabu (ze śliwką chyba). W ramach ciasta będzie sernik.
_________________
2010 - Sephion Da Tirelli, kupiec bez towaru.
2012 - Sephion Da Tirelli, szpieg o słabym sercu.
2013 - Symeon Melachrinos, psionik zwany czasem pajacem.
2014 - Symeon Melachrinos, specjalista
2015 - Siegwald dar Barenstark, potomek sześciu rodów
 
 
Powój 
Rozwydrzona


Skąd: Z bajorka
Wysłany: 25-12-2015, 22:45   

Grovin napisał/a:
znajdzie się jakiś bezpieczny rapier?

Jest, za stan nie ręczę bo był u Akiego a się nie znam. Ale przywiozę. Pod warunkiem, że potem oddasz w ręce właściciela (przyjdzie odebrać bo ja jadę na sw).
_________________
Uważaj czego sobie życzysz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10